|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Šta oblačite na posao?
21.10.2011 21:50:55   
idana_85
Drage moje, ja sam vam u velikoj brizi. Na poslu mi je strogi dress code, s obzirom da radim sa istaknutim licnostima u nasoj zemlji i inostranstvu,uvijek moram biti pristojno i ukusno obucena. Sta vi nosite na posao,ako mozete koju slikicu i gdje se ima kupiti kod nas poslovna odjeca a da je i moderna.

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.

Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Šta oblačite na posao?
21.10.2011 21:53:53   
M kao Mama
Draga, moja prvo da ti čestitam za posao,

odijela da li da je suknja i sako ili hlaće i sako su ti uvijek dobitna kombinacija, hlaće na peglu, košulja koja i lijepa vestica, eventualno neka diskretna haljina sasvim dovoljno za početak.

Bitno je da nije providno, dekolteisano, prekrtako,

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Šta oblačite na posao?
21.10.2011 22:03:01   
Hanady RR
Idana...za početak najbolje dok se plate ''ne slegnu'' otiđi u bellisimu, oni imaju divnih komada odjeće koje možeš lako kombinarti po povoljnijim cjenama.

Ja baš i nemam derss code...ali priroda moga posla i pozicije do mene zatjeva ozbiljnost i jedno poštovanje institucije u kojoj radim.
Ja na posao nosim sve ono što privatno vrlo rijetko oblačim.

Odreeđni djelovi gararobe su mi isti...ali su oni višenamjesnki tj.više fukncionalni.

Sada imaš i waikiki koji je baš povoljan pa možeš uzeti komade odjeće koje možeš nositi i poslovno i privatno.

Također po povoljnim cjenama u miteksu možeš naći lijepe komade garadrobe koji će zadovoljiti dress code a mogu se nositi i privatno.

ja nosim košulje, majice koje nisu dekoltirane ( bar ne previše) sako obavezno...naime ja čak imama jedan sako u kancelariji koji povremeno samo na hemisko odenesem...u danima kada je ljeto ja isti oblačim na sastancima ili kada radim sa strankama. On je klasika crne boje.

pantalone, suknje samo na pola koljena ne duže jer mi ne stoje a ne kratke je lično smatram da nije primjereno...haljine koje su elegantne i odgovaraju poslovnoj situaciji.

nakit i kombinacije boja prilagođavam sebi ali svakako ne volim imati u isto vrijeme broš i ogrlicu ..ne volim ogromne komade nakita, plastiku, previše ogromne vještačke komade kamenja
volim šalove i lijepe ešarpe i najednostavniju odjelo kombinaciju učine posebnom.

Eto ukratko po neki savjetuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Šta oblačite na posao?
22.10.2011 2:37:09   
Mjeseceva Pratilja
Dok sam radila, imala sam dress code.
Nepisano je pravilo da trebas biti elegantno i lijepo odjevena, dotjerana, nenapadno naravno.
Meni, iskreno, su najvise lezale hlace, cipele na stiklu. U bolnici je bio bijeli mantil.
Nisam u Bosni i zao mi je sto ti ne mogu dati neki konkretniji savjet, mjesto gdje mozes kupiti. user posted image
Postavit cu ti par slika da vidis kako to izgleda kod mene pa mozda da uspijes izvuci koji detalj, info vise.
P.S. Cestitke za posao. user posted image

_____________________________

A 30.7.2010.

My Ovulation Chart

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Šta oblačite na posao?
22.10.2011 2:50:08   
Mjeseceva Pratilja
E svasta..Nece ni jedna slika da mi se kopira. user posted image

_____________________________

A 30.7.2010.

My Ovulation Chart

(odgovor članu Mjeseceva Pratilja)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Šta oblačite na posao?
23.10.2011 13:53:49   
idana_85
Super su vam savjeti,hvala puno.
Pokusaje malo i sa slicicama posto cu ja dosta toga siti,jer kod nas i nije bas neki izbor poslovne odjece, i ako jeste,cijene su...da ti se zamanta :)


_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu Mjeseceva Pratilja)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Šta oblačite na posao?
23.10.2011 21:05:02   
Funky
Čestitke za posao!
I kod mene ti je ista stvar, nisam baš non stop sa "velikanima" ali počesto user posted image
Zavisi od budžeta za garderosbu. Moraš imati 2 -3 lijapa odijela, ako nađeš kombinaciju suknja, sako, hlače - super ako ne da se to izkobinovati.
Ponekad ima jako dobrih (trodijelnih) odijela u Neckermannu (Rajlovac), samo ako potrefiš broj.
Ja odijela ponekad kupujem u Happening-u - ako želiš nešto malo modernije.
Na pijaci za 20 - 40 KM možeš naći neki džemperčić koji možeš nositi preko košulje. Košulje možeš naći u Franchy-u za 25 KM ili u Azel-u.
Na Otoci (pijaci) imam jednog čiku koji donosi odijela iz Turske (peri - deri) za 120 KM (100% provjeren kvalitetuser posted image ).

Iz mog iskustva,
-  neka ti je kosa uvijek izfenirana ili uredno vezana u rep.
- Ako je dole suknja gore obavezno zatvorena majica...nikako suknja + dekolte (pa ni najmanji)
- bez puno nakita
- ako želiš "osvježiti" outfit ima se za kupiti lijepih marama/šaleva koji bude extra dodatak...

Eto! Sretno user posted image


_____________________________

Funky Fun Club

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Šta oblačite na posao?
23.10.2011 22:39:22   
Lejla Ka
Potpisujem Hanady od riječi do riječi, kao i redosljed marki i prodavnica koji je napisala. U Bellisimi ćeš uvijek nači nešto vrlo interesantnog kroja, a opet odgovarajuće za strožiji dress kod.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Funky)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Šta oblačite na posao?
24.10.2011 10:59:53   
veeseelaa
ja nosim sve i svašta, nekad Bgm i nešto ne primjereno hahahah mislim ono kad je vruće, malo veći dekolte i kraću suknjicu heheh naravno ako taj dan ne očekujem neki veliki broj stranki ili ako nemam neke sastanke
U svom ormaru ima preko 20-30 kompleta, sako-pantalone-suknja ili suknja+prsluk, bitno je imati i par lijepih rolki koje se mogu iskombinirati sa svim i svačim kao i par (šta paruser posted image desetine) košuljica
Takodje volim i haljine, uske, bez dekoltea, njih imam takodje puno al je meni olakotna okolnost što mi mama šije pa zaista nemam potrebe davati puno novca za garderobu
Za početak (nar kad sam ja počela raditi) kupila sam dvoje crnih hlača na peglu, par rolki, 2-3 košulje i par sakoa
Za početak sasvim dovoljno a kad dodju plate možeš uvijek dokupiti ponešto.... ili sašiti, što je meni bolja verzija. osobito haljine... ima lijepih materijala 1m/10-15 KM + 30-40 šivanje i imaš šrekrasnu haljinu od 50-60 KM
cijene su inače previsoke po radnjama user posted image
Moja snaha radi u banci i moja mama joj stalno šije hlaće + prsluk, haljine elegantne i sl, svaki mjesec po jednu -dvije stvari i sad stvarno ima jako puno lijepog za obući
Treba svakako dodati još koji detalj kao što su marame + koji lijep kaiš i sl



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Šta oblačite na posao?
24.10.2011 11:25:50   
Hanady RR
vesela ti baš imaš sreću d ati mama zna lijepo sašiti...
ja sma nekoliko puta pokušala sa šnajdericama i nešto nikada nsima bila zadovoljnauser posted image

sad sma saznala za jednu koja mi kolegici šije i stavrno prelijepe joj je tunike i hlače sašila...ma baš niko nebi rekoa da je radila šnajderica...
sve se kanim da odem do nje jer imama nekakavih materijala koje sam ko mlada dobila a baš lijepi...

sve sam zamislila kako da iskoristim al da mi je samo šnajderica da se s anjom nako nađem u tom šivenju.



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Šta oblačite na posao?
24.10.2011 12:59:00   
sarisari
ako je nizi budjet bellisima, hepening, arsay, waikiki,medjutim ja dosta stvari sijem, mama mi nacrta ja joj prethodno objasnim sta zelim i snajderica mi sasij, kompleti tipa uska klasicna suknja visoki struk ili niski po zelji i sako, hlaće i sako licno ja se bolje osjecam u suknji ispod košulja ili ja volim rolke pa tako i imam svih boja i vrsta rolki najdraža mi je crna koju mogu uz sve da kombinujem, volim haljine koje su klasicne sa nekim dodatkoda se razbije monotonija i uz haljinu obično sašijem i sako u sličnoj kombinacij, slatkih vestica ima bas u waikikiju i u kotonu možes nači po neki komad 

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Šta oblačite na posao?
24.10.2011 19:55:18   
MicoTico
Kod mene na poslu nema nekog tačno utvrđenog dress coda, ali se većinom svi oblačimo kao da postoji. To mi je nekako u redu i zbog institucije u kojoj radimo, ali i zbog klijenata.
Konkretno, ja ima dosta te poslovne garderobe i to nije ništa skupo. Npr. super sam hlača na peglu našla u Terranovi ili Azelu za po 20 KM. Košuljica kratkih rukava sam baš sad kad je prošlo ljeto kupila cijelu hrpu, sve po desetak KM.Uz to obucem neku vesticu, pa neku unikatnu ogrlicu ( kupim na tezgama kod onih cura što rade sa glinamolom ili tako nekim sličnim materijalom, uvijek se nađe nešto super, a nije neka lova),ili  neka ešarpa, marama i zavežeš je na interesantan način - imaš na netu naći načine vezivanja.
Ma, ja sam stručnjak za obući se jeftino, a uvijek me neko zaustavi i pita me gdje sam nešto kupila.
Sa nekim interesantnim i efektnim, ali ne prenapadnim detaljem i najobičnija bijela košulja i crne hlače djeluju super.


_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu sarisari)
Neposredna veza do poruke: 12
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *