|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Može li roditelj imati omiljeno dijete?!
17.10.2010 1:34:23   
veeseelaa
ali opet ti kažem...smatram da ako su brat i sestra ljudi skloni konunikaciji zdravoj...papir im neće nanijeti štetu


slažem se, al kažem ima svega
meni je neki dan žena pričala, njeni joj ostavili imovinu i ona sa mm napravi kuću a iz sevapa dadnu djelić zemlje na korištenje zaovi
Zaova napravi kuću, dok je živa da je koristi a kad umre sve ostaje snahi i bratu tj njihovoj djeci
Zaova odseli, kupi stan u medjuvremenu, brat pogine i ona sad uzela advokata i traži dio zemlje na kojoj je kuća a definitivno zemlja nije bila njena
Komucirali dobro dok je brat bio živ, veli mi ženauser posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Može li roditelj imati omiljeno dijete?!
17.10.2010 1:35:57   
veeseelaa
ja nemam porblem sa zajednicom ako u njoj žive normalni i razumni ljudi.user posted image A moje zaove su takveuser posted image


dobro ti


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Može li roditelj imati omiljeno dijete?!
17.10.2010 1:39:28   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ali opet ti kažem...smatram da ako su brat i sestra ljudi skloni konunikaciji zdravoj...papir im neće nanijeti štetu


slažem se, al kažem ima svega
meni je neki dan žena pričala, njeni joj ostavili imovinu i ona sa mm napravi kuću a iz sevapa dadnu djelić zemlje na korištenje zaovi
Zaova napravi kuću, dok je živa da je koristi a kad umre sve ostaje snahi i bratu tj njihovoj djeci
Zaova odseli, kupi stan u medjuvremenu, brat pogine i ona sad uzela advokata i traži dio zemlje na kojoj je kuća a definitivno zemlja nije bila njena
Komucirali dobro dok je brat bio živ, veli mi ženauser posted image



Eh ulaziti u ljudsku glavu teško je...
Ali kada bi ja tako razmišljala ja bih se sad pokupila i napustila muža sa njegove imovine glavom bez obzira...jer ja znam priču...gdje je snaha ostala bez muža...a zaova je istjerala iz kuće i nju i djeu jer ona kao nema ništa tu jer nema njenoga brata. ta snaha živi u podtsnarima i ima dva meleka...al zaova istjerala i porodična kuća prazna....
A divno su komunicirale dok je brat bio živ

Zamisli kada bih ja na ovu pirču svaki dan mislila i kontala jao zamisli moje paranije....

Al jok....
život gradiš onako kako misliš da treba da se ponašaš, onako kako nebi volio da se tebi desi nemoj ni drugome da radiš...i tada svaka priča, papir imovina favorizovanje smisla nema.....jer zdrava komunikacija, ljubav bez uvjeta, poštovanje bez natezanja dovešće nas u poziciju da i tvoja primjer priče i moja primjer priča ima srugačiji i naravno srteniji kraj.user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Može li roditelj imati omiljeno dijete?!
17.10.2010 1:40:02   
veeseelaa
i opet sve naprijed izneseno nema veze sa temom, mene je zanimao mozak tih roditelja koji ostavljaju jednom djetetu imovinu u smislu da je ono preče/bolje šta li već kao i mišljenje onih koji su se našli u ovakvim situacijama
Jako mi je žao druge djece, koja su garant povrijeđena i jako razočarana zbog odluke roditelja, imovina nije bitna, bitan je osjećaj da znaš da si manje bitan roditeljima user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio veeseelaa -- 17.10.2010 1:42:38 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Može li roditelj imati omiljeno dijete?!
17.10.2010 1:41:44   
veeseelaa
Al jok....
život gradiš onako kako misliš da treba da se ponašaš, onako kako nebi volio da se tebi desi nemoj ni drugome da radiš...i tada svaka priča, papir imovina favorizovanje smisla nema.....jer zdrava komunikacija, ljubav bez uvjeta, poštovanje bez natezanja dovešće nas u poziciju da i tvoja primjer priče i moja primjer priča ima srugačiji i naravno srteniji kraj.user posted image


da naravno, ovo je jako lijepo al svakako ne podržavam ostavljanje imovine sinu jer je on sin il kćerki jer je ona kćerka, djeca su jednaka, ista ih je majka rodila i odgojila i treba da imaju nasljeđenu podjednaku imovinu izuzev ako se drugačije dogovore

< Poruku je uredio veeseelaa -- 17.10.2010 1:42:05 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Može li roditelj imati omiljeno dijete?!
17.10.2010 1:42:33   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

i opet sve naprijed izneseno nema veze sa temom, mene je zanimao mozak tih roditelja koji ostavljaju jednom djetetu imovinu u smislu da je ono preče/bolje šta li već
Jako mi je žao druge djece, koja su garant povrijeđena i jako razočarana zbog odluke roditelja, imovina nije bitna, bitan je osjećaj da znaš da si manje bitan roditeljima user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


to smo rekle na samom početku, ružno je da se muško dijete favorizuje u odnosu na žensko...osjećaj je gadan i stav bolestanuser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Može li roditelj imati omiljeno dijete?!
17.10.2010 1:43:39   
veeseelaa
o smo rekle na samom početku, ružno je da se muško dijete favorizuje u odnosu na žensko...osjećaj je gadan i stav bolestanuser posted image


upravo tako a bezbroj je primjera, užas, toga ima svugdje garant a najviše na Balkanuuser posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Može li roditelj imati omiljeno dijete?!
17.10.2010 1:48:09   
veeseelaa
imam jednu komšinici čije roditelje znam dugi niz godina, oni su gradili kuću i sve govorili jedan sprav jednom sinu, drugi sprat drugom a treći kćerki
Kćerka im se uda, zajednica, haos, samo što je ne mlate
Ja je sretnem, rekoh bona pa imaš kod roditelja sprat, tebi su ga napravili, seli
Veli ma pusti šuplju, kad sam spomenula rekli su mi sramota šta će narod reći, gdje će zet i kćerka kod kćerkinih roditelja
ja user posted image
i gdje je ovdje pravda????? tužno i žalosno



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Može li roditelj imati omiljeno dijete?!
17.10.2010 6:33:19   
jasmin
Neki primjeri su i vise nego zalosni kada se radi o roditeljima koji medju svojom djecom imaju omiljeno.Nekada je tu bruka nepravde :(.Hvala Bogu pa se kod nas imetak mora podijeliti kako kome pripada i niko ne smije odustati prije nego se podijeli.A kad se podijeli radi sta ti je volja.Hvala Bogu pa nas dosta ima odlican odnos s bracom i sestrama,ali isto toliko i nema,bezbroj je primjera velike svadje zbog imovine,pa i ubistava.Koliko god da je zdrava komunikacija,ne treba se na nju oslanjati,jer ne zna niko sta ga ceka u zivotu.Zasto ne napraviti neki kompromis,uzeti dio koji ti svakako pripada i ostati u odlicnim odnosima kao i do tada?!Svakome nasmijano lice :).Ne treba strahovati da ce tamo nekoj snahi doci 5 do 12 pa da poremeti odlicne odnose i uzdrma porodicnu harmoniju.....ili zetu,ili bratu,ili seki...svejedno.Jednostavno,zivot je takav,na sve treba misliti.
Ali mi je krajnje bolesno kada roditelj izdvaja neko svoje dijete :(.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Može li roditelj imati omiljeno dijete?!
17.10.2010 8:58:41   
Mona Mohamed
Kada bismo pitali roditelje koje dijete vise voli, oni bi nas cudno pogledali i rekli: Podjednako. Ustvari, ovaj odgovor i nije
sasvim tacan. Ne kazem da roditelji lazu, ali sam misljenja da u tom trenutku oni nisu svjesni svoga odgovora, pravljenja tzv.
razlike i ne bas istim postupanjem prema prvom i najmladem djetetu. Svakako da roditelji vole svoju djecu ali isto tako
nekoj djeci malo vise popustaju, dopustaju ono sto mozda drugom djetetu ne bi. Ovo iz razlike karaktera i osobina djeteta.
Statistika pokazuje da su prvorodena djeca vise zrelija, ozbiljnija, odgovornija od najmladeg clana koji je najcesce maza okruzen
starijim osobama od sebe. Neka djeca su rodena i odgajana kao malo vece maze od drugog djeteta i upravo ovakav nacin odgoja moze
biti slaba tacka roditelja. Druga djeca su malo vise zatvorena, nespremna za komunikaciju, sramezljiva, povucena. Hocu da kazem
da se radi o osobinama djeteta ili djece i da roditelji povrsinski misle da imaju isti odnos, ali u biti je taj odnos malo
drugaciji. Psiholozi pominju i redoslijed dolaska na ovaj svijet. Prvorodeno dijete je zeljno ocekivano, roditelji se jako
mnogo trude oko njega, roditelji se jako angaziraju u svim poljima djetetova odrastanja te se shvata da su prvorodena djeca
inteligentnija ali ne i pametnija od mlade djece (upravo zbog ovog angazmana i rada). Drugo, trece, cetvrto dijete je na neki
nacin *rutina*, nauceno roditeljstvo i ne posvecuje se ista paznja tako da se moze primjetiti kod mlade djece prisutnost
ostre kritike ka starijem, smisao za humor, umiljavanje, prisvajanje paznje, zelje da bude *centar zbivanja*.
Osnova za misao da se jedno dijete omiljenije od drugoga najcesce lezi u nasoj vlastitoj licnosti, slicnosti djeteta nama fizicki
i po strukturi licnosti ili pak ima osobine koje smo mi zeljeli ili jos uvijek zelimo imati. Namjerno izolovati jedno dijete
u odnosu na drugo i pokazati kako je ono vise voljeno, zeljeno zaista djeluje pogubno na dijete koje je broj 2. Ovakvo ponasanje
ce narusiti odnos izmedu broja 1 i broja 2. Broj 2 ce zivjeti sa stavom da mu je broj 1 ukrao roditelje i roditeljsku ljubav,
naklonost.
Ne moramo mijenjati svoje osjecaje ako imamo dijete broj 1 no trebamo se truditi da dijete broj 2 to nikako ne primijeti,
ne osjeti. Bitno je uravnoteziti tu ljubav prema djeci i nikada i nikako im pokazati na bilo koji nacin da postoji razlika, pa
makar bila malena vidljiva mikroskopom, medu njima.


_____________________________

Čovjeka kojeg se naopako vodi, postaje duševno i duhovno sve bolesniji… Odstupi li previše od svojih osnovnih pretpostavki, od uslova za vlastiti razvoj, od plana po kojem je skiciran, naći ce se u nevolji i doživjeće slom.
Aisha..30.7.2010.

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Može li roditelj imati omiljeno dijete?!
17.10.2010 14:34:22   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: jasmin

Neki primjeri su i vise nego zalosni kada se radi o roditeljima koji medju svojom djecom imaju omiljeno.Nekada je tu bruka nepravde :(.Hvala Bogu pa se kod nas imetak mora podijeliti kako kome pripada i niko ne smije odustati prije nego se podijeli.A kad se podijeli radi sta ti je volja.Hvala Bogu pa nas dosta ima odlican odnos s bracom i sestrama,ali isto toliko i nema,bezbroj je primjera velike svadje zbog imovine,pa i ubistava.Koliko god da je zdrava komunikacija,ne treba se na nju oslanjati,jer ne zna niko sta ga ceka u zivotu.Zasto ne napraviti neki kompromis,uzeti dio koji ti svakako pripada i ostati u odlicnim odnosima kao i do tada?!Svakome nasmijano lice :).Ne treba strahovati da ce tamo nekoj snahi doci 5 do 12 pa da poremeti odlicne odnose i uzdrma porodicnu harmoniju.....ili zetu,ili bratu,ili seki...svejedno.Jednostavno,zivot je takav,na sve treba misliti.
Ali mi je krajnje bolesno kada roditelj izdvaja neko svoje dijete :(.


potpisujem, nikad neznaš šta nosi dan a šta noć a i kad braća i sestre dobiju djecu pa ista odrastu i ona se počnu petljati u sve i svašta i eto ti belaja
Čist račun duga ljubav! ja nikada ne bi ostavila da se moja djeca nakon moje smrti "dogovaraju" oko imovine, za života bi to rješiliuser posted image user posted image user posted image user posted image jer je često razlog zavade izmedju braće i sestara neriješeni imovinski odnosi


Mona Mohamed odličan text, procitah ga u cugu


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Može li roditelj imati omiljeno dijete?!
17.10.2010 14:47:08   
Anoniman
Imam i ja jedno djete koje volim vise nego ista na cjelom na svjetu.On je moja zjenica u oku.
I rekla sam i mislim ako budem imala vise djece on ce mi uvjek biti poseban u srcu.
Naravno da drugo djete nebi nikad odbacila ili da bi se osjecao manje vrijedno ili voljeno.Al tako je u mom srcu i nikad se promjeniti nece.
Ja imam 2.seke mladje-
MM.tajo je imao jaku zelju za 3.djetom i naravno da bude musko jer samo od njegove brace on je imao 2.curiceuser posted image medjutim Bog eto,da da bude i 3.zenskouser posted image Iskreno upocetku vidjelo mu se na faci da mu nije drago,al najiskrenije...(secam se iako sam bila mala )
Posle nekog vremena ,pomirio se stim da je zensko zivo zdravo i od Boga dato.Toliko je volio,pazio,mazio ,i danas dan je tako kad uzme Svog unuka Anela gnjavit njoj nebude drago iako ima 12godinauser posted image user posted image
kad mu se da previse paznje ili cak meni
Jednom mi je krisom priznao da mene voli malkice vise od njih dvije ,voli i njih nekazem al eto ja sam mu prvo djete straije sto se kaze "teskocek"user posted image dugo su me cekali,volili,pazili,....kaze dok sam bila beba mala da me stavljao u regal na policu da sjedim nema sta nije radio od meneuser posted image .
I danas dan je ,tako ta ljubav tu iako sam udata imam covjeka sina,ja kad odem kod mame mi se grlimo mazimo,lezimo jedan pored drugog on me ljubi ko maluuser posted image tepa mi drago moje prvo djeteuser posted image .
Ja njega volim vise nego mamu,to mama zna i vise njemu paznje dajem i za njim sam uvjek plakala,kad je bolestan ,kad sam se udala najvise mi je on falio ,plakala sam za njim jer mi je nadostajao.


(odgovor članu Nunu 08)
  Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Može li roditelj imati omiljeno dijete?!
17.10.2010 14:50:13   
Mirkica
Mona odlican tektst, moj brat je bio to dugo ocekivano dijete , dijeet kojem je sve pruzeno pruzeno je i meni dosta stavrno  ali u tolikim mjerama nikada pored roditelja nena i djed bez granicno , ja sam bila maza, ne kazem ja da je moj brat omiljenije dijete dobijala sam i ja ljubavi bezgranicno posebno od oca  ali jeste razmazenije dijete jeste zahtjevniji i jeste uobrazeniji od mene puno ali ja ga ipak volim puno :))) .

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Može li roditelj imati omiljeno dijete?!
18.10.2010 15:49:33   
Nunu 08
Hvala svima na odgovorima.Ima razlicitih stvari kojima roditelji naprave razliku medju djecom.I ova podjela imovine je nekad bas surova, posebo prema zenskoj  djeci.To nikad necu moci shvatiti.pogotovo jednu majku.Svako dijete si pod srcem nosila, svako ti rodila i onda da ih razlikujes.Kako?Eto, ne znam sta mi sutra Bog moze dati, ali ove pameti ne bih mogla.Uredu, ima razlicite djece.neki su puno komunikativniji spremni na razgovor, razumnij..itd, ali zar ne treba majka da se potrudi da svako od njih razumije, pa Bog nas je sve razlicite dao.U mom slucaju, odnosno moga muza jeste da on stvarno ima razumjevanja, postuje je i pazi, ali jednostavno nije to kao nista.Najvise me smeta sto njega kao licnost ne postuje, kao sta ti znas, ko da se ti razumijes, ti to ne mozes itd, pa bas ti kao majka treba da ga podrzis i guras naprijed da uspije, pa sve i da mu nesto slabo ide, ali ne ona to jos sroza svojim komentarima.Ja ponekad bas namjerno nesto njegovo pohvalim i tako,oni samo precute.da im je nesto nazao ucinio razumjela bih i nekako, ali ovako nikako ne razumijem.Nije ovo ni prvi slucaj da takvo nesto vidim, i obicno djeca koja imaju vise podrske i ukivaju se u zvijezde nista konkretno od svog zivota ne naprave.I interesantno je to da svaki njihov uspjeh se toliko hvali, a neuspjeh zataskava....

_____________________________

25.07.2008........na ovaj svijet stigao je moj djecak....

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Može li roditelj imati omiljeno dijete?!
19.10.2010 14:32:57   
Tidzi
Ja imam troje! I ne mogu ih razlikovati! Ne mogu sebi reci da mi je ovo draze ili sladje ili omiljenije ili ... ili... Mi smo to cesto znali pitati majku, a ona bi nam na to dala odgovor "Nijedan prst na ruci nije isti, ali da trebas osjeci jedan, ne bi mogla odluciti koji bi osjekla. Svaki ce boljeti podjednako! " Tako sada kada imam ovo svoje troje pilica, shvatam sta to znaci. Tek sad! Ja to ne mogu odvojiti. Sve troje sam nosila 9 mjeseci ispod srca, a sada ih nosim u srcu. Sta god da urade, oni ce ostati zauvijek tu, sve dok zivim ja zivljet ce i oni u mom srcu, ma koliko god bili dobri ili lose. I nikada necu dozvoliti da se neko od njih osjeca manje vrijednim.

_____________________________

Adin 12.01.2007
Elma 22.09.2008
Erna 02.08.2010

"Zivot je procitan roman, samo sto se u romanu mozes vratiti na predhodne stranice, a u zivotu nikad na prosle dane!"

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Može li roditelj imati omiljeno dijete?!
19.10.2010 14:46:06   
lilix
IZVORNA PORUKA: felix

Imam i ja jedno djete koje volim vise nego ista na cjelom na svjetu.On je moja zjenica u oku.
I rekla sam i mislim ako budem imala vise djece on ce mi uvjek biti poseban u srcu.
Naravno da drugo djete nebi nikad odbacila ili da bi se osjecao manje vrijedno ili voljeno.Al tako je u mom srcu i nikad se promjeniti nece.



ništa se ne voli više nego prvo dijete .... sve dok se ne rodi drugo........ pa aBd i treće



_____________________________

08.02.2007.
23.04.2010.
mama rodila svoje kolačiće

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Može li roditelj imati omiljeno dijete?!
19.10.2010 14:46:55   
snijeg
Mišljenja sam da ovo razdvajanje djece nema veze sa ljubavlju. Svjesno ili nesvjesno u većini porodica malo se više "naginje" jednom djetetu i to po mom skromnom mišljenju onom koje je "slabije". Ja to nisam osjetila kod svojih roditelja, hvala Bogu, ali vidim u svojoj neposrednoj blizini da ima takvih slučajeva.
Ako roditelj osjeti da je jedno djete sposobno i zrelo za život, da se nosi sa problemima svakodnevnice, da živi, radi, snalazi se kako zna i umije bez da kuka, traži pomoć i podastire težinu svog života pred njima logično je da će se okrenuti onom drugom djetetu koje sve to ne zna, ne želi, kojemu to jednostavno ne ide od ruke i onda slijedom roditeljskih osjećaja to dijete treba njihovu brigu, strepnju, pažnju, pomoć. Treba imati razumjevanja za ove stvari i ne pridavati značaja sitnicama, sve će se to jednog dana zvati juče...Bitno je sačuvati zdrav odnos i živjeti SVOJ život, ionako to sve dođe na svoje prije ili kasnije.
Priča oko podjele imovine mi je totalna glupost, uz dužno poštovanje....ne treba mi ništa što nije halal i ne treba mi ničije, ako ću nekome izazvati zavist i suze, navuči zlobne komentare/poglede zbog toga što imam. Kad pođem na dalek put, imovinu ne nosim sa sobom stoga njegujem ono što je uvijek uz mene user posted image

_____________________________

"Počinje na svijetu da biva previše bučno i fabrično, premalo ima duhovnog spokojstva."

Dostojevski

(odgovor članu Tidzi)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Može li roditelj imati omiljeno dijete?!
19.10.2010 14:47:02   
henna ze
moji roditelji imaji svoje najdraže dijete..ono što im se prvo i zadnje rodilo..ono što im je i sin i kćer a to sam ja
a ja imam isto svoje najdraže dijete...onu koja mi se prva rodila..moja mala maca..
sreća ili tuga ni sama ne znam šta je..ni ja nemam ni braću ni sestre..nema ih ni moja hena..
nekad u šali otac kaže e da imam još desetero...a ja dodam hej moj babo ni gaća ne bi imao..evo meni jednoj si stan dao...cijeli život me po bolnicama vodao..pa šta misliš još 10 puta tako...ee onda ti ne bi bila centra svijeta..naravno u šali..
ne znam da se može voljeti više jedno dijete..pa oni su oboje ista krv isto meso...

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu Tidzi)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Može li roditelj imati omiljeno dijete?!
19.10.2010 14:51:30   
bebacha
Ja dok sam bila trudna hiljadu put sam otplakala.sve sam mislila da bebu nikad necu moci volit ko Ajlu eeeeeeeee.sto se ja zeznuuser posted image user posted image user posted image sad se nekad uhvatim kako vise njemu paznje posvecujem,neki dan mi muz rece da se primjeti da Alena visem volimuser posted image user posted image kad mu nisam glavu utkinula.to se samo desi kad me Ajla iznervira al to je trenutno.
nebi ih mogla odvojit ni u kom pogledu a pogotovomda kazem da mi je jedno draze


_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Može li roditelj imati omiljeno dijete?!
19.10.2010 14:53:48   
Apotekarka
Kad opet rodim javit cu vamuser posted image user posted image

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Može li roditelj imati omiljeno dijete?!
19.10.2010 14:57:26   
koka i po
Ja dok sam bila trudna hiljadu put sam otplakala.sve sam mislila da bebu nikad necu moci volit ko Ajlu eeeeeeeee.sto se ja zeznu



Isto ovako sam i ja razmisljala.
Ali kad se Sejo rodio i kako odrasta ne vidim i ne pravim nikakvu razliku izmedju njih dvojice.
Posto je razlika godina veoma velika  vise paznje posvecujem mladjem sto je logicno ali to ne mora znaciti da je stariji zapostavljen.Cak stovise ,trudim se da ne bude tako.
Volim ih isto ali drugacije.
Mladjeg volim kao bebu a velikog kao majkinog velikog momka.

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Može li roditelj imati omiljeno dijete?!
19.10.2010 15:34:33   
emma.L
Ne znam još uvijek kako je s dvoje djece, ali MM i ja se ne slažemo u jednom: On misli da se više nikada nećemo obradovati djetetu kao Emi, jer je prva i nova i čekana kao nitko. A ja mu kažem da sad, nakon što sam osjetila kolika je to ljubav predivna i bezuvjetna, mogu drugo samo još nestrpljivije iščekivati i više mu se radovati jer znam koliko je to sve divno. S prvim sam bila sretna i euforična, ali nisi svjestan da je to ljubav. A s drugim planiram uživati i svaki dan mu prenositi ogromnu količinu ljubavi od prvoga dana. Ne znam hoće li me netko pogrešno shvatiti, ali se nadam i da netko konta što sam htjela reći. Ne mislim da će biti jedno voljenije od drugoga ili trećega, ali je istina što netko reče - pažnja se poklanja onome tko traži. Nekome to onda izgleda kao nesrazmjerno poklanjanje ljubavi a u stvari s tim nema veze.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Može li roditelj imati omiljeno dijete?!
19.10.2010 15:47:30   
hanabanana
Ne može.
Roditelj ne može imati omiljeno dijete.
Kad imaš više djece ljubav se ne dijeli, nego se množi.
TO sam već jednom rekla na ovom forumu.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Može li roditelj imati omiljeno dijete?!
19.10.2010 16:04:55   
Dinkica
Roditelj može imati miljenika ili miljenicu među djecom. Ja imam 2 brata i sestru i od toga se jednom bratu oduvijek posvećivala posebna pažnja jer je "nježniji" od nas, jednostavno je miljenik.  On je blizanac sa sestrom ali je ona uvijek bila prodornija, sposobnija, manje osjetljivia pa čak u bucmastija od njega tako da su roditelji posebnu pažnju i brigu pridavali njemu, to je bilo vidno i tako je nekako postao njihov mezimac, miljenik. To nikom ne smeta, mi se svi puno volUmouser posted image

U smislu da roditelji mogu voljeti više  jedno od drugog djeteta prosto ne vjerujem da može biti.


_____________________________

Mamino pile se rodilo 12.02.2009

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Može li roditelj imati omiljeno dijete?!
19.10.2010 16:10:48   
Anoniman
Kod svojih roditelja nisam primjetila da su imali "omiljeno" dijete. Istu ljubav, paznju, zrtvovanje pruzali su i bratu i meni.
Dok sam bila drugi put bila trudna stalno su me kopkala neka pitanja u smislu "hocu li ih ist moci voljeti", ali jednostavo nemoguce je voljeti jedno dijete vise od drugog. Moje srce isto kuca za obje. user posted image Voli ih mama najvise na svijetuuser posted image

(odgovor članu Dinkica)
  Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *