|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Gosti na konaku
4.11.2010 10:37:27   
M kao Mama
E, moja Pahuljice ja te apsolutno razumijem, dok se nisam udala, ja sam ti živjela i radila u Morića hanu, ovo ti je isto ko ona javna kuća iz Jasmin posta, mislim moja kuća ti je bila ko Morića Han, nit se ko upiso na fakultet, nit otišao kod dr., nit kupio nešto u Sarajevu, niti došao na Babine, žalost, udaru, radost, a da nije zakonačio kod nas. Moj dedo alamurahmetile, mnogo je bio dobar čovjek i na grbači moje nane ni sama ne znam koliko se đaka i studenata otškolovalo i slično. NAna često zna kazati da je naša nafaka, tuđa nafaka, jer rijetko, rijetko smo bili sami na ručku ili vfečrei, a takoje i dana, znači takva kuća, prometna i uvijekpuna gostiju. Ja samodrasla u takvom okruženju i to mi je bilo normalno. Sjećam se jedne godine za 1. maj bilo nas 22 na spavanju u kući ok 130 kvadrata, ja više ne znamni ko je gdje legao.

Međutim, kada sam se udala dala sam do znanja da ne želim konačenj (samo u iznimnim slučajevima) iz razloga što su musafiri malo poteški.

Korak do nervnog sloma bila sam 16. dan nakon poroda kada su nam rođaci mog muža iz Vogošće ostali na konaku, tu noć samodržala mužu lekciju, a svekrvi sutradan kada smoispratili goste. Pitala sam ih ko je lud, ja ili oni, nemaju auta ok, ali mi imamo auto i MM ih je mogao odbaciti. Nagovorila sam se svašta i rekla da u goste može doći neko ko mora kod dr, i slično, a tako to bezvezno noćenje mogu da zaborave.  I hvala Bogu tako je ostalo, s vremena na vrijeme dođe nam poneko, lijepo ih ugostimo, ali ništa previše, sve prema zaslugama.

Pahuljice ovi tviji gosti nisu jabandžije (sttanci), to je sve tvoja rodbina, ja bi im svima lijepo podijelila obaveze, a ne bi im bila servis. Ti ima dvojemale djece i previše obeveza i bez njih. LIjepo kada dođe naredna tura svakome podijeli zadatke ko će da pravi ručak, nađi i nekog veša za peglanje, i slično. Pa će i oni malo shvatiti, da ne trebaju biti puki posmatrači, da nisu u hotelu već da su kod Pahuljice kojoj je pomoć potrebna.

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Gosti na konaku
4.11.2010 10:38:39   
muaaa
Drage moje vam kazem da je   kod mene bivalo po 14 na konaku u stanu od 60 kvadrata.Bilo nas je svukuda.Mala djeca,nervoza ali to niko neshvata.Svi su dolazili kada bih imali nekih obaveza iz drugih gradova.Pa najlskse se svaliti kod nas, to je rodbina od mm.Ja sam to tolerisala jedno vrijeme i kad su postali jako bezobrazni tipa eto nas za vikend da malo prosetamo po SA pa cemo na konak kod vas,onda sam ja prasjekla i reklaSTOP.Pored djece male cisti,kuhaj,peri jer niko se nebi sjetio da kaze sad cemo vani jesti itd.U dogovoru sa mm rjesili smo to na lijp nacin.Kad zovnu da ce doci mi kazemo lijepo idemo u drugi grad kao sto i bude idemo kod mojih roditelja,tako da nelazemo nista.I jedno vrijeme pokusavali i sada su prestali.Nisam protivnik druzenja i odrzavanj rodbinskih veza ali sto je previse previse.

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Gosti na konaku
4.11.2010 10:43:21   
Dalil@
Cinjenica je da ljudi idu tamo gdje im je lijepo. Pahuljice, ti si ocito predivna domacica i ugodna osoba cim oni stalno dolaze user posted image Ehh...trebas to prestati biti..ili barem malo smanjiti ;)

Nekada ljudi nisu ni svjesni da su na teretu..njima je fino, ti se ne zalis i misle da je svima krasno.
Ako ih ne zelis uvrijediti i direktno im reci onda budi mudra pa to nekako okolo user posted image Spomeni da si umorna i iscrpljena, da ti treba odmora, mira i tisine. Izjadaj im se ne aludirajuci nikako na njih ;) Ko je pametan..skontat ce ;) Ko nije - takvom direktno onda!


_____________________________

I. 01/2008
F. 04/2010

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Gosti na konaku
4.11.2010 10:58:51   
vjestica
idem na konak i dolaze nam na konak amo ljudi sa kojima se osjećamo opušteno
ako neko ostaje 10 dana, onda očekujem da i ta osoba preuzme dio obaveza
i nikad, ali nikad mi gosti nisu spavali u mojoj spavaćoj sobi
ako nema gostinka soba, ima dnevni boravak


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Gosti na konaku
4.11.2010 11:01:26   
Anoniman
Hvala vam na odgovorima.
Htjela sam da vidim da li sam ja normalna kad mislim da mi neke stvari nisu normalne ili je to nenormalno.
Mislim da se olako shvacamo i da se nasa ljubaznost bas koristi.
Moji roditelje ne smatram gostima. Pozelim ih, nisu zahmetli, ako jedemo u kuci, mama pravi rucak, izvedu mi djecu...i dodju jednom u 2 mjeseca na jednu noc.
Svekrva dodje malo cesce, mozda svako 2-3 sedmice(a nekad i jednom mjesecno) i na se ponasa kao gost, ali i to mi nije tesko...Ta muzeva je mama...uvijek je dobrodosla.
Medjutim,
kada neko sredjue Vizu, planira konak kod nas...user posted image
Kada neko ide na koncert, planira onak kod nas...user posted image
Kada neko putuje negdje i ima rano/kasno let, eto ti ih prije na dan, pa pobogu gdje ce raniti/kasniti, kad imaju kod nas mjesta...user posted image
Kada dolaze Dijasporci eto ti ih kod nas na nekoliko dana, jos i s stranim prijateljima...eto da malo vide ovaj grad...user posted image
MM rodica nedavno dodje na konak kod nas, a trenutno zivi u stud. domu...user posted image
Nekako dosadi kad shavtis da olako shvataju tvoju dobrotu i ljubaznost maksimalno iskoristavaju.
Vesela, nije to tvar kokuzluka. Ljudi misle da smo ih tolikoooopozeljeli da zelimo da provodimo s njima vrijeme...user posted image user posted image user posted image Nevjerovatno, ali istinito. Mislim, volim ja njih sve, pzelimih, ali i ja gledam da nikome ne budem na teretu...Idemo na konak jedino kod moje mame i mm jednom mjesecno na 1-2 noci(i tada niti mi one navlace poseljinu, niti mi na noge donose hranu i pice).
Sve mi to i nije bio neki zahmet, dok nisam dobila i drugo dijete i otkako muz radi "od zvijezde do zvijezde" da nam sto prije obezbjedi vlastiti krov nad glavom. Umni smo, preumorni..i zeljni jedno drugog i nase tisine...

(odgovor članu acudesa)
  Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Gosti na konaku
4.11.2010 11:20:56   
emma.L
Pahuljice, ja bih isto uvijek primila roditelje MM-a, moga tatu, drage prijatelje ponekad, sve koji trebaju radi liječenja biti u Sa uvijek, ali to za koncerte i razgledanje grada sa ljudima koje nikad nisam niti ću više vidjeti.... previše je brate! Evo moja prijateljica NAJBOLJA upisala fax u Sa i predavanja je trebala imati petkom i subotom i traži žena neki pristojan motel user posted image . Napala sam je pošteno, jer mi je kao sestra i znam da ne bih morala trčkarati oko nje. Isto se odnosi na muževe neke prijatelje, a na neke druge zaista ne.
I usput, kada imamo goste na nekoliko dana, fino kažem: Tu su peškiri, tu je frižider, tu je deterdžent, toalet papir... kao u svojoj kući. A to pospremanje, nakuhavanje, odgađanje mojih planova... zaista mora biti netko poseban.
MM nije u početku razmišljao kao ja, bilo mu je normalno da nam se navraća kako tko kad stigne, ali kad je shvatio koji komoditet imaš kad hodaš u gaćama i jedeš mazalice ako ti se ne kuha, pridružio mi se u razmišljanju user posted image .
A mi i fino kažemo svima kad imamo druge planove - npr. za moj rođendan uredno rekla svekrvi i svekru da sam na rođendan umorna i da ćemo se vidjeti drugi dan. Oni došli, ja nisam premorena, nego fino raspoložena i sve super. Jako je teško kad moraš silom komunicirati onda kad bi najradije ugasio svjetlo i šutio dva dana.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Gosti na konaku
4.11.2010 11:31:10   
HanaBana
Pahuljice vec znam kako ti je. Dok sma zivjela sa roditeljima (prije udaje) isto smo dozivljavali non stop. U mjesecu smo imali sveukupno 5 dana za nas. Ono sto sma naucila je da ja to necu dozvoliti i da cu to svima reci. Mama je uvjek docekivala, to se kuhalo na veliko titralo se oko ljudi i to oko nekih kod kojih mi jos nikad nismo otisli. kad sam se udala ond aje dio te ekipe krenuo kod nas da dolazi na konak. Sve sma to trpila prvih par mjeseci a nakon toga sma kako je ko dolazi otvoreno govorila. Tu je posteljina, tvoj krevet i frizider. kako ti sta treba tako i uzmi jer ja stvarno nisma mogla stici, trci na posao, pa dijete, pa nespavanje jos i da dvorim nekoga, ma ne dolazi u obzir. U prvi mah bilo je ranih komentara a sada su se svi navikli. samo zovnu i pitaju hoce li neko biti kuci da bi mogli uci a aostalo je njihova briga a ne moja sta ce jesti i kako ce spavati. Imama citav sprat slobodan pa Bujrum.

_____________________________

Hana 26/06/07- mamina najbolja prijateljica

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Gosti na konaku
4.11.2010 12:29:39   
Anoniman
Nakon svega sto sto mi napisali, defiitivno cu poceti izbjegavati ovakve situacije.
Naravno, napravicu selekciju prioriteta.
Nismo tu, imamo nesto planirano i vozdra.
Ne mogu lagati da renoviramo(kao sto mi neko savjetue), jer nije nas stan.
Ne mogu vala ni da ih pustim da se sami posluzuju...toliko slobode bi mi smetalo da im imaju. Mozda sam grozna, ne znam, ali u mojoj kuci ja otvaram i frizider i kuhinju.
I da, ne spava mi niko u spavacoj. U dnevnom boravku se trosjed razvlaci kao fr. lezaj, a imamo i djecju sobu koja je na raspolaganju. Znate sta mi posebno smeta...Dodje stariji bracni par i hoce da spavaju odvoeno. Kazu ne mogu zajedno spavati, a vjerujte taj trosjed koji se razvlaci...moze dvoje odraslih spavatis djetetm bez probema. Ali eto ja onda dvije sobe moram razvaseriti i dvije posteljine posebno spremati...Ali imam osjecaj da sam uprav ja kriva sto mi se ovo desava. Trebala sam na neki nacin dati  na znanje da sam premorena...
Al' nekako nikad nisam bila tip koji jadikuje. Roditelji su me ucili da uvijek budem jaka, borbena i sposobna...Trebam ove osobine sada, izgleda, primjeniti u drugom pravcuuser posted image
A to za motel...nismo mi takvi tipovi. Ne dolazi meni neko zato sto nema para, vec sto se osjeca slobodno.

(odgovor članu HanaBana)
  Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Gosti na konaku
4.11.2010 12:38:46   
vjestica
e sad te želje gostiju su pretjerane user posted image user posted image
to je prva stvar koju treba riješiti
dane spominjem što mi je čudno da bračni par spava odvojeno user posted image
ali hajd svako zna svoje, samo nek izvoljevaju u svojoj kući, a ne u gostima
to stvarno ne treba dozvoliti



_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Gosti na konaku
4.11.2010 12:47:00   
jasmin
Da se pohvalim da cu veceras akobogda imati najbolje i najzeljenije goste na konaku...i narednih 5-6 dana.
Mama i babo,nakon cetiri godine.Vec sam im spremila sobu i krevet :).

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Gosti na konaku
4.11.2010 12:48:29   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: jasmin

Da se pohvalim da cu veceras akobogda imati najbolje i najzeljenije goste na konaku...i narednih 5-6 dana.
Mama i babo,nakon cetiri godine.Vec sam im spremila sobu i krevet :).

user posted image user posted image  mashAllah

(odgovor članu jasmin)
  Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Gosti na konaku
4.11.2010 12:51:28   
veeseelaa
Vesela, nije to tvar kokuzluka. Ljudi misle da smo ih tolikoooopozeljeli da zelimo da provodimo s njima vrijeme...



možda, ti im onda daj do znanja da ih nisi poželjela i problem riješen, sve je do postavke
A ima i slučajeva kad nemaju il im žao dati za hotel pa se privale, obzirom da se u Sa mnogo toga završava od viza do upisa na fax itd ...

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Gosti na konaku
4.11.2010 12:53:02   
veeseelaa
A to za motel...nismo mi takvi tipovi. Ne dolazi meni neko zato sto nema para, vec sto se osjeca slobodno.


pa onda ne kontam što se žališ? slobodu si im ti i tm dozvolili user posted image  zar ne? kad prestaneš biti takva i ljudi koji ti dolaze će se promijeniti

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Gosti na konaku
4.11.2010 13:00:17   
chuci
vala pahuljice oni tebe iskorištavaju
dobro su ti neke žene savjetovale, nek i gosti rade
ako nećeš da ti rove po ormaru i traže posteljinu, a ti fino izvadiš i složenu posteljinu u dno kreveta,  još kažeš ne morate slagati ujutro, samo skinite i u korpu za veš ubacite.
neće da ti rove po frižideru, zna se kad je doručak, ručak, večera i tada mogu jesti. hoće mimo toga, evo izvoli broj picerije

a ovo što pročitah kod nekoga da gosti dovode svoje goste kod mene, može ali u limburgu mjesecu. da neko noći kod mene kad je koncert, ahaaaaaaa. ovo sve govorim o ljudima koji bi mi bili teret. a ko mi nije teret no frka, onda mi ne smeta.

a uvijek ako ti neko dođe, i ne pitajući podrazumijeva da će noćiti, možeš da se praviš luda na to podrazumijevanje i sjediš s njima dok ne skontaju da im nećeš ponuditi da prenoće. ili ako ti dođe npr ta rodica id studentskog, tm joj ponudi ako je strah samu d aje otprati do tramvaja, ili tm joj ponudi da se ne pegla po tramvaju da je on odbaci do doma.

ima jedan pametan čovo, otac od moje snahe, koji kad mu neko predugo sjedi kaže, ako gostima ne smeta ja bih išao leći. odmah se kaže on svi pokupe, uz hahaha.

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Gosti na konaku
4.11.2010 13:03:39   
veeseelaa
e čuj rove po frižderu i ormarima? koji varvarizam

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Gosti na konaku
4.11.2010 13:22:54   
ziki
Kako smo daleko onda nam normalno gosti ostaju na konaku. Radujem se svim gostima, dolaze nam rodbina i prijatelji. Kako mi dolaze uglavnom bliski ljudi ne ustručavam se da ih organizujem, mada se oni uglavnom i nude da pomognu. Kad mu dolaze mama, svekrva i sestre podrazumijeva se(njima) da ako radim naprave ručak, vikendom ću ja al posle posla da kuham nemam namjeru-( to samo ako sam sa sveki na distanci). Po pitanju prijatelja sam takođe dosta slobodna, pa se dogovorimo kako ćemo, ko šta radi. Ispoštujem taj prvi dan jer su mrtvi umorni od puta al sutra ko kod svoje kuće. I da dodam da sam kod pomaganja jedva sa svekrvom stavila stavri na svoje jer je u početku žena meni pomagala da se organizujem. Kad sam jednom 15 min tražila čašu u kuhinji 2*2 rekla sam joj da su moji roditelji jednom iznosili sto iz moje sobe sa svim papirima po njemu da mi šta ne pomjere jer znaju da mrzim kad mi ko pomjera stavri. Sad da se dohvatim dosadnijih gostiju. Mlađa sestra živi u Sarajevu u svom-našem stanu, srednja je često kod nje a ima podosadnu drugaricu. Tako da čim ima kakvog praznika eto nje- samo se najavi- ja uzela slobodne dane da malo dođem u šoping. Nju ne intersuje da su one planirale kod mene taj vikend, ona je dane uzela tad a one mogu kad hoće kod mene, obavezno je da jedna sa njom po radnjama hoda. Ja odovud ludim, mama otud par puta su pokušale fino da joj kažu al ništa ne pali. Cura je inače dobra, bila je uz sestru u trenutcima tuge i to se ne zaboravlja al opet sve ima meru.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Gosti na konaku
5.11.2010 11:22:15   
palachinken
Sinoć nam je bio mužev prijatelj na konaku, generalno meni njegova raja nikad ne smeta, jer APSOLUTNO nikakvih obaveza nemam prema njima, sem dodat još koji fildžan uz kafu. Oni igraju igrice na kompjuteru, kupe sebi grickalica i sokova, uzmu plastične čaše, a ja nemam onaj osjećaj da moram zabavljat goste, nego idem svojim poslom.
Kad vidim jutros, smrdi kuća na duhan (mi nepusaci), frknuta 2 para čarapa u ćošak, bacio mm svoje a i ovaj za njim user posted image user posted image user posted image nešto su oni jeli, pa im ostalo izvan frizidera...ali hajd
baš urijetko nam neko noći , svi nasi su u istom gradu, pa mi to nista ne smeta
Ja generalno volim goste koji se osjećaju rahat kod mene. Ako si žedan, idi u kuhinju i naspi si vode, ako si gladan, reci ima li šta za namazat. Mrzim titranje i uštogljenu atmosferu!



_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Gosti na konaku
5.11.2010 12:11:11   
muby
IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa

...Dodje stariji bracni par i hoce da spavaju odvoeno. Kazu ne mogu zajedno spavati, a vjerujte taj trosjed koji se razvlaci...moze dvoje odraslih spavatis djetetm bez probema. Ali eto ja onda dvije sobe moram razvaseriti i dvije posteljine posebno spremati...


Ovo mi je vrh
Ja ih ne bih ni pitala kako zele da spavaju samo bih im spremila trosjed :)

Nama su samo jednom na konaku bili prijatelji iz njemacke, i jednom moja rodica kad mi je muz bio na putu.
Inace posto slabo kuham za goste obicno spremim mezu. Ako su neki "stidni gosti" izvedemo ih na rucak ili veceru.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Gosti na konaku
5.11.2010 15:08:51   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: palachinken

Ja generalno volim goste koji se osjećaju rahat kod mene. Ako si žedan, idi u kuhinju i naspi si vode, ako si gladan, reci ima li šta za namazat. Mrzim titranje i uštogljenu atmosferu!


user posted image   Ista sam.

(odgovor članu palachinken)
  Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Gosti na konaku
5.11.2010 21:07:14   
SdZ
Volim kad imamo goste, gostoprimljiva smo porodica, ali ja se izgubim. Rado bih im ugodila, ali imam osjecaj kao da sam izgubljena. Te misli za hranu, te za mjesto spavanja, te za cistocu kuce, te da njih ne zapustim zbog nekih obaveza i ja sam jednostavno izgubim, posebno ako je neka dalja porodica, pa ne mozes ocekivati da ce ti puno pomoci, odnosno sramota te i pokazati da trebas pomoc, ali hajd' niko ne ostaje vjecno.

_____________________________

<3 28.6. <3
Zivot je dobio svoj smisao...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Gosti na konaku
7.11.2010 0:31:37   
Mona Mohamed
Pahuljice..Nisi ti dzaba Pahuljica. Do tebe je, draga. Imam feel da bih ti i ja dolazila. user posted image
Mi nemamo gostiju osim svekrva, svekrve i zaove. Bilo je par osoba na veceri kada se Aisha rodila i malo kasnije. Kao sto Selmy rece, gostoprimljivi smo. Zaista jesmo ali neke stvari imaju mjeru. Znam da se lomis, i da ti je tesko..stan, muz, kucanske obaveze, dvoje djece, vrijeme koje zelis samo za sebe pa makar to znacilo lezati i gledati u plafon..Ali je tvoje..
Meni je tebe zao. Iskreno. Nadam se da ces nadvladati svoju dobrotu i otvoreno im reci, bez ustrucavanja: Mi bismo zeljeli malo privatnosti. I to je to..Kao carobnim stapicem..user posted image
Nadam se da ces pronaci svoj mir. Budi otvorena, jasna, direktna. Danas mi se smije i smijat cemo se zajedno. Danas mi se ne smije stoga..Pronadi te carobne rijeci..da ne budes gruba ali opet da na lijep nacin das im do znanja da je to malo previse..Budi sebi broj 1, a ostali ce tek onda doci na red. Sretnoooo!

_____________________________

Čovjeka kojeg se naopako vodi, postaje duševno i duhovno sve bolesniji… Odstupi li previše od svojih osnovnih pretpostavki, od uslova za vlastiti razvoj, od plana po kojem je skiciran, naći ce se u nevolji i doživjeće slom.
Aisha..30.7.2010.

(odgovor članu SdZ)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Gosti na konaku
7.11.2010 0:35:01   
veeseelaa
user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Mona Mohamed)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Gosti na konaku
7.11.2010 16:31:17   
Galicia
Jos mi niko osim rodice nije dolazio na nocenje. Nisam sigurna dal i smiju jer znaju da sam zaheban tip. Inace volimo goste, i da nam se dodje i da i mi odemo nekome. Na nocenju kao sto rekoh nije niko dolazio osim rodice, jer sva moja rodbina i od dragog je u ovom gradu, tako da to i nije potrebno. A sad, ako neko bude dolazio sa strane uvijek je dobro dosao. Te osobe me vjerovatno i ne znaju da sam malko zaheban tip i da ne dam na sebe, tako da ce nam fino biti. U biti imamo i previse mjesta samo za nas dvoje. Mislim da je 120 m2 i previse za nas dvoje, mogu komotno jos primiti 2 familije.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Gosti na konaku
7.11.2010 20:45:30   
Neca xxx
Mi relativno cesto imamo "goste" koji spavaju kod nas. To su roditelji i sestra od MM i moji roditelji i sestra, tako da ih bas i ne smatram gostima. U principu, volim kada imam goste i volim ugostiti ljude. Drago mi je kada se druzimo. Nekada, kada malo zaredaju, desi se da mi malo i dosadi i da pozelim da smo sami. Ali inace mi nije problem, jer ipak je to uza porodica.
A vjerujem da bi mi smetalo da svako malo dolazi neko, pogotovo oni s kojima nisam tako bliska i jos da koriste moju kucu kao besplatan hotel. Pahuljice, samo ti njima daj do znanja ako ti se bas i ne druzi. Ipak je to tvoja kuca, a ti imas dvoje male djece.

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 74
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *