|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: eserihija koli kod bebe
15.5.2008 19:37:28   
akica b
Eh draga Stela da znas da si me obradovala....Super  i bravo  user posted image user posted image user posted image

_____________________________


Volim negativne komentare jer me tjeraju da budem bolja!

(odgovor članu Nadi)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: eserihija koli kod bebe
15.5.2008 20:30:28   
mamsi
baš mi je drago zbog vasuser posted image

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: eserihija koli kod bebe
15.5.2008 23:58:58   
stella
hvala hvala pusa za vas i vase pilice

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu mamsi)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: eserihija koli kod bebe
16.5.2008 9:56:22   
amdi
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

veliki 22.3.2005
mala 17.7.2007

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: eserihija koli kod bebe
19.5.2008 12:11:35   
ranija
Evo da se i ja pohvalim jutros nam je nalaz urinokulture pokazao da vise nema e. coli tj. sva tri nalaza su sterilna. Jos nam samo ostaje da 27 i 29 uradimo mikciju i scintigrafiju da vidimo da nije u pitanju suzenje tj refluks pa se nadamo da ce i to biti u redu. Drzite nam fige.
Cuvajte svoje bebe i velika pusa za sve vas.

(odgovor članu amdi)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: eserihija koli kod bebe
19.5.2008 21:00:29   
ebru
Bravo Stela,bas mi je drago da su nalazi ok!
Ranija drzim ti fige da sve bude oki-doki!

Pusa vama i bebicamauser posted image user posted image

_____________________________

MONIKA 11.12.2007
Jeder Mensch begegnet einmal dem Menschen seines lebens,aber nur wenige erkennen ihn rechzeitg!
http://www.youtube.com/watch?v=P6WlXmHrnyU

(odgovor članu ranija)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: eserihija koli kod bebe
19.5.2008 21:05:54   
camm
stela drago mije stoje je sve ok.
ranija puno vibrica za vas.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image da sve bude ok.

_____________________________

Ja tek sada kuzim da ne kuzim, sta kuzim, sta ne kuzim, sta mi je tesko skuziti, sta ne mogu prokuziti, ali jedno kuzim...:D

(odgovor članu ebru)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: eserihija koli kod bebe
27.5.2008 8:07:43   
pajac
IZVORNA PORUKA: stella

juce smo isli po nalaz uk.sterilna je,tj.nema e koliuser posted image user posted image user posted image user posted image
samo cemo morati kontrolisati svaki mjesec i rekla je da mozemo uvijek kod njih doci da izvade urin na kateteruser posted image user posted image user posted image user posted image
sva sam hapy
pusa i hvala na podrsciuser posted image user posted image user posted image user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Peter 28.08.2007

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: eserihija koli kod bebe
12.6.2008 13:36:08   
Selma47
IZVORNA PORUKA: lenica

cao stella
sto se tice eserihije c.meni je pedijatrica rekla da curice obicno imaju tu bakteriju iz razloga sto se curice moraju brisati od vagine prema guzi da ne bi iz guze tj.od (kake) nadam se da me razumijes uslo u vaginu jer u kaki ima bakterija koje moze da inficira vaginu
eto zato pazi kako brises da ne upadne u vaginu
a zato je kod djecaka teze da se inficiraju od eserihije
pozzzzz


Lenica je potpuno u pravu. Meni jos Dr Hasanagic iz Sarajeva prije puno godina to objasnio i objasnio mi je zasto se eserihija tesko unistava antibioticima. Uvijek brisite guzu prema ledzima, znaci odozdo prema gore. Ja sam moju Sabinu izlijecila Hasanagicevim kapima dok joj je bilo manje od godinu dana. Ovdje ima njegov web ali ne vidim da se nesto moze kupiti. http://hasanagic.org a ovdje ima clanak o eserihiji http://hasanagic.org/dr_hasanagic_blog/?p=6

(odgovor članu lenica)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: eserihija koli kod bebe
19.11.2008 15:36:52   
Pankica
Drage moje, nadam se da će mi neka od vas pokušati pomoći nekim savjetom.
Vidim da je ova tema već bila i niko nije već dugo pisao na ovu temu. Mislila sam da neću imati potrebe pisati na ovu temu, ali zaista moram. Naime, i moj bebac ima tu dosadnu bakteriju, i to smo je pokupili u porodilištu, kako su nam objasnili u Nefrološkom savjetovalištu. I dan danas se borimo s tim. Čas je urinokultura sterilna, čas se bakterija ponovo pojavi. Zaista više neznam šta da radim, izludi me to. Jako čudno je, ali i na svu sreću i hvala dragom Bogu na tome, što moj Ermin nikad nije imao temperaturu, čak i kad je ešerihija bila prisutna 10 na 7. Evo sad ponovo, nakon 2,5 mjeseca i nakon sunećenja, nalazi ponovo pokazuju prisutnost bakterije 10 na 6. Osim Ceklor sirupa (10 dana 3 puta dnevno po 2,5 mm), pedijatrica mi ništa drugo ne preporučuje da mu dajem. Čula sam i za kapi dr. Hasanagića i za čaj Matije Paunovske, čak su mi rekli da iskuham košpice od dinje (na litar vode-64 košpice dinje da prokuha i procjeđen čaj davati da pije), ali ja nisam sigurna smijem li bilo šta drugo dati djetetu. Moj Ermin je prije dva dana napunio 6 mjeseci, još je mala beba da bi mu bilo što davala, kako kaže pedijatrica, ali ja mislim da ipak trebam pokušati i sa nečim drugim. Antibiotik pomogne privremeno, ali se ešerihija ponovo vraća. Šta da radim?! user posted image Molim vas da me posavjetujete, ako imate bilo kakvog iskustva. Bit ću vam jako zahvalna.

(odgovor članu Selma47)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: eserihija koli kod bebe
19.11.2008 16:07:29   
salmana
A kako uzimate urin, i ko vam je pedijatrica? Jeste li probali doci do prof Zecevic u Vrazovoj? Sta su vam rekli da je uzrok? Kod djecaka je neuobicajena urinarna infekcija, i sumnja se i na refluks ako se ponavlja. Jeste li radili ultrazvuk?

(odgovor članu Pankica)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: eserihija koli kod bebe
19.11.2008 16:18:29   
Pankica
Pa najvjerovatnije da je u pitanju refluks. Do sada smo četiri puta uradili UZ, ali je to proširenje desnog kanala toliko malo, da su sumnjali čak i da je u pitanju nedozrelost organizma, jer je moja beba rođena u 36-toj nedjelji. Urin uzimamo onako kako su nam rekli u savjetovalištu, poslije čitave procedure, isperem na kraju i razblaženim hipermanganom, zatim sterilnom špricom izvučem urin iz sterilne kesice i ubacim direktno u sterilnu epruvetu, koju svaki put dobijemo tamo gdje i nosimo urinokulture.Nekad na Ilidžu, a nekad u Crveni Polumjesec. Nismo bili kod dr. Zečević nikad. Vodi ga dr. Pokrajac na pedijatriji.

(odgovor članu salmana)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: eserihija koli kod bebe
19.11.2008 16:20:28   
Pankica
Mene zanima smijem li mu davati još nešto, pored antibiotika, neki razblažen čaj ili te kapi dr. Hasanagića, obzirom da je mojoj bebi šest mjeseci, a ljekari smatraju da je još mali za neko "eksperimentisanje". Da li mu uopšte čaj, pa još i razblažen, može naškoditi?

(odgovor članu Pankica)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: eserihija koli kod bebe
19.11.2008 16:24:29   
salmana
Ja ti savjetujem da urinokulture radite privatno.

(odgovor članu Pankica)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: eserihija koli kod bebe
19.11.2008 16:32:59   
Pankica
A gdje mogu uraditi privatno? Činimi se da sam čula za privatnu oridinaciju dr. Odobašić na Dobrinji i da tamo rade urinokulture. Ma ne sumnjam ja ni u ove gdje smo mi radili, jer su mu to najprije otkrili u bolnici dok smo ležali na Neonatologiji zbog žutice, odnosno moja beba je ležala. Preporučili su nam odmah i da urade mikcionu u bolnici, ali smo mi to odbili, a sada vidim da će to biti neizbježno, najvjerovatnije. I njima je ovaj slučaj kod moje bebe baš zagonetan, bar tako kažu. Ali da bismo svi bili sigurni, kao, neophodna je mikciona. Ali bez obzira na to, ja bih da mu pokušam dati i neki čaj ili te kapi ili već nešto drugo, pored antibiotika. Nešto prirodno, žao mi ga. Ni antibiotici nisu baš bezazleni. Šta da radim?

(odgovor članu salmana)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: eserihija koli kod bebe
19.11.2008 16:40:46   
Visnja RR
Laboratorija u Luzanima - Ilidza ... tel 628 302

zelim ti sto brze ozdravljene tvoje bebice... ljubni malo sunce

< Poruku je uredio Visnja RR -- 19.11.2008 16:42:15 >


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Pankica)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: eserihija koli kod bebe
19.11.2008 17:21:02   
Pankica
Hvala ti puno Višnja RRuser posted image ! I ja se iskreno nadam da će to sve dobro završiti i da ćemo se što prije riješiti te dosadne bakterijeuser posted image .

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: eserihija koli kod bebe
19.11.2008 18:30:43   
bebano
Pankice meni je dr u trudnoci otkrila kod bebaca prosireni pijelon (pijelon je dio bubrega u koga se "izlivaju" fini kanalići koji "sabiraju" mokraću. Iz pijelona se mokraća preko uretera odvodi do mokraćne bešike. I sada ako se to ne filtrira kako treba, bebica moze dobiti infekciju i nedaj boze bubreg moze trpiti). Ovo pisem posto ni ja nisam znala sta je pijelon dok mi nije zatrebalo. Mislim da su posljedice i kod uvecanog/prosirenog refluksa iste. Znam dosta slucajeva djece koja su se izljecila samo antibioticima. I nama su predlagali mikcionu, ali ja nemam srca (za sada) da to radim sinu. I njemu je jos malo pa 6 mjesci. Boze sto ti ovo sve pisem, nista ti pametno nisam rekla, valjda samo hocu da znas da nas ima jos sa takvim problemom, da ti bude malo lakse. Sto se tice urinokulture moze se privatno uraditi i u Eurofarmu oni su i na Ilidzi i u UNIS neboderima. Zavisi gdje ti je blize. Sretno i tebi i meni!!!!  

_____________________________

Luka - Mamina sreća
27.05.2008

Sunce moje malo :-))


(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: eserihija koli kod bebe
19.11.2008 19:08:19   
Pankica
Hvala ti bebano puno na podršci, ako ništa drugo. Ja sam tokom trudnoće imala redovne preglede na UZ 4D, ali, dr. mi nikad ništa nije rekla da nešto nije u redu. A zaista me uvijek detaljno i poprilično dugo pregledala, tako da ne mogu reći da možda ona neke stvari na vrijeme nije uočila. Ako nekoga i treba kriviti za ovo što se desilo mojoj bebi, onda su to sigurno sestre u porodilištu (svaka čast izuzecima, ima ih i onih koje zaista svoj posao obavljaju kvalitetno i profesionalno), jer sam lično bila svjedok, gledajući kako, nakon što se neka beba ukaki, brišu tu jadnu djecu, koja vodu i ne osjete. Meni su na Neonatologiji prvo pitanje postavili, jesam li uopšte okupala dijete, a kako sam odmah nakon izlaska iz porodilišta, poslije 5 dana, završila na pedijatriji, nisam ga ja stigla ni okupati. Tako da sam mislila, a to i rekla sestri na neon. da su ga valjda kupali u porodilištu. Kaže meni sestra: "E moja ženo, ovo dijete nije ni vode vidjelo, ni osjetilo, a kamoli šampon", što znači da ga nisu nikad ni okupale i da je najvjerovatnije zbog nehigijenskih uslova i dobio tu urinarnu infekciju. A to su potvrdili i ljekari na nefrologiji. Inače, bio je i ojeden po guzi, što je još jedan od dokaza nemarnog odnosa prema tim novorođenim bebama. Ali, sad šta je tu je.Činjenica je da je ešerihija prisutna i da je treba izbaciti vani što prije. Već mi je rečeno da će, ako bude u pitanju refluks (26.11. ću definitivno znati hoće li raditi mikciju, više se ne smijem suprotstavljati tom pregledu), njegovo liječenje najvjerovatnije će biti dugotrajnim uzimanjem profilakse antibiotika-kao zaštitna doza i to 6 mjeseci do godinu dana. Panika me hvata od same pomisli na toliki period pod antibioticima.user posted image  Ali ja se opet nešto nadam da nije refluks i da će ipak biti onako kako je najbolje. A to iskreno i od srca želim i tvojoj bebici babano.user posted image

(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: eserihija koli kod bebe
20.11.2008 8:37:16   
salmana
Mi smo urinokulture radili privatno u Sanasi, a to nakon sto su nam dolazili cudni rezultati tipa E.coli 10E6, pa sterilno, pa E.coli 10E7...a beba ok svo vrijeme - ovolike vrijednosti bi dale visoku temperaturu kod bebe, pa je dr Danka Milicic-Pokrajac predlozila da ih uradimo privatno. Sve su dosle sterilne.

Zao mi je sto od samog pocetka kuburite sa urinarnom infekcijom, i zelim ti da ti deckic sto prije ozdravi, mi u porodici imamo primjer gdje su antibiotici sanirali problem (mozda je bio prvi stepen refluksa). Ovo za urinokulture privatno ti savjetujem zato sto tim nalazima mozes da vjerujes. Sve drugo (pri domovima zdravlja) je jako upitno, nazalost.

(odgovor članu Pankica)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: eserihija koli kod bebe
20.11.2008 15:37:49   
Pankica
Hvala puno Salmana.Ovaj put ću zaista uraditi urinokulture za bebu negdje privatno. I meni je jako čudno i ne samo meni, nego i pedijatrici da dijete ima urinarnu infekciju, a nikad nije imao nimalo temperature. Čak i u bolnici kad je ležao, kad mu je bilo samo 15 dana, CRP je bio visok, nalazi urina katarstofalni, urinokulture-ešerihija 10 na 7, ali nikad nije imao temperaturu, hvala dragom Bogu da je tako. A evo danas smo dobili nalaz UZ i ponovo nam preporučuju mikciju. Koliko god da mi je žao mog sina, da bih isključila svaku sumnju i ja i muž smo se složili da mu to uradimo. Pa ćemo vidjeti. Za sve ima lijeka, nadam se, naročito ako na vrijeme reagujemo. Bojim se da ne napravim gore sa ovim odlaganjem te mikcije. Tako da ćemo ipak to uraditi, pa ćemo vidjeti. Nadam se da će sve biti u redu.user posted image

(odgovor članu salmana)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: eserihija koli kod bebe
20.11.2008 15:38:49   
SANELA2007
evo i ja da se javim sa istim problemom,mom bebacu je 6,5 mjeseci,i situacija nam je ovakva.Imali smo produženu žuticu koju smo ustanovili tek na prvom pregledu tj sa mjesec dana.Nakon toga stalno kuburimo sa transaminazama koje su nam povišene,a bilurubin je sada OK.Prije 10-ak dana smo isli na kliniku na kontrolu bilurubina transaminaza i kks,i tu nam je receno da su transaminaze u opadanju u odnosu na zadnji nalaz koji smo radili sa 3,5mjeseci,samo je ALT povisen u odnosu na prosli nalaz.Sa 2,5 mjeseca smo radili UK koja je bila 1-sterilna,2-10E4 ( e.coli ),3-sterilna,nakon toga ponovimo nalaz jer nisam mogla da vjerujem da uopše ima bilo šta,1-10E6,2-sterilna,3-10E4.Pošalju nas na kliniku i tamao nam dok-Miličević uradi UZ abdomena i kaze da je sve u redu i da nevidi razlog zbog kojeg bi trebali poceti sa antibioticima i da mi ponovimo UK jos jedno.Naravno poslušamo je i sva tri nalaza budu sterilna.
Nakon toga smo primili i vakcine koje su kasnile zbog žutice.Kada smo otisli sa 6 mjeseci na redovnu kontrolu zbog žutice kao što sam vec rekla ALT povisen i rekose da uradimo UK i 3 puta urin.Što se tiće nalaza urina pokazao je da su 1 dan bakterije rijetke,2-masa i 3-nešto.danas nam je nalaz UK gotov i glasi ovako 1-10E5,2-sterilna i 3-10E6.Poslije posla ću kod doktora pa ću vidjeti šta dalje.Vidim da nas ima dosta sa ovimproblem,i iskreno se nadam da ćemo se svi uskoro riješiti ovih beštija.I ako neko ima iskustva sa da nama sa 6-mjesečnim bebama kaže šta da koristimo od lijekova ili čajeva a da ne naškode n jihovom malom organizmu.
Pozdrav

_____________________________

MAMIN PRINC SE RODIO 05.05.'08

(odgovor članu salmana)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: eserihija koli kod bebe
20.11.2008 15:43:38   
SANELA2007
zaboravila sam reci da nam je i nalaz CRP bio 5 sto je super,nema temperature i mislim da ga ne pecka kad mokri.Znaći ama baš nikakvih simptoma koji bi upućivali na neku infekciju
pankice,sretno i nadam se da ce sve biti u redu,možda mi kao majke previse panicimo


_____________________________

MAMIN PRINC SE RODIO 05.05.'08

(odgovor članu SANELA2007)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: eserihija koli kod bebe
20.11.2008 15:59:39   
Pankica
Nama u ovom posljednjem nalazu UZ, koji smo danas dobili, stoji ovako:
"Eho nalaz upućuje na ultrazvučne znake pyeloektazije obostrano gdje se ne isključuje vezikoureteralni refluks. Takođe nalaz upućuje na diskretne znake urinarne infekcije. Predlažu MCUG".
Ne preostaje nam ništa drugo, nego uraditi taj MCUG. I još nikad nismo dobili ni jednu vakcinu, osim onih u bolnici, upravo zbog tih nalaza urinokulture. Uspjeli smo se osunetiti, u tom periodu kad su nalazi bili sterilni. Imali smo mogućnost birati ili sunećenje ili vakcina, pa smo se odlučili za sunet, jer i to preporučuju kod ovakvih urinarnih infekcija. I taman kad smo htjeli na vakcinu, nalazi opet nisu uredni. I ja sam za to da dajem bebi, pored antibiotika i dosta čaja, ukoliko smije ili te kapi dr. Hasanagića, ali niko mi konkretno nije rekao da li to uopšte smije, jer je i mojoj bebi tek šest mjeseci. A i kakva korist od čajeva, ako je refluks u pitanju, ešerihija će opet biti prisutna i ako je beba ispiški. Neznam, ne mogu biti pametna. user posted image

(odgovor članu SANELA2007)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: eserihija koli kod bebe
20.11.2008 23:05:12   
Visnja RR
Pankica kada sve radis to sto radis za bebca jel ides u drzavne ustanove ili privatno?
Toliko mi je zao zbog svega sto se desava bebcu pa sam misljenja ako si u mogucnosti da odes kod nekog privatno ko ce ti posvetiti dosta vremena i dati pravi savjet sta da radis dalje... ja bas ne vjerujem mnogim dr. koji rade u ambulanatama i slicno...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Pankica)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *