|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   policija pred vrticem?! koga i od koga stite?!
30.1.2009 11:03:45   
Lenka
U vrtiću "Leptirić" Mahmutović pozvala policiju na skup roditelja Roditelji djece koja pohađaju vrtić „Leptirić“ u sarajevskoj općini Centar okupili su se sinoć ispred ovog objekta kako bi održali sastanak sa direktoricom Javne ustanove „Djeca Sarajeva“ Arzijom Mahmutović, koja je prije susreta sa roditeljima pozvala policijsko obezbjeđenje. user posted image Foto: Arhiv Roditelji su se okupili kako bi preuzeli dokumentaciju o radu javne ustanove, a koja je zatražena na ranijem sastanku sa direktoricom i ministrom za obrazovanje Kantona Sarajevo Safetom Kešom.

„Bili smo nemalo iznenađeni kada smo vidjeli policiju kako čuva direktoricu i objekat. Smatram da smo mi, roditelji, civilizirana grupa građana od koje ne treba niko strahovati. Mi samo želimo dobiti relevantne informacije koje se tiču dobrobiti naše djece“, ispričala nam je Vesna Vlašić- Jusupović, majka djece koja idu u vrtić „Leptirić“.

Prije sinoćnjeg sastanka, direktorica je izričito zabranila prilaz novinarima, a određeni broj roditelja odbio je da prisustvuje roditeljskom sastanku pod policijskom prismotrom.

„Naše nezadovoljstvo proizlazi iz činjenica da ne postoji komunikacija između roditelja i ustanove kao ni transparentnost u radu. Često nismo u prilici da dobijemo informacije koje se direktno tiču boravka naše djece u vrtiću“, ističe ona.

Kao što je i obećano, roditeljima je sinoć dostavljen dio dokumentacije o poslovanju JU „Djeca Sarajeva“, a drugi dio bit će predat tokom dana.

„Tražili smo odgovore na pitanja o poštivanju standarda i normativa u vrtićima, načina na koji ustanova sklapa ugovore sa kooperantima. Na primjer, naša djeca su osigurana kod firme ASA osiguranje, a imamo saznanja da je ugovor sklopljen bez tendera. Također smo tražili informaciju o proslavljanju vjerskih, državnih i ostalih praznika“, objasnila je Vlašić- Jakupović.


preuzela sa sarajevo-x.com

Neposredna veza do poruke: 1
   RE: policija pred vrticem?! koga i od koga st...
30.1.2009 11:06:38   
Lenka
moja djeca ne idu u vrtic ali zanima me do kada cemo trpiti samovolju velikih cuvara morala ili cega li vec?!
ja sam bez teksta i komentara, ali morala sam ovo postaviti!

(odgovor članu Lenka)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: policija pred vrticem?! koga i od koga st...
30.1.2009 11:14:28   
Anoniman
Da, bas, koga li su stitili???
Mozda roditelje da se osjecaju sigurno jer je poznato da u vrtice moze uci ko hoce i kad hoce!!!!

Neki dan sam kod zubara upoznala jednu djevojcicu koja je isla u vrtic (Djeca Sarajeva) i njena majka kaze kako je ispisal.
Djevojcica je isla i onda je pocela da place da nece vise da ide da je sama i sl.
Kad je majka upitala uciteljicu sta ima reci o tome, ona je rekla pa sva djeca su na plesu, a ona ne ide. Niko majci nije rekao da ima i ples pa ako zeli da i njeno dijete ide da ne bude samo.
Zar to nije strasno?
Predpostavljam da nije, strasnija je vjeronauka.
I stvarno je ta direktorica bezobrazna, kako je mogla natjerat da sva djeca idu na vjeronauku, bas joj nije fer!!!

(odgovor članu Lenka)
  Neposredna veza do poruke: 3
   RE: policija pred vrticem?! koga i od koga st...
30.1.2009 11:15:22   
medavi
Mozda od nekih koji bi dosli u svojstvu roditelja a nemaju veze s tim...zena je toliko meta medija jos od dedamraza pa se mora bojat za sigurnost.....user posted image

_____________________________

MAMINI MOMCI
HARIS 18.04.2002
SAMED 04.07.2005

(odgovor članu Lenka)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: policija pred vrticem?! koga i od koga st...
30.1.2009 11:17:35   
medavi
IZVORNA PORUKA: Maida28

Da, bas, koga li su stitili???
Mozda roditelje da se osjecaju sigurno jer je poznato da u vrtice moze uci ko hoce i kad hoce!!!!

Neki dan sam kod zubara upoznala jednu djevojcicu koja je isla u vrtic (Djeca Sarajeva) i njena majka kaze kako je ispisal.
Djevojcica je isla i onda je pocela da place da nece vise da ide da je sama i sl.
Kad je majka upitala uciteljicu sta ima reci o tome, ona je rekla pa sva djeca su na plesu, a ona ne ide. Niko majci nije rekao da ima i ples pa ako zeli da i njeno dijete ide da ne bude samo.
Zar to nije strasno?
Predpostavljam da nije, strasnija je vjeronauka.
I stvarno je ta direktorica bezobrazna, kako je mogla natjerat da sva djeca idu na vjeronauku, bas joj nije fer!!!
ma dajte molim vas ko koga danas moze na sta natjerat....hajde da vas natjeram da skocite sa zgrade vi bi ste to ucinileuser posted image oni su "morali na vjeronauk"...pa imam i ja djete koje je islo u vrtic....ne pravite od svega bauk....


_____________________________

MAMINI MOMCI
HARIS 18.04.2002
SAMED 04.07.2005

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: policija pred vrticem?! koga i od koga st...
30.1.2009 11:19:24   
Anoniman
A nisu morali?????
Pa kolko se dize frka ja kontam tamo primorani svi na vjeronauku!!!
Bas mi je drago da je to slobodna volja roditelja koji su odlucili hoce li njihovo dijete nesto ili nece!

(odgovor članu medavi)
  Neposredna veza do poruke: 6
   RE: policija pred vrticem?! koga i od koga st...
30.1.2009 11:21:16   
medavi
user posted image ok ja sam svoje rekla...

_____________________________

MAMINI MOMCI
HARIS 18.04.2002
SAMED 04.07.2005

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: policija pred vrticem?! koga i od koga st...
30.1.2009 11:22:01   
Lenka
Da, bas, koga li su stitili???
Mozda roditelje da se osjecaju sigurno jer je poznato da u vrtice moze uci ko hoce i kad hoce!!!!

Neki dan sam kod zubara upoznala jednu djevojcicu koja je isla u vrtic (Djeca Sarajeva) i njena majka kaze kako je ispisal.
Djevojcica je isla i onda je pocela da place da nece vise da ide da je sama i sl.
Kad je majka upitala uciteljicu sta ima reci o tome, ona je rekla pa sva djeca su na plesu, a ona ne ide. Niko majci nije rekao da ima i ples pa ako zeli da i njeno dijete ide da ne bude samo.
Zar to nije strasno?
Predpostavljam da nije, strasnija je vjeronauka.
I stvarno je ta direktorica bezobrazna, kako je mogla natjerat da sva djeca idu na vjeronauku, bas joj nije fer!!!


Isti slucaj se desio prije 3 godine mojoj prijateljici, tacnije njena cerka je ispastala radi nemarnosti vaspitaca!!!
A za doticnu od deda mraza, vjeronauke i sl gluposti , nemam vise rijeci kojom bi je opisala.


(odgovor članu medavi)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: policija pred vrticem?! koga i od koga st...
30.1.2009 11:23:22   
medavi
Mozda da ti konkurises za njeno mjesto direktora user posted image mozda bi se sta i sredilouser posted image

_____________________________

MAMINI MOMCI
HARIS 18.04.2002
SAMED 04.07.2005

(odgovor članu Lenka)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: policija pred vrticem?! koga i od koga st...
30.1.2009 11:25:03   
Anoniman
ok ja sam svoje rekla...
IZVORNA PORUKA: medavi

I ja svoje. Hvala Bogu pa nemam kontakt sa pomenutim vrticem pa mi dijete ne mora podnosit tu "torturu"

(odgovor članu medavi)
  Neposredna veza do poruke: 10
   RE: policija pred vrticem?! koga i od koga st...
30.1.2009 11:26:26   
medavi
eto super bas lijepo user posted image a danas ima vrtica na izbor ... svako moze nac nesto za svoje djete user posted image

_____________________________

MAMINI MOMCI
HARIS 18.04.2002
SAMED 04.07.2005

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: policija pred vrticem?! koga i od koga st...
30.1.2009 11:28:28   
Anoniman
Ko bi se usudio konkurisat na ovako mjesto draga moja????
Morao bi mu Obama poslati par svojih specijalnih agenata da ga cuvaju!!!!user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu medavi)
  Neposredna veza do poruke: 12
   RE: policija pred vrticem?! koga i od koga st...
30.1.2009 11:36:39   
Lenka
djeci je potrebna igra , pa ako nisu u stanju da ih uce pjesmicama, slovima ne moraju ni vjeronauci, pustite djecu da se igraju!
od te neke 4 godine od kad se mogu sjetiti mi smo se igrali, al stvarno igrali ko djeca, i mislim da to trebamo pruziti i nasoj djeci.

i ja sam ko dijete isla u vrtic, onaj na skenderiji, ni tada nije bilo bajno, ali bio je neki red.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: policija pred vrticem?! koga i od koga st...
30.1.2009 12:20:52   
Emina*
IZVORNA PORUKA: Lenka

Isti slucaj se desio prije 3 godine mojoj prijateljici, tacnije njena cerka je ispastala radi nemarnosti vaspitaca!!!


Ja sam Bakira ispisala upravo zbog ovoga i zbog mnostva stvari na koje sam se jezila,
i za koje nisam mogla ni pomisliti da ce biti... 
Dijete ko da odvedem u zatvor, a ne u vrtic...
Sada ide u privatni, i prezadovoljna sam...


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu Lenka)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: policija pred vrticem?! koga i od koga st...
30.1.2009 13:02:45   
bonas
VALJDA ĆE I NJOJ NEKO JEDNOM STATI U KRAJ

(odgovor članu Lenka)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: policija pred vrticem?! koga i od koga st...
30.1.2009 14:31:05   
Aminad
Arzija M. će smršati koliko joj se štuca jer je stvarno u zadnje vrijeme stalno neko spominjeuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Hajde dajte jednu temu i o meni da i ja smršam imam viška nekih 5kg.user posted image

_____________________________

Merjema 02.08.2002.
Imran 11.11.2005.
Burhan 27.11.2007.

(odgovor članu bonas)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: policija pred vrticem?! koga i od koga st...
30.1.2009 14:36:35   
ElmaB
Ja se samo iskreno nadam da joj nece produziti mandat i da ce na njeno mjesto doci neko ko nije pristrasan pojedinim politicki partijama, kao ona!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Aminad)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: policija pred vrticem?! koga i od koga st...
30.1.2009 14:38:30   
D_K
Ma Arzija se pravo provaljuje u zadnje vrijeme.. Nisam pratila njene prijasnje izjave ali nekako je zena bez kompasa. Ipak je ona direktorica JAVNE USTANOVE i ako se prihvatila te funkcije mora se ponasati u skladu sa tim. A ako zeli da nesmetano iskazuje svoje stavove (od kojih se meni neki i svidjaju) onda treba da otvori svoj vrtic i onda da radi kako ona zeli..
Treba da se ugleda na Semihu Borovac - ne moze njoj niko prigovoriti nista a zenska odradi posao..

(odgovor članu Aminad)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: policija pred vrticem?! koga i od koga st...
30.1.2009 14:39:46   
NANICA
IZVORNA PORUKA: medavi

IZVORNA PORUKA: Maida28

Da, bas, koga li su stitili???
Mozda roditelje da se osjecaju sigurno jer je poznato da u vrtice moze uci ko hoce i kad hoce!!!!

Neki dan sam kod zubara upoznala jednu djevojcicu koja je isla u vrtic (Djeca Sarajeva) i njena majka kaze kako je ispisal.
Djevojcica je isla i onda je pocela da place da nece vise da ide da je sama i sl.
Kad je majka upitala uciteljicu sta ima reci o tome, ona je rekla pa sva djeca su na plesu, a ona ne ide. Niko majci nije rekao da ima i ples pa ako zeli da i njeno dijete ide da ne bude samo.
Zar to nije strasno?
Predpostavljam da nije, strasnija je vjeronauka.
I stvarno je ta direktorica bezobrazna, kako je mogla natjerat da sva djeca idu na vjeronauku, bas joj nije fer!!!
ma dajte molim vas ko koga danas moze na sta natjerat....hajde da vas natjeram da skocite sa zgrade vi bi ste to ucinileuser posted image oni su "morali na vjeronauk"...pa imam i ja djete koje je islo u vrtic....ne pravite od svega bauk....


Samo sam citala i zaista nisam mislila nista pisati ali sada moram. Moja djevojcica je isla 2,5 godine u vrtic. Od 01/01/2009 ne ide, ispisana. Da vas ne bi davila SVIM desavanjima koja su se desavala pomenut cu samo dva puta streptokok i jednom sarlah (koji uzrokuje streptokok i ne stice se imunitet) u samo dva mjeseca. Stafilokok nebrojeno puta. Uzas. Znam je da djeca trebaju prebolovati stosta ali sto je previse previse je. Bolesna djeca se ne dovode u vrtic. druga stvar, kada je vjeronauka u pitanju iz mog iskustva ja sam svoje dijete upiasala na Engleski jezik  a ona zavrsila na vjeronauci. Malu djecu mozete natjerati na sve. Kad sam pitala uciteljicu ona mrtva hladna kaze "pa zar niste potpisali" a nije ni pogledala spisak koji visi na vratima. Fuj ali smo primorani jer je to za sada jedina djecija ustanova. Ima jos ali kao sto rekoh trebalo bi puno vise vremena i prostora da ispricam svoje iskustvo sa vrticem na koji sam bila primorana
Pozdravcic

(odgovor članu medavi)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: policija pred vrticem?! koga i od koga st...
30.1.2009 14:42:23   
NANICA
Emina, molim te reci mi u koji privatni si upisala malenog.
Hvala

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: policija pred vrticem?! koga i od koga st...
30.1.2009 14:52:37   
ElmaB
IZVORNA PORUKA: NANICA

kada je vjeronauka u pitanju iz mog iskustva ja sam svoje dijete upiasala na Engleski jezik  a ona zavrsila na vjeronauci. Malu djecu mozete natjerati na sve. Kad sam pitala uciteljicu ona mrtva hladna kaze "pa zar niste potpisali" a nije ni pogledala spisak koji visi na vratima. Fuj ali smo primorani jer je to za sada jedina djecija ustanova. Ima jos ali kao sto rekoh trebalo bi puno vise vremena i prostora da ispricam svoje iskustvo sa vrticem na koji sam bila primorana
Pozdravcic


Ne daj Boze da se ovo meni desi. Ja bih haos napravila. Ja sam razgovarala sa vaspitacicama i strogo im rekla da im ne padne na pamet da je ostave niti jednu minutu na vjeronauci. Srecom, u Teinom vrticu ima jos djece koja nece ici na vjeronauku, tako da nece biti sama kada druga djeca odu!


_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu NANICA)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: policija pred vrticem?! koga i od koga st...
30.1.2009 14:55:18   
NANICA
Sve ja to znam moja Elma i sa mojom je bio Mario u grupi i pitam se gdje li je to dijete bilo u vrijeme casa. Stice se dojam da je njima jednostavno mrsko zabavljati dvoje troje djece kad mogu poslati sve na vjeronauku a one imati dodatni sat slobodno.
Uzas

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: policija pred vrticem?! koga i od koga st...
30.1.2009 15:10:49   
ElmaB
Vjeruj mi, ja bih bas haos napravila!!!!!!user posted image Na to nemaju pravo!!!! Ma, uzas, samo da ona hoce odletiti sa mjesta direktora, jer se ponasa kao da je njena, a ne javna ustanova, naravno uz svu podrsku vlasti!!!!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu NANICA)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: policija pred vrticem?! koga i od koga st...
30.1.2009 15:18:07   
Emina*
IZVORNA PORUKA: NANICA

Emina, molim te reci mi u koji privatni si upisala malenog.
Hvala


Isao je u Slavuj..   Napisat cu bar nesto sto sam dozivjela u samo 3 dana njegovog boravka, jer nemam bas puno vremena...
Dijete mi je treci dan (i to je bila kap koja je prelila casu) dala s vrata, pokazujuci mu na celu modricu, govoreci mi da se on malkice udario.. Jos jedna modrica mu je bila skoro pa na glavi ispod kose.. Alooo... Malo se udario.. Jos je rekla da je to bilo unutar krevetica... Ja ne znam koji zalet dijete mora da uhvati da bi "zaradilo" tolike dvije modrice.. Bile su plave, uzas jedan..
Bio je na poludnevnoj varijanti..
I u ta tri dana, svaki put kad bih dosla po njega, on je promukao od placa, i kad ga vratim kuci, naredna 2 sata jos uvijek jeca....
Uzmu ga s vrata, vrate mi ga isto tako, ni rijeci mi ne govoreci, ni jel jeo, ni jel spavao, ama bas nista..
Ok, ne ocekujem da se oko mog djeteta titra non-stop, ali ocekujem onoliko paznje za svoje dijete, koliko dijete u njeogovom dobu i zasluzuje..
Jelovnik im je sada u januaru stojao od oktobra....
I kad sam je pitala, jel treba malenom da nosim AD mlijeko, posto je to ipak 5 sati boravka, a njemu je mlijeko potrebno, rekla mi je da ne donosim, Boze moj pokvarit ce se, a njima mrsko da naprave...
Svaki put kad sam ga vratila, bio je tako tuzan, oci crvene, zao mi ga bilo pogledati...
Pokusavala sam da pricam s njima, ali nece i nece...
Jedva da dvije recenice sastave za njega....
I kad sam na kraju pricala s njima, rekli su mi da se one ne mogu igrati s njim,
jer njih je, Boze moj dvije, a djece je 24 user posted image   user posted image   user posted image ...
I onda ga vjerovatne drze u kreveticu citavo vrijeme, plakao on ili ne...
Ne ocekujem ni da bude sretan citavo vrijeme, ali gledajuci sada, kad je krenuo u privatni, tolike su razlike da ti ne mogu opisati...
Puno je toga sto sam dozivjela od njih u ta tri dana, ali to je uglavnom...
Ma razocarala sam se uzas jedan...
I onda kad smo raskinuli ugovor i zatrazili pare nazad, oni su rekli da se dijete vodi kao da je bilo kod njih 15 dana.. (U vrijeme kad nije bilo plina, vrtic je radio, ali njega nisu htjeli da uzmu govoreci da je zima), i kao to vrijeme se racuna da je on tamo boravio.....

< Poruku je uredio Emina* -- 30.1.2009 15:19:34 >


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu NANICA)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: policija pred vrticem?! koga i od koga st...
30.1.2009 18:24:50   
Mik Mik
Jaoo  Emina* je ovo tuuužno, na plač si me natjerala. Nemam komentar na ovo!

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

kako


ste davali imena vasoj djeci

sami smisljali / gledali u knjige (64%)

dali po dragoj osobi (1%)

dao svekar/svekrva (1%)

treca osoba iz postovanja (0%)

predlagali nam mi na kraj izabrali (1%)

sama ja / otac dijeta (33%)


Broj svih glasova: 97

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *