|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kada staviti jastuk za spavanje
7.9.2009 16:54:00   
emma.L
Ja sam isto odlučila ne stavljati jastuk. Da Ema spava na leđima, pa hajde, ali je uvijek na stomaku i to u nemogućim pozama, tako da zaista nema smisla user posted image .

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu Ivona)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Kada staviti jastuk za spavanje
2.10.2009 14:23:26   
manuela RR
Ja sam baš razmišljala kad bi trebalo da počnem koristiti jastućić?

Imamo mi mali,tanki jastućić bez kojeg on nikako ne može da zaspi,ali on uopšte ne spava na njemu nego ga zagrli,okreće ga i prevrće i zaspi s  njim u rukama,služi mu ko igračka.

Kao i većina,smatram da je za bebu najzdravije da spava bez jastućića,ali sam mislila da bi ipak u određenom uzrastu dijete trebalo da ga koristi,iz ko zna kog razloga.
Ne znam niti jednu osobu,a ni dijete starije od 4 godine da spava bez jastuka,pa predpostavljam da upotreba jastuka,kasnije, ipak ima neku svoju dobru funkciju.





_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Kada staviti jastuk za spavanje
22.11.2009 21:42:56   
malaaaa
bas sam sad htjela da potrazim ovu temu mom ahmedu evo za hevtu je godina i spava mi bez jastuka i potrbuske od kako se rodio pa kontam nesto da mu pocnem pomalo jastuk stavljati onaj tanki neznam kako je zdravije sa jastukom ili bezuser posted image ja spavam bez jastuka od kako znam za sebe pogotovo kad se umorim pa ispravim kicmu tako bas mi godi a na jastuku ono kad lezim bezveze citam itd..

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Kada staviti jastuk za spavanje
22.11.2009 21:45:46   
Skvo RR
Moja bebe ne spava na jastuku! Iako ne vidim smisao da joj i uvedem jastuk, jer ona promijeni 1001 lolaciju tokom noci!user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu malaaaa)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Kada staviti jastuk za spavanje
22.11.2009 21:51:52   
manuela RR
Na istom smo jer i Emir promjeni toliko položaja tokom noći da jastuk apsolutno nema nikakvu funkciju.
E sad, možda se ,ako nauči da spava na jastuku,neće toliko vrtiti i ostaće da spava na jednom mjestu tokom cijele noći,na svom jastućićuuser posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio manuela -- 22.11.2009 21:52:45 >


_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Kada staviti jastuk za spavanje
23.11.2009 12:19:34   
ena26
Ni ja nisam stavljala jastuk mojoj Eni, dok nismo zaglavile u bolnici zbog povracanja. Ena je tada imala svega 20tak dana i lezala je na jastuku i to nekom velikom, na sto sam ja ostala zaprepastena. Medjutim kad sam razgovarala sa primarijus pedijatricom, ona mi je rekla da beba nakon 7 dana treba da spava na jastuku zbog bolje probava i izbjegavanja povracanja i bljuckanja. od tada moja Ena spava na baby jastuku i moram priznati da joj stomacic puno bolje radi. Istina i ja i mm spavamo bez jastuka tako smo navikli jos kad smo bili u vrticu kad je vazilo da djetetu ne treba jastuk.
Tako sam i ja sama sada u dilemi staa i kako...al mislim da ukoliko skodi jastuk bebi da ce i sama to pokazati kao i ostalo sto alarmira.

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Kada staviti jastuk za spavanje
24.11.2009 21:13:50   
Junior
Mom Rejjanu ce aBd za 5 dana puna 3 mj....ne stavljam mu jastuk, pa ni onaj tanki, jer on se u snu vrzma, proteze...pa me strah da se ne pokrije po glavi...iako mi je pedijatar rekao prije mjesec dana kada smo isli na vakcinu da mu stavim jastuk od pola ledja...

_____________________________

Nas mali princ je stigao na svijet 29.8.2009. u 6.57 !!! Nase najvece blago !!!

(odgovor članu ena26)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Kada staviti jastuk za spavanje
19.1.2011 10:36:49   
Lady26
Lani je 14mjeseci i ne spava na jastuku...puno se vrti kad spava pogotovo ljeti i nemas smisla staviti jastuk...
Kad je imala temperaturu i zacepljen nosic, stavljala sam je na jastuk i spavala bi tako mozda pola sata ali se samo spusti s njega i skupi se u dnu kreveta.
Da li da je "forsiram" ili da ne stavljam jastuk uopste?!
Gdje da kupim neki fini tanji djeciji jastuk, po mogucnosti da je dug tj. sirok koliko i krevet user posted image


_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Junior)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Kada staviti jastuk za spavanje
19.1.2011 10:53:23   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: Skvo RR

Moja bebe ne spava na jastuku! Iako ne vidim smisao da joj i uvedem jastuk, jer ona promijeni 1001 lolaciju tokom noci!user posted image

Isto...jos ne spava na jastuku, 27 mjeseci.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Kada staviti jastuk za spavanje
19.1.2011 11:01:28   
Malenaoduvijek
IZVORNA PORUKA: Lady26

Lani je 14mjeseci i ne spava na jastuku...puno se vrti kad spava pogotovo ljeti i nemas smisla staviti jastuk...
Kad je imala temperaturu i zacepljen nosic, stavljala sam je na jastuk i spavala bi tako mozda pola sata ali se samo spusti s njega i skupi se u dnu kreveta.
Da li da je "forsiram" ili da ne stavljam jastuk uopste?!
Gdje da kupim neki fini tanji djeciji jastuk, po mogucnosti da je dug tj. sirok koliko i krevet user posted image



mi imamo fini chicco tanki spuzvasti jastuk ali ne koristimo ga jer moj l+bebac promijeni sto polozaja tokom noci.a kad mu ga tavim on ga fino uzme i pospremi ga (baci ga preko krevetica)user posted image user posted image

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Kada staviti jastuk za spavanje
19.1.2011 11:14:53   
ziki
Nemirku stvaljam jastuk od nekih 18 mj i to mali jastuk punjen heljdinim ljuspicama. E sad on dio noći spava na njemu dio bez njega, dio na mom običnom jastuku, dio na jorgančiću....kako se prevrne i okrene al starta sa heljdinog jastuka

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Kada staviti jastuk za spavanje
19.1.2011 11:21:12   
Anoniman
Andrej spava na jastuku od svoje prehlade...tj. unazad 6 mjeseciuser posted image ...i to na velikomuser posted image ...pokusala sam mu ga oteti...no medjutim...nema spavanja...zapravo, nema "mirnog" spavanja...jedino, eto, sto me raduje, jeste...sto on zapravo skoro pa citav stane na taj jastuk...dakle lezi do pola ledja...tako da mu se vrat ne krivi

(odgovor članu ziki)
  Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Kada staviti jastuk za spavanje
19.1.2011 12:55:51   
Lady26
Ona ga bas ne voli, jer promijeni 1000 polozaja dok spava, kad je na jastuku samo se spusti s njega...
Pogledat cu ako nadjem neki tanki ako ne neka je ovako, jer vidim da joj odgovara.



_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Kada staviti jastuk za spavanje
26.4.2011 9:16:32   
leona81
do 16 mjeseci nismo koristili nista, u vrticu sad ima mali tanki jastucic a kuci malkice deblji i nekad spava na njemu a nekad ne...po noci zna da spava na tom jastuku a po danu na madracu samo

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Kada staviti jastuk za spavanje
26.4.2011 9:20:44   
reallove
mi smo u pocetku imali male tanke jastucice,pa smo mu nedavno kupili malo veci,ali kakav god da mu kupim on opet najmanje spava na jastuku...

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Kada staviti jastuk za spavanje
26.4.2011 9:21:25   
Lulu_08
Nakon godinu dana stavila skroz tanki, sa dvije godine malo samo deblji na kojem i sada spava.

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Kada staviti jastuk za spavanje
3.5.2011 22:18:04   
lost
Moja M ima 11 mjeseci i nikada ne spava na jastuku, nisam joj ga nikad ni stavljala... Svakako joj i ne treba jer ona jako nemirno spava, promijeni milion poza u toku noćiuser posted image

_____________________________

Don''t be sad because of people. They will all die!!

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Kada staviti jastuk za spavanje
3.5.2011 22:20:27   
mama75
Ja sam cula da je najbolje da se spava bez jastuka, tako da ja djeci ne stavljam nikakav, sem kada kaslju ili imaju temperaturu. Moja starija kcerka se bas navikla bez jastuka, tako da joj on cak smeta kada joj ga stavim u ovim iznimnim slucajevima. 

(odgovor članu lost)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Kada staviti jastuk za spavanje
10.7.2012 22:21:52   
yasemin
moj sin spava na jastuku za bebe od 15 dana, mama me uvjerila da je to OK i da je ona i nas stavljala tako sad sam u dilemi totalnoj??

_____________________________

yasemin

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Kada staviti jastuk za spavanje
10.7.2012 22:25:39   
teacher75
nikad, ako sami nekad izraze zelju nek spavaju na jastuku

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu yasemin)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Kada staviti jastuk za spavanje
10.7.2012 22:29:50   
Skvo RR
Bez jastuka...starija ima jastucic..ali uvijek sklizne sa njega...i to u zadnjih pola godine..malenom nista..sta ce mu? Uglavnom spava na 150 strana svijetauser posted image ..tako da ne..

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Kada staviti jastuk za spavanje
11.7.2012 14:57:43   
yasemin
ja danas bila na vakcini sa sinom i pedijatar mOKi je rekao pošto moj sin spava na leđima da jastuk mali tanki , je OK , ne može spavat na boku niti na stomaku jer stopala na obje noge p ima gipsiće po rođenju je imao malo uvrnuta stopala( Pes Equinovarus - urođena deformacija stopala. dr Jugo je rekao da je blaži oblik) na obe nogice pa nosi tzv pontesijevu čizmicu od 3 dana , sad nam je 5 gipsić nadamo se da će 6 biti zadnji i da će se akoBogda i to hajirli riješiti

_____________________________

yasemin

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Kada staviti jastuk za spavanje
13.7.2012 0:29:02   
Aylana
Drage forumasice, i ja sam se bas pitala kada bebi da uvedem jastuk, pa sam mislila da do godine dana bebici on nece trebati. Vidjela sam gore komentare vezane za spavanje na stomacicu i razlicite deformacije koje se mogu pojaviti. Prestrasila sam se sta sam sve procitala posto beba mi od rodjenja spava na stomacicu i tako jedino fino spava, ako zaspe na ledjima ili na boku cesto se budi, ali i sada sa 4 mjeseca nema pravila, posto ga cesto nadjem na drugom kraju kreveta, ponekad na boku, ponekad na ledjima iako uvijek mi zaspe na stomacicu. Mama kaze da sam i ja prespala cijelo djetinstvo na stomacicu pa hvala Bogu nemam nikakvih deformacija.
Ali ako ste mogli primjetiti, strasno je kako pedijatri nemaju isto misljenje po pitanju odgoja djece, Jedni savjetuju samo spavanje na ledjima i niposto na stomacicu, drugi toplo preporucuju spavanje na stomacicu, jedni kazu do godine dana ne treba jastuk, a eto, prim,doktor posavjetovala nasoj forumasici od 7 dana stavljati jastuk bebi. Ne znam, koga da slusam, najvjerovatnije sebe i svoj instinkt.

(odgovor članu yasemin)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Kada staviti jastuk za spavanje
16.7.2012 21:50:21   
yasemin
i ja sam zbunjena draga moja kao i ti 100 ljudi 100 čudi što bi se reklo ....

_____________________________

yasemin

(odgovor članu Aylana)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Kada staviti jastuk za spavanje
24.7.2012 21:48:34   
hapymum
Interesuje me ovo za spavanje,moja H spava na ledjima bez jastuka naravno,kad je pokusam okrenuti na bok to je haos vristi djete ko da je neko davi ali joj je uvijek glava na strani ona sama sebi okrece malo na desnu malu na lijevu,neznam jel to ok da spava na ledjima.mene je iskreno strah da spava na stomaku

_____________________________

30.05.2012 02:20 Hana
03.07.2014 07:40 Ejna

(odgovor članu yasemin)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *