|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!

Četkice za zube i bakterije!!!

Uredništvo Ringeraja.ba, 13.5.2015
Da li ste znali da je četkica za zube dom bakterija čak i prije nego li je prvi put upotrijebite jer proizvođači nisu obavezni sterilizirati četkice prije prodaje?

image
/11


Stomatolozi preporučuju redovno čišćenje i mijenjanje četkica svaka tri do četiri mjeseca. Dezinfekcijom četkice također možete spriječiti pojavu bakterija i klica koje narušavaju zdravlje, poput prehlade i gripe. 
Perite četkicu svaki put kada završite s korištenjem tako da je stavite pod mlaz vruće vode te uz pomoć prstiju uklonite sve ostatke nečistoća i paste. Završite pranje pod mlazom hladne vode.

Svaku večer namočite četkicu za zube u čašu antibakterijske vode za ispiranje usta. Uronite vrh četkice na strani gdje su vlakna u vodu i jako miješajte oko 30 sekundi, prije nego četkicu ostavite u vodi za ispiranje usta preko noći. Ako nemate antibakterijsku vodu za ispiranje usta, možete u čašu hladne vode dodati dvije kašičice sode bikarbone i u tome namakati četkicu.

Jednom sedmično četkicu ostavite preko noći u alkoholnom sirćetu. Svakako koristite bijelo sirće jer će smeđi trajno obojiti vlakna.

Četkicu jednom mjesečno možete oprati i u mašini za suđe. Bitno je staviti je u gornji dio mašine, kako je toplina koja se razvija u donjem dijelu tokom pranja ne bi otopila.


Klikni “Like” i dodaj svoj komentar na članak:

Mala Kreativna Tvornica
Mlada Zeničanka Mia zna da fimo masa ostavlja prostora da se od nje pravi što god nam padne na pamet, te da u personaliz...
3
Emocionalno vezivanje u djetinjstvu
Emocionalno vezivanje je primarna potreba, javlja se još na samom rođenju, već prvim kontaktom sa majkom, a ostvaruje sv...
2
Majčinstvo bez partnera!
Biti samohrana majka je izazov koji traži mnogo strpljenja, izdržljivosti, odricanja i hrabrosti.
2
Razvodite se! Kako reći djeci?
Znamo da je razvod stresan događaj za muškarca i ženu koji više ne mogu zajedno. Još je stresniji ukoliko je u braku bil...
2






Anketa

Na radno mjesto nakon porodiljskog odsustva.
пеперутка16

S kojim izazovima se suočavate kada se vratite na posao nakon porodiljskog odsustva?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *