|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   vrtic u prirodi, Igman
7.5.2012 12:08:13   
mirjana
Drage moje, pretpostavljam da vas ima jos, cija su djeca jutras otisla na Igman, u vrtic u prirodi. To je organizovano za sve nase drzavne vrtice, tj. "JU Djeca Sarajevo"
Prvi put se Edi (4,5god) odvaja od nas, na malo duze vrijeme, osim sto je ostajao kod nane, pa sam ja sad totalno u frci, kako ce sve to izgleda, kako ce se ponasati tih 6 dana. Pa kontam da je ovo dobro mjesto da razmjenjujemo info, sta se desava i kako im je, ako naravno ima jos vas cija su djeca otisla. pozzz svim nasim pilicima, sa zeljom da sve prodje kako treba i da uzivaju, i veliki pozdrav svim roditeljima
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: vrtic u prirodi, Igman
7.5.2012 12:33:15   
bebacha
jesam li ja dobri razmumjela,djete od 4,5 godine otislo s vrticem na Igman,6 dana,bez roditeljauser posted image

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu mirjana)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: vrtic u prirodi, Igman
7.5.2012 12:51:31   
veeseelaa
?????

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: vrtic u prirodi, Igman
7.5.2012 12:53:15   
bebacha
jesul ovo meni ???

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: vrtic u prirodi, Igman
7.5.2012 12:53:46   
veeseelaa
ma ne, nego postavljačici teme
nije mi jasan ovaj odlazak u prirodu user posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: vrtic u prirodi, Igman
7.5.2012 13:00:10   
Emmy
Jutros su djeca iz našeg vrtića "Leptirić" ispraćena na ovaj izlet. Mojoj malenoj je 5 i po godina i nisam je poslala iz nekih svojih strahova, razmišljanja, jednostavno procijenila sam da nije dovoljno samostalna da bih je pustila samu. Objasnili su mi da ide 1 teta na osmero djece. Ipak, odlučili smo da je nećemo slati. Malo sam i sa ostalim roditeljima razogvarala o tome, djecu nisu poslali oni koji su istih stavova kao i ja, međutim mi smo u manjiniuser posted image

_____________________________

Mamina radost 20.12.2006.
Druga radost stigla 20.08.2010.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: vrtic u prirodi, Igman
7.5.2012 13:18:26   
hatepsut
Ja ne znam jesam li ja zaista "blesava" ali nebi poslala svoje djete recimo s skolom ,a moj djecak ima 10g.Ali sve to zavisi od roditelja do roditelja.Kad idu na ekskurziju ,jednodnevnu, u drugi grad ja non stop zovem.dok recimo ima roditeljki koje kazu "neka ga,neka se provodi" istina da treba nauciti djecu da budu samostalna,ali ...ma nisam ni ja nigdje isla pa sam se osamostalila i udala user posted image i da prvi put sam bez roditelja putovala s 17g.
Sve ja to postujem,ali svoje nebi pustila ,ako nebi ja imala mogucnost da idem.


_____________________________

"Ti si moja ljubavna pjesma,moja prva misao.Kad me jutro probudi ti si potreba i smisao"

11.03.2002 Moja ljubav,sreca,zivot...
27.07.2012 Mali Lavic upotpunio sve praznine koje su nedostajele nasoj sretnoj porodici !

(odgovor članu Emmy)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: vrtic u prirodi, Igman
7.5.2012 13:21:10   
mirjana
ma i meni je bilo tesko poslati ga, al kontam i nas su slali, na udaljenija mjesta, ljetovanje u Zaostrigu, Zelinici...a tad se islo vozom, pa busom, bez mobitela...tamo su uvijek u pratnji policije i hitne, sa odgajateljima, za svaku grupu po jedan i medicinska sestra + vaspitacica...iz naseg vrtica "Iskrica" je otislo 12 djece, i to sve njegova raja, djeca sa kojom se bas druzi, pa smo ga poslali, nek se malo druzi, i navikava na takve stvari...kontam ako bude bilo kakvih problema i ako bude zelio kuci, gore smo za pola sata :)

(odgovor članu Emmy)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: vrtic u prirodi, Igman
7.5.2012 13:25:31   
bebacha
to je vjerovatno super iskustvo i ako dijete zeli a roditelji imaju snage za to,sto da ne
poznavajuci sbe i svoje dijete nema sanse.al vjerujem da im bude super

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu mirjana)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: vrtic u prirodi, Igman
7.5.2012 14:00:28   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: hatepsut

Ja ne znam jesam li ja zaista "blesava" ali nebi poslala svoje djete recimo s skolom ,a moj djecak ima 10g.Ali sve to zavisi od roditelja do roditelja.Kad idu na ekskurziju ,jednodnevnu, u drugi grad ja non stop zovem.


A zašto zoveš?! Pa njemu je već deset godina. Nemaš povjerenja u njega, ponaša se djetinjasto, neodgovorno ili....

Jedan čiko pametno je rekao: Dete moraš da posmatraš, al' mu ne smeš na put stati; što ga pre čovekom smatraš, pre će čovek i postati." Lj. Ršumović

Ja svoje dijete nisam poslala jer su joj tek 4 godine.
U razgovoru s njenom tetom vidjela sam da niko iz njene grupe ne ide.
Iduće godine ću je možda poslati, ako bude ovakvo druženje.

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: vrtic u prirodi, Igman
7.5.2012 14:27:35   
veeseelaa
ja bi brinula jako, ne bi mogla, ipak je to malo dijete (4-5 godina), valja noću pokrivati, ušuškati, utješiti ako nešto ružno sanja i sl
A tek bojazan da ne padne i sl, ma daaaaj, nema šanse


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: vrtic u prirodi, Igman
7.5.2012 22:36:07   
hatepsut
IZVORNA PORUKA: hanabanana

IZVORNA PORUKA: hatepsut

Ja ne znam jesam li ja zaista "blesava" ali nebi poslala svoje djete recimo s skolom ,a moj djecak ima 10g.Ali sve to zavisi od roditelja do roditelja.Kad idu na ekskurziju ,jednodnevnu, u drugi grad ja non stop zovem.


A zašto zoveš?! Pa njemu je već deset godina. Nemaš povjerenja u njega, ponaša se djetinjasto, neodgovorno ili....

Jedan čiko pametno je rekao: Dete moraš da posmatraš, al' mu ne smeš na put stati; što ga pre čovekom smatraš, pre će čovek i postati." Lj. Ršumović

Ja svoje dijete nisam poslala jer su joj tek 4 godine.
U razgovoru s njenom tetom vidjela sam da niko iz njene grupe ne ide.
Iduće godine ću je možda poslati, ako bude ovakvo druženje.


Zato sto uciteljica vodi 22 djece..pored toga  troje je problematicnih koji moraju biti "na oku" non stop.sve ja to postujem ,znam ako ce biti nesto po zlu bit ce kuci...ali...neka salje ko hoce ja svoje nisam i nebi,hvala !


_____________________________

"Ti si moja ljubavna pjesma,moja prva misao.Kad me jutro probudi ti si potreba i smisao"

11.03.2002 Moja ljubav,sreca,zivot...
27.07.2012 Mali Lavic upotpunio sve praznine koje su nedostajele nasoj sretnoj porodici !

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: vrtic u prirodi, Igman
7.5.2012 22:42:35   
taurus
mi se takođe nismo odlučili za ovu tzv školu u prirodi iako je je R 6 godina
ni jedno dijete iz njegove grupe ne ide
nama je rečeno da ide jedan učiteljica na njih 12...po meni je to user posted image

a s durge strane vrijeme je promjenljivo, planina je to....čim nema sunca hladno je, oni trče, igraju se ako se oznoje baš će učiteljica brinuti da se obuku da ne bi dobili upalu pluća
a o higijeni i pranju nakon korištenja wc-a neću ni da razmišljam
zbog svega toga nisma bila ZA da ide....ima vremena, dok bude malo stariji

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: vrtic u prirodi, Igman
7.5.2012 22:53:35   
Medić*
Meni je stvrno van svake pameti voditi vrticku djecu 6 dana na izlet user posted image U redu mi je povesti ih u obilazak par sati naravno uz prisustvo roditelja za manju djecu. Ja svoje ne bih mogla dati pri ovoj pameti.

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: vrtic u prirodi, Igman
7.5.2012 23:00:23   
bananica
ja sam sa 4 god isla sa vrticem na more u Zaostrog,7 dana,  i evo me, ziva i zdrava, ne dobih ni upalu pluca niti se inficirah na bilo koji nacin

mirjana, vjerujem da ce mu biti super i da ce se lijepo provesti
sasvim normalno je da ce uciteljica dobro brinuti o njima, o tome ne trebas ni razmisljati

da moje dijete ide u vrtic, obavezno bi islo

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: vrtic u prirodi, Igman
7.5.2012 23:12:12   
mala_sa
Moj brat je sa 6,5 godina prvi put isao u "skolu u prirodi", njih 23oje je vodila njihova uciteljica. On danas ima 15,5 godina, i dan danas zna spomenuti tu "prvu skolu u prirodi" i kako im je lijepo bilo user posted image . Vratio se zdrav i sav sretan.

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: vrtic u prirodi, Igman
8.5.2012 1:54:54   
mama75
mirjana no sikiriki, bice to sve ok. Cim si ti njega pustila znaci da imas povjerenje u njega i uciteljice s kojima ide. Moj sestric je svoj 5. rodjendan slavio sa vrticem na Bjelasnici, bili gore 7 dana, januar mjesec. Jos bili u planinarskom domu, a ovi tvoji su pretpostavljam u Feriju. On se vratio zdrav, presretan. To mu je bilo prvo odvajanje od roditelja, sem kod nene i dede sto je spavao. Moj savjet je da zoves samo uciteljicu, a ne njega, jer se djeca iaka rastuze kada cuju roditelje na telefon. Oni to zaborave za 5 min a tebi ne bi bilo svejedno da ti se rasplace. A sto se tice brige teta za dijete: nisu te zene koje su otisle s njima neodgovorne toliko da ih puste mokre, oznojene i sl. Moja sestra je uciteljica u skoli i svake godine vodi djecu u skolu u prirodi. Naravno da se neko i prehladi, pa desi se i meni da odemo na izlet i nakon toga se dijete razboli, ali ona kaze da je djeci to nezaboravan provod i jako dobra stvar za njih. Iz tog razloga je i svog sina sa 5 godina pustila da ide 7 dana sa vrticem na zimovanje. Ona je priznala: sto se nje tice voljela bi da ne ide, ali ne zeli da zbog svoje sebicnosti uskrati djetetu odlazak. Nadam se da ce i vasa skola u prirodi proteci u najboljem redu i da ce to biti pozitivno iskustvo i za tebe i za tvoje dijete. user posted image

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: vrtic u prirodi, Igman
8.5.2012 7:08:12   
ElmaB
I iz našeg vrtića jutros idu djeca na Igman i mogu Vam reći da je u pitanju evliki broj djece. Moji ne idu, jer su ove godine planirane straije grupe, a moja su djeca u odgojnoj grupi od 4 do 5 godina. Ono što mene najviše zanima je broj vaspitača u odnosu na broj djece. Ako ide 5 vaspitača a pedesetero djece, naravno da mi nije ok i da ih ne bih pustila, ali ako će odgojnog osoblja biti malo više, pa zašto da ne. Mada je sve to individualno, svaki roditelj zna koliko je njegovo dijete samostalno i koliko bi se snašlo tih nekoliko dana odvojen od porodice.

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu mirjana)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: vrtic u prirodi, Igman
8.5.2012 9:46:32   
Anoniman
Ni ja svoju F. nisam poslala na Igman...Razloga je bezbroj. Ne smatram da previse brinem niti da sam posesivna...samo sam mama koja ima svoje razloge...

Nama su rekli da jedna uciteljica ide sa 12 djece.


(odgovor članu ElmaB)
  Neposredna veza do poruke: 19
   RE: vrtic u prirodi, Igman
8.5.2012 9:58:09   
Mala Selma
Ju Djeca sarajevo organizuje vec 6 godina odlazak djece u prirodu i ovo je prva godina da se ide na Igman tj. u hotel Fery.Po iskustvu iz prijasnjih godina nikada nije bilo problema, ozljeda i sl., hvala Bogu. Ja imam informaciju da ide 1 teta na 8 djece i u sobama ce tako i spavati, jer su sobe velike i moze stati 9 kreveta.
Moj je A. mali, ali jedva cekam kad ce ici u skolu prirode, stvarno nemam razloga za brigu, jer mislim da su tete strucne i pouzdane i da dobro paze djecicu.Pored teta idu i medicinske sestre, spremacice, policija i doktor ce biti prisutni 24h sa djecomuser posted image

_____________________________

Ljubav se zove imenom tvojim 28.04.2009.


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: vrtic u prirodi, Igman
8.5.2012 18:29:53   
Vinetu
I moja je bratična otišla sa svojim vrtićem. Njoj je 5 i po.

Sjećam se da sam i ja kao dijete išla sa svojim vrtićem na Igman, također smo bili nekoliko dana, a išli smo i na more. Moja mama je imala puno povjerenje u odgajateljice, i nije bilo nikakvih problema.

Nisam sigurna dali bih dozvolila da moja kćerkica ide, čak i kad bude starija, (sad su joj 3 god.), ali ne znam kako ću razmišljati za par godina. Ne volim se odvajati od djeteta, osim u nuždi.

(odgovor članu Mala Selma)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: vrtic u prirodi, Igman
8.5.2012 19:28:08   
aya 05
ja sam svoju sa 3,5 godine slala sa vrticem,tada se islo na Hrustemovac.Njoj bilo super,uciteljica mi kaze da je bila prezadovoljna kako su je djeca slusala.Bili su 7 dana i nije bilo posjeta.

(odgovor članu Vinetu)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: vrtic u prirodi, Igman
10.5.2012 10:43:12   
novi kolacic
Moja kcerka je iz vrtica Kekec i kod njih su 2 uciteljice na 30 djece. Kcerku sam pustila 5,5 joj je god. Bilo me je jedino strah da ih ne pogube, al uciteljica je rekla da se ne brinem. Ako se ona ne brine sto mora tusirati svako vece 15 djece, ne sekiram se ni ja. i ne znam kako, al svi su u istoj sobi. Zvala sam samo jednom, jer ne zelim gnjaviti, racunam da uciteljica ima moj br. i ako ima kakav problem zvat ce sama. Jednom sam zvala, mala je odusevljena sobom i dozivljajima. Ja uopste nisam zabrinuta, doduse ja svoju kcerku ucim samostalnosti i drago mi je zbog nje sto se super zabavlja...

(odgovor članu aya 05)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: vrtic u prirodi, Igman
10.5.2012 21:51:46   
mirjana
Ja se cujem svaki dan sa vaspitacicom, i ona kaze da je sve u najboljem redu, da uzivaju, svaki im je trenutak ispunjen, igraju se, druze, i traze dupli rucak :) i kaze da je tek sinoc Edi rekao da je pozelio brata :)
Danas sam pricala i sa Edijem, doduse kratko, malo muz, malo ja, i on kaze da mu je lijepo i da slusa, povratak nije ni spomenuo...malo sam se bojala razgovora direktno s njim, mislila sam da ce se rasplakati, ali nije, a ja...jedva sam uspjela normalno pricati :)
U subotu se vracaju, poslije dorucka, i ja im zelim da sve prodje u najboljem redu, i da im ova prva "exkurzija" ostane u lijepom sjecanju
user posted image bravo za nasu malu veliku djecicu
a vama svima lijep pozdrav, i laku noc :)

(odgovor članu novi kolacic)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: vrtic u prirodi, Igman
10.5.2012 22:07:54   
madam x
Drago mi je da je sve u redu, Mirjana .

Moja kćerka je sa 6 godina išla sa vrtićem na more, 6 dana.
Prethodne dvije godine je također htjela ići, ali ja nisam bila nikako za to.
A te godine kad je išla, veliku ulogu je igralo to što sam ja bila nedavno porođena i ona je pokazivala da je ljubomorna , te je imala osjećaj da je sada u drugom planu. Taj odlazak sa djecom je njoj puno značio , opet je nešto imalo veze samo sa njom i sva pažnja je u tom momentu bila upućena njoj. Nisam joj htjela to uskratiti. Ali sad je ne bih ponovo poslala. Sve je bilo u redu ali dugo je 6 dana.

(odgovor članu mirjana)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *