|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   sladoledi
17.6.2009 9:35:07   
tea lana
ne znam da li ima ova tema,trazila sam ali nisam nasla.Ja sam luda za sladoledom i volim ga i praviti jos vise jesti.Pa moje domacice kako vi pravite sladoled.Mogu i recepti za torte sladoled.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: sladoledi
17.6.2009 9:36:23   
tea lana
Sladoled od kokosa
Sastojci za 8 osoba 5 bjelanjaka 10 žlica šećera 5 žumanjaka 1 vanilin šećer 15-20 dag kokosa 5 dl slatkog vrhnja Priprema Istuči bjelanjke u čvrsti snijeg dodavajući žlicu po žlicu šećera. U snijeg dodavati jedan po jedan žumanjak i miksati dalje dok ne potrošimo sve žumanjke. Kad je smjesa već gusta i pjenasta, dalje miksati i lagano dodavati kokos, smjesa će samo malo splasnuti (na kraju sa vrhnjem ponovno naraste). U drugoj zdjeli umutiti slatko vrhnje sa vanilin šecerom (bez kremfixa i slicnih ucvršcivaca) ali paziti da ne bude previše izrađen, neka bude kremasto čvrst, dalje nemojte miksati. Zatim šlag dodati u smjesu od jaja i kokosa pa dobro mikserom povezati i miksati minutu da smjesa poprimi lijep volumen. Staviti u plastičnu posudu i odmah u zamrzivač.  

Ovo su neki recepti koje sam ja isprobala.


(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: sladoledi
17.6.2009 9:41:16   
bubuli
prije sam se ubijala cokoladnim,snikersom,kokosom,neznam ni ja vise a kako sam trudna bitno je da malko kisi...godi mi kiselo...

ovih dana luda sam za amarenom i makar smazem 1 dnevno heheh


_____________________________



(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: sladoledi
17.6.2009 9:41:42   
tea lana
Grčki sladoled
Sastojci za 10 osoba 600 g šlaga 1l kisele vode 300 g mlevene plazme 15 krem bananica 2 kesice nes kafe 250 g šećera u prah
Priprema
    Umutiti šlag sa šećerom i kiselom vodom.Podeliti na 3 jednaka dela.U jedan dio staviti keks, u drugi seckane bananice, a u treći nes kafu u prahu.Filovati sledećim redom: keks-bananice-nes kafa

user posted image

Umesto plazme, mogu se staviti mlevene napolitanke, umesto bananica suvo voće. Varijacije ove torte su brojne.


E ovaj sam pravila jedno pet puta i davimo se.Ja uduplam dozu jer niko ne ostane na jednoj kriski.Ja koristim kalup za mramorni kolac.



(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: sladoledi
17.6.2009 10:47:41   
ena23
Tea Lana sta mi to radis, evo oci mi ispadose, tastatura mokra, zubi cijede... user posted image

bravo za recepte... cim dodjem kuci veceras odmah cu da ih isprobam

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: sladoledi
17.6.2009 13:13:54   
noaa
ej tea lana,moze li nesto drugo osim nes kave?

_____________________________

NOA 16.03.09 mamina krofnica(je curica)

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: sladoledi
17.6.2009 13:17:55   
dinciii
IZVORNA PORUKA: tea lana

Grčki sladoled
Sastojci za 10 osoba 600 g šlaga 1l kisele vode 300 g mlevene plazme 15 krem bananica 2 kesice nes kafe 250 g šećera u prah
Priprema
    Umutiti šlag sa šećerom i kiselom vodom.Podeliti na 3 jednaka dela.U jedan dio staviti keks, u drugi seckane bananice, a u treći nes kafu u prahu.Filovati sledećim redom: keks-bananice-nes kafa

user posted image

Umesto plazme, mogu se staviti mlevene napolitanke, umesto bananica suvo voće. Varijacije ove torte su brojne.


E ovaj sam pravila jedno pet puta i davimo se.Ja uduplam dozu jer niko ne ostane na jednoj kriski.Ja koristim kalup za mramorni kolac.






izgleda fantasticnoooooo user posted image user posted image user posted image mogu mislit kako je dobar user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

http://neckodina.weddingannouncer.com/

Slatka Rejhana rodila se 12.12.2008


(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: sladoledi
17.6.2009 13:20:07   
zeni
hej,koliko je to 600 gr. slaga,koliko kesica

_____________________________

KADA PROMJENIS NACIN KOJIM GLEDAS NA STVARI,STVARI KOJE GLEDAS SE MJENJAJU

(odgovor članu dinciii)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: sladoledi
17.6.2009 13:21:37   
Anoniman
mmmmmmm,njami,njami
luda sam za ovakvim kolacima, a sladoled mi je broj 1 na listi slatkisa, inace ja me pravim nego kupujem, i jedno vrijeme sam jela samo vocne, sad pak jedem jagodu vaniliju,cokoladu,ljesnjak by Ledo

(odgovor članu dinciii)
  Neposredna veza do poruke: 9
   RE: sladoledi
17.6.2009 14:35:06   
tea lana
u jednoj kesici dodje 85grama praha ali nisam sigurna kad se doda voda ili mlijeko koliko ispadne.Ja sam odmah uzmimala ono vrhnje koje kad se umuti dobijes slag.Na kutiji pise 500g .A sto se kafe tice ja sam jednom zaboravila uzeti kafu i stavila Neskvik i opet je bilo super.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: sladoledi
18.6.2009 15:08:12   
tea lana
joj zene sta ste se usutile,pa zat to ni jedna ne pravi kakav sladoled ili sladoled tortu.user posted image user posted image

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: sladoledi
18.6.2009 15:11:13   
ena23
Ja sam do sada pravila jedino one gotove sladolede od dr.oetker... user posted image a ovu tvoju grcku sladoled tortu sam sinoc napravila (btw ogromna je ispala) i jedva cekam veceras da dodjem kuci da je probam... uuuuuuuuuuh

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: sladoledi
18.6.2009 16:43:14   
tea lana
e zamisli koliko je kod mene pojedu da ja pravim duplu dozu doduse tu su mm naravno Lana,moji i mm starci nasa braca i uvijek se jos neko privali.Ali zaista je fantasticna

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: sladoledi
18.6.2009 17:10:47   
dinciii
tea lana kad sve to napravis jel onda ide u zamrzivas il kako user posted image user posted image user posted image

_____________________________

http://neckodina.weddingannouncer.com/

Slatka Rejhana rodila se 12.12.2008


(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: sladoledi
18.6.2009 21:15:28   
tea lana
da u zamrzivac jedno tri cetri sata da se bas stegne a onda u frizider s tim da ga onda pojacam na peticu da bas bude hladno.

(odgovor članu dinciii)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: sladoledi
18.6.2009 21:25:51   
lamama
Tea lana evo i ja hoću ovih dana da pravim ovu tvoju tortu, jer mi izgleda fenomenalnouser posted image , samo da te pitam, što se tiče šlaga, staviš ono vrhnje za šlag tečno 500ml i jeli ga prvo umutiš pa dodaš litar kisele ili sve zajedno staviš, mislim i kiselu i vrhnje pa mutiš, eto to mi nije jasno a voljela bih da mi uspije.

i još neštouser posted image da li kalup za tortu obložiš najlonom ili ne? Sorry što te peglamuser posted image


_____________________________

dijagnoza sekundarni sterilitet, dvije vanmaterične, jedna trudnoća-plod se nije razvijao, odstranjen jajovod, drugi prohodan
1. IVF Mb -0
2. IVF Mb -0

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: sladoledi
18.6.2009 21:32:36   
tea lana
sve ti ja to zajedno zbuckam i mutim,ko ce se zezati.A kalup nisam nicim oblozila i nije mi se jos nikad zaljepilo jer kod mene se stijenke skinu i onda rezem kao kriske.

(odgovor članu lamama)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: sladoledi
18.6.2009 21:36:35   
lely
tea ovaj sladoled fenomenalno izgleda,jedva cekam da probam,samo da nadjem vremena i da dobijem voljuuser posted image
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: sladoledi
18.6.2009 21:38:27   
tea lana
ma ne treba puno vremena za 15min je sve gotovo,mene izludi ono cekanje da se stegne u zamrzivacuuser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu lely)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: sladoledi
18.6.2009 21:38:45   
lamama
e super tea lana, hvala na odgovoru, jedva čekam da je napravim!

_____________________________

dijagnoza sekundarni sterilitet, dvije vanmaterične, jedna trudnoća-plod se nije razvijao, odstranjen jajovod, drugi prohodan
1. IVF Mb -0
2. IVF Mb -0

(odgovor članu lely)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: sladoledi
18.6.2009 21:40:18   
lely
Pa upravu si ,mislim  da je to iscekivanje najgori dio user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: sladoledi
19.6.2009 1:04:19   
milenium
njam njamuser posted image Mišuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

(odgovor članu lely)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: sladoledi
19.6.2009 11:33:59   
ena23
Evo da se javim... torta je sinoc probana i zaista je fantasitcna, svima toplo preporucujem... rashladila me pravo a kombinovani ukus napoltenke, bananica i kahve je predobar... njam njam... sad bi opet... mozda skoknem na pauzi do kuce pa se osvjezimuser posted image

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: sladoledi
19.6.2009 11:39:09   
Anoniman
Odo odmah ovo pokupovati i probati napraviti valjda mi uspije. Volim ovako jednostavne recepteuser posted image user posted image user posted image tealana

(odgovor članu ena23)
  Neposredna veza do poruke: 24
   RE: sladoledi
19.6.2009 11:49:37   
noaa
evo da i ja prijavim pravila i super je,samo posto ne volim nes kavu stavila mjevene orahe torta je za 5.

_____________________________

NOA 16.03.09 mamina krofnica(je curica)

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *