|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Može li roditelj imati omiljeno dijete?!
19.10.2010 16:18:54   
Dinkica
IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa

Kod svojih roditelja nisam primjetila da su imali "omiljeno" dijete. Istu ljubav, paznju, zrtvovanje pruzali su i bratu i meni.
Dok sam bila drugi put bila trudna stalno su me kopkala neka pitanja u smislu "hocu li ih ist moci voljeti", ali jednostavo nemoguce je voljeti jedno dijete vise od drugog. Moje srce isto kuca za obje. user posted image Voli ih mama najvise na svijetuuser posted image


Neka djeca jednostavno trebaju više ovoga boldiranog pa se čini da su miljenici, meni je to sasvim OK


_____________________________

Mamino pile se rodilo 12.02.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Može li roditelj imati omiljeno dijete?!
25.10.2010 14:50:59   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Anoniman

IZVORNA PORUKA: Nunu 08

Kako neko moze da  favorizuje djete u odnosu na drugo.Kao prvo htjela bih da pitam one majke koje imaju dvoje ili vise djece da li je moguce to?I zasto do toga dolazi?
A kao drugo htjela bih iznijeti ono sto mene muci.Moja svekrva to radi.Nekad mi muza prosto bude zao.Sta god da uradi kao ti je nista.I u vijek je prica ma sta ti znas.A mladji djever ako bilo sta kaze to je  vrh, kao u sve se razumije, a iskreno nije tako.Necu da se petljam u njihov odnos i da se svadjam, ali ponekad me to bas ama bas naljuti.Kako moze tako?Kod mojih roditelja to nije slucaj i nikad nisam osjetila da mene nesto manje vole i da mi manje pridaju znacaj.


I kod mene je isti slučaj.Svekrva diže u nebesa mlađeg a mog muža uvijek omalovažava.Isto tako se sekira za mlađeg a za mog je u jednu ruku nije briga.Najsmiješnije od svega je da to svako primjeti,ne samo mi.To nikako ne mogu da shvatim.Meni nekad strašno ide na živce i dođe mi da joj ja kažem,ali moj muž to ne prima k srcu jer zna kakva je.I ja imam sestru ali moji roditelji nas nikad nisu razdvajali,uvijek smo bile iste.



potpisujem..
ista stvar, moj muž služi samo da bi pomagao, da šuti i da mu se pametuje, a mlađi djever- vrh , on sve zna i umije- a vazda ga se izvlači iz belaja , uvijek im nešto fali , džaba im i plata kudi kamo veća od naše ....user posted image user posted image
ali eto , što kaže naš narod "prili-vode"

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Može li roditelj imati omiljeno dijete?!
25.10.2010 14:59:20   
Anoniman
mm je favorizirani sin kod moje svekrve, a nas sviju to nervira (i mm) jer on to nije nicim zasluzio niti to zeli, meni je nekad tako zao djevera da bi reagovala, a opet nije moje da se mijesam
i mm i djever joj to kazu i da prestane ali ne, ona jednostavno ne vidi sta radi (ili ne zeli da vidi), a djever je taj koji vuce najvise i koji je puno vise zasluzio

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Može li roditelj imati omiljeno dijete?!
25.10.2010 15:10:51   
Malenaoduvijek
Neki roditelji to nesvjesno rade, posebno kada je izmedju djece veca razlika.Izmedju mene i moje sestre je pet godina i iskreno mene su uvijek vise mazili, bilo je nemoj nju ona je mala.Daleko od toga da je mojoj sestri nesto falilo ali to se osjetilo.Ona je bila rauber, a ja sam bila maza, njeznica.Ja kod svoje dvojice to ne bih mogla reci, familija to radi kod mog starijeg jer je bio bolesljiv pa ga svi maze, a malenog koji je godinu mladji manje.Ali on sa svojih devet mjeseci se bori za svoje mjesto sto je meni drago i polako sve pridobija.user posted image

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Može li roditelj imati omiljeno dijete?!
25.10.2010 15:49:04   
ziki
Uh koja tema. Nas je tri sestre, meni je baba u tinejdžerskom dobu dopuštao skoro sve, mnogo otvorenije razgovore sam vodila sa njim nego sa mamom. Fizički kopija njegova, karakter poprilično tako da smo se bolje razumeli. Ali ni u jednom trenutku nisam osjetila da njega više volim od mame. Sa druge strane mama je bila popustljivija prema mlađim sestrama, ono što je malđoj prolazilo ja nisam smjela da pomislim. Ali nikad nas nisu odvajali u ljubavi i na bilo koji drugi način. Uvijeksu nalazili način da istaknu kod svake ono što je čini posebnom i uvijek su brinuli za svaku na poseban način- za mene nisu brinuli da ne spavam jer imama nesanicu- zanli da imam preča posla ali ako najmalađa kaže da nije spavala čitavu noć znalo se zapucat u Sa. Meni su jednom došli u Niš -na diplomski, u Sa su išli svaka dva mjeseca. Ali se zato podrazmijevalo da ako mi šalju hranu operu voće, da ja u kuhinju zalazim po vodu ili da naparvim kolač. Srednja je opet imala neke svoje svjetove i domene-  da ne nebrajam previše.
Sa druge strane moja svekrava. MM je prvenče i ona priznaje da njega više voli zbog toga, čak se čudi mojoj majci kako to mene ne odavaja. Njagore od svega ni ne trudi se da to sakrije, da bude fer bez obzira ako osjeća drugačije. Svekar rahmetli je opominjo zbog toga još dok su mali bili, džaba. Sad unučad razdvaja, ali je obrnuta situacja malu od djevera više voli od  Nemirka.



_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Može li roditelj imati omiljeno dijete?!
25.10.2010 15:50:32   
Schecherlemica
Nazalost moze,ali ne smije i ne treba!!!

_____________________________

Aman, Sunce naseg Neba 21.12.2009.

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Može li roditelj imati omiljeno dijete?!
2.11.2010 12:44:08   
MinaMM
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

ja ih odgajam sukladno njihovim karakterima...


ovako je jedino ispravno i svaki bi se roditelj trebao postaviti na ovaj nacin. moj brat i ja nismo isti, ja sam zivlja, dinamicnija otvorenija i komunikativnija, ali to nikako ne znaci da sam bolja osoba ili pametnija od mog brata. brze sam zavrsila fakultet i bila bolji ucenik (neki bi cak rekli i streberuser posted image ). i dan danas me boli kad su moji uporedjivali nas dvoje i to na nacin da njega ponize ne bi li se on "trznuo" i popravio, ili kad bi sjedili onako opusteno nedjeljom i prepricavali mi moje dogovdostine iz djetinjstva a njegovih se sjetili samo dvije tri i opet se vratili na moje. i tad sam osjecala da su nefer prema njemu i to mislim i dan danas. ovo samo moze izazvati ljubomoru medju djecom. nikad necu zaboraviti kad je jednom u toku njihovog hvalospjeva o meni i na moje pitanje a sta je on radio i kako je on bio luckast, ne bi li poceli pricati o njemu, moja mama rekla ne sjecam se vise, na sta je on samo ustao i otisao u svoju sobu. mene je srce zabolilo. od tada vise nisam dala da ikad vise prepricavaju moje djetinjstvo. a imala sam samo 16 god.

tako da hanady tvoj stav bi se trebao zlatnim slovima ispisati i dati svakoj majci (a bogami i ocu)

_____________________________

16.11.2009. u 7:50 - nova sreca, nova ljubav

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 82
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *