|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Radno vrijeme
8.2.2011 23:19:38   
veeseelaa
ah joj
pa tiki to je zaista previše, ima li šanse da promijeni radno mjesto????


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Radno vrijeme
8.2.2011 23:20:10   
Romali
IZVORNA PORUKA: teacher75

nama je bas zeznuto jer ja svoje slobodno vrijeme (kojeg imam prilicno puno u poredjenju sa ostalim zaposlenim majkama) uglavnom provodim sama sa user posted image ili sa drugaricama i user posted image jer na mm ne mogu nikako racunati tih 15 dana u mjesecu a od ostalih 15 pola odmara i dolazi sebi uz naravno jos neke poslove koje ima, tako da nam ostane samo par dana koje uglavnom provedemo obilazeci roditelje, na kraju jedva uspijemo mozda jedan dan odvojiti za nas trojeuser posted image


Kod nas je identicno, uvijek sami dijete i ja,  a znas i da nam je posao isti.

Samo nije bas vise ni u skolama tako kratko radno vrijeme kao prije, sve vise poslova nam 'izmisljaju'   ( barem kod nas). A da ne zaboravim pisanje priprema kod kuce, te ispravke koje mi dijete redovno posara user posted image


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Radno vrijeme
8.2.2011 23:20:28   
teacher75

IZVORNA PORUKA: mama75

ticerko to je stvarno grozno. Neka tm sto prije pokusa nesto da promijeni. mm je tako godinama radio u privatnoj firmi, jos je bio direktor i super platu imao, ali nista od njega nismo imali. Sada uzivamo, jeste da je borba, tesko je vrijeme, ali bar ga djeca poznaju. Ja ga zezam da njemu ova mladja dodje kao 1. dijete, jer sa starijom je jako malo vremena provodio. Znalo se desiti da ode par dana na put i da dijete (od 2 godine) i ne primjeti da ga nema. 

sta da ti kazem, i moj je direktor a plata mu je malo veca od moje a odgovornosti i stres puuuuno veciuser posted image nema kad traziti drugi posao, nema diplomu a ni stelu, tako da sumnjam da ce u dogledno vrijeme biti ikakvih promjena. jedino da da otkaz i da mjesecima trazi drugi posao, a ko ce onda zivjeti od samo moje plate, nema sanseuser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Radno vrijeme
8.2.2011 23:20:49   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Niina

ovo  danas je stvarno robovlasnicko drustvo, u koliko ne radis u drzavnoj firmi ili nemas vlastitu...postajes samo rob u ovom lancu...zalosno..nagledala sam se stvarno svega, uslova u kojima ljudi rade, psihicke torture...narusenog zdravlja..ali ipak rade za onu mizeriju koju im daju..ali sta ce moraju zivjeti od necega.user posted image user posted image


ma strašne stvari se dešavaju
ja u biti da nemam ovako fin posao ja bi krenula u privatni biznis, snalazim se u tome, mogla bi ja to



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Niina)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Radno vrijeme
8.2.2011 23:22:54   
veeseelaa
ema kad traziti drugi posao, nema diplomu a ni stelu, tako da sumnjam da ce u dogledno vrijeme biti ikakvih promjena. jedino da da otkaz i da mjesecima trazi drugi posao, a ko ce onda zivjeti od samo moje plate, nema sanse


a ne, otkaz ne davati dok se ne nadje drugi posao
na današnji vakat ni dana se ne može deverati s jednom platom
možda da pokrene neki privatni biznis? obzirom da ti imaš vremena lagano mu firmu pripremiš i on kasnije samo preuzme posao


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Radno vrijeme
8.2.2011 23:23:18   
teacher75

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ah joj
pa tiki to je zaista previše, ima li šanse da promijeni radno mjesto????


najgore je sto vidim kako to lose utice na njegovo zdravljeuser posted image u zadnju godinu dana je smrsao za 2 broja, 2 rupe na kajsu, sve visi na njemu!user posted image nervozan je, bezvoljan,iscrpljen, pesimistican, pod stalnim stresom, napet, sutljiv. ne znam kako da mu pomognemuser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Radno vrijeme
8.2.2011 23:23:36   
Hanady RR
Ja radim u državnom sektoru.
I nisma savim zadovoljna.

najprije moje radno vrijeme je zvanično do 8 do 16,30 s tim da svi zvašavo u 16 jer pauzu od 30 minuta koristimo u okviru kancelarija niko haman ne izlazi.

Imama pravo na bolovanje u skladu za zakonom...logično...
doktora ne mogu podmiti niti mi pada na pamet a bogami ni doktoru...isfolirat ga nije lako...mislim sve i da foliraš do 42 dana preko nema šanse zbog komisije.
dalje godišnji imama u skladu sa zakonom...minimum je 18 radnih dana...a ostalo kako zakon i rpopisuje.
A kada ideš na bolovanje i na račun bolesnog dijeteta bogami ožežu te po plazi, manje nego kad je bolovanje na tebe al zafali vidno.

ne radim vikende.
a radim prekovremeno kada je potreba za tim. prekovrmeni rad niko ne plaća pa ni državna instucija jer naš zakon dao im je mogućnost tzv preraposdjele vrmena pa ti kaže doću sutra na posao od 9 i naredna 3-4 dana da ti to prkeovremeno namiri u satima.

Dio kojim ja nisma zadvoljna je plaća...
mislim da su ljudi fakultetski obrazovani mizerno plaćeni.
A drugo čime nisma zadovljolja je dio onih koji su mi nadređni ...njima nije prsudna škola ni isuksutvo već ih boja košulje nakon izbora meni za šefa postavlja...a da ne pričam da imama situacija gdje mi neko ko nema pojma o polu tome drži predavalja satima a u srdenjoj o tome učili nisu. ja napišem drugi poptiše njemu milja na potpis a meni ni hvala jer meni je to u sklopu opisa poslova a on je šef.

Al eto...
gura se...
fino se nbaralo godinica staža u struci...pa sBd dođe dan da sama sebi šefujem...i da onoliko koliko zaradim lijepo i naplatim.user posted image



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Radno vrijeme
8.2.2011 23:24:12   
sporty mamaa
IZVORNA PORUKA: Niina

ovo  danas je stvarno robovlasnicko drustvo, u koliko ne radis u drzavnoj firmi ili nemas vlastitu...postajes samo rob u ovom lancu...zalosno..nagledala sam se stvarno svega, uslova u kojima ljudi rade, psihicke torture...narusenog zdravlja..ali ipak rade za onu mizeriju koju im daju..ali sta ce moraju zivjeti od necega.user posted image user posted image


100 % si u pravu, mm kad ode na drugu u 15, vrati se kuci oko 2 ujutro... A radno vrijeme mu kao do 11h, malo sutra.... user posted image user posted image user posted image I to preko mu nista nije placeno... Nadamo se boljem poslu, mada ako nemas stelu suti i trpi... Ja trenutno ne radim, diploma mi jos uvijek kupi prasinuuser posted image Smijesno i zalosno u isto vrijeme....

(odgovor članu Niina)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Radno vrijeme
8.2.2011 23:24:59   
teacher75

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ema kad traziti drugi posao, nema diplomu a ni stelu, tako da sumnjam da ce u dogledno vrijeme biti ikakvih promjena. jedino da da otkaz i da mjesecima trazi drugi posao, a ko ce onda zivjeti od samo moje plate, nema sanse


a ne, otkaz ne davati dok se ne nadje drugi posao
na današnji vakat ni dana se ne može deverati s jednom platom
možda da pokrene neki privatni biznis? obzirom da ti imaš vremena lagano mu firmu pripremiš i on kasnije samo preuzme posao


za privatni biznis je potreban kapital, poznanstva, prodornost- nista od toga nema, on je povucen i preposten tip, ne zna se laktati ni boriti, zato mu je i ovako kako mu je...

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Radno vrijeme
8.2.2011 23:25:47   
veeseelaa
joj Hanady to kod tebe baš bezveze, ja kontala da je tu gdje si ti dobro, ma Boga mi ništa to ne valja
Čuj ima prekovremeno??? i još kažeš male plate??? ma bježi tamo


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Radno vrijeme
8.2.2011 23:26:27   
sporty mamaa
IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ah joj
pa tiki to je zaista previše, ima li šanse da promijeni radno mjesto????


najgore je sto vidim kako to lose utice na njegovo zdravljeuser posted image u zadnju godinu dana je smrsao za 2 broja, 2 rupe na kajsu, sve visi na njemu!user posted image nervozan je, bezvoljan,iscrpljen, pesimistican, pod stalnim stresom, napet, sutljiv. ne znam kako da mu pomognemuser posted image


teacher ko da opiseujes mog muza. On je inace jako optimistican i zna se smijati i sutiti i nebi nikad covjek na njemu nesto primjetio... Al vidim da vec puca po savovima.... Posebno jer nema dana slobodno...

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Radno vrijeme
8.2.2011 23:30:25   
teacher75
ja jedva cekam kada nam se poklopi jedan dan vikenda u mjesecu kada je slobodan da odemo negdje na planinu ili na izlet, jos ako je tada ruzno vrijeme dodje mi da user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Radno vrijeme
8.2.2011 23:31:37   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

joj Hanady to kod tebe baš bezveze, ja kontala da je tu gdje si ti dobro, ma Boga mi ništa to ne valja
Čuj ima prekovremeno??? i još kažeš male plate??? ma bježi tamo



Nigdje nije dobro ako si fakultetski obrazovan u ovoj zemlji, akmoli ako nisi...užas užas...sve skuplja plate stoje...mizerija su plate porfesorima i nastavnicima koji nam dogajaju buduće generacije mizerijauser posted image

Ni privatno ni državno...

Moj suprug radu u državnom sektoru...njegov i moj posao nebo i zemlja...razlika u plati 150 KM...
on ima smjene, radi ujutro, popodne, radi i noćne....
ima pravo na godišnji al doks e svi izredaju dođe mu d aodustane od godišnjeg...
ima pravo na bolovanje, al ako neki stariji kolega nije tu on mora biti....
pa izvoli...radi i šuti.

pored ovoga moj suprug radi i privatno...
svako veče radnim danima ima privatni posao u rajanju od 2 sata....

da nam je perfektno sa dva državna posla...privatluk bi valjda ostaviouser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Radno vrijeme
8.2.2011 23:32:09   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ema kad traziti drugi posao, nema diplomu a ni stelu, tako da sumnjam da ce u dogledno vrijeme biti ikakvih promjena. jedino da da otkaz i da mjesecima trazi drugi posao, a ko ce onda zivjeti od samo moje plate, nema sanse


a ne, otkaz ne davati dok se ne nadje drugi posao
na današnji vakat ni dana se ne može deverati s jednom platom
možda da pokrene neki privatni biznis? obzirom da ti imaš vremena lagano mu firmu pripremiš i on kasnije samo preuzme posao


za privatni biznis je potreban kapital, poznanstva, prodornost- nista od toga nema, on je povucen i preposten tip, ne zna se laktati ni boriti, zato mu je i ovako kako mu je...



a joj draga neznam šta bi ti rekla, ima privatnih biznisa gdje marljvost dolazi u prvi plan
bez pokušaja nema selameta
Poštenje se cijeni u privatnom biznisu


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Radno vrijeme
8.2.2011 23:33:00   
Dida79

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ema kad traziti drugi posao, nema diplomu a ni stelu, tako da sumnjam da ce u dogledno vrijeme biti ikakvih promjena. jedino da da otkaz i da mjesecima trazi drugi posao, a ko ce onda zivjeti od samo moje plate, nema sanse


a ne, otkaz ne davati dok se ne nadje drugi posao
na današnji vakat ni dana se ne može deverati s jednom platom
možda da pokrene neki privatni biznis? obzirom da ti imaš vremena lagano mu firmu pripremiš i on kasnije samo preuzme posao



Moze vesela a zasto ne bi moglo...moja porodica sasvim ok zivi sa jednom platom ne kazem jos jedna plata bi dobro dosla ali hb i na ovome

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Radno vrijeme
8.2.2011 23:33:28   
teacher75
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ema kad traziti drugi posao, nema diplomu a ni stelu, tako da sumnjam da ce u dogledno vrijeme biti ikakvih promjena. jedino da da otkaz i da mjesecima trazi drugi posao, a ko ce onda zivjeti od samo moje plate, nema sanse


a ne, otkaz ne davati dok se ne nadje drugi posao
na današnji vakat ni dana se ne može deverati s jednom platom
možda da pokrene neki privatni biznis? obzirom da ti imaš vremena lagano mu firmu pripremiš i on kasnije samo preuzme posao


za privatni biznis je potreban kapital, poznanstva, prodornost- nista od toga nema, on je povucen i preposten tip, ne zna se laktati ni boriti, zato mu je i ovako kako mu je...



a joj draga neznam šta bi ti rekla, ima privatnih biznisa gdje marljvost dolazi u prvi plan
bez pokušaja nema selameta
Poštenje se cijeni u privatnom biznisu


bez kapitala nista, a da se rizikuje pa dize kredit, nismo za to. jos da se sve propadne a da se uvalim pa da mi odbijaju od nikakve plate ratu za kredit, nista od toga...imao je on jedan pokusaj privatluka prije mene pa je sve propalo i vracao je kredit dugo

< Poruku je uredio teacher75 -- 8.2.2011 23:34:15 >


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Radno vrijeme
8.2.2011 23:33:58   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

joj Hanady to kod tebe baš bezveze, ja kontala da je tu gdje si ti dobro, ma Boga mi ništa to ne valja
Čuj ima prekovremeno??? i još kažeš male plate??? ma bježi tamo



Nigdje nije dobro ako si fakultetski obrazovan u ovoj zemlji, akmoli ako nisi...užas užas...sve skuplja plate stoje...mizerija su plate porfesorima i nastavnicima koji nam dogajaju buduće generacije mizerijauser posted image

Ni privatno ni državno...

Moj suprug radu u državnom sektoru...njegov i moj posao nebo i zemlja...razlika u plati 150 KM...
on ima smjene, radi ujutro, popodne, radi i noćne....
ima pravo na godišnji al doks e svi izredaju dođe mu d aodustane od godišnjeg...
ima pravo na bolovanje, al ako neki stariji kolega nije tu on mora biti....
pa izvoli...radi i šuti.

pored ovoga moj suprug radi i privatno...
svako veče radnim danima ima privatni posao u rajanju od 2 sata....

da nam je perfektno sa dva državna posla...privatluk bi valjda ostaviouser posted image


baš bezveze, strašno majke mi... mislim oboje radite i još on mora raditi prvatno, pa stvarno, eto kakve su državne službeuser posted image user posted image user posted image
Neznam samo ko ima želju tamo se i zaposliti kad ovo čuje user posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Radno vrijeme
8.2.2011 23:35:21   
Niina
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

Ja radim u državnom sektoru.
I nisma savim zadovoljna.

najprije moje radno vrijeme je zvanično do 8 do 16,30 s tim da svi zvašavo u 16 jer pauzu od 30 minuta koristimo u okviru kancelarija niko haman ne izlazi.

Imama pravo na bolovanje u skladu za zakonom...logično...
doktora ne mogu podmiti niti mi pada na pamet a bogami ni doktoru...isfolirat ga nije lako...mislim sve i da foliraš do 42 dana preko nema šanse zbog komisije.

Bogme se ne moze slagati, prvo sto ne znate, drugo sto su i nama naredjenja da ne dajemo bolovanja a da ne pricam nase kontrole ili kontrole firme u kojoj radi pacijnet.

dalje godišnji imama u skladu sa zakonom...minimum je 18 radnih dana...a ostalo kako zakon i rpopisuje.
A kada ideš na bolovanje i na račun bolesnog dijeteta bogami ožežu te po plazi, manje nego kad je bolovanje na tebe al zafali vidno.

ne radim vikende.
a radim prekovremeno kada je potreba za tim. prekovrmeni rad niko ne plaća pa ni državna instucija jer naš zakon dao im je mogućnost tzv preraposdjele vrmena pa ti kaže doću sutra na posao od 9 i naredna 3-4 dana da ti to prkeovremeno namiri u satima.

Dio kojim ja nisma zadvoljna je plaća...
mislim da su ljudi fakultetski obrazovani mizerno plaćeni.


I sa ovim se upotpunosti slazem,ali kad sagledas citavu situaciju, suti i radi, moglo je biti i mnogo gore..barem su nam plate redovne.

A drugo čime nisma zadovljolja je dio onih koji su mi nadređni ...njima nije prsudna škola ni isuksutvo već ih boja košulje nakon izbora meni za šefa postavlja...a da ne pričam da imama situacija gdje mi neko ko nema pojma o polu tome drži predavalja satima a u srdenjoj o tome učili nisu. ja napišem drugi poptiše njemu milja na potpis a meni ni hvala jer meni je to u sklopu opisa poslova a on je šef.

Al eto...
gura se...
fino se nbaralo godinica staža u struci...pa sBd dođe dan da sama sebi šefujem...i da onoliko koliko zaradim lijepo i naplatim.user posted image







_____________________________

Kada bi srce moglo da misli, na svijetu ne bi bilo ljubavi.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Radno vrijeme
8.2.2011 23:36:21   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Dida79


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ema kad traziti drugi posao, nema diplomu a ni stelu, tako da sumnjam da ce u dogledno vrijeme biti ikakvih promjena. jedino da da otkaz i da mjesecima trazi drugi posao, a ko ce onda zivjeti od samo moje plate, nema sanse


a ne, otkaz ne davati dok se ne nadje drugi posao
na današnji vakat ni dana se ne može deverati s jednom platom
možda da pokrene neki privatni biznis? obzirom da ti imaš vremena lagano mu firmu pripremiš i on kasnije samo preuzme posao



Moze vesela a zasto ne bi moglo...moja porodica sasvim ok zivi sa jednom platom ne kazem jos jedna plata bi dobro dosla ali hb i na ovome


ma može sve znam al kako .... teško..... evo rade muževi i žene pa opet gledaju da ćopnu sa strane jer malo bude.... znam ja i one koji ne rade pa žive....
danas mi je bio lik u ofisu, žena mu radi a on ne, on kuka, veli mora pod hitno naći posao... ne mogu izdeverati više



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Radno vrijeme
8.2.2011 23:39:35   
veeseelaa
a ovo za bolovanje, ma ne bi ja lagala nego regularno bolovanje nije poželjno user posted image
Hanady reče 42 dana se može, kasnije se ide na komisiju eeee da je meni hefta bolovanja kad ustreba.... al hebeš bolovanje kad se ne skidam sa tel
i sve šatro nije problem a samo me zovu, hebo te ne date mi rekoh da umrem u miru
To je bar regulisano u državnoj službi, ne baš svakoj al većinu da

Ja neki dan u vrtiću, vele neki mali dobio pljuskavice pa da pripazimo da se ne pojavi i kod naše djece a ja razmišljam na glas i rekoh "a joj ko će na bolovanje u pm" sv su popadali od smijeha user posted image user posted image user posted image user posted image ko o čemu ja o bolovanju odnosno ne bolovanju user posted image



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Radno vrijeme
8.2.2011 23:40:50   
veeseelaa
eno kod nas na poslu žena s išijasom uštaknuta ko kifla dolazi na posao
ja kad dobijem temp čim spadne idem na posao, plafon da sam na bolovanju 3-4 sata i to jednom u 3 godine bila user posted image


< Poruku je uredio veeseelaa -- 8.2.2011 23:41:34 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Radno vrijeme
8.2.2011 23:41:13   
teacher75
moja najbolja prijateljica je arhitektica, radi u privatnoj firmi i ima platu tu negdje kao ja (a znate kakve su plate u prosvjeti), radi 8 sati dnevno,ali skoro svaki dan ostaje prekovremeno sto joj se ne placa dodatno, jedno vrijeme je radila i svaku subotu a sada ponekad subotom, cak nekad radi i u nedjelju kada je to potrebno. ima gomilu posla, nema minute odmora. godisnji nikad ne zna kad ce dobiti jer zavisi od posla- kada ima puno posla ne smije na odmor. tako da uglavnom dobije par dana u zadnji momenat i posto ne moze nista planirati nema s kim ni otici na more niti gdje otputovati, tako da ga provede odmarajuci i spavajuci kod kuce (nije godinama otisla na more)user posted image stalno je u depresiji, nervozna, umorna, nema ni momka, slabo izlazi, samo posao- kuca. nije nizasta, posao je skroz iscrpi, a nema nikakav izduvni ventiluser posted image tako mi je zao!

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Niina)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Radno vrijeme
8.2.2011 23:42:34   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

joj Hanady to kod tebe baš bezveze, ja kontala da je tu gdje si ti dobro, ma Boga mi ništa to ne valja
Čuj ima prekovremeno??? i još kažeš male plate??? ma bježi tamo



Nigdje nije dobro ako si fakultetski obrazovan u ovoj zemlji, akmoli ako nisi...užas užas...sve skuplja plate stoje...mizerija su plate porfesorima i nastavnicima koji nam dogajaju buduće generacije mizerijauser posted image

Ni privatno ni državno...

Moj suprug radu u državnom sektoru...njegov i moj posao nebo i zemlja...razlika u plati 150 KM...
on ima smjene, radi ujutro, popodne, radi i noćne....
ima pravo na godišnji al doks e svi izredaju dođe mu d aodustane od godišnjeg...
ima pravo na bolovanje, al ako neki stariji kolega nije tu on mora biti....
pa izvoli...radi i šuti.

pored ovoga moj suprug radi i privatno...
svako veče radnim danima ima privatni posao u rajanju od 2 sata....

da nam je perfektno sa dva državna posla...privatluk bi valjda ostaviouser posted image


baš bezveze, strašno majke mi... mislim oboje radite i još on mora raditi prvatno, pa stvarno, eto kakve su državne službeuser posted image user posted image user posted image
Neznam samo ko ima želju tamo se i zaposliti kad ovo čuje user posted image



da je lijepo onome ko je nadređno jeste...
al ne mogu svi šefovi biti...
malo stolica za puno guzica....

može se sa jednom platom u pravu je dida...
može s ei sa dvije bez privatnog ali...kada ideš na posao troškovi su veći...
ja nekada kažem meni je jeftinije sa djecom kući biti nego ići na posao.
ja dok njih odvučem i divučem, obučem dvije ( samo cipele u jednoj sezoni za njih po jedna komad 200 Km), namirim sve za njih onome ko ih čuva ( ja mami dati moram čuvala ih ne čuvala jer joj nema ko pomoći do djeteta njenog) bolje njoj nego dva vrtića da plaćam...a njoj i vrtićima nebi priteklo...
ja se moram obući i našminkati i milion drugih stavri kad radiš ti treba što da si kući trošio nebi sigurno.

i na sve to...radim a šutim...
šutim a muka mi...

kako ovaj iskorištava teacherkinog mužauser posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image
tako mene iskorištava moj poslodavac...sa manje fizičke aktivnosti...znači kući sam...al psihički me ubija...al ubija....

Dok sam ja radila kao djevojka i usput studirala i štrebala i lomila se neko je samo hodao po sastancima stranaka i taj neko ima bolju poziciju nego ja i bolje je plaćen. Moje znanje koristi....a sebi isplaćuje.

I tako je u kompletnom državnom sektoru...a baka što se i ucjenjuje...u državnom sektoru odgovorno tvrdim najbolje je biti kurir, portir i higijeničarka.

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Radno vrijeme
8.2.2011 23:42:43   
veeseelaa
eto ona kao arhitektica što ne pokrene privatni biznis
Pa danas se bar to traži al neki ljudi ne vole da odgovaraju i da sami sklapaju poslove, treba im neko da ih vodi jbg


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Radno vrijeme
8.2.2011 23:43:30   
teacher75
da dodam da je danima sa bronhitisom dolazila na posao dok je nije safatala upala pluca i onda je vrag odnio salu, pa je shvatila da je zdravlje najprece i konacno otisla na bolovanje

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Bolji Pedijatri
paris

Da li mislite da su pedijatri po domovima zdravlja površni?? Da li lječiti djete u domovima zdravlja ili kod privatnika???

DZ Kumrovec (22%)

DZ Saraj polje (13%)

Neki drugi (38%)

Privatne ordinacije (27%)


Broj svih glasova: 157

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *