|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Moja djeca imaju proljev
21.1.2009 23:45:50   
mama_debeljuca
I moj je prije sedam dana imao proljev a i povraćanje. dr nam je dao sirup Esbesul sirup i Prolife, na silu smo mu davali čaj od šipka i nane naizmjenično, takođe i orosal i sluz od riže. Jeo je pomalo štapića i plazme keksa. Za tri dana je prošlo, uspjeli smo ga spasiti od dehidracije.

_____________________________

:-)

(odgovor članu almai)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Moja djeca imaju proljev
21.1.2009 23:47:51   
Aminad
almai a šta misliš da im čaj od šipka kuhaš malo "jači". Na jednu šolju 3-4 kesice, mislim da su dovoljno veliki da im neće škoditi, prolife je dobar, linex kapsule isto tako a i ovaj prah Orsal. Imran je imao 13mj. kad je imao prolivi dr. mi je rekla podravkinu supu da mu kuham, nemam pojma zašto, ne domaću jer je previše masna nego baš onu običnu podravkinu kokošiju supu, zaboravila sam zaštouser posted image . Naravno što više tečnosti i keksa kako reče mama_debeljuca.
Nadam se da će što prije stati baš mi je žao!

< Poruku je uredio Aminad -- 21.1.2009 23:49:46 >


_____________________________

Merjema 02.08.2002.
Imran 11.11.2005.
Burhan 27.11.2007.

(odgovor članu almai)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Moja djeca imaju proljev
22.1.2009 9:23:48   
Crvena
Aminad, meni su rekli da gotova kokosija supa je dobra kod proljeva , jer se s njom nadoknadjuju izgubljeni elektroliti.

_____________________________

Volite svoju djecu i kad su kriva, jer će ih život kažnjavati i kad nisu.

(odgovor članu Aminad)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Moja djeca imaju proljev
22.1.2009 10:10:17   
almai
Evo sad je Hana pocela i povracatiuser posted image i to neznam sta je imala povratiti
samo sto je ustala i nista ni jela ni pila nije povrati,a Adin dva puta imao proljev od jutrosuser posted image .Oni jedu i piju ali ono sto vole i aktivni su.Odoh im skuhati tu supu pa vidjeti sta nam je dalje ciniti.Uh,vodila bi ih doktoru ali nemam kud s malim, a muz je otiso na poso sa autom.



_____________________________

moja su djeca zlatna...
kad spavaju:))

(odgovor članu Crvena)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Moja djeca imaju proljev
22.1.2009 10:11:54   
adja
IZVORNA PORUKA: Crvena

Aminad, meni su rekli da gotova kokosija supa je dobra kod proljeva , jer se s njom nadoknadjuju izgubljeni elektroliti.

I ja sma cula za to

_____________________________

NASA PRINCEZA JE STIGLA 06.06.2008

(odgovor članu Crvena)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Moja djeca imaju proljev
22.1.2009 12:24:39   
juni
Almai, pokusaj staviti jabuku u rizu a rizu dobro skuhaj, mozda ce ih zavarati okus jabuke user posted image Mislim da je puno bolje nego da piju colu. Zelim im brzo ozdravljenje.

_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu adja)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Moja djeca imaju proljev
22.1.2009 13:21:42   
almai
e, odoh ito po probati rizu i jabuku.Mada nisu imali proljev ovo vec 4h a dajem im i LINEX.l

_____________________________

moja su djeca zlatna...
kad spavaju:))

(odgovor članu juni)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Moja djeca imaju proljev
22.1.2009 13:25:27   
Aminad
almai mislim da je najbolje da ti njih odvedeš doktoru, zamoli nekoga da ti pomogne, odvuče te...
javi nam se opetuser posted image

_____________________________

Merjema 02.08.2002.
Imran 11.11.2005.
Burhan 27.11.2007.

(odgovor članu juni)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Moja djeca imaju proljev
25.1.2009 12:14:43   
adannn

Evo sad čitam sve ovo pa ću pokušati nešto.Moja beba od sinoć ima proljev koji je stao malo,ali se bojim dehidracije.Trebaju joj gornji zubići pa mislim da je zbog toga.Ona ima 11 mjeseci i nikada nije dosad imala proliv,tako da sam i ja zabrinuta.A kada su joj nicali donji zubići nismo ni osjetili.

(odgovor članu Aminad)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Moja djeca imaju proljev
25.1.2009 12:36:22   
Visnja RR
Draga uzmi onaj HIPP ORS 200  sokic...on je za rehidraciju

evo imas ovdje o tome
http://www.hipp.hr/proizvodi/overview/23

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu adannn)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Moja djeca imaju proljev
25.1.2009 17:37:59   
Nadi
Draga adannn, možeš uzeti ors ili orosal ili Humana Elektrolit rehidratacijsku tečnost (ima ukus banane pa je djece radije uzimaju). Sve je to za nadoknadu tečnosti i elektrolita pa ti izaberi šta ti djete radije hoće uzeti. Daje se samo u momentima dok dijete ima proljev ili povraća, u intervalima između: čaj od šipka, Linex ili pro life ampule, riža, kuhan krompir, mrkva, a od voća banana i jabuka. Ako bebi rastu zubići može pomoći i paracetamol i gengigel da ublaže bol probijanja zubića pa će i beba radije jesti.
PS: Puno sreće, i moja Kiki je noćas iz čista mira povratila jedanput. I poslije toga je ok (mislim da se prejela jučer ali vidjećemo šta će ova noć donijeti).
Samo poji dijete i biće dobro aBd. Sretno!

(odgovor članu adannn)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Moja djeca imaju proljev
25.1.2009 20:35:26   
adannn

Nadi i Višnja mile,hvala vam od srca....Kupila sam joj taj ORS 200 i vidim da joj baš ne godi ukus jedva hoće da ga pije,ali joj dajem čaj od nara,keksiće i hljeb hoće da žvače a i jela je pire sa brokulama i cvjetačama,sreća pa je počela jesti,baš sam bila zabrinuta a i proliva nema već par sati,javit ću vam kako je...A Nadi, možda se beba prejela i moja je jednu noć samo povratila baš iz čista mira.

(odgovor članu Nadi)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Moja djeca imaju proljev
25.1.2009 23:52:16   
Nadi
Super mila, samo ti poji curu svoju, kad je mama brižna i zainteresovana nema problema.
I ja se nadam da se Kiki samo prejela, ponekad joj se to desi a inače se borimo sa njenom probavom.
Strpljen spašen!
Sretno i javi kako je princeza!

(odgovor članu adannn)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Moja djeca imaju proljev
26.1.2009 18:07:20   
adannn

Drage moje,moja Nejrica je puno bolje,nema proliva od sinoć izgleda pomogao čaj od nara i sokić od mrkve....Bolje je ali još slabo jede.Ali eto da vam javim sad mi je puno lakše,pozzz mile moje i hvala na savjetima.

(odgovor članu Nadi)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Moja djeca imaju proljev
28.6.2009 19:05:22   
Mama1
Pozzzz evo nadjoh ovu temu pa da nebih pravila istu ....
Mame moje drage recite mi jel ovo naisao neki virus pa moja Hana ima proljev ili je nesto drugo upitanju ...
Ali bas bas ima proljev ko voda i ima blagu temperaturicu 37,5 C ....
A nema upaljeno grlo niti kaslje .. samo malo slini ... sto se tice jela jede sve pije sve .... ??????? user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Mnogi ljudi će ti prolaziti kroz život, ali samo pravi prijatelji će te voljeti i ostaviti trag u srcu.

ellma
Elmini


(odgovor članu adannn)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Moja djeca imaju proljev
13.10.2009 11:23:30   
emma.L
Evo sam prelistala malo okolo, pa rekoh da se javim tu i kažem naše iskustvo. Ema ima proljev od petka u noći, koji smo dijetom malo smirili do nedjelje popodne, ali se jučer ujutro vratio. Nazvala sam pedijatricu i dala mi je sljedeće upute: Enterofuril sirup 3 x dnevno, Humana elektroliti svakih 5 minuta po kašičicu, ali mi joj dajemo kapaljkom (nije ružno, voli to piti jer ima okus banane), riža i sluz, kisele jabuke, kuhani krompir, mrkva i malo piletine. Između joj dajem štapiće, malo banane i čaj od šipka, ali mi je problem što je navikla fino papati, a sad joj je ovo sve nedovoljno i bljutavo. Nije ona jadna izgubila apetit, nego joj se ne sviđa ništa. Danas ću napraviti pileću juhu i dati joj sa udrobljenim kruhom za večeru, da bar noću nije gladna user posted image .
Samo da mi se vratiti na mliječne stvari, dijete bi mi ozdravilo. Odmah s posla idem kupiti Humanu 9. Zna li itko je li neukusno, razlikuje li se od Hippa i Aptamila?

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu Mama1)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Moja djeca imaju proljev
13.10.2009 12:53:49   
babina beba
Draga Emma L, encu d ate plasim sal samo da ti kazem iskustvo moje male i njenog proljeva. Ona ima 2 godine i malo vise od mjeseca dana. Prije par sedmica je imala proljev i zavrsila u bolnici na infuziji. Ona je imala jos i temperatura. Dali su joj prolife, linex i infuziju i naravno vadili su krv svaki dan. Radili nalaze urina i stolice i fala bogu sve je ok. Morala je biti na dijeti i dijete se prepolovilo. Jela samo suhi keks, krompir, rizu, hljeb i bila zeljna svega.stapice i caj od sipka. Fala bogu sad se vraca na svoju kilazu i jede sve. Nadam se da ce tvoja Ema brzo biti dobro.

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Moja djeca imaju proljev
14.10.2009 10:11:43   
emma.L
Mislim da nam je kriza prošla, ali ćemo se pripaziti još par dana. Jučer nije imala proljev, nalijevali smo je čajem i elektrolite joj davala pomalo cijeli dan. Uglavnom, sinoć je pila Hipp mlijeko sa žitaricama za laku noć i jutros je imala ok stolicu. Jutros sam joj dala Aptamil, pa vidjet ćemo hoće li biti reakcija. Još danas ćemo piti onaj Hipp sokić od mrkve, pa ću prestati sa terapijama, samo ću još malo pripaziti na kombinacije. Čula sam da špinat zatvara, zna li itko je li to istina? Da je bar malo počastim, ipak nam je sutra rođendan user posted image .

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu babina beba)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Moja djeca imaju proljev
14.10.2009 10:19:20   
R&T@
Drago mi je da je bolje i želim da sutra bude veliiiiki dernek i neka se slavljenica umaže tortomuser posted image , a da pelena bude cista.
P.S. mislim da spinat zatvara, ali se on uvijek priprema u kombinacijama sa mlijekom (barem ja). Kako joj ga misliš dati?

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Moja djeca imaju proljev
14.10.2009 11:29:53   
emma.L
Mislila sam skuhati sa krompirom i malo posoliti. Inače stavim i žumance u to, ali bih preskočila za početak. Zna li itko išta o tvrdo kuhanom jajetu u slučaju proljeva? Nešto mislim da bi i to moglo biti ok user posted image .
Ne pravim joj s mlijekom, pošto ovo smaže i uvijek joj je malo, pa rekoh da i ona proslavi malo, duša moja.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Moja djeca imaju proljev
12.3.2010 9:22:58   
dzeno25
kad vidim da nisam sam sa ovim problemom nekako mi malo lakse.

Moja beba ima 2 mjeseca i u zadnja dva dana ima vrlo rijetku i cestu stolicu, u prosjeku svakih par sati. beba uglavnom doji ali uzima i malo prihrane (50ml 3x dnevno). stolica je zelenkaste boje i vrlo tečna sa tragovima čvršće stolice. nosio sam je pediatru i ona kaze da to nije problem, ali ja joj nekako ne vjerujem. inače beba se normalno ponaša, jede i ne povraca.

je li imao iko slicnih problema i sta raditi?

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Moja djeca imaju proljev
12.3.2010 10:01:38   
mamana
Moja prijateljica je imala ovakvih problema, ali ona je dječaka hranila samo adaptiranim mlijeko, nije dojio. Imaš posebno adaptirano mlijeko koje se koristi kad beba ima proljev, pa pokušaj sa tim, posto je beba još mala ne možeš joj davati ništa drugo. Ne znam koje adaprirano mlijeko koristiš, možda to bebi ne odgovara.

(odgovor članu dzeno25)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Moja djeca imaju proljev
12.3.2010 10:06:33   
lilith
sacekaj par dana,pa ako se nastavi odnesi opet pedijatrici...inace,bebama koje doje zna smetati ad...od kada ga pije?sama nemoj mjenjati ad niti uzimati nesto na svoju ruku





_____________________________

Tri najneobicnije rijeci Kada izgovaram rijec Buducnost, prvi slog već odlazi u proslost. Kada izgovaram rijec Tišina, narusavam je. Kada izgovaram rijec Nista, stvaram nesto sto se ne smjesta u bilo kakvo nepostojanje.

(odgovor članu mamana)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Moja djeca imaju proljev
12.3.2010 10:10:23   
mama Nataša
Da ne čitam sve postove redom, evo šta je nama pomagalo kod proljeva:

MENI

1.dan - 1.obrok - kuhana riža
           2.obrok - kuhana riža i mrkva
           3.obrok - kuhana riža i mrkva i teletina

2.dan - 1.obrok - tjestenina
           2.obrok - tjestenina i mrkva
           3.obrok - tjestenina i mrkva i teletina

3.dan - sve isto samo krompir pire umjesto riže/tjestenine

4.dan - sve isto samo pura(palenta)

Davati obilato tekućine prvenstveno čaj od šipka zašećeren

Dobre su i pečene jabuke (peku se u rerni 'na suho' dok ne omekšaju)

U slučaju proljeva i povraćanja odlična je anpren čorba sa par zrna kima i kockicama tosta (kim se naravno ne jede)

Ne znam ko ima kakvih problema, ovaj meni je nama zakon, do sad nikad nije mašiouser posted image

S tim što se ja jako bojim proljeva zbog toga što djeca brzo i lako dehidriraju tako da bih ja u slučaju obilatog proljeva samo dan čekala a već drugi trčala pedijatru




_____________________________

veliki dječak 16.10.2004.
i mali dječak 16.08.2009.

(odgovor članu dzeno25)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Moja djeca imaju proljev
12.3.2010 10:10:24   
mamine oci
ja samo znam da trenutno vlada stomacni virus i da manja i veca djeca imaj proliv moguce je da je to jer su i meni djeca bila bolesna par dana sad se sve vratilo u normalu...

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu lilith)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *