|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   čime mazati lice bebe
28.6.2008 23:59:19   
mamuška
moja beba ,koji ima tri mjeseca i dvadeset dana, već odavno ( jedan mjesec) čaška desni i ruku stavlja u usta. No u zadnjih nekoliko dana pojačano bali ili izlučuje pljuvačku od čega mu se zacvenila koža na obrazima pri čemu se pojavljuju i sitne crvene tačkice. ČIme mazati i kako to spriječiti
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: čime mazati lice bebe
29.6.2008 0:04:03   
enna
Ja svojoj bebi lice mazem melemom i bas je cisto a imala je isto tako crvene tackice po licu i nestale su pokusala sam i sa kremama iz apoteke ali nista nije pomoglo sretno!!!!

(odgovor članu mamuška)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: čime mazati lice bebe
29.6.2008 9:10:38   
Nedzmy
draga mamuška, bitno je da shvatiš da je to sve prolazno i da nije ništa opasno. dok su mojoj bebici rasli zubi i imala takvih problema ja sam koristila becutan kremu, jako mu je pomogla, a i njegova pedijatrica mi je savjetovala da koristim neutralne kreme kao što je penaten ili pavlovićeva mast. moja beba sada koristi babylove kremu za lice i jako je dobra ima ih kupiti u svim dm marketima

_____________________________

Affan 19.08.2008

(odgovor članu enna)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: čime mazati lice bebe
29.6.2008 9:20:34   
proud mom
draga mamuška... ja imam bebu od mjesec i 20 dana i mažem joj lice jekoderm kremom... nikada nije imala bilo kakve tačkice ili bilo što drugo.... znam da ćeš odmah reći: juh, pa ta krema smrdi... možda... ali je vrlo zdrava i nema mogućnosti nikakvih komplikacija od nje... a u ostalom, u apoteci možeš kupiti beogradsko "izdanje" koje je parfimirano i ima prelijep miris... košta ti svega 2,30 KM... nadam se da ćeš me poslušati i vidjećeš da pomaže... za dan ili dva će ti nestati taj "osip" sa bebinog lica...

pozdrav

(odgovor članu Nedzmy)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: čime mazati lice bebe
29.6.2008 9:24:59   
Emina*
Meni se maleni slicno osuo po licu neki dan..
Napravila sam caj od cvijeta kamilice, i stavljala mu na lice...
Za dan se povuklo user posted image   user posted image


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu proud mom)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: čime mazati lice bebe
29.6.2008 21:25:00   
kana
ja kupila mustelu na preporuku pedijatrice jer je rekla da ima atopije malo i nista,samo se jos gore cesao grrrrrruser posted image

_____________________________

"ako ne znaš voliti sebe,nećeš znati voljeti ni druge.."
TARIK 03.03.2008. mamina ribica:)

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: čime mazati lice bebe
30.6.2008 8:09:36   
ElmaB
Ja koristim Bubchen kremu za lice sa bademovim uljem i pcelinjim voskom. Skroz je prirodna i jako sam zadovoljna!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu kana)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: čime mazati lice bebe
30.6.2008 9:46:07   
lida
Ja koristim Hipp krmu za lice i zadovoljna sam

_____________________________

Irhana 28.11.1999.

Mirza 26.04.2008.

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: čime mazati lice bebe
30.6.2008 11:21:37   
Visnja RR
lice mazem bekutan kremicom

(odgovor članu lida)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: čime mazati lice bebe
1.7.2008 0:52:38   
stella
ja koristim niveinu baby kremu za tijelo,ali samo posle kupanja krenemo od lica a zavrsimo sa nonamauser posted image



_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: čime mazati lice bebe
3.7.2008 11:36:44   
hanabanana
Obična voda, pusti kožu neka diše. Mi ne koristimo nikakve kreme. I kod kupanja se vodimo onom: Manje je više.

Naročito izbjegavaj parfimirane kreme.

(odgovor članu mamuška)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: čime mazati lice bebe
3.7.2008 11:59:18   
dinaa
Ja mazem lice bebe bekutan kremom

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: čime mazati lice bebe
3.7.2008 23:18:24   
lejlašh
Merjem je isto imala neki osip sa otprilike tri mjeseca, samo se povuklo, nisam mazala ničim. Mislim da je to normalno za većinu beba, i nije potrebno mazati lice, samo redovno pranje i sušenje pamučnim pelenama.
Pusa za sve bebače

_____________________________

Merjem, 11.11.2007.
mamina sultanija
Arman, 23.07.2010.
mamin pasha

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: čime mazati lice bebe
4.7.2008 11:21:25   
amdi
I Nejla je isto imala osip sa 3 mjeseca po stomaku. Mi je odveli dermatologu da je pregleda i dala nam tecni puder da je mazemo i bepanten kremu. Povuklo se od toga, i nije se vise ni pojavljivalo. Sad ne mazem je vise kremama(samo kremom za suncanje kad izlazimo napolje), sto manje to bolje da se koza navikne i nema nikakvih problema.

_____________________________

veliki 22.3.2005
mala 17.7.2007

(odgovor članu lejlašh)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: čime mazati lice bebe
3.9.2008 13:06:09   
Gigana
Mažem lice Becutan kremicom samo poslike kupanja, a ako se pojave neke tačkice i crvenilo od silnog guranja ručica u usta, onda koristim bepanthen mast (nikako bepanthen kremu, krema mi nema nikakvog efekta).  Inače, ovu mast uvijek koristim ako se bilo gdje pojavi crvenilo.  Pored nje, dobar mi je i Jekoderm.  A tu je uvijek i dobra stara bademova mast.

(odgovor članu amdi)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: čime mazati lice bebe
4.9.2008 0:36:48   
batterfly
Becutan kremu mazem redovno ali iskljucivo radi mirisa...mislim da nema nekakav ucinak sto se tice tvog problema...iskreno to je samo "sminka"da ti beba mirise...
A i meni je sin imao osip kao mala bebica i odvela sam ga dr. i preporucila mi je
"ACIDI BORICI" sol 3%...To ti je neka ko vodica -sol i to stavis na sterilnu gazu i lagano "ocistis" na mjestima gdje ima crvenih tackica!!!
Meni je pomoglo...i pomaze jos uvijek...to imama stalno u kuci...i pravo je dobro!!

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: čime mazati lice bebe
4.9.2008 14:22:41   
mivica
ja svom malenom svako vece skuham fildzancic prirodne kamilice, pa mu lagano sa tuferom ocistim i okice i lice, a onda takodjer kao proud mom, namazem lice ribljom mascu (jekoderm)!!! Ma nema cak potrebe da uzimas parfumiranu riblju mast, meni bebe uvijek mirisu pa i kad ga namazem jekodermom user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Bakir, 21.06.2008.

(odgovor članu batterfly)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: čime mazati lice bebe
4.9.2008 21:34:24   
adannn
ako je u pitanju pelenski osip po licu ili po tijelu koji je karakterističan za bebe najbolje je upotrijebiti Pantexol kremu ili Advantan mast.Zaista za par minuta nestane osip s tim što se jedna koriti danju a druga noću ali nije bitno obje su efikasne i odvojeno.Mogu se pronaći u apotekamauser posted image zaista suuser posted image

(odgovor članu mivica)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: čime mazati lice bebe
4.9.2008 22:19:47   
Amrino
IZVORNA PORUKA: hanabanana

Obična voda, pusti kožu neka diše
. Mi ne koristimo nikakve kreme. I kod kupanja se vodimo onom: Manje je više.

Naročito izbjegavaj parfimirane kreme.



Isto ovako.user posted image
Cak se ni po guzi vise nicim ne mazemo- i hvala Bogu nikad nikakvih problema. user posted image


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 19
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *