|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Koliko kompromisa u braku je previse?
17.5.2010 12:56:51   
Anoniman

Svaki muškarac prilikom svog odgoja iz ranog djetinstva treba shvatiti da je žena glavni i odgovorni urednik bračnog života ... onda to treba prihvatiti i neće imati probleme u braku, niti će biti kompromisa...user posted image user posted image user posted image



(odgovor članu Mirkica)
  Neposredna veza do poruke: 126
   RE: Koliko kompromisa u braku je previse?
17.5.2010 12:58:11   
Hanady RR
u mome braku otvoreno se razgovara, poštujemo jedno drugo i s početka braka uspostavili smo kompromisom neke postulate koji nam omogućavaju zdravu komunikaciju. meni pitanje moje = tvoje je nepoznato...nama je sve zajedničko...izražavnje želje za kupovinom nekog djela odjeće nemoram ni najaviti...trošim onoliko koliko mi je ''jorgan dovoljno da me pokrije''.

Kupovina vrjedniji stavri...tipa nakita, auta, renoviranja kuće...o tome se otvoreno razgovara...
meni je vrlo bitno koje auto će mi doći pred kuću, koliko troši goriva, koja mu je kubikaža, jel novo ili staro, hoću li morati izdvajati novac za stalne popravke, dali je komotno i porstrano za našu porodicu itd. O tome zajedno razgovaramo i dogovaramo se. način kupovine također mi je bitan...jeli dižemo kredit ili uzimamo naleazing ili trošimo ušteđeno...o tome postižemo kompromis.

Moja argumentacija često puta jača je od njegove i svjesna sam da do komprimisa najčešće ja dovodim situaciju....u odnosu na početak braka i sama sam se promjenila ali ne na uštrub sebe niti na uštrb njega....kompromis je onda kada istu količinu ustupaka učinimo i do sada sve štima.user posted image a 5 godina nije malo za ženu koja je imala samo karijeru, živjela ko mezimica kod mame bez oca i mislila da je brak ono što je i veza. Sad znam da mi je kompormis dobar prijatelj dovede me do cilja u kome niko nije povrijeđen.


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: Koliko kompromisa u braku je previse?
17.5.2010 13:03:07   
sara.at
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

mm ovih dana razmišlja o kupovini auta, ja se uopće ne miješam...
njegove pare, njegovo auto, što reče frenkoza ja imam svoje
Samo sam dobacila da iz iskustva smatram da auto sa dvoje vrata je fuj


ma vesela ne zezaj ja sam auto sa dvoje vrata i sa dva sica i jos manjim gepekom dobila za rodjendan na poklon user posted image  da sto manje idem u sopping user posted image user posted image ......
sto se tice toga da bi mi zabranio nesto da obucem e to nemoze mati moja a ne on mada on uvijek kaze pa neka gledaju imaju i sta tu nema problema, sto se tice izlazaka vise on mene natjera u zadnje vrijeme i onda se ja vadim kako mi se neide il neda mi se ici nasut goriva a prazan mi auto e to se brzo rijesi on ode naspe i istjera me da idem user posted image  moje je kupovanje namjernica, dekoracije a zajednicko nam je mjesecno financije da proracunamo, pa kad bolje razmislim on samo donosi pare pa se dogovorimo i onda ja opet po svom user posted image

_____________________________

Malena dusa 01.10.2009 melek i andjeo
Arian 23.08.2010g u 23:11h mamino i tatino veliko srce
Armin 22.07.2012 u 15:47 Nase maleno zlato

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: Koliko kompromisa u braku je previse?
17.5.2010 13:14:34   
Atarka
IZVORNA PORUKA: veeseelaa


Nikada ama baš nikada ne treba dozvoliti suprugu da se mješta u odnose sa roditeljima tvojim i sestrama/braćom
Nikada ama baš nikada ne treba dozvoliti da ti suprug stavi rampu na druženje i pristojne izlaske s prijateljicama i prijateljima, posjete itd
Nikada ama baš nikada ne treba dozvoliti da ti suprug utiče na način odijevanja, šminkanja i samog stila
Ne treba pristajati na kompromis kada od tebe traži da npr promijeniš radno mjesto jer ti je kolega zgodanuser posted image  ili pod izgovorom ma ja ću nas izdržavati jer šta ako dodje do razvodauser posted image user posted image user posted image  nemojte nikada to isključiti kao mogućnost, jer ne znamo šta nas danas-sutra čeka
ne treba dozvoliti da upravlja tvojim novcem, imovinom i sl pod izgovorom ajde da se dogovorimo
Ma šipak mu, ono što ja zaradim i kupim ne upravljao ti time
Sve navedeno se odnosi za žene koje realno znaju ocijeniti da im suprug pretjeruje i pokušava ih degradirati
Žena uvijek treba da sačuva svoju osobnost, razigranost, sexipil a ne da sve promjeni jer suprugu odgovara da mu žena niko nikad nigdje ne primjeti (a druge bi rado gledao)
ŽENE NE DAJTE SE




Ovo bi trebalo dati svakoj zeni uz vjencani list user posted image .
Kod nas se postuju osobne zelje i misljenja. Ne moramo se oko svega slagati (ne bi ni bilo interesantno), ali svako ima pravo reci sta misli, bilo o cemu da se radi. Snaga argumenata i zdravog razuma, a ne ubjedjivanja, pobjedjuje. Znaci, iako ja silno zelim novu kuhinju (opet famozna kuhinja user posted image user posted image user posted image ), realno, sad je ne mozemo priustiti. Sacekacemo moj povratak na posao. Zar to nije kompromis s moje strane, a i njegove, jer nije rekao necemo nikako, vec kad budemo mogli?
Kad su u pitanju finansije, mi i dalje imamo svako svoj racun i ne stavljamo na hrpu, iako kad se dogovaramo oko vecih kupovina svejedno je ko plati, jer to smatramo nasim. Meni licno bi smetalo da mu se moram pravdati za svaku sitnicu koju sam kupila.
Oko izlazaka nema nesporazuma. On povremeno izadje sa svojim prijateljima, kad ja nisam preumorna i iscrpljena da ostanem sama s djetetom. Meni ne smeta. Isto kad mi bude pun kofer stana i pozelim se malo zraka, sam ce mi predloziti da uzmem auto i odem se proluftati, a on ce cuvati dijete iako jer umoran od posla i najradije bi legao da spava. Meni je to kompromisuser posted image

_____________________________

30.09.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: Koliko kompromisa u braku je previse?
17.5.2010 13:30:29   
acudesa
Ja i mm smo "k'o Ado i Budo"user posted image user posted image user posted image
Mislim da smo svima na vrh glave...al' eto, ja u njemu i najboljeg druga i muža imam, i volim s njim pričati, mi vazda meljemo, odemo na kafu i ne ušutimo...
Oko svega se dogovaramo, i oko nekakvih gluposti, ne što moramo, mi to želimo...ja najbolju stvarčicu kupim kad s mužem kupujem, a i on. Hiljadu je puta rekao: E, fakat, ja sa tobom odaberem najbolje. Uživamo u tome, zajednio smo u kabini i zajdno isprobavamo odjećuuser posted image
(naravno da imamo i loših dana, tad ne pričamo ovoliko, nego dosta dosta manjeuser posted image )

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Atarka)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: Koliko kompromisa u braku je previse?
17.5.2010 13:34:54   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

jednom prilikom bilo smo pozvani na jednu svadbu i ja odem kupim sebi haljinu otkida od sexipila, pokažem mu šta ću da obučem on poludioI tako riječ na riječ i ne odemo na svadbu , ja nisam htjela da promijenim odoru, svadja je bila žestoka Eh takvih primjera je na mase al se kasnije haljina iznosala
helem to je moj kompromis NEŠ SAD NIKAKOuser posted image user posted image


mene zanima veesela jesi li se ti isto tako oblačila mislim sa tim stilom i kada te upoznao kada ste se zabavljaliuser posted image

ja niskad nisma svoj stil oblačenja mjenjala...
upoznao me, poželi i dobio i sada živi sa mnom sa već izgrađenim stilom odjevanja i šminkanja.
nisu mi jasni muškarci koji tokom zabavljanja šute o tome...a u braku bi se svađali oko toga. Moj suprug smatra da sve dok se ja u tome dobro osjećam i njemu je dobro...voli da obučem moćnu gardarobu kada smo u neki prilikama tipa svatova, određenih poslovnih porslava ili prijema jer on je na mene takvu ponosan i samo sam njegova.

meni je logičnije da se neki frajer naljuti na djevojku kad se zabavljaju oko oblečanja jer tada on ima mogućnost još uvijek da bira...a bome u braku iz ljubavi...što da suprug mjenja ono na što je i pao. Malo morgen nam je dušu vidio kad se u nas zatelambesouser posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: Koliko kompromisa u braku je previse?
17.5.2010 13:41:44   
fatimica09
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

jednom prilikom bilo smo pozvani na jednu svadbu i ja odem kupim sebi haljinu otkida od sexipila, pokažem mu šta ću da obučem on poludioI tako riječ na riječ i ne odemo na svadbu , ja nisam htjela da promijenim odoru, svadja je bila žestoka Eh takvih primjera je na mase al se kasnije haljina iznosala
helem to je moj kompromis NEŠ SAD NIKAKOuser posted image user posted image


mene zanima veesela jesi li se ti isto tako oblačila mislim sa tim stilom i kada te upoznao kada ste se zabavljaliuser posted image

ja niskad nisma svoj stil oblačenja mjenjala...
upoznao me, poželi i dobio i sada živi sa mnom sa već izgrađenim stilom odjevanja i šminkanja.
nisu mi jasni muškarci koji tokom zabavljanja šute o tome...a u braku bi se svađali oko toga. Moj suprug smatra da sve dok se ja u tome dobro osjećam i njemu je dobro...voli da obučem moćnu gardarobu kada smo u neki prilikama tipa svatova, određenih poslovnih porslava ili prijema jer on je na mene takvu ponosan i samo sam njegova.

meni je logičnije da se neki frajer naljuti na djevojku kad se zabavljaju oko oblečanja jer tada on ima mogućnost još uvijek da bira...a bome u braku iz ljubavi...što da suprug mjenja ono na što je i pao. Malo morgen nam je dušu vidio kad se u nas zatelambesouser posted image user posted image user posted image user posted image



user posted image user posted image user posted image user posted image  ja se slazem s ovim u potpunosti.....ali i meni se nekada cini da je mm vise ljubomoran sada...ili recimo kad sam bila trudna, nego prije.....ili je to neki zivotinjski nagon u njimauser posted image .....is od moje zenke user posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: Koliko kompromisa u braku je previse?
17.5.2010 13:46:45   
Hanady RR
fatimice moj je ''životinja'' kada treba bitiuser posted image user posted image user posted image

nego koad nas doduše ta ljubomora nije tako izražajna...a on opet Škorpija u horoskopu pa voli da ga hvale i da je unikatan pa mu milo kad sam ja kraj njega tako sređena.

nekad nakon poroda sa prvim djetetom  mu kolega vidio me u jednom lokalu,...niko nebi rekao da sam udata...a on sav ponosan meni kaže svaka ti čast ženo još  se za tobom prašina di dižeuser posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu fatimica09)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: Koliko kompromisa u braku je previse?
17.5.2010 13:53:12   
salmy
 MM je stariji i malkice iskusniji user posted image tako da sve radimo skupa tj, dam prijedlog a on kaze:da draga!
Sto se tice finansija tu je on VUK i ne mjesam se(njegova struka),moja lovauser posted image user posted image user posted image user posted image
U sustini bez zezze se jako brzo dogovorimo,kao sto vec negdje pisah drzi me kao malo vode na dlanu,tako sve moje zahtjeve uvijek ispostuje! a i ja njegoveuser posted image user posted image  Od pocetka se nekako brzinski slozimo pa skoro za sve!
Jedina moja mana je sto hocu iste sekunde to sto zamislim! eh to ga jako ljuti,ali i tome popusti! 

(odgovor članu lila25)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: Koliko kompromisa u braku je previse?
17.5.2010 13:53:16   
acudesa
hanadyuser posted image user posted image user posted image user posted image
svaka ti je zlatnauser posted image

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: Koliko kompromisa u braku je previse?
17.5.2010 13:54:36   
fatimica09
user posted image user posted image  ma nas dvoje oboje ,,bikovi"...

al treba u svakom slucaju drzati do sebe, naravno ne na ustrb onog drugog, pa svakom valjda godi kad su muz/zena pozeljni....nije svijet stao ako sam se podapisala/o user posted image  
....samo kad zavre ko sivonjauser posted image  user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: Koliko kompromisa u braku je previse?
17.5.2010 14:08:42   
Atarka
A joj Fatimice, dva bika..user posted image  Ne znam ima li tvrdoglavijih stvorenja (ja sam dupli bik u znaku i podznaku horoskopauser posted image ), ali sam tek u braku naucila da ne moze ama bas sve u zivotu biti po mome.

_____________________________

30.09.2009

(odgovor članu fatimica09)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: Koliko kompromisa u braku je previse?
17.5.2010 14:09:05   
koka i po
Aaaa ljubomora,hehehe.Ja vodolija on strijelac.Nisam ljubomorna al nemogu reći da mi nebi zasmetalo da mu se kakva nabacuje.Al ja ljubomoru zakamufliram a on nije ni svjestan  da ustvari nedam svog muškarca.A i njemu je bogami svejedno il se pretvara ko i jauser posted image .Samo jednom u životu i to dok smo se zabavljali"pokušao" je da promjeni moj stil oblačenja i nikad više.E kad me moj otac nije promjenio i ne brani mi da se oblačim kako hoću nećeš ni ti.Poslije smo raskinuli da bi se on pokajao i "prihvatio" moje minjake.user posted image .A jesam ih se i nanosalauser posted image .

(odgovor članu fatimica09)
Neposredna veza do poruke: 138
   RE: Koliko kompromisa u braku je previse?
17.5.2010 14:20:18   
fatimica09
user posted image  

mi smo oboje po prilicno principijalni, ali to jasno i stavimo na znanje, na vrijeme...a valjda smo i slicni, pa se ,,razumijemo"user posted image  uglavnom, dogovaramo se, kao sto sam vec prije rekla....nekad predem user posted image , al bogami mm nekad tako zarice user posted image  pa se onda smijemo zajedno kad mu tepam lipicanreu moj user posted image  al da bih ga mogla saltat, e to ne bih, nije levat nimalo....al zato sam ga i izabrala! Najgori su mi ljudi koji idu kod muza/zene po svoje misljenje.....pih, prave imeleuser posted image

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: Koliko kompromisa u braku je previse?
17.5.2010 14:22:24   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: salmy

MM je stariji i malkice iskusniji user posted image tako da sve radimo skupa tj, dam prijedlog a on kaze:da draga!
Sto se tice finansija tu je on VUK i ne mjesam se(njegova struka),moja lovauser posted image user posted image user posted image user posted image
U sustini bez zezze se jako brzo dogovorimo,kao sto vec negdje pisah drzi me kao malo vode na dlanu,tako sve moje zahtjeve uvijek ispostuje! a i ja njegoveuser posted image user posted image  Od pocetka se nekako brzinski slozimo pa skoro za sve!
Jedina moja mana je sto hocu iste sekunde to sto zamislim! eh to ga jako ljuti,ali i tome popusti! 


Kao da sam ja pisalauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu salmy)
  Neposredna veza do poruke: 140
   RE: Koliko kompromisa u braku je previse?
17.5.2010 14:24:14   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: fatimica09

user posted image  

mi smo oboje po prilicno principijalni, ali to jasno i stavimo na znanje, na vrijeme...a valjda smo i slicni, pa se ,,razumijemo"user posted image  uglavnom, dogovaramo se, kao sto sam vec prije rekla....nekad predem user posted image , al bogami mm nekad tako zarice user posted image  pa se onda smijemo zajedno kad mu tepam lipicanreu moj user posted image  al da bih ga mogla saltat, e to ne bih, nije levat nimalo....al zato sam ga i izabrala! Najgori su mi ljudi koji idu kod muza/zene po svoje misljenje.....pih, prave imeleuser posted image

dvaki put me nanovo iznenadis svojim biserima. Cuj IMELA, gdje nju nadje?!user posted image user posted image user posted image Kraljica siuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu fatimica09)
  Neposredna veza do poruke: 141
   RE: Koliko kompromisa u braku je previse?
17.5.2010 14:24:34   
fatimica09
i meni mm cesto kaze hoces li sad, ili odmah user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 142
   RE: Koliko kompromisa u braku je previse?
17.5.2010 14:24:44   
Anoniman
*svakiuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 143
   RE: Koliko kompromisa u braku je previse?
17.5.2010 14:26:21   
fatimica09
pa dvoumila sam se izmedju amebe i imele, al hajd rekoh imela zvuci suptilnije user posted image  user posted image

(odgovor članu fatimica09)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: Koliko kompromisa u braku je previse?
17.5.2010 14:28:05   
amanullah
Malo ću skrenuti s teme i pitati forumasice, jeli uistinu vjerujete u horoskopske znakove ? Nekako se vidite u njima, naravno ne svi !!

Ko god drzi kolko tolko do vjere, horoskop je smjesna stvar a da ne govorim klasični kufr !

_____________________________

Abdullah obradovao mami 23.02.2010

Zivot bez vjere je prazan i besmislen !

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: Koliko kompromisa u braku je previse?
17.5.2010 14:31:49   
Atarka
Ja ne vjerujem u predvidjanja tipa dnevni, mjesecni, godisnji i sl., ali da u neke odrednice karaktera prema znaku, jer ih prepoznajem. Da ne idem dalje u OT user posted image

_____________________________

30.09.2009

(odgovor članu amanullah)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: Koliko kompromisa u braku je previse?
17.5.2010 15:26:03   
bebbe RR
A što se tiče auta, kod nas je ovako:
- kada kupujemo NAŠ auto, dogovaramo se i skupa biramo.
- kada kupujemo MOJ auto, ja sama kažem koji mi se svidja, a onda sve prepustim njemu:)))


_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu Atarka)
Neposredna veza do poruke: 147
   RE: Koliko kompromisa u braku je previse?
17.5.2010 15:27:26   
teacher75
IZVORNA PORUKA: amanullah

Malo ću skrenuti s teme i pitati forumasice, jeli uistinu vjerujete u horoskopske znakove ? Nekako se vidite u njima, naravno ne svi !!

Ko god drzi kolko tolko do vjere, horoskop je smjesna stvar a da ne govorim klasični kufr !

ima na forumu tema horoskop. meni je smijesno kad se neko nadje da vazi o vjeri za svaku sitnicu, al eto, 100 ljudi 100 cudi!


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu amanullah)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: Koliko kompromisa u braku je previse?
17.5.2010 15:28:33   
SailorMoon
IZVORNA PORUKA: teacher75

IZVORNA PORUKA: amanullah

Malo ću skrenuti s teme i pitati forumasice, jeli uistinu vjerujete u horoskopske znakove ? Nekako se vidite u njima, naravno ne svi !!

Ko god drzi kolko tolko do vjere, horoskop je smjesna stvar a da ne govorim klasični kufr !

ima na forumu tema horoskop. meni je smijesno kad se neko nadje da vazi o vjeri za svaku sitnicu, al eto, 100 ljudi 100 cudi!


Ko da sam ja napisala!

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: Koliko kompromisa u braku je previse?
17.5.2010 15:32:17   
bebbe RR
Mogu li vas ja lijepo zamoliti da opet skrenete, pa s s horoskoma vratite na brak i kompromis:)?!

_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu SailorMoon)
Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *