|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Otrovani psi u SARAJEVU
14.4.2010 14:12:47   
mamina princeza
IZVORNA PORUKA: Hanady

ja se plašim lutalica...i znam iha ih i previše...ali umjesto što ovdje pričamo zar nebi bilo biolje da se obartimo nadležnim da regulišu podzakonskim aktima zakon koji su već donijeli.




ja sam prije pisanja ovdje pisala pismo  kjkp rad, veterinarskoj inspekciji , bila u MZ, sad pisem Općini..... ne znam gdje bih vise nije mi mrsko. Znam ja da pisanjem ovdje necu tek tako rjesiti problem al moram negdje izbaciti sve iz sebe..... ne mogu bas ovako nacčelniku user posted image user posted image


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Otrovani psi u SARAJEVU
14.4.2010 14:15:27   
naša.mrvica
ako se nesto organizuje na RR molim da mi neko posalje pp ja zelim da ucestvujem, nesto se mora promijeniti.ovo nije rjesenje!znam da nam je opsti haos u zemlji,ali neke stvari mi moramo i mozemo promijeniti

_____________________________

Nikad necu zaboraviti kako sam bila sretna s tobom pticice moja.

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Otrovani psi u SARAJEVU
14.4.2010 14:16:44   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: mamina princeza

IZVORNA PORUKA: Hanady

ja se plašim lutalica...i znam iha ih i previše...ali umjesto što ovdje pričamo zar nebi bilo biolje da se obartimo nadležnim da regulišu podzakonskim aktima zakon koji su već donijeli.




ja sam prije pisanja ovdje pisala pismo  kjkp rad, veterinarskoj inspekciji , bila u MZ, sad pisem Općini..... ne znam gdje bih vise nije mi mrsko. Znam ja da pisanjem ovdje necu tek tako rjesiti problem al moram negdje izbaciti sve iz sebe..... ne mogu bas ovako nacčelniku user posted image user posted image

mozes, napisete dopis...skupite potpise i nacelniku servirate...ako treba i sedmicno

(odgovor članu mamina princeza)
  Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Otrovani psi u SARAJEVU
14.4.2010 14:28:57   
shejla
to je dobra ideja, ali ja nazalost imam iskustvo sa tim prepiskama sa nacelnikom. Ne o ovoj temi, vec o popravljanju ulice - sto im je jos lakse rijestiti pa evo kuburim sa Opcinom ima 3-4 godine... Naravno, ne odgovaram vas od toga...treba pokusati... I ja cu!

Elem, dadada hvala na odgovorima i savjetima, samo da dodam da se slazem i sa tim o narkomanima i lopovima...itd, ali tema je o psima i ja sam spominjala "moje" pse, a ne sve lutalice na svijetu i nisam ni rekla da ih treba pobiti, vec se pitam sta bih da mene ili moje dijete napadnu - ta ne bih ih nahranila i pomilkila user posted image  
A o bolesnoj djeci i njihovim "zabavama" necu ni da pricam - ja svoje dijete ne odgajam tako, niti je strasim pricama o psima, ali  opet ponavaljam, ne daj Boze da krenu na nju sve bih ih **** bez razmisljanja.
Do sada sam ih srela 100 puta i obicno se razbjeze ili jednostavno ne obracaju paznju na mene, ni ja na njih. Ali, eto tu curicu je napao bas ovdje u ulici, a i ja kad idem sa Lamijom u narucju nije mi bas prijatno proci kroz copor pasa, pa uvijek zamolim nekog od komsija (koji su uvijek tu negdje po mahali user posted image ) da ih otjeraju.

_____________________________

29.3.2009. rodila se ljubav najveca...mamina curica Lamija :)



(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Otrovani psi u SARAJEVU
14.4.2010 14:33:18   
mamina princeza
Ne ne .. nisam mislila ne mogu pistai pismo načelniku ... to već radim nego nego mu se ovako iskreno pojadati :))))) Ipak ste mi vi moja svakodnevnica a njemu moram dobro pazit sta pisem.

pisem ja na sve strane. takva sam. pa makar i ne bude odogovora.

mislim da kad bi svi pisali i zalili bi se da bi se puno toga moglo promjeniti. al kod nas je jednostavno to tako - smeta ti nesto i sutis. svima smeta oko mene a samo se ja zalim : (


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu shejla)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Otrovani psi u SARAJEVU
14.4.2010 14:36:39   
Anoniman
I jos nesto, svi oni koji razmisljaju o nabavku psa ili mace, ja vas molim da prvo razmislite o usvajanju...pod
1. njih niko ne zeli a potreban im je dom
2. uzgoj i trgovina zivotinja je postao biznis (ima takvih stvari da je to strava i uzas...svako se danas maltene bavi uzgojem

i najbitnije dobro razmislite prije nego sto nabavite zivotinju imate li vremena, da li ta zivotinja odgovara vasem karakteru...pogotovo ako se odlucite za neku rasu

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Otrovani psi u SARAJEVU
14.4.2010 14:37:40   
Anushka
ovako bi mozda moglo:
zdruzenje koje se bavi zastitom zivotinja - u Ze je to Sapa, u ostalim mjestima ne znam, ali udruziti se hitno i na nivo drzave ili bar entiteta. pa oni koji znaju i imaju pristup da napisu projekat -koliko sklonista kojih dimenzija i na kojim podrucjima treba napraviti, koliko je to materijala (sto za izgradnju sto za sterilizaciju i lijecenje, sto za hranjenje i ciscenje), posla za koga, zaposlenih. Pa onda napraviti plan za 6 godina - 1 godina dok se izgrade, 1 godina dok se pohvataju i sterilisu i jos 4 dok im se znacajno ne smanji broj pa ce i sklonista trebati manje. Pa onda opet ko zna i moze utvrditi koliko para ima drzava predvidjeno i na raspolaganju, koja zemljista se mogu uzeti u obzir, te onda traziti od biroa za zaposljavanje pomoc - novozaposleni, od komunalnih preduzeca - njihov dio posla (makar to bilo samo hvatanje i prevoz) od veterinara - makar da studenti praksu tu obavljaju za dzabe, itd
ostatak para traziti od udruzenja za zastitu zivotinja sirom svjeta, raznoraznih donatora, te na kraju krajeva i razvojnih agencija, opstina, fondova domacih medjunarodnih itd.
A sve ovo je trebalo uraditi dok je ovaj zakon bio u proceduri. Zaista ne znam ni da li je ista od ovoga uradjeno, ni ko bi to znao i mogao, ali eto ako dadada znas ti mozda nam mozes pomoci.
Ja se ako Bog da ove nedjelje selim u drugu zemlju pa ovo nadam se nece biti vise i moj problem, ali bi ovo bio neki normalni put za trajno rjesenje, iako i ono podrazumjeva vise od godine dana trpljenja ovakvog stanja.

(odgovor članu shejla)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Otrovani psi u SARAJEVU
14.4.2010 14:43:57   
naša.mrvica
evo da jos nesto dodam.npr ja zivim u buca potoku.ne bih nikad da uvrijedim nikoga ali ima i roma dosta,koji imaju pse.ti psi nisu pelcovani,zatim u ulici zivi covjek moji ima malo je reci 10 pasa koji po cijelu noc lutaju naravno nisu vakcinisani itd.niko mu nista ne moze, a samo ih skuplja.takvim ljudima se treba dokazati i utuviti u glavu ako vec imaju zivotinje da su obavezni kako stoji u zakonu da ih vakcinisu.vjerujte ja imam dva i to kosta, pa kad bi recimo ovaj covjek vodio redovno pse veterinaru ne bi imao toliko njih.i do ljudi je...mora postojati neko ko ce provjeravati da li su psi pelcovani koji su u bastama( bar to).ovo je ideja...

_____________________________

Nikad necu zaboraviti kako sam bila sretna s tobom pticice moja.

(odgovor članu Anushka)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Otrovani psi u SARAJEVU
14.4.2010 14:45:21   
Mya_81 RR
Anushka, Šapa je već odavno napravila taj projekat. A naša općina uglavnom priča nebulozne priče da nema adekvatnu zemlju za to user posted image Da, moćeš si misliti...pa neće azil praviti u centru grada...uglavnom se dolazi do zaključka da je s nadležnim organima jako teško komunicirati jer ako oni lično nemaju koristi onda im se obično ne da ni raditi ništa...

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Anushka)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Otrovani psi u SARAJEVU
14.4.2010 14:52:31   
Anushka
znam mia u Ze da je tako al lokalno se nista ne rjesava, ako je pritisak sa vrha onda se mozda i moze naci rjesenje.. ovako nacelnik ko naredi nekom sektoru da ko fol vidi ima li zemlje, ako iko i pogleda u katastar mrsko im pisati izvjestaje pa jave da nema, i gotova prica. Ako bi se zvanicno trazili podaci iz katastra i to ne samo jedne opcine nego iz svake, pa da neko iz organizacije predlozi koja mjesta odgovaraju uslovima a pod pritiskom vrha drzave medija i stranaca MOZDA ce i pristati na neki od prijedloga. Drzava je spora i inertna, i nece nista uraditi osim sto ce prihvatiti ako vide tu svoju korist. A dolaze izbori i bitna im je medijska promocija, dakle prilika je da do izbora vlasti urade sta je do njih - daju dozvole i eventualno nesto para sto ima u budzetima. vise tesko da ce uraditi..

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Otrovani psi u SARAJEVU
14.4.2010 15:32:26   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Anushka

ovako bi mozda moglo:
zdruzenje koje se bavi zastitom zivotinja - u Ze je to Sapa, u ostalim mjestima ne znam, ali udruziti se hitno i na nivo drzave ili bar entiteta. pa oni koji znaju i imaju pristup da napisu projekat -koliko sklonista kojih dimenzija i na kojim podrucjima treba napraviti, koliko je to materijala (sto za izgradnju sto za sterilizaciju i lijecenje, sto za hranjenje i ciscenje), posla za koga, zaposlenih. Pa onda napraviti plan za ' godina - 1 godina dok se izgrade, 1 godina dok se pohvataju i sterilisu i jos 4 dok im se znacajno ne smanji broj pa ce i sklonista trebati manje. Pa onda opet ko zna i moze utvrditi koliko para ima drzava predvidjeno i na raspolaganju, koja zemljista se mogu uzeti u obzir, te onda traziti od biroa za zaposljavanje pomoc - novozaposleni, od komunalnih preduzeca - njihov dio posla (makar to bilo samo hvatanje i prevoz) od veterinara - makar da studenti praksu tu obavljaju za dzabe, itd
ostatak para traziti od udruzenja za zastitu zivotinja sirom svjeta, raznoraznih donatora, te na kraju krajeva i razvojnih agencija, opstina, fondova domacih medjunarodnih itd.
A sve ovo je trebalo uraditi dok je ovaj zakon bio u proceduri. Zaista ne znam ni da li je ista od ovoga uradjeno, ni ko bi to znao i mogao, ali eto ako dadada znas ti mozda nam mozes pomoci.
Ja se ako Bog da ove nedjelje selim u drugu zemlju pa ovo nadam se nece biti vise i moj problem, ali bi ovo bio neki normalni put za trajno rjesenje, iako i ono podrazumjeva vise od godine dana trpljenja ovakvog stanja.


Anushka...sve postoji...mislim drustva su uradila sve sto je u njihovoj moci...i planove, nacrte,pritisak da se zakoni donesu...ma sve...evo ti primjer u sa...2002 god. je sve dogovoreno bilo...i lokacija zemljista...i pare...ma sve...medjutim, dodjeti jedan papak od tih glavonja kojem se da prostis jeuser posted image za zivotinje i azil...koji tu vidi trzni centar ili vec nesto i uspije da shebe projekat na kojem se radi godinama...

Sto se tice drustava...lako je izgraditi azil...nasle bi se pare...mislim za izgradnju...ali sta onda...kako te zivotinje hraniti, kako placati veterinarsku skrb,radnike,komunalije...ne mogu drustva bez potpore drzave...ne mozes se osloniti na donacije...danas imas sutra nemas....zivotinje moraju jesti...moraju se vakcinisati...eno pogledaj na youtube kako  izgleda "azil" u tuzli...psi leseve jedu...uzas

DRZAVA MORA DA REAGUJE

Azil koji gradi kampus (moze smjestiti oko 150 zivotinja...a u sa ih ima preko 1000)

PRAVILNIK O OSNIVANJU I UVJETIMA KOJE MORAJU ISPUNJAVATI SKLONIŠTA ZA ŽIVOTINJE (i da se jos jednom zahvalim jednoj forumasici sto mi je ovo poslalauser posted image user posted image user posted image )


(odgovor članu Anushka)
  Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Otrovani psi u SARAJEVU
14.4.2010 15:50:31   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: dadada



PRAVILNIK O OSNIVANJU I UVJETIMA KOJE MORAJU ISPUNJAVATI SKLONIŠTA ZA ŽIVOTINJE (i da se jos jednom zahvalim jednoj forumasici sto mi je ovo poslalauser posted image user posted image user posted image )




user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 62
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *