|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: heparinska trudnoca
11.2.2013 20:00:29   
Carobno jutro

Draha nadya, stvarno nemam rijeci da kazem koliko mi je zao sto ti se sve to dogadja. Ja sam prije par dana izgubila trecu trudnocu.Prva je bila u 9. sedmici, druga u 18. sedmici i sada u 8. Na svoju inicijativu sam trazila da mi urade nalaz na trombofiliju i dobila sam rezultate gdje kaze da imam mutiran MTHFR C667 i to C u T. tek sad dobila uputnicu na hematologiju oa cu da udarim po ostalim nalazima..U mene su klasicne posljedice trombofilije. Ja nemam spontane, nego beba stane sa razvojem, ne dolazi joj dovoljno krvi kroz posteljicu jer se grusa krv.

Da li je i jedan tvoj nalaz koji si uradila pokazao nesto, ili su svi uredu? Meni je hematolog rekao da poslije svih uradjenih nalaza, najvjerovatnije cu morati dva mjeseca pred planiranu trudnocu da koristim clexan pa tek onda trudnoca..to je ako ostane samo na ovoj trombofiliji a vidjet cu da li jos nesto ima sto se tice tih drugih nalaza koje trebam radiit

(odgovor članu Nadya)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: heparinska trudnoca
26.4.2013 19:59:48   
sseka
pozdrav i ovdje od mene i moje bebe koja je jos u stomaku ulazimo u 26 sedmicu..ima jos dosta pregurati..imala sam tri spontana pobacaja,5 godina hodanaj po doktorima,problemi veliki u braku zbog svega toga..moje sve trudnoce su bile brze kako mislim brze jako sam brzo zatrudnjivala ali nazalost svaka moja trudnoca se zavrsavala pobacajem,,Prosle godine zavrsim u bolnici radi malokrvnosti...jednostavno tad sam zavrsila u bonici jer mi je hemoglobin bio 42..a ref vrijednosti(100-160)..tad sam zavrsila u bolnici primila 4 boce krvi.To je bilo jedino sto nije bilo povezano sa trudnocom tad u to vrijeme sam se bavila sa sobom...da bi moja krv zavrsila na paprikovcu u Banja luci kod hematologa kod dr.Mirjanic i ta dokotrica me "cupa"iz bolnice Gradiska jer sam tad lezala u Gradiskoj bolnici,predjem kod dr.Mrjanic na samo na par pregleda...ispricam ja njoj o tim mojim trudnocama i ona mene poslaje da izvadim jedan nalaz koji se vadi u Beogradu ili Konzilijum u Banja luci privatno..ja odlazim naravno sa sigurnocscu da je sve uredu jer sam uzvadila nalaza i nalaza...izvadi,zovu me poslije 7 dana i otkriju mi HOMOZIGOTNA MUTACIJA U GENU ZA METILENTETRAHIDROFOLAT REDUKAZU(MTHFR,C677T)..U genima za koagulacioni faktor V(LeidenV)i koagulacioni faktor ll(protrombin ll,G20210A)mutacije nisu nadjene..user posted image Jos jednom vam kazem da sma sve moguce ginekologe prosla,sve nalaze izvadila torch,kariotip,endokrinolga,antitjela,itd..sve..da bi zena koja nema veze sa ginekologijom nasla mi problem iz prve hematologuser posted image ...od pocetka primam INEKCIJE FRAGMIN 2xDNEVNO...KROZ CITAVU TRUDNOCU MORAM PRIMATII MJESEC DANA POSLIJE.znaci i sad primam fragmin inekcije i evo nas u 26 sedmici...

(odgovor članu Carobno jutro)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: heparinska trudnoca
29.4.2013 14:03:46   
celee1
sseka,drago mi je da si konačno uspjela..
Sličan slučaj imam i ja ali sam pod clexanom u 8-oj nedjelji imala spontani.
Možeš li mi reći kada si počela primati terapiju,da li si prije trudnoće šta koristila..
Još nešto kako dolaziš do injekcija,preko bolnice ili kupuješ..
Želim ti laku trudnoćuuser posted image

(odgovor članu sseka)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: heparinska trudnoca
29.4.2013 14:15:17   
Leva
Vozdrica heparinke i ja sam mutant sa poremecejem na MTHFR genu user posted image user posted image I ja sam ovu pretragu uradila samoinicijativno nakon vise bezuspjesnih postupaka vantjelesne oplodnje. Dobijam injekciju Clexana od 0,6 iu dnevno od punkcije tj. Od dana kada su mi izvadili jajne stanice sto je u prirodnom ciklusu dan ovulacije. Od 01.05. sam u 12.sedmici aBd user posted image

_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu celee1)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: heparinska trudnoca
29.4.2013 14:44:06   
celee1
Leva dobijaš clexan 1* 06 dnevno prije postupka..A da li si možda primala isti u prir.postupku..Neznam odakle si pa me interesuje ko te vodi od hematologa?

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: heparinska trudnoca
29.4.2013 15:22:57   
sseka
Cao evo mene...nisam nista koristila od CLEXANA ILI FRAGMINA prije trudnoce jer ja kako sam napisala sam imala losu krvnu sliku bila sam pred leukemijom fakticki uzas je bila krvna slika....rekla sam tad necu raditi na trudnoc idok ne popravim krvnu sliku medjutim ja sam pojela cvekle vise i popila sok od cvekle vise nego sto imam kose na glavi u tom mom lijecenju ostanem trudna..nekih 7 sedmica sam bila trudna kad sam otisla kod dr.Mirjanic(hematolog) na kontrolu ona radi na Paprikovcu i kazem joj da sam trudna i ona mi je tad dala da ja izvadim u konzilijumu nalaz taj koji otkrio problem...znaci primam od 7-8 sedmice trudnoce i dana danas....CLEXANE I FRAGMIN IMAJU ISTO DEJSTVO..ali je Fragmin dosta jeftinijj i ima ga naci a Clexane sam morala traziti koliko mi se cini da jedna inekcija bila oko 15km a ja moram dve dnevno..mislim da moram CLEXANE primati primala bi ali mi je Paprikovac obezbedio dva puta inekcije i onda je nestalo i dan danas nema gore vise inekcija...sad kupujem i predajem racune u socijalno tj u fond...

(odgovor članu celee1)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: heparinska trudnoca
29.4.2013 15:32:26   
celee1
Dali ti je socijalno refundiralo do sada,i ja sam kupovala clexan pa čekam refundaciju...
Primaš sada dva puta dnevno po koliko,i šta radiš od kontrolnih nalaza?
Na paprikovcu ti obezbedio odjel hematologije ili konzervative..

Ja ima PAI-1 pozdravuser posted image user posted image

(odgovor članu sseka)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: heparinska trudnoca
29.4.2013 15:36:44   
sseka
Pa znas kako sto se tice inekcija imam preko hiljadu maraka racuna od inekcija ali sve je odobreno ali nisam dobila jos nista cekam...a dva puta mi je Parikovac obezbedio odjel hematologije to je bilo tad kad sam tek pocela primati od tada nista jer navodno nema inekcija tih...pa onda kupujem i nalaz kontrolni skupa sa racunima stalno fotokopiram i saljem uz racune u fond...

(odgovor članu celee1)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: heparinska trudnoca
29.4.2013 16:44:21   
celee1
Ja sam u trudnoci radila samo aptt.Koje ti analize radis,i kakva ti je doza.Kod mene je bila 2-0,4.Ne znam sta se desilo da sam imala opet spontani:|Izvini ali me puno toga interesuje pa te pitam:-)

(odgovor članu sseka)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: heparinska trudnoca
29.4.2013 17:05:24   
Leva
Nikada Clexan nisam dobijala u prirodnom ciklusu znaci u mjesecu kada sam zatrudnila pocela sam ga koristiti poslije ovulacije. Clexan mi nije ukljucio hematolog iako je rekao da bi ga trebala koristiti vec moj IVF doktor iz Turske klinike Euromedical u Sarajevu gdje su mi i radili IVF. U 9. Sedmici sam dobila hematom i strahovito krvarenje, izgubila sam negdje oko 0,5 l krvi. Receno mi je tada da ako prestanem sa heparinom imam vecu sansu da zbog toga dobijem spontani nego zbog cinjenice da krvarim i uzimam heparin. Tako je na kraju i bilo i obje moje bebe su izdrzale Bogu hvala. Ovi dr.iz Turske imaju puno vise saznanja kada su u pitanju mutacije i poremecaji sa koagulacijom od vecine hematologa, o ginekolozima necu ni pricati..
Zaboravih vam reci da uz Clexan uporedo pijem i Aspirin 100. Oni su tako rekli i ja ih slijepo slusam jer ranije nikada nisam ni uspjela zatrudniti pa puno toga pripisujem carima heparina user posted image . Clexan dobijam u porodicnoj medicini na osnovu svih nalaza koje sam im donijela a ima ih mashallah...

< Poruku je uredio Leva -- 29.4.2013 17:15:28 >


_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu celee1)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: heparinska trudnoca
29.4.2013 17:58:32   
sseka
Ja fragmin primam dve dnevno od 5.000IU(anti-xa) 0,2ml....reci mi jesi imas li djece i dal si imala samo jedan spontani pobacaj?I taj jedan je tezak...od nalaze sam vadila sve i svasta...endokrinologa,histeroskopiju,torch ,antitjela,kariotip,polne hormone vadila 5 dan i 21 dan,antifosfolipidnih antitela,antikardiolipinska antitela,test na klamidiju,mikrobioloske briseve,joj ima toga jos...ma svasta...neznam vise koliko sam se samo na cekala po tim cekaonicama...nisi dosadna samo me pitaj sta te zanimma sve cu ti reci...koliko mogu i koliko znam...na koji nacin si ti otkrila svoj problem?

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: heparinska trudnoca
30.4.2013 8:11:12   
celee1
Draga,
4 godine braka,uradila laparo histero,endokrinologija sve ok..
Ostanem trudna i spontani..
Uradim sve briseve i ok.
Zatim slijedi biohemiska
Uradim torch,kariotip oboje i ok
Odem hematologu sve ok sem pai - 1 gena,znači terapija u trudnoći.
Opet trudna i opet spontani pod terapijomuser posted image
Idemo daljeuser posted image

Gdje si radila antikardiolipinska antitela,nešto se nesjećam da sam radila..
Reci mi koje analize preko krvi sada radiš,jer ja sam radila samo APTT?
sseka,leva
user posted image

Leva koju mutaciju ti imaš?
Ja sada pijem aspirin 100 na svoju ruku.

(odgovor članu sseka)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: heparinska trudnoca
30.4.2013 10:10:04   
sseka
TO sam radila na Paprikovcu u centralnoj labaratoriji,odes kod ginekologa ili porodicnog da ti da uputnicu da odes izvaditi a ima dosta tog na google oko tih ,antifosfolipidnih antitela,antkardiolipinska antitela, i to je znacajno dosta ali i to je bilo u redu..jedino sto nije bilo kod mene u redu jest to mutacija zbog koje primam fragmin...ali bas sam bila trazila sve sto se moze izvaditi da se izvadi a vidim da si i ti..pa jel radis na trudnoci opet sad?

(odgovor članu celee1)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: heparinska trudnoca
30.4.2013 10:21:42   
Carobno jutro
Evo jos jedne koja mora koristiti heparin..Ja sam krenula vaditi nalaze radi gubitaka trudnoce, do sada tri pa se nadam da ce mi pomoci taj bajni clexan.. Isla sma hematologu nasem ovdje na Kosevu, on mi je rekao da ce mi dati od dana kada test bude pozitivan..e sada..
Imam i ja mutaciju na MTHFR i povecan jedan od antifosfolipidnih antitijela.GInekolog kaze da bit trebala koristiti heparin, ovaj hematolog nije siguran..pa sam se i ja sama pogubilauser posted image

Leva, interesuje me da li ti doktori u Euromed. primaju ''vake kao jauser posted image Znaci, do sada nisam imala problema sa zatrudnjivanjem ali ocito je da ne mogu iznijeti trudnocu..a rece da su strucnjaci u poremecaju koagulacije? Drago mi je zbog tvojih bebaca, sto su jaki i sto izdrzase i to krvarenje i sveuser posted image user posted image

< Poruku je uredio Carobno jutro -- 30.4.2013 10:22:33 >

(odgovor članu sseka)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: heparinska trudnoca
30.4.2013 10:32:48   
celee1
Draga imala sam spontani prije 20 danauser posted image
Tako da sam sada pogubljena skroz..
Jedino sam radila anti tpo i anti tg,ostalo nisam a vjerujem da će sada i to..
Koji ti gin.vodi trudnoćuuser posted image
Čarobno jutro,da li si spontani imala i kada si saznala da imaš mutaciju?

(odgovor članu Carobno jutro)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: heparinska trudnoca
30.4.2013 10:40:24   
Leva
Carobno jutro primaju i takve kao ti user posted image razlika izmedju ovih nasih dr i Turaka je u tome sto Turci vec godinama znaju za ove poremecaje i uspjesno ih preveniraju prilikom trudnoce. Meni je ova doza koju mi je dr Murat dao ocigledno ok iako je on ''samo'' ivf strucnjak. E sada ide prica o nasim strucnjacima... Hematolozi su jako oprezni i sa dozama i sa kolicinom i sa tajmingom kada ga treba poceti, o ginekolozima necu ni pricati. S obzirom da su mi dr. Murat i dr. Nahit skrenuli paznju da ne dozvolim da mi ukinu heparin kada sam stigla na Jezero objasnjavala sam da imam mutaciju na MTHFR genu i da to znaci genetsku predispoziciju za trombofiliju, nista drugo s obzirom da su koagulogrami te proteini C i S uredni. Na odgovor da su oni ginekolozi a ne geneticari i da im to nista ne znaci sam samo rekla ok napisite da imam trombofiliju user posted image
I moja antifosfolipidna antitjela su bila povisena zato sam se i odlucila da napravim genetske testove.


< Poruku je uredio Leva -- 30.4.2013 10:42:19 >


_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu Carobno jutro)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: heparinska trudnoca
30.4.2013 10:40:55   
Carobno jutro

Ja sam imala tri trudnoce. Prva spontani..druga se zavrsila u petom mjesecu jer je bebi srce stalo..i prije dva mjeseca bio Missed ab.

(odgovor članu celee1)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: heparinska trudnoca
30.4.2013 10:43:57   
Carobno jutro

Leva, znaci, mogla bih i ja otici njima pa makar po misljenje..jer stvarno ne znam vise sta da radim..hmm. user posted image Po tome kako i ti primas a imamo istu mutaciju, onda bi i meni dali pretpostavljam..iako je ovaj hematolog rekao da ce mi dati poslije konzilija..nije on sam siguran pa ce me poslati na konzilijuser posted image

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: heparinska trudnoca
30.4.2013 11:00:21   
Leva
Celee heparin cesto pomaze i znam jakoooo puno zena koje su iznijele zivu i zdravu djecu. Na zalost desi se i spontani cak i na njemu... Mozda ovaj put nije bilo do koagulacije, mozda je mrva naprosto imala neki deformitet pa je doslo do odbacivanjauser posted image u svakom slucaju dobro se odmori i fizicki i psihicki i onda sve iz pocetka ali ovaj put aBd sa drugacijim ishodom.
Carobna ja sam nekako zaobisla hematologe i to totalno nenamjerno. Cekala sam nalaz s kojim sam se trebala javiti dr. Vili koja me vodila (na hematologiji ti je za ovo pravo dobar cini mi se da se zove dr. Jamakovic), ona je otisla na godisnji a meni je ispala nevjerovatna prilika da odem u postupak i dok se snadjoh vec sam se bockala sto hormonima sto Clexanom.
Na temu sam se javila samo zato sto mozda moje iskustvo moze pomoci nekome inace mi je jako tesko vama koje ste imale vise spontanih sada ovdje truniti user posted image
Ja sutra aBd imam 12. Punih sedmica ali to ne znaci nista. Prethodi mi jos jako puno svakodnevne borbe dok ne budu u stanju prezivjeti. Ja se mogu samo uzdati da ce sve biti ok, uzimati propisanu terapiju i nastojati se sto manje sekirati, sve ostalo je van mog utjecaja...

_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu Carobno jutro)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: heparinska trudnoca
30.4.2013 11:12:43   
celee1
Leva draga hvala ti i držim palčeve da sve to dobro prođeuser posted image user posted image
Meni i odgovara da neko podijeli svoja iskustva
Sada su me ta antitijela zbunila,niko mene još nije slao da ih vadim a toliko toga sam već prošlauser posted image
Čarobno jutro oni samo prebacuju jedne na druge...A mene još ljuti što niko neće da kaže da li treba nešto preventivno da se koristi prije začeća..
Reci mi koje analize preko krvi sada radite,jer ja sam radila samo APTT?

Za sve heparinke buduće i sadašnje user posted image

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: heparinska trudnoca
30.4.2013 11:15:12   
Carobno jutro
Leva, znam da je dan kao godina, sedmica kao deset_ljece a o mjesecu necu ni da govorim...ali dan po dan..uradila si sve sto si mogla..sve sto je do tebe bilo uradila si..sada je u Bozijim rukama sve..i aBd izaci cete vi kao pobjednici pa ce vas biti uduplano za par mjeseci..user posted image ima da vam bude ludo bas..

Ja sam isla do dr Jamakovica..on je stvarno divan..objasni sve, pojasni i na kraju zavrsi sa recnicom, jos je to u istazivanju..pa se misli da li sam za heparin, pa sad kaze jesam, pa kaze nisam, pa mi pogleda godiste pa kaze mi da sam mlada a meni dodje da mu samar opalimuser posted image ..kaka bolan mlada...davno bila..vise jokuser posted image ..elem..ja izadjoh od njega vise zbunjena nego sto udjoh..mislim, meni ce Mehmedbasic ukljuciti heparin..to stoji ali ja bih ipak jos jedno misljenje..ne znam..nisam pametna

< Poruku je uredio Carobno jutro -- 30.4.2013 11:19:46 >

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: heparinska trudnoca
30.4.2013 11:18:38   
Carobno jutro
cele, ja sam radila koagulograme, protein S i A, antifosfolipidna antitijela..neki mi protein nije ok..sad zaboravih kojiuser posted image i isto jedan od ovih antif. antiijela je povisen. U principu, kako je meni hematolog objasnio, oni daju heparin ako je povisen jedan od tih antifosf. antitjela sto je u mene slucaj..ali eto kao ni to nije sigurno..ma ko ce im ga znati..On je meni objasnio, ovo sto Leva kaze, da se spontani moze desiti i kad si pod heparinom ako nije do koagulacije, npr ako plod odmah nije dobar ili ako nije bila jajna celija ok prilikom oplodnje ili spermatozoid..znaci tu ne moze pomoci heparin..ali eto opet pomogne u dosta slucajeva..pa ne znam ni sama

(odgovor članu celee1)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: heparinska trudnoca
30.4.2013 13:56:09   
sseka
Ja sam juce isla na kontrolu kod ginekologa i u redu je sve...ali vjerujte mi da strah postoji svakim danom sve veca..jesam ja u 27 sedmici trudnoce i beba je ok...sve je ok..ali kad me tretiraju kao da imam nesto npr.kugu..Ja sam njima sad pricam za Gradisku bolnicu koja ima vise od 5 ginekologa prva koja ima tu trombofiliju i koja prima fragmin...kad ja dodjem oni se skupe oko mene i kao novinari stalno nesto zapisuju..ja njima dodjem kao pokusni kunic...medjutim men nisu ginekolozi nasli problem nego hematolog i to kad sam zavrsila zbog malokrvnosti u bolnici tad nije mi bilo na pamet palo da zatrudnim e kad sam fakticki premjestena na paprikovac kod dr.Mirjanic ona iz prve kao da je znala...i od moje 7-8 sedmice ja sam na Fragminu..kupujem sama i snalazim se svakako...ali nije mi tesko zbog bebe ali juce su mi postavili pitanje ti ginekolozi neznaju kad dodje vrijeme dal ce me prirodno poradjati ili na carski sto se mene licno tice jos nerazmisljam o tome ali vidim da vuku na carski jer se boje rizika zbog fragmina i trombofilije...

(odgovor članu Carobno jutro)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: heparinska trudnoca
30.4.2013 14:13:07   
celee1
Čuj sseka,ja sam iz gradiške i nepada mi napemet da me neki dr.pregleda...Paprikovac je zakon..Druga stvar oni nemaju iskustva sa ovakvim našim slučajevima,pa ti savjetujem da si izabereš dr.na klinici oni imaju više iskustva..
A tvoj porodični ti mora dati uputnicu za paprikovac..
Ja sam bila tamo već tri puta na odjelu bez ikakvih problema.
Drugarica mi se porodila prirodno u decembru pod heparinom
Kada ti lijepo napreduje trunoća,biće to sve ok.
A sada šta radiš pretrage,APTT ili D-Dimere..
Navijam jako da to bude sve okuser posted image user posted image

(odgovor članu sseka)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: heparinska trudnoca
30.4.2013 14:31:57   
sseka
Pa znaci da se moze..i prirodnim putem..danas sam isla kod porodicnog da mi da cim prodju ovi praznici da izvadim kks,d -dimer,a-ptt...kazu da je 7.04.2013 radni dan pa cu ici izvaditi a ocitat cemi nalaze porodicni tek poslije 9.04.2013 kad prodju praznici..pa cu sa tim nalazima kod dr.Mirjanic pa onda njezine nalaze i to sve kod ginekologa ali cu se raspitati da nadjem ginekolga na Paprikovcu..meni se nisu licno zamjerili nitko od njih ali stvarno neznaju o heparinu nista....

(odgovor članu celee1)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *