|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Otrovani psi u SARAJEVU
14.4.2010 11:06:12   
veeseelaa
ove slike na ŠiP-u nastale su sve ispred novoizgrađenih objekata, garant neka gospodja ....smetalo joj djeci.... inače stanovnici ŠiP-a vole cukice i skoro svaka kuća ima po jednog a ovi novi stanovnici uh uhuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Otrovani psi u SARAJEVU
14.4.2010 11:12:19   
shejla
i meni su ove slike grozne i inace mi je zao kad vidim zgazenog psa, macku....

Ali, ipak mislim da se ne moze samo tako gledati "pravo zivotinja" i pustiti ih da lutaju ulicama i izbezumljuju ljude. Kod mene na Vratniku ima copor, ja mislim da ih je 15... Djeca ne smiju u skolu, roditelji ih vode i odvode... jednu curicu je i napao pas u ulici - srecom nije bio cijeli copor i nije joj bilo nista (osim sto ce vjerovatno imati traumu cijeli zivot). Eh sad, ne daj mi Boze da se tako nesto desi mom djetetu - pa ne da bih ih otrovala, nego ne znam ni sama sta bih im uradila user posted image

_____________________________

29.3.2009. rodila se ljubav najveca...mamina curica Lamija :)



(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Otrovani psi u SARAJEVU
14.4.2010 11:40:26   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: shejla

i meni su ove slike grozne i inace mi je zao kad vidim zgazenog psa, macku....

Ali, ipak mislim da se ne moze samo tako gledati "pravo zivotinja" i pustiti ih da lutaju ulicama i izbezumljuju ljude. Kod mene na Vratniku ima copor, ja mislim da ih je 15... Djeca ne smiju u skolu, roditelji ih vode i odvode... jednu curicu je i napao pas u ulici - srecom nije bio cijeli copor i nije joj bilo nista (osim sto ce vjerovatno imati traumu cijeli zivot). Eh sad, ne daj mi Boze da se tako nesto desi mom djetetu - pa ne da bih ih otrovala, nego ne znam ni sama sta bih im uradila user posted image


Prvo sto trebas znati jeste da nijedan agresivni pas ili maca nije takav samo od sebe tj. bez razloga...drugim rijecima ako napada djecu taj pas je maltretiran od strane djece...sta su neka djeca u stanju napraviti zivotinji to je strava i uzas...vjeruj

drugo, strah se uci! tj. tvoje dijete se nece bojati ako ga ti ne naucis da se boji...a nema gore kombinacije od covjeka koji se boji i zivotinje koja osjeca tvoj strah pa se i ona prepadne..

a trece, te zivotinje koje lutaju ulicama su napustene od strane ljudi-NAS...pa ako koga treba kaznjavati onda one koji uzmu zivotinju pa je nakon nekog vremena puste jer ipak uvide da to nije za njih...a takvih imas moreeeee

I jos jedna bitna stvar koju ne mogu a da neprimjetim kod nasih ljudi

ovo
user posted image

i ovo
user posted image

je apsolutno ista zivotinja...s tim da je ova gornja najcesce agresivnijauser posted image

(odgovor članu shejla)
  Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Otrovani psi u SARAJEVU
14.4.2010 11:42:30   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: Skvo RR

Ne znam da li je pravi pdf, a mozda i jeste, jer su ovo "nesudjeni kucni ljubimci"...user posted image



Samu sebe citiram....slazem se sa dadada....Ljudi su ti koji su odgovorni.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Otrovani psi u SARAJEVU
14.4.2010 11:44:11   
mamina princeza
Prije nego sto napisem svoje misljenje pa me napadne vecina od vas - koji ste "zastitnici  psa" ispricacu vam dogadjaje prethodnih dana.

Dakle zivim na Bistriku , 200-300 m iznad Sarajevske pivare. U zadnje vrijeme ovdje se pojavio veliki broj lutalica. Prvi neposredan susret s njima sam imala u ponedeljak kad sam krenula na posao. Njih petorica su se potukli i ujedali toliko da je krv ostala na cesti. Kasnila sam pola sata n aposao jer nisam sjela da se pomaknem.. inace se bojim psa jer sam kao mala prisistvovala napadu lutalice na mog oca.

Dalje, tog istog dana na trolebuskoj stanici Austijski trg lajali su tolikoo da ljudi nisu smjeli izaci iz trolebusa. Rjec je o coporu od 5- 6 pasa.

Onda - situacija koje sam se najvise prepala se desila juce poslije podne. Posla sams a svojom djevojcicom vani onako samo malo ispred kuce i cujem laju. Vratim se i kazem suprugu ne smijem. On kaze sta ne smijes ovo ono idem i ja i ponese neku sipku zeljeznu cisto das e ja osjecam sigurnije. Kad smo dosli na vrh ulice odjednom se pojavi lutalica koja ludo laje i ide ravno prema nama. Djevojcica se jako prepala samo sje sjela na pod ja sam je uhvatila i odletila s njom par metara nize. Cuko se odmah okrenuo sva sreca muz ga je samo prepao tom sipkom. Kad je zalajao odjednom su se s dtuge strane pojavili i ostali al kad su vidjeli sipku pobjegli su svi. _Uletila sma u kucu placuci i tresuci se.Danas svom djetetu ne dopustam da izadje iz kuce i koliko jos nece moci.......

Jutros kad sam krenula na posoa opet su napali jednu gospodju stariju. Ne znam jesu li je ujeli...... ili su je samo jako prepali al mislim da su je vodili u Hitnu.


I sad ... pitam vas vecinom majke, da se vama nesto desi na sto bi bile spremne sve. Da vase djete ujede ovakav pas da li ste sigurne da ga vi ne bi ubile. Ja nisam iskreno.I ovako ne znam sta da radim jer necemo smjeti izlaziti same jos dugo.

zvala sam sev institucije koje su mi pale na pamet.... kjkp rad za to nema vise ovlastenje, veterinarska inspekcija - pola sata praznog razgovora koji se na kraju zavrsio da je najbolje da me pas ujede pa idem na hitnu i pravim zapisnik i onda tuzim Opstinu. Ja kao pojedinac????? Cisto sumnjam da ce upaliti......
Sad cu ici u MZ Bistrik da im prijavim ovaj slucaj. Bojim se i za sebe a kamoli za djete.

Jos cu spomenuti jednu stavar da pokustae shavtiti kako se ja osjecam: Moja mama je nedavno jedva zivu glavu izvukla od dijagnoze Ehinokuks - parazit koji zivi na upravo ovakvim psima. Zato ne volim ni da me dirnu a kamoli ujedu.

I sta da rade ljudi s takvim problemima. Ko d nas se vec pocelo pricati da ce ih otrovati ... pa se nemojte cuditi i ako takav naslov opet bude u novinama.
Sta ce ljudi.Tu su im djeca , blizu je i skola, svi se igraju tacno na tom mjestu gdje smo mi juce napadnuti.

Ako neko zna kome ja mogu da se obratim samo a ih sklone ne da ih ubiju ja cu to uciniti. Ali sumnjam da cemo uspjeti, takva nam je drzava.

Najlakse je donijeti zakon bez izgradjenog sklonista za njih ......

Ja zaista uopste ne volim ni vidjeti psa nakon sto sam se brinula za mamin zivot, jednostavno ne volim al ga ne bih mogla ubiti jer nisam takva ....mada ne sumnjam da neko drugi hoce.

I tako nam je u svemu, situacije toliko komplikovane da se nemas kome obratiti. Uzas zivi.





_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu shejla)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Otrovani psi u SARAJEVU
14.4.2010 11:46:12   
vjestica
potpisujem dadadu
prestrašno je šta djeca rade psima i mačkama lutalicama user posted image user posted image
i nikad prvi ne napadnu, malo kreni prema njima, pobjeće


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Otrovani psi u SARAJEVU
14.4.2010 11:50:11   
mamina princeza
IZVORNA PORUKA: dadada



drugo, strah se uci! tj. tvoje dijete se nece bojati ako ga ti ne naucis da se boji...a nema gore kombinacije od covjeka koji se boji i zivotinje koja osjeca tvoj strah pa se i ona prepadne..






Kakko ???? Kako da ja ucim sutra svoje djete da se ne bojim psa kad je s nepune dviej godine imala ovakav susret slutalicom??????

Niti cu moci niti cu htjeti.....

I sad ispadosmo mi jos krivi sto bjesne lutalice hodaju oko nas.....



_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Otrovani psi u SARAJEVU
14.4.2010 11:50:58   
hanabanana

IZVORNA PORUKA: mamina princeza


I sad ... pitam vas vecinom majke, da se vama nesto desi na sto bi bile spremne sve. Da vase djete ujede ovakav pas da li ste sigurne da ga vi ne bi ubile. Ja nisam iskreno.I ovako ne znam sta da radim jer necemo smjeti izlaziti same jos dugo.



Ja sam već ispričala svoje, vrlo slično iskustvo, i sigurna sam da bih udavila psa koji bi ujeo moje dijete.


(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Otrovani psi u SARAJEVU
14.4.2010 11:51:35   
mamina princeza
IZVORNA PORUKA: vjestica

potpisujem dadadu
prestrašno je šta djeca rade psima i mačkama lutalicama user posted image user posted image
i nikad prvi ne napadnu, malo kreni prema njima, pobjeće



100 posto sam sigurna da onaj pas od juce ne bih samo okrenuo da moj muz nije nosio sipku. Isto kao sto se nije okrenuo ni od gospodje oko 80 godina jutros koju je napao tek zato sto je proazila "njegovom " teritorijom 


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Otrovani psi u SARAJEVU
14.4.2010 11:53:38   
mamina princeza
IZVORNA PORUKA: hanabanana


IZVORNA PORUKA: mamina princeza


I sad ... pitam vas vecinom majke, da se vama nesto desi na sto bi bile spremne sve. Da vase djete ujede ovakav pas da li ste sigurne da ga vi ne bi ubile. Ja nisam iskreno.I ovako ne znam sta da radim jer necemo smjeti izlaziti same jos dugo.



Ja sam već ispričala svoje, vrlo slično iskustvo, i sigurna sam da bih udavila psa koji bi ujeo moje dijete.




hanabanana toliko sam bila ljuta i isprepadana  da vjeruj mi nisam uopste vidjela tvoj post inace bih se nadovezala na njega. Ako slucajno pronadjes neki nacin da se zastitiomo od ovakvih molim te mi javi bilo kako PP , mail... bila bi jako zahvalna:))))


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Otrovani psi u SARAJEVU
14.4.2010 11:57:29   
hanabanana

IZVORNA PORUKA: dadada


Prvo sto trebas znati jeste da nijedan agresivni pas ili maca nije takav samo od sebe tj. bez razloga...drugim rijecima ako napada djecu taj pas je maltretiran od strane djece...sta su neka djeca u stanju napraviti zivotinji to je strava i uzas...vjeruj



I to je tačno...baš kao što su pedofili često osobe koje su same bile zlostavljene u djetinjstvu. Ali, kad je moje dijete u pitanju, moj prag tolerancije je jako nizak. Pa me fino boli briga ko je zlostavljao psa ( čovjeka ) ako taj pas napadne moje dijete - koje ga nije zlostavljalo.


IZVORNA PORUKA: dadada
drugo, strah se uci! tj. tvoje dijete se nece bojati ako ga ti ne naucis da se boji...a nema gore kombinacije od covjeka koji se boji i zivotinje koja osjeca tvoj strah pa se i ona prepadne..


Kad izađeš iz lifta, na šestom spratu stambene zgrade, u ulazu koji ima interfon, pa te na prvom koraku zaskoče tri psa - tako što skoče na tebe uz glasno režanje i lajanje, nema se vremena razmišljati da li to oni rade od dragosti ili će me ujesti.
to se desilo meni, da se desilo mom šestogodišnjem dijetetu bojim se da bi posljedice po nju bile puno teže.....i ja onda treba da ignorišem njen ( stečeni ali njenim postpukom ne izazvani ) strah i da je ubjeđujem kako ne treba da se boji?!
Čemu je onda učim??
Minimaliziram njen strah?!

Slažem se da u 80 % napadaju kućni psi, ali mene brine ovih 20 %.
( kućni psi većinom napadnu vlasnika )

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Otrovani psi u SARAJEVU
14.4.2010 12:00:37   
shejla
IZVORNA PORUKA: vjestica

potpisujem dadadu
prestrašno je šta djeca rade psima i mačkama lutalicama user posted image user posted image
i nikad prvi ne napadnu, malo kreni prema njima, pobjeće



OK i sta predlazete sad roditeljima djevojcice koju je napao pas prije nekoliko dana (bez tezih posljedica, srecom)...da prebiju prvo dijete koji naidje, a da ne diraju tog psa jer su njega djeca iskvarila user posted image user posted image user posted image

I kao sto gore neko spomenu, sta onda da se radi sa pedofilima koji su zlostavljani???? da ih mozda zalim i stitim njihova prava....mislim HALO o cemu pricate... Volim zivotinje i sve je to u redu...ali ako povrijedi moje dijete (ne daj Boze) , nisam sigurna ni sta bih covjeku uradila, a ne psu

< Poruku je uredio shejla -- 14.4.2010 12:04:10 >


_____________________________

29.3.2009. rodila se ljubav najveca...mamina curica Lamija :)



(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Otrovani psi u SARAJEVU
14.4.2010 12:04:57   
mamina princeza
ovatno mnogi zamrziti poslije ove teme al .. sta cu takva sam kakva sam. Ja opet ponavljam da cu prije svega zastiti svoje djete. Sama se bojim psa citav zivot jer sam kao djete od tri godine gledal anapad lutalice na mog oca. Toga se i nes jecam ali do tada sam se igrala s psom normalno poslije toga sam vristala kad ih samo vidim.

Ja opet molim ako iko od vas na ovom forumu ( a ima vas jako mnogo) zna kako da rjesim problem na fin nacin da mi kaze. I vi koji "stitite2 pse trebali se ukljuciti u ovo jer ako se problem ne rjesi moje komsije ce ih vjerovatno ubiti, kao i milion nekih drugi u cijim krajevima se pojave. Zato bolje na neki nacin pisati, traziti da se izgradi netso gdje da se smejsete. Kako to pokrenuti. Ja trazim trazim.. al kako god na krivom sam putu.

Nije ovo samo problem za pse, ovo ocito postaje i problem za ljude.






_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Otrovani psi u SARAJEVU
14.4.2010 12:19:13   
Skvo RR
Ovde bi podebljala odgovornost LJUDI, VLASTI I NAS SAMIH.

Razumijem forumasice koje se boje za svoje dijete, pa van pameti mi je da bi neko mogao izjaviti da psu koji napadne dijete,  bi pruzio ruku, ja bi za svoje dijete SVE uradila da je zastitim...i mislim da svi dijelimo isti stav.

Vezano za pse koje koje navodi hanabanana (slucajno znam o kojim psima je rijec, jer dijelimo isti park), ti psi zaista dugo obitavaju u nasem parku, vec su sada jedan kvalitetan copor. Slazem se da su agresivni...ali
opet ne mogu da ne spomenem odgovornost i ljudi koji zive u tom kvartu...
Kako su uopste psi zavrisli u haustoru? Pozvonili na interfon, i kad je neko rekao koje oni rekli mi..user posted image ...
Iste te nase komsije koje inace "laju" na te pse, navlace ih bacanjem hrane kroz prozoruser posted image ,

iste te komsije (vidjela svojim ocima) zimus dijete navode da u sali igri baca grudve na te pse,

iste te komsije dovedose neki dan (svog kucnog) psa i " napucavaju" ga na te pse, vjerovatno da vide koliko je taj pas "strasan".

Ja sam isto zvala zimus, nema vise koga nisam za te pse, konkretno nama su ucinili materijalnu stetu, popeli su se na haubu i sve su ostali tragovi izgrebani od sapa...ali ne bitno...bitno je da odgovora nema...Ako ce te u neku akciju...ili slicno pridruzujem se i ja.

Ono sto mene brine u svoj toj prici, je taj otrov, sto ostaje po ulici...ne samo da brutalno ubijaju te pse, nego se brinem i za nasu djecu...mislim mnogo djece sa "poda" stavlja u usta sve i svasta, ne daj Boze...ne smijem ni pomisliti i na te scenarije....user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Otrovani psi u SARAJEVU
14.4.2010 12:21:50   
mamina princeza
IZVORNA PORUKA: shejla



OK i sta predlazete sad roditeljima djevojcice koju je napao pas prije nekoliko dana (bez tezih posljedica, srecom)...da prebiju prvo dijete koji naidje, a da ne diraju tog psa jer su njega djeca iskvarila user posted image user posted image user posted image




shejla ispade ovako ... da idem ganjat djecu da ih ruzim sto su psi bjesni.


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu shejla)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Otrovani psi u SARAJEVU
14.4.2010 12:31:35   
vjestica
IZVORNA PORUKA: shejla

IZVORNA PORUKA: vjestica

potpisujem dadadu
prestrašno je šta djeca rade psima i mačkama lutalicama user posted image user posted image
i nikad prvi ne napadnu, malo kreni prema njima, pobjeće



OK i sta predlazete sad roditeljima djevojcice koju je napao pas prije nekoliko dana (bez tezih posljedica, srecom)...da prebiju prvo dijete koji naidje, a da ne diraju tog psa jer su njega djeca iskvarila user posted image user posted image user posted image


meni zaista nije jasno po kojoj logici si ti iz mog posta zaključila ovo user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu shejla)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Otrovani psi u SARAJEVU
14.4.2010 12:33:12   
Niina
Ja sam zgranuta tim pomorom zivotinja user posted image user posted image user posted image Inace zivim na Shipu i novi sam stanovnik u ovom naselju, ali ne znam sta ko ima protiv sto smo novi jel' to znaci da ne volimo zivotinje da nismo ljudi ili sta vec???!!!
Dva su psa bila oko moje zgrade i na svu srecu ja taj prizor nisam vidjela, ali mm kaze da su prije par dana kontejneri bili toliko rzbacani, jer vjerovatno je neko nesto bacio u njih sto su ove jadne zivotinje nasle i pojele.user posted image user posted image user posted image user posted image
Istina da sada ima jako puno pasa lutalica i da to ovdje niko ne kontrolise. koliko znam, da bi se uslo u EU treba prestati ubijati pse, sto su ovi nasi i prestali....ali samo to, nema nikakvog udomljavanja tih zivotinja, niti kastriranja koje uz taj zakon ide...zato imamo haos na ulicama.


_____________________________

Kada bi srce moglo da misli, na svijetu ne bi bilo ljubavi.

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Otrovani psi u SARAJEVU
14.4.2010 12:34:55   
mamina princeza
ispade tako jer je to odgovor na pomlem nekih od vas.... jdeca su kriva sto su psi bjesni, pas je polaetio na nas zato sto gaje neko djete prije toga mucilo ils ta vec.....

Doduse ovaj pas nije krenuo na moje djete samo nego na sve nas troje. Tako da predpostavljam da su ga neki ljudi mucili , vjerovatno muce i danas..... al meni to ne pomaze da rjesim svoj problem i  zato nekad malo grublje odgovaram zasto se izvinjavam koliko mogu .


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Otrovani psi u SARAJEVU
14.4.2010 12:37:09   
mamina princeza
Istina da sada ima jako puno pasa lutalica i da to ovdje niko ne kontrolise. koliko znam, da bi se uslo u EU treba prestati ubijati pse, sto su ovi nasi i prestali....ali samo to, nema nikakvog udomljavanja tih zivotinja, niti kastriranja koje uz taj zakon ide...zato imamo haos na ulicama.


Ma ja da jenama sto prije u Europu a to sto ce izujedat nasu djecu koga briga. I sto ce nakraju nazalost biti vise ubijenih pasa , otrovanih i slicno jer ima i agresivnih ljudi i  nas roditelja koji gubimo kontrolu.....

Tu je problem za vecinu stvari...;

Pa eto nam Europa na brzaka.... svejedno opet necemo uci tako brzo al to je OT;


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Otrovani psi u SARAJEVU
14.4.2010 13:07:14   
shejla
IZVORNA PORUKA: vjestica

IZVORNA PORUKA: shejla

IZVORNA PORUKA: vjestica

potpisujem dadadu
prestrašno je šta djeca rade psima i mačkama lutalicama user posted image user posted image
i nikad prvi ne napadnu, malo kreni prema njima, pobjeće



OK i sta predlazete sad roditeljima djevojcice koju je napao pas prije nekoliko dana (bez tezih posljedica, srecom)...da prebiju prvo dijete koji naidje, a da ne diraju tog psa jer su njega djeca iskvarila user posted image user posted image user posted image


meni zaista nije jasno po kojoj logici si ti iz mog posta zaključila ovo user posted image user posted image user posted image user posted image



potpisala si dadadu i jos dodala da je prestrasno sta djeca rade... nisam znala kako da obje citiram, pa sam ovako... A dadada je odgovorila na moj post prije... ne znam sta je nejasno - vrati se par postove iznad. Osim toga, nisam ZAKLJUCILA, vec PITALA??? Dakle sta vi predlazete da se radi sa psima koji napadaju djecu po mojoj ulici - ima ih 15 u coporu, vec sam rekla...Ja ih nisam ostavila, niti ih hranim, niti tjeram, niti udaram...i ne zanima me ko to sve radi - zelim da ih nema i da ne moram moliti nekoga da ih otjera, ako sam sama sa Lamijom u narucju.

< Poruku je uredio shejla -- 14.4.2010 13:12:40 >


_____________________________

29.3.2009. rodila se ljubav najveca...mamina curica Lamija :)



(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Otrovani psi u SARAJEVU
14.4.2010 13:35:37   
vjestica
psima lutalicama treba da se pozabavi vlast odgovarajućim zakonom i tretmanom
takođe i ljudima koji truju i maltretiraju iste
roditelji da se žale kome stignu dok neko ne učini nešto po tom pitanju
a takođe i mnogi roditelji bi se trebali pozabaviti pravilnim odgojem svoje djece
kao i mnogi vlasnici pasa pravilni odgojem svojih pasai ne napuštanjem istih
to su moji prijedlozi, kad si već pitala, ali to je moguće u nekon idealnom svijetu, kod nas to neće nikada biti
ja sa svoje strane mogu uraditi da budem odgovoran vlasnik psa, i aBd uskoro odgovoran roditelj
pošto je tema otrovani psi, odnosno počelo je priča o nasilju prema životinjama, i ja sam pisala post u skladu sa temom i napisalal sam da je prestrašno šta djeca rade sa psima
jer sam se masu puta uvjerila kako djeca znaju biti okrutna prema životinjama, ali takvu okrutnost nisam očekivala od tako male djece i to je ono što me plaši
u šta će ta djeca odrast
i onda nije ni čudo što imamo u gradu Kemala (koji je srednjoškolac) koji se javno hvali kako je napuckao pit bula na šarplaninca i stavlja krvave snimke na FB i onog studenta iz BL koji nabija nogom malo mače
da ne pričam šta mala djeca rade životinjama (siluju kujicu kišobranom user posted image user posted image user posted image )
pa kakve su to psihe i šta očekivati od njih kad odrastu???
možda bi bilo dobro da budu dvije odovojene teme, ova je o okrutnosti prema životinjama, a trebala bi i neka tema kako se zaštiti od lutalica i šta uraditi u tom slučaju
jer nažalost sad je ovdje ljubitelji životinja protiv ljudi koje se plaše lutalica i samo se bezveze prepucavamo bez konstruktivne rasprave i prijedloga šta se može uraditi u jednom i drugo slučaju



_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu shejla)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Otrovani psi u SARAJEVU
14.4.2010 13:40:06   
Hanady RR
ja se plašim lutalica...i znam iha ih i previše...ali umjesto što ovdje pričamo zar nebi bilo biolje da se obartimo nadležnim da regulišu podzakonskim aktima zakon koji su već donijeli.

ja zaista nisma za nasilno ponašanje ljudi prema životinjama a narvno ni životinja prema ljudima. al drage moje ove lutalice sada sve su opasnije iz razloga gladi user posted image user posted image user posted image nemjau više šta ni u smeću naći...tužno ali istinito.


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Otrovani psi u SARAJEVU
14.4.2010 13:52:23   
salmy
Brate dragi ja se bojim i nacrtanoguser posted image user posted image user posted image user posted image ipak trebaju da se pozabave kako gore rekoste organi drzavni!
Mi samo palamutimo i tjesimo jedna drugu! a Bogami to je opasna tema niej nimalo za odbacit! nekome smetaju a kome sad je pitanjeuser posted image user posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Otrovani psi u SARAJEVU
14.4.2010 14:03:22   
naša.mrvica
ima nas svakakvih.ja sam jedna od onih koja zaista voli zivotinje, imam dva pekinezera i pazim da budu zdravi vaksinisani ,itd da ne pricam da imaju vise igracaka nego sam ja imala.ali to nije tema vec zivotinje na ulicama. ma koliko ja voljela zivotinje i hranila sve sto stignem, mora se naci nacin da se rijesi problem lutalica.idealno bi bilo da ih kastriraju i vakcinisu.znam isto tako da zivotinja osjeti strah, a kad nisu vakcinisani niko ne garantuje da nemaju bjesnilo ili neku zaraznu bolest.svi se mi bojimo lutalica jer ne znas kad te moze napasti,ali neko u ovoj drzavi mora uraditi nesto po tom pitanju.sto se tice djece i "ludjaka" koji zlostavljaju zivotinje prvo roditelji su ti koji vaspitavaju djecu.pa neka ih onda vaspitaju kako treba.kod nas je inace u narodu, "nemoj mu prilazit ujest cete"...malo me i to nervira...naravno osim lutalicama, ali ni njih ne treba izazivati.

_____________________________

Nikad necu zaboraviti kako sam bila sretna s tobom pticice moja.

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Otrovani psi u SARAJEVU
14.4.2010 14:07:09   
Anoniman
ne mogu sada svima odgovoriti pa cu ovako ...koliko sam pohvatala svi imate slicna pitanja...

Kako rijesiti problem lutalica...tako sto cete vrsiti pritisak na nadlezne organe tj. skupljati potpise, molbe etc. da se izgrade slonista u vasim opstinama...da se ti psi na human nacin sklone s ulica gdje svakako ne pripadaju.

trovanje, ubijanje, gadjanje, mucenje ne rjesava problem vec stvara samo veci...prvo dajes svom djetetu uzasan primjer kako postupati prema zivotinji...drugo izlazes i svoje dijete opasnosti

Mog brata je ugrizao pas kada je bio mali (pas koji je mucen...lik je zabadao eksere u njega) ...kako se rijesio straha...tako sto smo nabavili psauser posted image ...ne kazem ja da sada mamina p. i hanabanana trebate nabaviti psa ako ih ne volite, ali isto tako je steta da vam djeca rastu u neopravdanom strahu da je svaki pas agresivan...jer nije...vecina nije...99 % nije i znam da vam ovo nije nikakva utjeha...i vi ce te se i dalje nastaviti bojati...a znate moj stav...sklonista i samo sklonista...eutanazija jedino u slucajevima gdje je pas bolesno agresivan i gdje je socijalizacija ne moguca...

I ja zivim u Sa i imamo isti problem u naselju kao i vi...sta bih uradila da mi na dijete krene pas....isto sto i vi...krenula bih na psa...samo sam opet sigurna da za tako nesto je sansa puno manja nego da naletim na budalu koja ce me radi 10 KM i mobitela probosti nozem...i po toj tvojoj nekoj logici stvari sheila, ja trebam pobiti sve ovisnike jer mi prijeti opravdana opasnost da ce jedan od njih krenuti na mene...e to tako ne ide...ja isto molim boga da nestanu narkomani iz naseg parkica jer me strah da mi dijete ne padne na koristenu iglu...ali isto tako sam svjesna da je sve ovo, ovaj haos koji nas okruzuje, posljedica rata i nas samih

I zato da ne bi stvarali jos veci haos i uzas treba raditi od pocetka ispravno...istina je ono sto je rekla na predhodnoj str. Anushka da ima djece kojima je potreban dom...da nas okruzuje glad i nebriga...i sve je to istina ali niko nece uzeti pare koje su namjenjene za djecu, skolstvo etc. pa ih dati u sklonista za zivotinje...

da li se iko od vas pitao sta se desava s parama koje mjesecno i dalje uplacujete KJKP Radu a koja su se prije pravdale da se koriste za sinteraj (tj. navodnu eutanaziju)???

Sta je s novcem koji drzava izdvaja u te svrhe??...para nigdje a bogami ni azila...

ps.Ako sam kome ostala duzna za odgovor...i'm sorry...rucak...trka...andrej...ispravim cim stignem





(odgovor članu shejla)
  Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *