|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kada staviti jastuk za spavanje?
16.6.2008 22:14:35   
Anoniman
nije mi jasno... tema pocela s pitanjem kada staviti jastuk, a razgovara se o tome kako beba treba spavati user posted image user posted image

(odgovor članu Suncica*)
  Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Kada staviti jastuk za spavanje?
16.6.2008 22:20:35   
RAJA
Najbolje je nikako jastuk ne stavljati radi bebine kičme
ja sam mojoj djeci tek poslije prve godine uvela jastuk i to tanki

_____________________________

MAMINI SINOVI
DŽANIN 08.03.2003.
DINO 21.03.2006.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Kada staviti jastuk za spavanje?
16.6.2008 22:37:24   
kana
tek sada stavljam jastucic jer je tesko disao(malo prehlade)i imao onaj sekret u nosu koji nije htio da izadje i pedijatrica nam je rekla da se moze ugusiti ako je na ravnom i da mu obavezno stavljamo neki jastucic ali u kosom polozaju.Tako bi ga cesto nasla opet na ravnom jer sklizne u noci,pa razmisljam o tome da prestanem sa tim...Ipak je na ravnom za dijetetovu kicmu jabolje,ja mislim.Ovaj moj ima tri i pol mjeseca i najvise voli da spava na boku,a na stomak nikad nije htio,a i da jest ne bih ga pustala samog tako radi mogucnosti od gusenja kako je neko vec napisao.
Bez obzira na sve,mislim da svaka majka zna sta je nabolje za njeno dijete i postupice po s vom nahodjenju.Sve je stvar izbora pa i toga kako ce beba spavati.

< Poruku je uredio dina RR -- 16.6.2008 22:40:09 >


_____________________________

"ako ne znaš voliti sebe,nećeš znati voljeti ni druge.."
TARIK 03.03.2008. mamina ribica:)

(odgovor članu Suncica*)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Kada staviti jastuk za spavanje?
16.6.2008 23:33:19   
stella
kao sto sam vec napisala na nekoj temi,ja sam hani stavila jastuk ispod duseka tako da je nivo ispod glave podignut a nema jastuka.to nam je rekla dr na gastro u bolnici kad smo lezale.to dodje kao da je ravno a nije jer ima nivo ispod.spavala je na strani tj.ja je stavim na stranu a ona se okrene na ledja u vecini slucajeva i to jos uvijek praktikujem i zadovoljna sam.na strani kad beba lezi ako bljucne nece se ugusiti.al eto ni pedijatri svi ne govore isto.svako zna sta je najbolje za svoje dijete.moja hana nije nikad ni voljela spavati na stomaku.a i ja se isto nebih usudila da je stavim da spava na stomaku dok je bila manja,al opet kazem svako zna svoje,pa sretno

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu kana)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Kada staviti jastuk za spavanje?
17.6.2008 8:16:14   
ElmaB
Draga Suncice!user posted image
 
Vjerujem da se moze desiti da dodje, nedaj Boze, do deformiteta, ali moja Tea od rodjenja spava na stomaku. Sada joj je tri i pol godine, i havla Bogu, nema nikakvih posljedica od takvog spavanja. Naravno, sada je vec velika pa sam bira polozaj. Vjeruj mi da sam zaista primijetila da je takva polozaj spavanja bolji za probavu i grceve. Posebno ako beba nece da podrigne dok je drzim, cim je stavim na stomak odmah podrigne! I naravno ja pratim svoje bebe, pa cak i po noci ih vrlo cesto gledam, tako da ih u neka doba i okrenem. A, i one se same bune kada im dosadi u jednom polozaju.
Sto se tice stavljanja jastuka, ja sma Tei pocela tek sa godinom i pol, jer drugacije nije htjela!
 
Pusa svima!user posted image

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Kada staviti jastuk za spavanje
11.8.2008 2:03:01   
livanjka
ja vec 8 mjeseci ne spavamuser posted image  pazim da se ne daj Boze user posted image  ne okrene na trbuh, uh ,uh

(odgovor članu Lamija i Sarica)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Kada staviti jastuk za spavanje
11.8.2008 3:30:10   
suncan_dan
koliko ja znam je da se preporucuje jastucic tek od 2g. i da u krevetu dijeteta netreba nista biti, osim matraca, i po mogucnosti da dijete spava u vrecici. i da nesmije ni oko sipka od krevetica nista bit (jer tu takode postoji mogucnos, da ako se dijete okrene na stranu, da se uz to zaljepi i ugusi se)
takode imam misljene, da dijete treba na svakoj strani da lezi, ne samo zbog glavice, nego zbog misica( da nebi bili na jednoj strani dugi, a na drugoj kratki) ja nasu bebanu lijezem nocu samo na leda (zbog SIDS, jer se preporucije) a preko dana, na stranu i na stomak, al kad sam ja u blizini. A sto se tog a tice spavanje na stomaku, bolesna ili dijeca koja su prerano rodena, lijezu se cak u bolnicama na intenzivnoj, gdije su naravno pod strogom kontrolom na stomak, jer  im se taku disanje bolje regulise.


_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu livanjka)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Kada staviti jastuk za spavanje
23.8.2008 12:22:30   
hanahana
ja svojoj hani, 09.01.2008 rodzena,nestavljam jastuk ispod glave,a i da ga stavim ona se okrece po krevetu kada spava,tako da nebi bilo koristi od njegauser posted image

(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Kada staviti jastuk za spavanje
11.1.2009 23:47:22   
adannn

Moja bebi ima 11 mjeseci i nisam joj nikada ni pokušavala stavljati jastuk.Ima ona mali žuti jastučić koji je dobila uz posteljinu i kada zaspi samo ga zagrli i pajki.Mila moja.

(odgovor članu hanahana)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Kada staviti jastuk za spavanje
11.1.2009 23:50:19   
Ilhana RR
Moja mala je spavala prvo citava na jastuku dok kad je se rodila i onda ono od kukova i glava i sada spava sa ramenima i glavom na jastuku... pitala sam doktora za to i rekao je da moze jer nesteti joj... pokusali smo sa malim "baby" jastukom al nece, hoce samo obicni kao i mi sto koristimo...

(odgovor članu adannn)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Kada staviti jastuk za spavanje
25.6.2009 14:11:39   
Dinka 79
Moja malena od kako se rodila spava na jastuku,sad mi nije jasno kakve bi to moglo izazvati posljedice,nazalost nisam znala da netreba spavati na jastuku user posted image user posted image user posted image Neznam da li da probamo sad bez jastuka user posted image

_____________________________

Naida,30.09.2008.god.

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Kada staviti jastuk za spavanje
25.6.2009 14:19:28   
Medić*
Moj maleni spava na vrlo tankom jastucicu od 7mj, toliko je tanak, maltene kao da ga i nema, al on ga strasno voli, prigrli ga i cas na jednu stranu, cas na druguuser posted image

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Dinka 79)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Kada staviti jastuk za spavanje
25.6.2009 14:39:27   
Amrino
Ja Hamzi nikada nisam stavljala jastuk (ima 17 mjeseci) i ne planiram sve dok sam ne zatrazi ili slicno.
Ja imam uzasnu naviku da spavam na jaaaako visokom jastuku (ponekad stavim cak i dva) pa imam uzasne bolove ujutro...Navika je cudo a tesko je se kutarisat. user posted image


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Kada staviti jastuk za spavanje
25.6.2009 15:07:58   
Visnja RR
IZVORNA PORUKA: Amrino RR

Ja Hamzi nikada nisam stavljala jastuk (ima 17 mjeseci) i ne planiram sve dok sam ne zatrazi ili slicno.
Ja imam uzasnu naviku da spavam na jaaaako visokom jastuku (ponekad stavim cak i dva) pa imam uzasne bolove ujutro...Navika je cudo a tesko je se kutarisat. user posted image



user posted image  ista sam ti takva...
a Asji ce uskoro 15 m jos uvjek pajki na stomacicu i bez jastuka... sta ce joj? user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Kada staviti jastuk za spavanje
25.6.2009 15:18:25   
tea lana
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

IZVORNA PORUKA: Amrino RR

Ja Hamzi nikada nisam stavljala jastuk (ima 17 mjeseci) i ne planiram sve dok sam ne zatrazi ili slicno.
Ja imam uzasnu naviku da spavam na jaaaako visokom jastuku (ponekad stavim cak i dva) pa imam uzasne bolove ujutro...Navika je cudo a tesko je se kutarisat. user posted image



user posted image  ista sam ti takva...
a Asji ce uskoro 15 m jos uvjek pajki na stomacicu i bez jastuka... sta ce joj? user posted image


Mojoj Lani je sad 11 bilo pune dvije godine i ona tek od sinoc hoce jastuk,kaze dijete isto tata.Jer i ja bez jastuka spavam.Ali taj jastuk je tu dok ona ne zaspe,cim zaspe mahinalno ga sklanja.Nema deformitet glave cak sta vise bas ima lijep nazad profil.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Kada staviti jastuk za spavanje
25.6.2009 15:30:03   
MELLI
Ja sam Hanni tek oko drugog rodjendana ubacila jastuk u upotrbu,a Haris još pajki bez jastuka(danas ima punu godinu).

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Kada staviti jastuk za spavanje
27.6.2009 23:40:34   
mamina princeza
IZVORNA PORUKA: Amrino RR

Ja Hamzi nikada nisam stavljala jastuk (ima 17 mjeseci) i ne planiram sve dok sam ne zatrazi ili slicno.
Ja imam uzasnu naviku da spavam na jaaaako visokom jastuku (ponekad stavim cak i dva) pa imam uzasne bolove ujutro...Navika je cudo a tesko je se kutarisat. user posted image



Ista situacija i kod mene ...bas sam naucena na jastuk i to veeeliki a ne zelim da i Dzelila isto radi . Jos spava bez jastuka i ja se vec pocinjem pitati kad li ce joj trebati neki tanki:) Ali ne mogu zamisliti da spava na njemu jer se ona toliko vrti pa ne znam gdj ebi na kraju s njim:)


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Kada staviti jastuk za spavanje
28.6.2009 13:55:14   
mišur
Ista stvar je i sa Lukom...
Nisam mu još stavljala jastuk, baš iz razloga što se stalno vrti...
Pređe krevetac uzduž i poprijeko tokom noći, tako da ne znam šta bi sa jastukom...



(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Kada staviti jastuk za spavanje
28.6.2009 16:15:38   
jasmina_mm
ne mogu da se sjetim kad sam tacno benji pocela stavljati jastuk, ali on se strasno vrti i gotovo uvijek spava bez jastuka. Moj savjet mamama je da sto duze djecu stavljaju da spavaju bez jastuka jerim to nece naskoditi sigurno...

_____________________________

dusha mamina 11.10.2007.

upravo zato sto je tako topao, osmjeh je ljepsi od bilo kojeg cvijeta na svijetu....

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Kada staviti jastuk za spavanje
28.6.2009 16:47:56   
Chuchi
Stariji sin imao više od godinu kad je sam počeo sebi stavljati jastuk user posted image
Ja mu nikad nisam stavila jer je gotovo uvijek spavao na stomaku, i to je promijenio sam, kad je sam počeo da
se namješta kako njemu godi!user posted image

_____________________________

Samo su tri muškarca u mom životu ;))

(odgovor članu jasmina_mm)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Kada staviti jastuk za spavanje
28.6.2009 17:20:58   
sarayka
Kod nas je jastuk visok samo par centimetara tek toliko da ima jastučnicu radi higijene.... I ja dan danas imam takav jastuk- jako nizak...

_____________________________

Ljube vas Lamija i mama :)

"Kad nam sreća zatvori jedna vrata, često nam otvori i druga, ali mi
ponekad znamo predugo gledati u ona zatvorena i ne vidimo otvorena." - Helen Keller

(odgovor članu Chuchi)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Kada staviti jastuk za spavanje
15.7.2009 13:46:36   
mamin_zivot
ja sam dobila chicco-v jastuk za novorodjence, 0+, ali ga ne koristim jos. Zaista je rano, mojoj bebici je mjesec dana. Sav se jadnicak iskrivi..bar malo dok mu glavica ojaca pa cu probati.

_____________________________

16.06.2009.-14:55 rodio se nas sin, najljepsa i najveca radost nasa!!!
01.01.2011.-15:45 rodila se princeza mamina.
Druga radost jeste, ali ne i manje vrijedna od prve. :**

(odgovor članu Lamija i Sarica)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Kada staviti jastuk za spavanje
27.7.2009 20:58:51   
suncan_dan
IZVORNA PORUKA: Dinka 79

Moja malena od kako se rodila spava na jastuku,sad mi nije jasno kakve bi to moglo izazvati posljedice,nazalost nisam znala da netreba spavati na jastuku user posted image user posted image user posted image Neznam da li da probamo sad bez jastuka user posted image


radi se samo od tome jer bi se moglo malo dijete da ugusi, i da dijete krivi kicmu (neznam kako da to najbolje objasnim) u dijece su ramena blize prema glavi nego kod nas odrasli, zapravo razmak, tako da im netreba.


_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu Dinka 79)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Kada staviti jastuk za spavanje
27.7.2009 20:59:46   
suncan_dan
IZVORNA PORUKA: suncan_dan

IZVORNA PORUKA: Dinka 79

Moja malena od kako se rodila spava na jastuku,sad mi nije jasno kakve bi to moglo izazvati posljedice,nazalost nisam znala da netreba spavati na jastuku user posted image user posted image user posted image Neznam da li da probamo sad bez jastuka user posted image


radi se samo od tome jer bi se moglo malo dijete da ugusi, i da dijete krivi kicmu (neznam kako da to najbolje objasnim) u dijece su ramena blize prema glavi nego kod nas odrasli, zapravo razmak, tako da im netreba.isto tako netreba ih pustit da leze na jastuku, nego je bolje tvrdi madrac, naravno ne ko kamen.



_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Kada staviti jastuk za spavanje
7.9.2009 15:21:27   
Ivona
Selena ima 15 mjeseci i jos uvijek spava bez jastuka.Nikada je nisam ni pokusala staviti na jastucic,a i da jesam ne bi imalo nekog smisla jer se ona stalno vrti.
Pitala sam se treba li joj uopste i kakav,ali sad sam rijesila dilemu procitavsi postove mama ovih malo starijih beba user posted image Ne treba nam jastuk user posted image

_____________________________

SELENA 02.06.2008.
Mamin kasni proljetni cvijetak ;o)

SERGEJ 07.03.2011.
Mamina kasna snijezna pahuljica ;o)

(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *