|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
12.9.2008 17:27:34   
Emina*
Amrino, tekst je super user posted image  user posted image  user posted image
Samo, ako nesto kopiras, stavi link, da znamo izvor...
Pusa user posted image   user posted image


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu jasmina_mm)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
14.1.2009 12:52:41   
p.maja
Da ,da ta temparatura. Puno je savjeta za skidanje temparature , prirodnih ljekova kao i onih tipa paracetamol i ostalo. Jako je važno (to mi je davno rekla doktorica koja je bila najbolja u Sarajevu , sad je u penziji) da kod temparature je jako važno staviti djetetu oblog oko vrata (pola voda pola rakija) jer taj oblog spriječava da temparatura ide u glavu i time se izbjegavaju moguće konvulzije koje su jako opasne . 

(odgovor članu ruža)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
29.1.2009 6:56:15   
mamyca
Eh evo i nas nazalost na ovoj temi ali sad s problemomuser posted image ,Hamza od jucer ima temperaturu,sad je bolje,stavljamo cepic od sinoc jer s Paracetamol sirupom nije bilo nikakvog poboljsanja.Nisam ga vodila doktoru ali jesam zvala porodicnog prijatelja koji je doktor i on mi je rekao samo da mu stavljam malo rakije na noge i Efferalgan cepice,i s njima temperatura opada,sinoc je imao 39/7user posted image ,uglavnom to je zbog zubica,jer sta god stavi u usta povrijedi se i odmah place.

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu p.maja)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
29.1.2009 11:24:29   
juni
Bas mi je zao djecaka, nisam znala da mogu imati toliku temperaturu od zubica. Ja bih ga ipak odvela kod doktora za svaki slucaj. Mozes mu ti pogledati grlo da li je crveno, sjecam se da je nama mama tako provjeravala. Zeznuto je kad su mali pa nam ne mogu reci sta ih boli. Pusa za vas dvoje user posted image

_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
29.1.2009 11:28:44   
dinaa
Uhhh mamyce zao mi je malog momka znam kroz sta prolazite,a i kod mene je isti slucaj bio kad su curici nicale gornje dvojke temp.isto toliko visoka 4 dana.Nadam se da ce ubrzo biti bolje javi svakako kako je momak.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu juni)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
29.1.2009 13:18:52   
mamyca
Hvala drage mojeuser posted image .Hamza je bolji hB,temperature nema od jutros,a i fino je jeo.Gledala sam grlo i nije upaljeno,a vec mu se zubic nadzireuser posted image ,ako ostane ovako necu ga voditi doktoru jer bi nam odmah dali nekakve antibiotike,a po mojoj procjeni oni mu ne trebaju.Jeo je i sad spava,i fino se igrao s mamomuser posted image ,mislim da smo otjerali zlocastu turu.user posted image

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
29.1.2009 21:35:01   
juni
Ma super je da su zubi u pitanju, samo nek nema temperaturu. Proci se to brzo!

_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
31.1.2009 16:07:11   
mamyca
Kao sto znate,Hamza je neki dan imao jako visoku temperaturu koja je trajala samo jedan dan,ali jutros dok sam ga presvlacila vidila sam da su mu ledja i stomak prekriveni crvenim tackicamauser posted image ,i ja fino dijete kod doktora.Kazem da je imao temperaturu jedan dan i da ga nisam htjela dovoditi i da sam mu davala cepice,i da se temperatura odmah povukla.Doktor je rekao da sam pravilno postupila i da je to bila ona tzv.trodnevna groznica koju prati osip,nista strasno,to moze trajati od 1 dan pa do 5 dana,i osip se pojavljuje vecinom treci ili cetvrti dan,sto je bio slucaj i kod nas.Hamza je dobro hB,grlo ok,pluca ok,user posted image user posted image nista nam nisu propisali,doktor je rekao da ce to samo od sebe povuci,inace Hamzi to nista ne smeta,ne svrbi ga niti ga boli.Ali sto je jako bitno,dr. Vela mi je rekao da sam ga odvela doktoru taj dan kad je imao visoku temperaturu,da bi mu svaki doktor propisao antibiotike,sto bi bila velika greska.Znaci kao sto i same vec znamo,vecina doktora propisuje antibiotike na samu pojavu temperatureuser posted image .Sreca pa sam ovako postupila.user posted image

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu juni)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
31.1.2009 17:22:21   
Crvena
Drago mi je da je Hamza dobro. pusa za njega. A, mami svaka cast sto nije panicila, vec pravilno postupila i pomogla svom djetetuuser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Volite svoju djecu i kad su kriva, jer će ih život kažnjavati i kad nisu.

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
31.1.2009 17:23:31   
mamyca
Hvala draga mojauser posted image pusa i tvojim malim pacicima.

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu Crvena)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
31.1.2009 17:26:09   
stella
HB da je dobro,pusa za vas od nasuser posted image user posted image

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
31.1.2009 21:53:07   
dinaa
Esuper da je momak dobro,i mi smo nedavno to isto imali.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
1.2.2009 19:21:30   
haidy
Drage moje, i mi od sinoc imamo problem sa temperaturom. Sinoc je bila 38,5, skinula sam je sa paracetamol cepicem i oblogama pola rakija, pola voda. Danas se opet vratila i opet sam je skinula na isti nacin. ali evo je opetuser posted image sad sam je istusirala, stavila cepic, obloge, jela je i sad cekam. strah me ako se opet javiuser posted image
Ne znam tacno od cega je temperatura. u cetvrtak smo bili kod doktora i grlo je bilo u redu i dobila vakcinu, ne znam da ovo nije neka zakasnjela reakcija na vakcinu? a mozda su i zubiciuser posted image
a ona je bas kenjkava, hoce samo da se mazi, vidi se da je muci.


_____________________________

Jedan osmijeh mijenja sve:-)

Lokica 17.05.2008.
Gugutka 20.10. 2011.


(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
1.2.2009 19:33:16   
merimaa
uvijek u kuci imam paracetamol, dalsy sirupe i lupocet cepice za temp. prospan za kasalj i sirup za alergije to je ono obavezno sto uvijek drzim u kuci.....ako su rukice i nogice hladne masiram ih i grijem ako su vrele onda stavim obloge od sirceta ili vode...pokvasim pelenu i svako malo da brisem.....eto tako ja skidam temp...

_____________________________

Vedad 11.05.2007 najljepsi dan u mom zivotu!

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
1.2.2009 19:42:04   
merimaa
IZVORNA PORUKA: haidy

Drage moje, i mi od sinoc imamo problem sa temperaturom. Sinoc je bila 38,5, skinula sam je sa paracetamol cepicem i oblogama pola rakija, pola voda. Danas se opet vratila i opet sam je skinula na isti nacin. ali evo je opetuser posted image sad sam je istusirala, stavila cepic, obloge, jela je i sad cekam. strah me ako se opet javiuser posted image
Ne znam tacno od cega je temperatura. u cetvrtak smo bili kod doktora i grlo je bilo u redu i dobila vakcinu, ne znam da ovo nije neka zakasnjela reakcija na vakcinu? a mozda su i zubiciuser posted image
a ona je bas kenjkava, hoce samo da se mazi, vidi se da je muci.



tako smo mi jednom bili kod dr. ujutro kad navece temp..40,2 mi na gradinu kaze dr. upaljeno grlo ja njoj kazem da smo jutros bili kod dr.i sve bilo u redu kad ona kaze brzo se upali grlo....a neznam bas dali je od vakcine jer je vec proslo dosta vremenauser posted image ...mislim da nije od toga...probaj oprat dobro ruke pa onako mokrim prstima izmasirat desne ili jos bolje ako imas gengi gel on je najbolji za desne...

sretno!user posted image


_____________________________

Vedad 11.05.2007 najljepsi dan u mom zivotu!

(odgovor članu haidy)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
1.2.2009 19:46:29   
merimaa
IZVORNA PORUKA: mamyca

Kao sto znate,Hamza je neki dan imao jako visoku temperaturu koja je trajala samo jedan dan,ali jutros dok sam ga presvlacila vidila sam da su mu ledja i stomak prekriveni crvenim tackicamauser posted image ,i ja fino dijete kod doktora.Kazem da je imao temperaturu jedan dan i da ga nisam htjela dovoditi i da sam mu davala cepice,i da se temperatura odmah povukla.Doktor je rekao da sam pravilno postupila i da je to bila ona tzv.trodnevna groznica koju prati osip,nista strasno,to moze trajati od 1 dan pa do 5 dana,i osip se pojavljuje vecinom treci ili cetvrti dan,sto je bio slucaj i kod nas.Hamza je dobro hB,grlo ok,pluca ok,user posted image user posted image nista nam nisu propisali,doktor je rekao da ce to samo od sebe povuci,inace Hamzi to nista ne smeta,ne svrbi ga niti ga boli.Ali sto je jako bitno,dr. Vela mi je rekao da sam ga odvela doktoru taj dan kad je imao visoku temperaturu,da bi mu svaki doktor propisao antibiotike,sto bi bila velika greska.Znaci kao sto i same vec znamo,vecina doktora propisuje antibiotike na samu pojavu temperatureuser posted image .Sreca pa sam ovako postupila.user posted image


super drago mi je da je sad okuser posted image

i moj je mali imao to isto trajalo je tri dana sad je super samo sto je kod njega osip bio i po guzi pa sam ga malo mazala jekodermom danas vidim nema nista hvala boguuser posted image


_____________________________

Vedad 11.05.2007 najljepsi dan u mom zivotu!

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
1.2.2009 22:08:14   
teta berta
uf ta temperatura i mi smo imali taj problem kad je bbeba imala 3 mj. paracetamol je povraćala, a bila je noć ništa drugo nismo imali. radilo se o e.colli i hB sad smo je se rješili. Inače mogu vam reći da oblozi baš i nisu djelovali, malo je pomogla masaža pola voda pola sirće cijelog tijela. A najbolje eferalgan čepići i nevjerovatno kupanje. naime stavili smo u kadicu toplu vodu i bebu u nju, onda sam ja linčićem polako posipala bebu po cijelom tijelu dok voda nije postajala hladnija, otprilike 7-8 minutica i nevjerovatno je upalilo i temp.se nije vratila. probajte meni je puuuuuno pomoglo i hvala tetki za taj savjet.

(odgovor članu merimaa)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
1.2.2009 22:20:48   
mamyca
Efferalgan cepici su definitivno najbolji,i to oni od 80 mg,nama su pomogli,samo smo ih dva puta stavili i temperatura je odmah pocela da pada,a ponavljam,najveca je iznosila 39/7,to obavezno svaka majka treba da ima u kuci.Haidy probaj viditi jeli joj grlo upaljenouser posted image ,a moguce je i da je to do zubica,namazi je gelom za zubice i gledaj reakciju.Ako se temperatura vraca stavljaj joj cepice,i obloge na noge da izvuce temperaturu i nek pije tecnosti.Nadam se da ce nam curica ubrzo biti bolje.user posted image

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
1.2.2009 22:21:27   
juni
Mamyce, nek si ti njega odvela kod doktora, sigurno ti je lakse kad znas sta je u pitanju. Evo sad i ja znam ako se javi osip da ne panicim user posted image Pusa za djecaka 

_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
1.2.2009 22:24:18   
mamyca
Ma tacno Juni,mada sam ja sumnjala da je do temperature,mali Omar sin od Romali je isto ovo imao,tako da sam i ja nesto naucilauser posted image .Poljubac za druga Emila.user posted image

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu juni)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
2.2.2009 0:21:42   
adannn

Mamyce,da te pitam koji zubići niču Hamzi?Moja Nejra je imala par dana proliv i posle tog proliva koji me iznenadio priznajem,jer je to prvi put da se susrećem s tim,tetka joj je našla gornji zubić.Tako da moj zeko ima sada tri zuba pa pošto je ona starija od njega 11 dana vjerovatno je i njegova temperatura rezultat toga...Nego ti draga očekuj biserčiće...Ljubi ti malog Hamzu od mene i moje princeze...

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
2.2.2009 11:12:34   
mamyca
Hamzi je niknuo drugi gornji zubic,tako da ih sada ima cetiriuser posted image ,dva dole i dva gore,ali nabubrile su mu i gornji dvice tako da ce vjerovatno i one ubrzo niknuti.Sto se tice osipa,nestao je,kao sto nam je dr.i rekao,sam od sebe.user posted image user posted image
Maloj lutkici ce brzo niknuti,vjerovatno je to od zubica,poljubac i za nju od nas.user posted image


< Poruku je uredio mamyca -- 2.2.2009 11:13:13 >


_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu adannn)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
2.2.2009 15:31:11   
juni
Blago vam se, vi prebrodili nicanje prvih zubica, nas to uskoro ceka. Cestitke zekonji user posted image

_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
10.2.2009 0:02:53   
adannn
Evo i nas prije par sati smo bili na hitnoj,moja Nejrica imala temperaturu 38.3...Odmah smo otišli a to joj se pojavilo u roku od par sati,počele slinice prije dva dana i odjednom je plakanje i temp.Mene je prepalo jer sad će joj godina a mi nikada nismo imali temperaturu,ali sam uvijek u kući imala sirup i čepiće....Ali hroptalo joj je u plućima i samo sam se bojala da nije bronhitis a doktorica kaže hvala Bogu da nije i da su pluća čista,a sa temp.ćemo nekako....Evo je sad igra se i malo je bolje....

_____________________________

Nejra 28.02.2008



(odgovor članu juni)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
11.2.2009 7:21:53   
mamyca
Znaci nije bronhitis u pitanju,hvala Bogu.Ma bit ce ona dobro,stavljaj joj Efferalgan cepice od 80 mg,jako su dobri,zlocasta tura odmah spadauser posted image user posted image .Ljubi mi je,i nadam se da ce nam brzo ozdraviti.user posted image

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu adannn)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *