|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
11.2.2009 8:25:42   
ebru
I mi kuburimo sa temperaturom...evo 2 dana nazalost!Vidim da mame temperaturu i nizu od 38,5 skidaju,meni je receno da nije potrebno i da se temperatura do 38,5 ne skida nicim,pusta se da se organizam sam izbori!Temperatura se odnosi na mjerenje u guziuser posted image

_____________________________

MONIKA 11.12.2007
Jeder Mensch begegnet einmal dem Menschen seines lebens,aber nur wenige erkennen ihn rechzeitg!
http://www.youtube.com/watch?v=P6WlXmHrnyU

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
11.2.2009 10:56:14   
jasmina_mm
ja sam iscrpljena od borbe sa temperaturom - moj sin je u petak dobio visoku temperaturu 39,8 koju nikako nisam mogla skinuti. Nisu pomagali ni cepici, ni sirupi ni tusiranje ni obloge, ama bas nista. Navece smo ga odnijeli u hitnu da bi mu konstatovali upalu grla i propisali mu ceclor. Temperatura mu je tek ujutro spala na 38 i dva tri dana se vukla do nekih 37,7 i napokon juce prestala. Izgleda da je jak virus zavladao u Sarajevu jer kad smo mi malog vodili u hitnu bilo je jos najmanje petero djece kojima roditelji nisu mogli skonuti visoku temperaturu.
Ja sam sinu davala paracetamol sirup i cepice, ali mu zaista nista nisu pomogli i zato kupujem Dalsy i Voltaren cepice sada da imam u kuci jer sam cula da su oni puno puno efikasniji...

_____________________________

dusha mamina 11.10.2007.

upravo zato sto je tako topao, osmjeh je ljepsi od bilo kojeg cvijeta na svijetu....

(odgovor članu ebru)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
11.2.2009 10:58:14   
jasmina_mm
meni je receno da nije potrebno i da se temperatura do 38,5 ne skida nicim,pusta se da se organizam sam izbori!


draga ebru i ja sam pustala da se sin sam izbori sa temperaturom ali nakon odredjenih pretraga saznali smo da ima sum uzrasta i razvoja i da mu moramo odmah skidati temperaturu ne znam ti kolika da je, jednostavno ne smije dugo biti pod temperaturom. Kad pomislim sta je ne daj Boze moglo biti jeza me uhvati....

_____________________________

dusha mamina 11.10.2007.

upravo zato sto je tako topao, osmjeh je ljepsi od bilo kojeg cvijeta na svijetu....

(odgovor članu ebru)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
11.2.2009 10:59:14   
adannn
Mamyce,hvala puno na željama za ozdravljenje,evo sad joj se ponovo pojavila a nije bilo od preksinoć,ona je u delirijumu samo nešto stenje,priča,brblja valjda je zanosi.....Ljubi nam Hamzicu...

Ebru,mi smo bili kod doktorice i ona nam je dala Ibuprofen da joj dajemo 5ml ako je iznad 38 a ako je ispod onda 4ml,ona sada ima 38.3 ponovo i ne bih je mogla pustiti da se sama bori s tim,možda je i veća jer mi ona ne da baš do kraja da joj izmjerimuser posted image Ljubi mi Monikicu i nadamo se da ćemo brzo otjerati ovu turu

_____________________________

Nejra 28.02.2008



(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
11.2.2009 11:33:10   
Emina*
Jasmina, nama je i pedijatar i farmaceut rekao da su paracetamol cepici samo efikasni ako je niza temperatura, a ako nakon davanja paracetamol cepica temp ne padne, tek onda koristiti voltaren..
Voltaren se uvijek koristi ako je temp od 39 i vise...
Mi kuci uvijek imamo ma citavu malu apoteku, sreca pa ne koristimo nista od toga, ali eto da znas..
Paracetamol nije toliko jak da skine velike temperature....
I paracetamol se ne smije davati u razmacima manjim od 8 sati.. (Npr ako je bebi/djetetu povisena temp, i ti mu npr das paracetamol sirup ili cepice, a temp ostaje ili se cak povisava, ne smije se ponovo davati paracetamol narednih 8 sati, eh tada dajes voltaren)...


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu adannn)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
11.2.2009 12:37:42   
dinaa
Prvo zelim svoj djecici da brzo brzo ozdrave,a drugo po ko zna koji put moram reci koliko me ovi nasi pedijatri nerviraju sto se ama bas ni u cemu ne usaglasavaju,evo citajuci Eminin post skontala sam da je meni sasvim drugacije receno ja sam se sa sinom bas nakuburila s temperaturom i paracetamol nikad nije imao efekta tako da smo odustali od njega i koristim voltaren cepice za koje mi je receno da idu na svaka cetiri sata,bas jednom sam bila u situaciji da je dijete imalo temp.38.3 dala sam paracetamol ali umjesto da spada pocela je rasti i otisla na 39.7 ja se prepala nazvala pedijatricu i ona kaze slobodno voltaren cepic cim prodje cetiri sata od sirupa.Pa ti sad budi pametan i vjeruj im izludise nas.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
14.2.2009 12:58:35   
anitaMO
evo moja danas dobila prvu temp.mjerila joj 38.6.sa onim u uho što se mjeri.ima onaj i na cuclu.dala sam joj paracetamol sirup,pa da vidim hoce li spasti.ne spadne li ja odo na pedijatriju.neće ništa da jede.user posted image

_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
14.2.2009 17:33:11   
adannn
Ne brini i moja je slabo jela,proći će....Želim bebici brzo ozdravljenje....Moju sada grlo boli

_____________________________

Nejra 28.02.2008



(odgovor članu anitaMO)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
2.3.2009 10:49:12   
rozi
Vidim da spominjete voltaren i ibuprufen , pa sam kontala kupiti neka mi se nadje u kucnoj apoteci, medjutim u vise apoteka , nakobn pitanja koliko je beba stara, su mi rekli da ne smije i davali mi paracitamol, koji vec imam.  Nisu ni vas bebe puno starije , pa mi nije jasno od kada to smijem davati?

_____________________________

Pile mamino 17.06.2008.

(odgovor članu adannn)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
2.3.2009 10:50:49   
Emina*
Mi smo voltaren cepice dobili na recept
(dala nam je kad je Bakir bio malo bolestan, i rekla samo u slucaju temp 39, 5 i vise).. Hvala Bogu, nismo ih nikad iskoristili, i sad spadaju u kucnu apoteku...
Ne znam za ostale mamice, ali mislim da ti je paracetamol dovoljan.. 
U slucaju vece temperatur vodis ga doktoru...

< Poruku je uredio Emina* -- 2.3.2009 10:51:35 >


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
2.3.2009 10:54:07   
tweety
U kući uvijek imam Paracetamol sirup i Voltaren čepiće 12,5mg.Sirup dajem pri manjoj temp. a čepiće kad je visoka.

Neki dan mi je prijateljica rekla da je sinu skidala temp. bjelancem od jaja i da je super djelotvorno.


_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
2.3.2009 10:58:10   
mamyca
Ja u kuci uvijek imam Efferalgan cepice od 80 mg,oni se daju maloj djeci i bebama.Kad je moj mali imao visoku temperaturu kupila sam ih po preporuci kucnog prijatelja koji je doktor i mozes ih kupiti bez recepta.One u sebi sadrze paracetamol,i ja bih licno prije njih dala nego Voltaren.Neznam mozda grijesim,al nama su odmah snizile temperaturu,a bila je 39,7.user posted image

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
2.3.2009 11:00:22   
dinaa
Da i ja sam cula to za bjelance,a kod moje djece je ucinkovit i senf na nogice ,a i nasapunjane carapice.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu tweety)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
2.3.2009 11:14:12   
enna
dinaa dali senfom namazes samo nogice ili stavis carapice ili sta vec i dali ponavljas proces i poslije koliko.Hvala Bogu moja nema temperaturu ali bas me zanima ne kosta nista probati!!!Hvala unaprije!!!

_____________________________

23.04.2008-stigla mamina sreca poslije 9 godina!!!!

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
2.3.2009 12:40:49   
dinaa
Namazem senfom tabane djetetu i onda obucem carapice,kad se temperatura povuce u noge senf se osusi(skori se),ja obicno ponovim to jos jednom ili vise po potrebi.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu enna)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
20.3.2009 12:51:21   
idana_85
I moj maleni je dobio temperaturu jucer, varira od 38 pa se spusti do 36.9 i sve tako. Masirala sam ga razblazenim alkoholom,stavljala obloge od bjelanceta i senfa na nogice,davala sirup paracetamol, dajem mu tecnosti, pilecu supicu,evo sad sam stavila obloge od sirceta....vise ne znam sta bih. samo pocne plakati,sav je tuzan, a inace je bas vesela beba. igra se i smije i onda samo pocne tuzno jecati i stalno je pospan,sto b as ne lici na njega. celo mu je toplo, potiljak vrel i rukice,a nogice hladne. srce mi se cijepa a i strah me...sta ako mu bude i dalje tako rasla i padala? inace je neki virus, i mm, i djever i ja istu tu temperaturu imamo. meni je odmah prosla od andola,ali mm ima vec danima 38 :(

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
20.3.2009 13:04:03   
new mama
Pozz bas mi je zao da ti je bebica bolesnauser posted image user posted image ,nadam se da ce brzo ozdraviti,moja je bebica malo starija od tvoje i vjeruj samo me je strah da se ne razboli,neznam sta bi mu vise davala vidim da si sve pokusala,,,nemoj se sikirati,nadam se da ce biti bolje,A jesi li ga vodila doktoru mozda zbog temperature...pozz cuvaj se i izdrzi 

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
20.3.2009 13:08:24   
tea lana
IZVORNA PORUKA: idana_85

I moj maleni je dobio temperaturu jucer, varira od 38 pa se spusti do 36.9 i sve tako. Masirala sam ga razblazenim alkoholom,stavljala obloge od bjelanceta i senfa na nogice,davala sirup paracetamol, dajem mu tecnosti, pilecu supicu,evo sad sam stavila obloge od sirceta....vise ne znam sta bih. samo pocne plakati,sav je tuzan, a inace je bas vesela beba. igra se i smije i onda samo pocne tuzno jecati i stalno je pospan,sto b as ne lici na njega. celo mu je toplo, potiljak vrel i rukice,a nogice hladne. srce mi se cijepa a i strah me...sta ako mu bude i dalje tako rasla i padala? inace je neki virus, i mm, i djever i ja istu tu temperaturu imamo. meni je odmah prosla od andola,ali mm ima vec danima 38 :(


Lani je dalsi pomogao slicna situacija kao kod tebe samo se raspitaj jer ne znam koliko ti je sinu kako se dozira

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
20.3.2009 13:10:59   
mišur
Moj je maleni jednom imao trodnevnu groznicu i temperaturu smo jedva skidali do 38 C. A pela se do 39,7.
A davala sam mu Panadol baby sirup i masirala ga mlakom vodicom, tuširala, stavljala mlake obloge na nogice i rukice..
Na kraju nam je dr dala sirup Brufen, koji je za malo stariju djecu ili preko 10kg težine, mislim da je tako nekako, i uspijevali smo s njim skinuti..
A znam kako je grozno i teško gledati ih onako male i bespomoćne...
Ne znaš kako bi im pomogao, a ne znaju ti ni reći šta im je...

< Poruku je uredio mišur -- 20.3.2009 13:11:31 >

(odgovor članu new mama)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
20.3.2009 13:12:32   
mamin sin
Dalsy sirup se smije davati tek nakon godinu dana...do godine samo paracetamol...

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
20.3.2009 13:15:56   
dana3
juce bas gledam na TV emisiju o bakterijama i virusima te koliko se virus modificira i postaje imun na lijek.najveci problem je taj sto prehlada,gripa i sl nisu baktrijska vec virusna oboljenja a mi trosimo antibiotike.
sve sto cujete da snizava temperaturu na ovaj nas prirodan nacin je bolje nego tablete ili sirup.
mene strah zato sto mi sin(mladji od idaninog 12 dana) dobije povremeno temp zbog zubica ali skidam vodom,senfom ili razblazenim medicinskim alkoholom.

dobro je isto tako uzeti vesni sapun nasapunati carapice i obuti(mlakasta voda) pa preko njih suhe carapice i dobro zamotati u peskir.mijenjati kad se ugrije puno ili osusi

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
23.3.2009 10:35:16   
Suzana
KOPIRAM SVOJ POST SA TEME DOJENJE I GRIPA, JER MU JE OVDJE MJESTO.
Svaki savjet je dobrodosao, iako sam procitala prethodne postove, ali kako ih ima razlicitih, pomalo sam zbunjena...


E cure...

Mak je od juce bolestan. Prvo se popodne umirio, usutio i vidimo temperatura... Cijelu noc mi je gorio... MM i ja nismo nista radili... Ja sam totalno neiskusna, ovo nam je prva temp. sve sam procitala na temi "Skidanje temperature". Uglavnom, crnjak nam je bilo da mu guramo toplomjer u guzu , pa smo mu nekako na minutu i manje uspjeli staviti ispod pazuha i pokazalo je 38 C... Jutros je malo zivahniji, ali je vruc u glavi (manje nego navece). Da li da ga vodim Dr, posla, pa odustala? Mislila nazvati Dr da mi da savjet sta da radim, kako da skidam i kada temp. Na pomenutoj temi (moderatorice, Amrino, izvini, prebacicu ovaj post i na tu temu) 100 savjeta a svaki drugaciji - neko kaze pusti bebu da se bori sama, neko skida, stvarno nisam pametna...
Vidim moja Eminice da dugo traje, evo i ja se skoro 7 dana borim i to me unaprijed crnjaci zbog Makica, a da li ce Edi uspjeti da se ne zarazi???
Hvala svima na savjetima, a sada idem prebaciti post na pravu temu....


_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
23.3.2009 11:11:54   
hanabanana
Suzana prati Maka. Ako vidiš da je on ok bez obzira na temperaturu nema razloga za zabrinost. Ja nisam temperaturu skidala dok ne bi prešla 38/5, do tada bih pustila.

Možda pričekati još dana kako će biti pa onda odluči.

Ja sam pratila i onaj osjećaj u svom stomaku. Nekada bih znala dignuti "buku" i na maloj temperaturi, jednostavno sam osjećala da na tome neće stati, a nekada sam bila sasvim cool i kada je Hana imala 39 stepeni.

Najgore je što su oni još mali. Ako u porodici nije bilo slučaja FRAS mislim da možeš biti mirna i ne skidati temperaturu, imunitet se jača tek na temperaturi od 38/5.

< Poruku je uredio hanabanana -- 23.3.2009 11:12:41 >

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
23.3.2009 11:19:40   
Emina*
Evo, ja cu ti napisati kako sam ja radila, pa opet odluci, jer ipak najbolje znas svoje medove user posted image ...
Bakir je imao turu, skoro pa 7 dana, a jos uz to mu je nikla i donja desna dvica, pa mislim da se i to jos sastavilo...  user posted image
Bilo je uzasno....
Nisam skidala temperaturu lijekovima, dok nije pocela rasti preko 38,5 stepeni...
Mjerila sam skoro svakih 10-15 minuta, ali po njemu i njegovom ponasanju sam uvijek mogla skontati kolika ja temperatura...
Pocne kao jaukati kad je veca od 38, i non-stop bi da ga drzim u rukama, non-stop bi mu se spavalo...  Tada sam mjerila jako cesto, jer sam gledala da li se povecava, ili se zadrzava...
Prvo sam ga tusirala, mlakom vodom, i masirala po kicmi (kraljescima), bas dobro, pa skoro da se zacrveni...
Nemoj ga topliti nikako.. Obuci mu neku laganu odjecicu...  I tako sam mu radila skoro 3 dana...
Kad mu padne temperatura, odmah sam mu davala da jede, jer kad ima temperaturu, nista, ali ama bas nista nije htio, osim cajeva i supica...
Znaci, punoooo tecnostiii, ali bas puno....  Cajeva, sokica, dojenje bilo kada...
Da ne bi dehidrirao... Sreca, Bakir voli vodu, a jako puno ju je pio...
Navila sam sat navece skoro svaki sat vremena,da se nedo Bog ne bi povecala...
To moras raditi.. Ako spava, a temperatura raste, moras ga probuditi, i istusirati, i skidati temperaturu...
Paracetamol nam nije nista pomogao, ni sirup,ni cepici...
Dala nam je recept za dalsy sirup (jer ima oko 10 kg), ali da znas da se ne daje manjoj djeci, i to mu je malo skidalo, ali ne skroz...
Jedan dan je bio bas extra, citav dan nije imao turu, i ja taman kontala, evo hB ozdravio.. Jest djavola, navece 39,5.. Dala sam mu na kraju voltaren cepice, i hB sad je ozdravio skroz....
Uglavnom je tura varirala od 37-38,5

Mi smo isli i kod doktora, i rekla nam je da su mu pluca cista, grlo cisto, sve ok...
Ali, dzaba, kad on ima temperaturu....

Ako su mu vruce nogice kad ima turu, razblazi sirce sa toplom vodom, i tako toplo mu stavi na carapice, i dobro utopli noge.. Kod mene to nije uspijevalo, jer Bakiru su noge uvijek bile ledene, bez obzira sto sam masirala ih citavo vrijeme..
Nista nemoj stavljati na nogice ako nisu tople, jer nema efekta...
Cula sam za bjelance, da umutis dok se ne stvori malo pjene, na krpicu naneses, i omotas na vene iznad saka (znaci ne na noge).. Ali, i ovo radis, ako su rukice vruce... 
Tusiraj ga cesto, bez obzira sto nije tako visoka temperatura, glavu NI POD RAZNO ne kvasiti....
Nadam se da ce mu biti bolje...
Saljemo vam puno poljubaca za brzo ozdravljenje...


< Poruku je uredio Emina* -- 23.3.2009 11:25:46 >


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: "skidanje" temperature, kada i ...
23.3.2009 11:40:08   
triplemama
Emina ja samo znam da kada smo bili u bolnici da je Emir imao temperaturu a šake i stopala su mu bili hladni i da su mu stavili tople obloge na nogice a znam da je neko čija je mama med.sestra ovdje na forumu možda i na ovom topicu pisao isto. Od sada uvijek tako radim kada su mu stopala hladna a ima temperaturu. Inače lijekovima skidam turu veću od 38,5

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *