|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Moja djeca imaju proljev
12.3.2010 10:10:31   
M kao Mama
Mislim da je najpametnije bebu opet doveski kod dr. sretno

(odgovor članu lilith)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Moja djeca imaju proljev
12.3.2010 11:45:46   
škorpija
Evo da se i ovdje javim, pošto je moj bebi imao strašan proljev 6 dana, nama je najviše pomogla humanina rehidracijska otopina s okusom banane, nije htio piti vodu ni čajeve, ali začudo to jest iako je odvratnog preslatkog okusa. uglavnom porbali smo i rižinu sluz, humaninu hranu protiv proljeva, prolife, linex ali dok proljev nije sam od sebe prestao nije bilo pomoći. jedino što smo moglu uraditi je da spriječimo dehidraciju, a to smo uspjeli zahvaljujući ovoj otopini

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Moja djeca imaju proljev
22.3.2010 18:18:59   
Lalana
I ja se nazalost moram prijaviti ovdjeuser posted image
Od jucer mi sincic od 15 mjeseci ima proljev, jucer je strasno mnogo povratio, i nailazi mu pomalo i temperatura.
Vodili ga doktoru, doktor kaze nije mu nistauser posted image doduse jucer smo ga vodili nakon tog vala povracanja, sumnjao da se nije mozda prepio mlijeka.
Ali nema obicni proljev nego cista voda ne uspije ostati u pampersu ni 3 sekunde, sve se izlije. Izvinite na strasnom opisuuser posted image
Dajem mu mlijeka, vode, soka, ne bojim se da ce dehidrirati, u slucaju da vidim da je slab uvest cu ORS ali sam stvarno zabrinuta i umornauser posted image jer ili cekam da povrati ili da mu naidje proljev.
Samo da ako Bog da ne predje na stariju curicu.

_____________________________

Moje tri srece...

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Moja djeca imaju proljev
22.3.2010 18:24:11   
Private
Lalana probaj caj od sipka da mu dajes.

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Moja djeca imaju proljev
22.3.2010 18:40:06   
Hanady RR
Lalana Mlijeko izbaci dok proljev traje...kupi djetetu kutiju AD Humana sa bananom koja je upravo namjenjana kao zamjena za mlijeko u slučaju proljeva kod djece. Pretpotsavljam da je virusno oboljenje u pitanju tzv. roto virus...rado bih te tješila al velike su šanse da ga svi u kući prođete ubrzo. Elem...ništa strašno samo mlijeko ukini, uvedi bebaču banane, a jabuku ni slučajno. Čak od šipurka mu samo daji i sretno.

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Private)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Moja djeca imaju proljev
22.3.2010 18:45:51   
Lalana
Hanady ja mislim da nema teorije da mu ukinem mlijeko, previse je ovisan, posebno sada nece nista osim njegauser posted image

_____________________________

Moje tri srece...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Moja djeca imaju proljev
22.3.2010 18:47:10   
Hanady RR
da bi se proljev zaustavio mlijeko je neophodno izbaciti...AD mlijeko će mu savršeno zamjeniti to mlijeko uz to ovo koje sam ti navela ima enzime za zaustavljanje proljeva. E sad...ja bih probala jer daljni umos mlijeka može samo pordužiti agoniju.

I da zaboravila sam ti njemu za 15 jeseci možeš slobodno dati linex ili prolife...pola u flašicu sa čajem ...to bi trebalo da pomogne.


< Poruku je uredio Hanady -- 22.3.2010 18:48:22 >


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Moja djeca imaju proljev
22.3.2010 19:02:02   
Lalana
Otici cu u apoteku cim mognem da kupim neko AD mlijeko za proljev da probam, a za Prolife, nazalost ne mogu jer ovamo gdje sam ja nema ga.
Ko proizvodi Prolife i sta je u sastavu, mozda ima nesto slicno?

_____________________________

Moje tri srece...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Moja djeca imaju proljev
22.3.2010 19:02:46   
acudesa
Lalana, nije to toliko strašno, virus vjerovatno, probaj čaj od šipka....samo da ne povraća, meni je to nekako nezgodnije od proljeva...je li se imalo umirilo?

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Moja djeca imaju proljev
22.3.2010 19:02:47   
Lalana
Jah, zaboravih pitati sta cu za povracanje, ili je najprece da proljev saniram?
Hvala na pomoci, mnogo mi znaci, bas sam se prepalauser posted image

_____________________________

Moje tri srece...

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Moja djeca imaju proljev
22.3.2010 19:03:55   
Lalana
I meni je bas povracanje najnezgodnije, ali problem je sto on ne povraca mnogo koliko ima nagon za povracanjem, sve guta, krene da povrati pa zastane place, a temperatura ga bas zamara.
Stavila sam mu maloprije cepic paracetamol.

_____________________________

Moje tri srece...

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Moja djeca imaju proljev
22.3.2010 19:05:10   
acudesa
Hranu laganu za varenje, pileće supice, riža, vodica od riže, ne voće, ne slatko, ne crveno meso..daji mu pomalo, pusti da stomačić provari, pa ponovo, svakih 10-15 min pomalo, tečnosti-pomalo (ne naglo, opet će povratiti, ako treba po kašičicu, dvije)

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Moja djeca imaju proljev
22.3.2010 19:06:08   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: Lalana

Otici cu u apoteku cim mognem da kupim neko AD mlijeko za proljev da probam, a za Prolife, nazalost ne mogu jer ovamo gdje sam ja nema ga.
Ko proizvodi Prolife i sta je u sastavu, mozda ima nesto slicno?


e vidiš ja pišem li pišem...a nisma ni skontala odkla esi...joj mene...al nema veze evo ti link pa pročitaj za prolife on je meni bolji od linexa, tačnije isto je to djelovanje ali eto opet ja nekako više preferiram porlife lakše mi ga malena popije onaj linex joj ''''smdi'''' u čaju.

ProLife


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Moja djeca imaju proljev
22.3.2010 19:12:59   
Lalana
Hanady mnogo hvala, pitat cu opet farmaceuta, pa sta bude, mozda ima nesto slicno.
Acudesa i tebi hvala i Private.
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Moje tri srece...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Moja djeca imaju proljev
22.3.2010 20:16:19   
Lalana
Kupili smo maloprije Novalac special formula for diarrhea, prihvatio je odlicno, popio odmah 60 ml, a ja sam bila ubjedjena da ce pljunuti jer nije nekog ukusa, ni slatko ni slanouser posted image
Lakse mi je malo sto mu izbacih mlijeko, bar dok ne prestane proljev, i pise na kutiji da se daje dok traje proljev i da se u tom periodu nikako ne daju mlijeko i mlijecni prozivodi.
Jos jednom vam hvala, savjet je zlata vrijedio, ma i vise, hvala isto mojoj jasmin na utjehi, pomoc i sve ostalo.
Volim vas sve
P.s. Prolife cu sutra potraziti.

_____________________________

Moje tri srece...

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Moja djeca imaju proljev
23.3.2010 10:37:51   
selma2008
mozes mu davati i supu iz kesice i kuhani krompir imas i one proizvode na bazi mrkve specijalno za djecu i kod mene je apsolutno ista situacija mislim da je to u pitanju neki virus iako doktori sumljaju na trovanje s hranom
zelimo vam brzo ozdravljenje

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Moja djeca imaju proljev
23.3.2010 10:44:31   
Lalana
Hvala selma2008 vec smo malkice bolje, izgleda je ono AD mlijeko protiv proljeva znatno poboljsalo situaciju, nadam se da ce biti jos bolje.
I dalje ima proljev ali nije vise ona voda kao prije, malo je boljeuser posted image
Gledat cu da mu napravim danas pire ako bude htio, posto mu se povraca slabo sta hoce.
Pojeo je maloprije pola banane.
selma da i vi ako Bog da sto prije ozdravite.
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Moje tri srece...

(odgovor članu selma2008)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Moja djeca imaju proljev
23.3.2010 11:55:36   
mamana
Ako si sigurna da je rota virus, onda se smije davati mlijeko u manjim količinama. Mi smo ga prošle godine svi imali u kući. Ja sam kuhala krompir i mrkvu u slanaoj vodi, da nadoknadiš minerale koje gubi povračanjem. Ukoliko pravite čaj u granulama koristite Janu ona takođe dobra kod ovakvih stanja. Traje 5 dana i onda se svi simpomi povuku sami. Mi smo isto pili prolife i jeli čukoladu za kuhanje.

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Moja djeca imaju proljev
23.3.2010 12:23:31   
jasmin

IZVORNA PORUKA: Lalana

Kupili smo maloprije Novalac special formula for diarrhea, prihvatio je odlicno, popio odmah 60 ml, a ja sam bila ubjedjena da ce pljunuti jer nije nekog ukusa, ni slatko ni slanouser posted image
Lakse mi je malo sto mu izbacih mlijeko, bar dok ne prestane proljev, i pise na kutiji da se daje dok traje proljev i da se u tom periodu nikako ne daju mlijeko i mlijecni prozivodi.
Jos jednom vam hvala, savjet je zlata vrijedio, ma i vise, hvala isto mojoj jasmin na utjehi, pomoc i sve ostalo.
Volim vas sve
P.s. Prolife cu sutra potraziti.


Da beban bude bolje insaallah.Znas kako Arapi kazu:`La sukra ala vadzibin`,tako i s nama.
Inace su sad zastupljene nagle promjene vremena,npr.jucer jako vruce,sinoc jaka kisa,danas pohladno,bas za majice dugih rukava,pa je lakse fasovati viruse raznih vrsta.Da malisani sto prije ozdrave.user posted image

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Moja djeca imaju proljev
22.4.2010 17:16:37   
Atarka
Pomizite mi, drage mame. Moj mali (skoro ce mu 7 mj.) ima proljev. Rijedja stolica traje vec par dana, ali danas mi nesto suvise cesto. Od jutros je imao rijetku stolicu 5 puta. Malo prducne i cuje se da ide vodenasti sadrzaj. Nema temp., normalno jede. Mislim da je zbog zuba, jer mu jos nisu nikli, ali opet ne znam sta bih. Da li da mu dajem rehidraciju, da li da ga vodim dr.?

_____________________________

30.09.2009

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Moja djeca imaju proljev
22.4.2010 17:17:33   
Atarka
oprostite na pravopisnim graskama, mali mi je u krilu i jako je nemiran

_____________________________

30.09.2009

(odgovor članu Atarka)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Moja djeca imaju proljev
22.4.2010 17:18:00   
anidla
Atarka, ista situacija je kod mene od jucer....stalno proljev...sad me samo tjesi sto je zute boje jer je zadnja 3 dana bila zelena...i ja ne znam sta da radim....

_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu Atarka)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Moja djeca imaju proljev
22.4.2010 17:20:37   
Atarka
I kod moga je zuto, veseo je i razigran, ali opet bojim se da ne izgubi elektrolite. E mali krajisnici su se bas nasli :) Pubi ga.

_____________________________

30.09.2009

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Moja djeca imaju proljev
22.4.2010 17:24:26   
anidla
ja svog stalno hranim, cim se ukaki (proljev) ja mu guram flasicu...ne znam drugi nacin....a sve je isto kao sto si ti opisala u svom prvom postu....valjda ce nam se neko javiti na ovu temu....

pubi i ti naseg drugara, i pozeljeli smo vas puno, jako, najjace user posted image


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu Atarka)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Moja djeca imaju proljev
22.4.2010 17:26:48   
Lalana
Atarka i anidla ako iko ima problema sa cestim proljevima ja sam, nazalost.
Gledajte samo da nadoknadjje elektrolite, bilo da se radi o zubim ili o virusu, jer obicno kada stolica bude bas voda, u pitanju je virus, bar iz mog iskustva.
Nadam se da ce sto prije proci, user posted image user posted image

_____________________________

Moje tri srece...

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *