|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ponavljani pobacaj
20.4.2011 11:05:19   
Mirkica
IZVORNA PORUKA: nanatz

dragemoje,prosla sam svasta nesto,jos nemam svoje bebe,sad mi je tesko da pisem,o ovome ali i ja sam izgubila svog sina 2009,uslijed aminocenteze,mised ab.14.03.2011,saosjecam s vama,znam kako nam je svima,nadam se i uzdam u DRAGOG BOGA,da ce nam dopustiti,da imamo svoje malene bebice...........................sory,nemogu vise ubi me sve ovo.cuvaj te se i ja sa vama

_____________________________

BOG nije obecao,da ce zivot biti lak,ali je obecao da ce uvijek biti uz n

zao mi je istinski mi je zao ali vjeruj lakse ce ti biti ako budes pricala lakse ce ti biti da prihvatis tako je kako je bice Ako Bog da i djece , jeste tuga uvijek tu ali i ona je dio zivota
user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu nanatz)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Ponavljani pobacaj
21.4.2011 13:16:28   
sarahel
drage mame, tako mi je zao zbog vasih gubitaka, kada vase postove citam ovdje, stvarno se rastuzim. medjutim utjeha je u tome sto postoji bar ovakvo mjesto gdje se mozemo sresti i ispricati jedna drugoj sta nas boli. mislim da mi jedna drugu najbolje mozemo razumjeti. saljem vam puno velikih user posted image user posted image i drzim fige da sto prije svaka od nas zagrli svoju zivu i zdravu user posted image u svom narucju.

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Ponavljani pobacaj
21.4.2011 18:08:06   
Nadya
Drage moje,

imala sam potrebu da napisem par recenica. Opet me je uhvatila neka faza hladnokrvnosti, totalne nezainteresovanosti za dalje. Nisam tuzna, niti odustajem od svega, ne bi to tako protumacila, mozda "samo" - preiscrpljena i dusom i tijelom.. Poslije svakog pobacaja, a bilo ih je moram priznati, javi se period ocaja, pa tuge, nakon cega slijedi ova faza hladnoce. Mozda tako nesvjesno moj organizam reaguje, mozda mi salje poruku da se opustim i ne zamaram, ne znam. Znam samo da sam totalno bez osjecaja, cak sam i ovih dana razgovarala sa trudnicama na sasvim normalno (bez da me je potresao susret s njima). Cudna je psiha u ovim momentima, cudna, cudna..

(odgovor članu sarahel)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Ponavljani pobacaj
21.4.2011 18:09:37   
Nadya
Ili me vec "drma" PMS  user posted image

(odgovor članu Nadya)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Ponavljani pobacaj
21.4.2011 18:47:50   
sarahel
draga moja, u pravu si za signale, slusaj ih. kazu kada bi Bog dopustio da osjetimo svu bol koju dozivimo nakon gubitka, vjerovatno ne bi mogle prezivjeti. zato nemoj se brinuti, to je odbrambeni mehanizam. imam i ja te faze. ono sto sam naucila, jeste da ih covjek mora iskoristiti da se "natanka" snagom i energijom, jer dodje trenutak kada nas opet tuga savlada. samo hrabro user posted image a ako Bog da doci ce nam user posted image u zagrljaj.

< Poruku je uredio sarahel -- 21.4.2011 18:49:12 >

(odgovor članu Nadya)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Ponavljani pobacaj
21.4.2011 18:50:58   
nanatz
IZVORNA PORUKA: sarahel

drage mame, tako mi je zao zbog vasih gubitaka, kada vase postove citam ovdje, stvarno se rastuzim. medjutim utjeha je u tome sto postoji bar ovakvo mjesto gdje se mozemo sresti i ispricati jedna drugoj sta nas boli. mislim da mi jedna drugu najbolje mozemo razumjeti. saljem vam puno velikih user posted image user posted image i drzim fige da sto prije svaka od nas zagrli svoju zivu i zdravu user posted image u svom narucju.
Hvala Vam,ali ..................kako vrijeme prolazi,sve manje vjerujem u to..........


_____________________________

BOG nije obecao,da ce zivot biti lak,ali je obecao da ce uvijek biti uz nas.............

(odgovor članu sarahel)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Ponavljani pobacaj
21.4.2011 18:59:39   
Anoniman
user posted image user posted image nantz duso user posted image user posted image   Bozja sila najveca  uzdaj se u Boga , ne gubi nadu  ja vam od srca zelim boga mi puno user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu nanatz)
  Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Ponavljani pobacaj
21.4.2011 19:00:36   
sarahel
Draga Nanatz,

citala sam ovdje da si imala vise trudnoca i da sada radis pretrage. Sasvim je normalno da tugujes, ponekada i da nadu gubis, ali moras vjerovati u sebe i biti hrabra. Posto tek pocinjes pretrage, ja bih ti preporucila i ove vezano za trombofiliju da uradis, ponavljani spontani mogu cesto imati uzrok u tome (ne samo u drugom tromjesecju nego vec i na pocetku trudnoce!!). Kariogram je isto dobro uraditi. Sto se tice gubitka bebe u 23. sedmici to je tako strasno, vjeruj mi da te razumijem, moja beba je oitsla pocetkom 24. sedmice. Ali moramo se boriti, a tugovati cemo za svojim bebama uvijek.user posted image user posted image

< Poruku je uredio sarahel -- 21.4.2011 19:02:46 >

(odgovor članu nanatz)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Ponavljani pobacaj
25.4.2011 13:41:36   
nanatz
svima user posted image user posted image user posted image od user posted image

_____________________________

BOG nije obecao,da ce zivot biti lak,ali je obecao da ce uvijek biti uz nas.............

(odgovor članu sarahel)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Ponavljani pobacaj
24.5.2011 21:53:21   
Nadya
Drage moje
nismo se odavno cule, nadam se da ste ok user posted image

Draga Sarahel,
postoji li povezanost izmedju trombofilije i povecanog broja trombocita u krvi? Nekako mi zvuci da ima user posted image
Salu na stranu, mozes li mi nesto reci o ovome ako znas plsssss, veliki pozdrav!

(odgovor članu nanatz)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Ponavljani pobacaj
25.5.2011 11:35:38   
sarahel
Nadya,
evo ja sam nasla jedan strucniji tekst koji bi ti trebao objasniti sta sve podrazumijeva trombofiliju kao i kako moze djelovati u trudnoci.
Sam pokazatelj trombocita ne mora ukazivati na trombofiliju, u pitanju su malo slozenije krvne pretrage. One obuhvataju vecinu ovih dole navedenih pokazatelja. Nadam se da sam ti makar malo pomogla.


Trombofilija predstavlja siroki spektar prirodjenih i stecenih poremecaja zgrusavanja krvi koji su povezani s arterijskim i venskim trombozama. Tromboza igra glavnu ulogu u mnogim komplikacijama trudnoce. Osim, na svu srecu rijetke, ali cesto i letalne
plucne embolije, venski tromboembolizam (VTE) predstavlja najocitiji i najuobicajeniji odraz poremecenog zgrusavanja. Ukupno gledavsi, hereditarne odnosno nasljedne trombofilije postoje u najmanje 15% stanovnistva zapadnih zemalja, a one su odgovorne za oko 50% slucajeva VTE u trudnoci.

Uzroci trombofilije mogu se podijeliti u prirodjene i stecene. Glavne forme prirodjenih trombofilija koje su do sada prepoznate su: deficijencija, odnosno nedostatak endogenih antikoagulantnih proteina, antitrombina, proteina C (PC), proteina S (PS), abnormalnosti prokoagulantnih faktora, posebno faktora V Leiden (FVL) te varijanta gena za protrombin 20210 A (G 20210A), kao i homozigotnost mutacije gena za enzim metilentetrahidrofolat reduktazu C677T (MTHFR), koja u slucaju smanjenog unosa vitamina B u hrani dovodi do hiperhomocisteinemije, sto pak dovodi do povisenog vaskularnog rizika.

Glavne forme stecene trombofilije predstavljaju antifsfolipidna protutijela, sto ukljucuje lupus antikoagulans i antikardiolipinska antitijela. Prema klinickoj pojavi razlikujemo primarni i sekundarni antifosfolipidni sindrom. Primarni se pojavljuje kao zasebni entitet, dok je sekudarni oblik poremecaja cest pratilac sistemskog lupusa eritematodesa (SLE) i drugih reumatskih bolesti.

Postoji i trombofilija koju mozemo oznaciti kao kombinaciju naslijedjenih i stecenih faktora. U ovu grupu poremecaja spadaju poremecaj faktora VIII - VIII c, hiperhomocisteinemija te rezistencija na aktivirani protein C. Svakim danom sve je vise cinjenica koje pokazuju da su stecena i prirodjena trombofilija vazan dio patofizioloskog procesa cije su posljedice rani i kasni spontani pobacaji, intrauterini zastoj rasta, abrupcija posteljice te preeklampsija. Sva ova stanja su povezana s trombotickim ostecenjima u krvnim zilama posteljice. Nerijetko trombofilija postane klinicki manifestna prvi puta tek u trudnoci.

Otprilike 1/10 trudnoca zavrsi ranom smrti fetusa (prije 20. tjedna trudnoce) i 1/200 trudnoca zavrsi kasnom fetalnom smrti. Fetalna smrtnost je dobro temeljena cinjenica u zena s trombofilijom. Prvenstveno je ona uocena i dokazana u zena s antifosfolipidnim sindromom. Kada se ona pojavi u drugom ili trecem tromjesecju trudnoce, tada se moze raditi o jakoj trombozi placentarnih krvnih zila te placentarnim infarktima i sekundarnoj uteroplacentarnoj insuficijenciji. Pokazalo se da su zene koje su nosioci faktora V. Leiden ili mutacije protrombina u vecem riziku za kasnu fetalnu smrt, nego zene koje nisu nosioci. Smrt ploda u prvom tromjesecju povezana je s faktorom V. Leiden rezistencijom na aktivirani PC i PS.

< Poruku je uredio sarahel -- 25.5.2011 11:36:46 >

(odgovor članu Nadya)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Ponavljani pobacaj
26.5.2011 22:15:06   
Nadya
Draga sarahel,
hvala ti puno na iscrpnom odgovoru!
Radila sam lupus i antifosfolipidna antitijela, lupus je ok, antifosfolipidna antitijela su blago povisena, ali kako kazu, nije to nista, ko ce vise znat..
Jos jedno pitanjce: cula sam da kafa razrjedjuje krv, je li to istina? Ja sam je popila prije vadjenja nalaza, ne razmisljajuci o tome, ima li uopste to ikakve veze?! 
Inace, sad sam u fazi mirovanja, nista ne vadim (podaci o ovome gore su od ranije). Nesto mi se ne da, sad sam mirnija psihicki, a sve ponovo bi pokrenulo buru emocija. Uzivam, ne mislim, ne opterecujem se, ide ljeto, uzivancija. Ponekad se i "zabrinem" kako sam ovoliko hladna user posted image  al ne da mi se ni sekunde. Veliki user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu sarahel)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Ponavljani pobacaj
27.5.2011 18:28:48   
sarahel
draga nadya, nemam ni ja lupus, a kardiolipinska antitijela su samo blago povisena i rekli su mi da moram uraditi opet kontrolu. ako tako ostane moram uzimati cak prije trudnoce aspirin 100, a poslije heparin. ja bih ti preporucila, ako si u mogucnosti da uradis ove proteine i faktor V leiden.
sto se tice kafe, ne bih ti znala reci da li to ima utjecaja.

(odgovor članu Nadya)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Ponavljani pobacaj
27.5.2011 18:46:35   
Nadya
Draga sarahel, ok trazit cu svakako i to da analiziram, hvala ti, cujemo se uskoro (u planu mi je kariogram slijedeci nalaz, pa se javim) user posted image

(odgovor članu sarahel)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Ponavljani pobacaj
31.5.2011 19:51:56   
Nadya
Drage moje,

jeste li znale da na mikrobiologiji vise ne rade briseve, a uredno vam izdaju podloge?! NEMAJU REAGENSE (ili sta vec) do daljnjeg. Dakle, uredno dobijete preporuku ginekologa, pa uputnicu doktora opste prakse, pa pobjegnete s posla da odete po podloge, pa trcite ginekologu da izvadi bris, pa letite da odnesete bris na DIP i kazu: "zao nam je izdali smo vam podloge ali vam nismo rekli da ne mozemo uraditi analizu" user posted image
Srecom, ovo sam danas saznala od cetvrte doktorice, a ne daj Boze da sam sve ovo uradila, ne daj Boze...

Uglavnom drage moje, pravo u banku po brdo para, zavrsite OBICNE analize kod privatnika jer je analiza samo jedne bakterije SKROMNIH 80 KM, uzgred imate ih samo za 5,10 izvaditi, ne sekirajte se vi koje radite sto odvajate mjesecno BRDO PARA za zdravstvo, cekajte da vam se ponovi ko zna koji put pobacaj i laganini...
Jedan VELIKI user posted image za nase"zdravstvo"

(odgovor članu Nadya)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Ponavljani pobacaj
2.6.2011 10:56:02   
ivana0404
Sve vas srdačno pozdravljam iz sunčane, a meni oblačne Dalmacije.
Učlanila sam se na ovaj formu jer više ne vidim gdje bi tražil apomoć i svi mi isto odgovaraju. Imam 28 godina i još nažalost nemam djece.
Danas sam imala 4 spontani pobačaj i svi su mi u relativno maloj trudnoći tj. dva su mi samo bila došla do 1.5 mjeseca starosti.  Vidim da mnoge djevojke i žene imaju ovaj problem do sam googlela po internetu. Ja i muž smo izvadili mnogo nalaza tijekom pretraga i nitko mi nije u njima našao neki uzročnik da bi rekao eto to je to, sada radi to i to, pa će biti dobro. Spontane pobačaje sam imala 2003. 2004. 2006. i 2011.god. i srećom samo sam "samo" dva puta morala na kiretažu što je jedno užasno i bolno iskustvo. Više ne znam što da činim. Ako ima neka "srodna duša" da me razumije, ja bi bila sretna da mi se javi i popriča sa menom. Mogu napisati i koje sam sve pretrage napravila.
Nedavno sam čula do jedne prijateljice da mi jajnici možda izbace mnogo nezdravih jajnih stanica koje se oplode i od njih nema ništa te da bi trebala ići na umjetnu oplodnju. Zna li netko da li umjetna oplodnja (ako oni izdvoje "zdravu stanicu") može smanjiti vjerovatnost od spontanog pobačaja. Ima li još neka metoda kojom bi se mogla pozabaviti.
POZDRAV. Ivana.


(odgovor članu Nadya)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Ponavljani pobacaj
2.6.2011 10:59:19   
ivana0404
Sve vas srdačno pozdravljam iz sunčane, a meni oblačne Dalmacije.
Učlanila sam se na ovaj formu jer više ne vidim gdje bi tražil apomoć i svi mi isto odgovaraju. Imam 28 godina i još nažalost nemam djece.
Danas sam imala 4 spontani pobačaj i svi su mi u relativno maloj trudnoći tj. dva su mi samo bila došla do 1.5 mjeseca starosti.  Vidim da mnoge djevojke i žene imaju ovaj problem do sam googlela po internetu. Ja i muž smo izvadili mnogo nalaza tijekom pretraga i nitko mi nije u njima našao neki uzročnik da bi rekao eto to je to, sada radi to i to, pa će biti dobro. Spontane pobačaje sam imala 2003. 2004. 2006. i 2011.god. i srećom samo sam "samo" dva puta morala na kiretažu što je jedno užasno i bolno iskustvo. Više ne znam što da činim. Ako ima neka "srodna duša" da me razumije, ja bi bila sretna da mi se javi i popriča sa menom. Mogu napisati i koje sam sve pretrage napravila.
Nedavno sam čula do jedne prijateljice da mi jajnici možda izbace mnogo nezdravih jajnih stanica koje se oplode i od njih nema ništa te da bi trebala ići na umjetnu oplodnju. Zna li netko da li umjetna oplodnja (ako oni izdvoje "zdravu stanicu") može smanjiti vjerovatnost od spontanog pobačaja. Ima li još neka metoda kojom bi se mogla pozabaviti.
POZDRAV. Ivana.

(odgovor članu Nadya)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Ponavljani pobacaj
2.6.2011 18:47:01   
Nadya
Draga Ivana 0404,

sam te Bog poslao ovdje, izgleda da si moja dvojnica user posted image
4 spontana, dvije kiretaze, u isto vrijeme starosti trudnoce kao i tvoje.
Ovdje nisam pronasla nekoga sa toliko pobacaja pa sam i namjenski otvorila ovu temu.
Znam da me neces pogresno shvatiti ali drago mi je da si se javila jer nisam vjerovala da cu ikada naici na slucaj slican svom, sa identicnim pokusajima i identicnim ishodom...
Poslala sam ti poruku, cujemo se veliki user posted image

(odgovor članu ivana0404)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Ponavljani pobacaj
3.6.2011 23:41:07   
ivana0505
nadya- drago mi je da sam te susrela, pa barem ovakvim putem. user posted image . user posted image .nešto sam sa mužem dirala opcije pa sam sredila lozinku i nisam se mogla više logirati pod ivana0404. user posted image . zbog toga sam stvorila novi profil od ivana0505. tako nisam mogla pročitati tvoju poruku koju si mi poslala i molim te da mi je na ovi profil pošalješ, ako možeš putem copy-paste.
usput da ti kažem da sam bila danas u ginekologa i da mi je krvarenje stalo, pijem ljekove, zametak mi je u zadnja 4 dana narastao i još ima nade user posted image . kontrola za tjedan dana.
molimte da mi se javiš jer bi voljela podijeliti neka iskustva s tobom. napravila sam mnogo pretraga i u svemu tome voljela bi kada bi ti mogla pomoći ili pak ti meni, jer izgleda da nam je svima na ovome forumu pomoć dobrodošla. user posted image . možeš mi poslati i mail na ivana1roza@gmail.com pa da se spojimo i popričamo preko facebooka ili skype jer je tako jednostavnije nego čekati kada će ti netko, nešto odgovoriti na forumu iako je i ovako odličan posao.
pozdrav-nadam se da ćeš se javiti. pozdrav svima. user posted image

(odgovor članu Nadya)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Ponavljani pobacaj
6.8.2015 19:47:55   
Nadya
Moram da podignem ovu temu... Evo mene opet ovdje poslije 5 godina duuuuge borbe u kojoj sam jos.. Znaci ishod 7 pobacaja. Za sve zenice drage koje pokusavaju.. Ja sam zivi primjer da se sve moze izdrzati. 7.godina nastaje od pocetka borbe. I sto je najgore razloga jos nema! Kome treba savjet, pomoc, analize koje sam radia neka se javi. A ako se pitate kako sam.. Hvala Bogu dragom dobro sam, idemo dalje s Bozijom pomoci do bebaca!

(odgovor članu ivana0505)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Ponavljani pobacaj
23.7.2019 12:10:41   
zadd1
Kod mene je situacija sljedeća,u zadnje 2god. dva spontana,kod prvog radjena kiretaza u 8moj sedmici a kod zadnjeg spontanog nije. Radila sve nalaze koje je moj gin.trazio i ništa konkretno nije nađeno kao razlog ponovljenog spontanog. Ali i ja smunjam na moju preveliku osjetljivost i grč koji imam u sebi. Pa ako možeš mi reći kod kojeg kirop.si bila,gdje se nalazi (možeš i privatno) pa da i to probam.... Od mog posljednjeg spontanog je prošlo 7mj.i još se ništa nije desilo 😢😢😢


(odgovor članu smajli80)
Neposredna veza do poruke: 46
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *