|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   tibetanska gljiva
4.11.2009 21:15:16   
Anoniman
Drage ženice nadam se da ste čule za tibetansku gljivu,ja sam čula nešto pa sam malo još se informisala na netu i pročitah da je jako zdrava i dobra za sve. Ona se ne može kupiti samo se može dobiti od nekoga ko je već ima,jer ona se svako jutro ispire čistom hladnom vodom,pa se prelije mlijekom i ostavi u poklopljenoj šerpi,od nje se stvori jogurt ili kefir koji se pije po jedna čaša svako jutro ili veče,gljiva se jako brzo množi i onda se prosljeđuje prijateljima,poznanicima. Ako nekoga zanima može pročitati na netu. Meni je moja snaha koja živi u Americi pričala za tu gljivu,i rekla je da će mi je poslati akoBogda poslije nove godine,pa eto drage moje ako ja dobijem tu gljivu a neka od vas bude zainteresirana ja ću rado da je podijelim sa vama.
  Neposredna veza do poruke: 1
   RE: tibetanska gljiva
4.11.2009 23:55:44   
acudesa
user posted image user posted image user posted image
Ja samuser posted image user posted image

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: tibetanska gljiva
4.11.2009 23:57:07   
gvendolina
Mi smo imali nesto kao kristale,ne znam je li to istouser posted image Ali nismo ih dugo drzali,meni nesto nije bilo privlacno to pitiuser posted image

_____________________________

Ajdin 30.04.2009.
Afan 15.04.2014.
mamini zivoti

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: tibetanska gljiva
5.11.2009 10:16:31   
vila_7
Ivany i mene zanima, a ako imaš neki članak o njoj da nam napišeš, čisto da znamo malo više o njoj!

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: tibetanska gljiva
5.11.2009 21:46:14   
juni
Moja svekrva ima tu gljivu, i mogu reci da je jogurt koji se dobije od nje ukusan, a ja sam inace osjetljiva na te ukuse (ne volim mlacanicu).

Samo sto se gljiva mora redovno odrzavati, kao da imas malo zivo bice u kuci ili prije kucni ljubimac user posted image i ne smije doci u dodir sa metalom, samo plastika. Ja sam je mislila sad nekad usvojiti user posted image


_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: tibetanska gljiva
6.11.2009 18:42:11   
Anoniman






Lekovita tibetanska gljiva je veoma retka gljiva iz Indije. Zadnjih godina je ispitivana u Nemačkoj i mnogi stručnjaci se slažu da daje dobre rezultate u prevenciji i očuvanju zdravlja. 

Gljivu su odgajili tibetanski monasi. Poseduje sledeća svojstva:

  • Pomaže kod bolesti srca i obolelih srčanih krvnih sudova, razlaže holesterol u krvnim sudovima.
  • Reguliše probleme žuči, čisti žučne kanale, dvanaestopalačno crevo i razlaže žučni kamen
  • Prirodno je sredstvo za potenciju kod žena i muškaraca
  • Sama gljiva stvara antibiotike i leči upaljena mesta u organizmu
  • Reguliše krvni pritisak
  • Poboljšava rad bubrega i kontroliše mokraćne puteve
  • Zadržava metastaze i njihov dalji razvoj
  • Sprečava brzo starenje.
  • Smanjuje osećaj zamora usled stresa.
  • Poseduje sve vitamine neophodne za život

Prelije se količina od dve supene kašike, oprane gljive sa 1/4 nekuvanog mleka 1,5% (upotrebiti samo H-mleko). Nakon 24 časa ocedi se mleko kroz plastičnu četku (nikada ne koristiti metalnu četku ili kašiku). Proceđeno mleko je gotovo za piće.

Gljiva se zatim dobro opere pod tekućom vodom i vrati u opranu posudu. Prelije se ponovo mlekom. Posuda se drži pokrivena na sobnoj temperaturi. NIKADA u frižideru.

Mleko se pije 20 dana uvek uveče, pre spavanja. Nakon 20 dana usledi pauza od 10 dana. Kura se ponavlja sve do nastupanja poboljšanja.

Ako se gljiva ne prelije mlekom, pocrni i nakon 24 časa gubi svoju moć lečenja. Dakle i tokom pauze od 10 dana, gljiva se redovno pere i preliva mlekom. Zdrava gljiva se udvostruči za 17 dana. Možete je poloviti i dati prijateljima i rođacima.  Nakon ispakivanja je potrebno odmah promeniti mleko.

Jedna kura traje 20 dana, zatim 10 dana pauza. Kura mora da se ponovi barem 3 puta.

Gljivu je doneo profesor Sokolovski, sa univerzitetske klinike u Glewitz-u (Poljska), koji je radio 5 godina u Indiji .Oboleo je od raka jetre i lečili su ga monasi ovom gljivom. Vratio se iz Indije 1997. god. i prilikom povratka je zamolio da mu daju komad gljive.





(odgovor članu juni)
  Neposredna veza do poruke: 6
   RE: tibetanska gljiva
7.11.2009 21:55:38   
super *mario*
Gdje u Sarajevu može da se nabavi Tibetanska gljiva?

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: tibetanska gljiva
7.11.2009 21:59:53   
acudesa
IZVORNA PORUKA: super *mario*

Gdje u Sarajevu može da se nabavi Tibetanska gljiva?

kod ivanyuser posted image

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu super *mario*)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: tibetanska gljiva
9.11.2009 2:14:20   
Hanady RR
ivany te gljive malo otkini i meni živa bila...garant ja bih baš voljela to imati...pokušavala sam sama to nabaviti al nije bilo uspješno a htjela bi je i mami i sebi uvesti pod hitno.

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: tibetanska gljiva
26.2.2010 14:10:44   
samaga
pozdrav svima.
ja bih zamolio nekoga od vas iz sarajeva ako ima viska komadic tibetanske gljive. stvarno mi je prijeko potrebna. hvala.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: tibetanska gljiva
26.2.2010 15:51:03   
vila_7
i ja sam još uvijek zainteresirana pa ako neko ima da mi posalje PP , da se dogovorimo! 

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu samaga)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: tibetanska gljiva
2.3.2010 22:45:24   
SdZ
Ova gljiva je stvarno dobra,znam iz pouzdanih izvorauser posted image
Moja tetka je prije dva mjeseca vadila nalaze i imala je povisenu masnocu,povisen secer i sl. i doktorica joj dala lijekove koje ce koristiti,ona ih ponekad uzimala,ali je koristila ovu gljivu i prije par dana otisla ponovo u bolnicu i doktorica joj rekla da nikad bolje nalaze nije vidjela...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

<3 28.6. <3
Zivot je dobio svoj smisao...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: tibetanska gljiva
3.3.2010 0:41:36   
Lejla Ka
Imam ja tu gljivu, eno mi se pravi kefir user posted image
Jako volim kefir, ali ovi industrijski više nisu ni nalik. Ja ga pijem iz čistog zadovoljstva. Ovaj domaći je pravi!
Gljiva u opće nije zahtjevna za održavanje, samo ima par jednostavnih pravila.
Dakle kao što je rečeno, ne smije u dodir sa metalom, pa vam je potrebna cjediljka i kašika potpuno od plastike, te stakleno ili plastično posuđe u kojem će te stavljati mlijeko na "kefiranje" user posted image i u koje će te procjeđivati gotov kefir. Kad nemam vremena ili nemam potrebu (zbog količine) da stvaljam slijedeću turu na kefiranje, ja isprane gljive stavim u posudicu sa čistom vodom i ostavim u frižider. Kad mi opet treba kefir, ubacim ocjeđene gljive u mlijeko i za 24h opet imam turu kefira.
samaga javi mi se na pp da se dogovorimo, dat ću ti malo!
Trenutno nisam u prilici da dam svima zainteresovanima, ali ako napravite listu čekanja bit će.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu SdZ)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: tibetanska gljiva
3.3.2010 0:47:19   
Lejla Ka
Evo još malo o mojim dragim gljivicama: http://www.coolinarika.com/recept/1-kefir

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: tibetanska gljiva
20.4.2010 10:58:40   
SdZ
Evo jos nesto za one koje imaju slabu krvnu sliku; svaki dan 2-3 puta uzimati suhu sljivu iz nje izvaditi kospicu i staviti komadic oraha, tj. jezgru i tako jesti mjesec dana, kazu da se krvna slika popraviuser posted image user posted image

_____________________________

<3 28.6. <3
Zivot je dobio svoj smisao...

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: tibetanska gljiva
22.4.2010 22:25:48   
belmac
ja sam danas od drage prijateljice dobila gljivicu ,user posted image user posted image user posted image već sam je nekad imala, ali nisam uspijela da je održim, s obzirom da nisam znala pravila.sada znam da je ne smijam držati u frižideru, pa se nadam da ću , zajedno sa svojim ukučanima dugo uživati u domaćem "gljivskom" kefiru!user posted image user posted image

_____________________________

Aiša, mamina velika princeza - 1997.
Harun, mamin momak - 2000.
Amna, mala guzara - 21.3.2009.

(odgovor članu SdZ)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: tibetanska gljiva
22.4.2010 22:34:19   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: belmac

ja sam danas od drage prijateljice dobila gljivicu ,user posted image user posted image user posted image već sam je nekad imala, ali nisam uspijela da je održim, s obzirom da nisam znala pravila.sada znam da je ne smijam držati u frižideru, pa se nadam da ću , zajedno sa svojim ukučanima dugo uživati u domaćem "gljivskom" kefiru!user posted image user posted image


a jel se može kod tebe komadić rezervisat user posted image
pa i da se plati naravno kad poraste.user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu belmac)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: tibetanska gljiva
23.4.2010 11:00:59   
Lejla Ka
Smije gljiva u frižider, smije se čak i zamrznuti. Ne smije se metalom dirati, ni ostaviti na suhom (no tvrde da su se i takve oporavile) Ima kod mene sad trenutno za davanje.
U frižider ide isprane u čistoj vodi, kad vam treba da pauzirate.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: tibetanska gljiva
23.4.2010 13:41:50   
belmac
lejla ka hvala za informaciju. još jedno pitanje: smije li se gljiva dohvačati rukama. ja imam informaciju da ne smije, pa me interesuje i tvoje mišljenje!

hanady naravno da se može rezervisati. rado ću s tobom podjeliti svoju kefirku ćim malo naraste. kažu da prilićno brzo raste i da za 17. dana udupla svoju veličinu.kod mene u kuhinji je toplo i svjetlo, pa će to možda biti i prije.čim budem imala za "dilanje" javit ti se user posted image


_____________________________

Aiša, mamina velika princeza - 1997.
Harun, mamin momak - 2000.
Amna, mala guzara - 21.3.2009.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: tibetanska gljiva
23.4.2010 14:17:12   
Lejla Ka
Bogme ja ocjedim rukom. Nježno ali je stisnem, a i dodirujem je dok je ispirem. Ma nije ona tako nježna i krhka, samo je čuvaš od metala.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu belmac)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: tibetanska gljiva
23.4.2010 14:19:40   
Hanady RR
E super belmac, baš mi je drago...očekujem tvoj haber da nam gljiva napreduje. dobro se posavjetuj sa lejlom evo ona ima iskustvo sa njom pravo blisko,nemoj da nam je zeznešuser posted image user posted image user posted image



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: tibetanska gljiva
23.4.2010 19:08:15   
leona81
mi smo imali nekad daaavno...dobili od nekoga

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: tibetanska gljiva
23.4.2010 21:42:10   
belmac
lejla hvala za informacije. to mi zaista olakšava brigu o gljivici.user posted image

hanady ništa se ne sekiraj pazim nam je ko da sam je rodila user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Aiša, mamina velika princeza - 1997.
Harun, mamin momak - 2000.
Amna, mala guzara - 21.3.2009.

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: tibetanska gljiva
8.5.2010 23:34:47   
nella
drage moje, otac od moje prijateljice je tesko bolestan, pa ako ko ima visak ove gljive da mi javi, bila bih vam jako zahvalna!!!

_____________________________

sve ce se ovo jednom zvati juce

(odgovor članu belmac)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: tibetanska gljiva
10.5.2010 21:44:15   
emocija
Iskreno i pretjeruje se oko te gljive... ;-)

(odgovor članu nella)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *