|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Štedite li i kako?
5.9.2009 14:07:07   
acudesa
Ja, iskreno, donedavno nisam uopšte razmišljala o štednji, ali sada mislim da svaka odgovorna porodična osoba treba i o tome da rezmišlja.

Počela sam:
-organizovanije kupovati namirnice (napravim spisak kod kuće, gladam i cijenu i kvalitet, a ranije sam samo ubacivala u korpu šta mi se sviđa)

-na početku mjeseca raspoređivati novac za određene potrošnje, a ne bez reda i rasporeda

-odredila sam sebi tačan iznos koliko mjesečno smijem potrošiti na odjeću, svoje neke gluposti, .... (isto smo limitirali iznos i mužu)

-otvorila sam štednu knjižicu malom,...

Već sam do sada zadovoljna rezultatima, vjerujte na nekim sitnicama može se super uštedjeti


_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Štedite li i kako?
5.9.2009 14:20:35   
Nunny
bravo user posted image user posted image
to je extra potez vjerujem da se bas osjecas zadovoljno...
ono sto ja posebno volim da stedim je struja, stvarno brinem oko tih detalja (gasim nepotrebne sijalice kuham i masine peru na jeftinoj) i placam jako male racune...
ista je stvar sa namjernicama ne razmisljam toliko o ustedi novca koliko razmisljam da planski kupujem posto je nas dvoje kuham i kupujem tacno koliko treba da ne bacamo hranu prije bi nam se i to desavalo ali hvala Bogu vise ne...jedemo zdravije i istina ustedi se novac

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Štedite li i kako?
5.9.2009 14:25:34   
acudesa
vidiš, dala si mi ideju za i struju, hvala ti

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Nunny)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Štedite li i kako?
5.9.2009 14:32:25   
mama2009
ja ne znam kako, nas je dvoje mm i ja struje nama dolazi bas mnogo nikad ispod 55 KM, koliko su kod vas racuni

_____________________________

Princeza dosla 05.02.2010

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Štedite li i kako?
5.9.2009 14:35:27   
acudesa
IZVORNA PORUKA: mama2009

ja ne znam kako, nas je dvoje mm i ja struje nama dolazi bas mnogo nikad ispod 55 KM, koliko su kod vas racuni

kod nas je mnogo manje, ali meni je sve skoro na plinu (i bojler)

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu mama2009)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Štedite li i kako?
5.9.2009 14:37:35   
mama2009
nemam plin, al pokusala sam i kao racionalnije trositi, samo kad je jeftina kuhati prati al ista stvar, racun manji za 3 KM

_____________________________

Princeza dosla 05.02.2010

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Štedite li i kako?
5.9.2009 14:38:52   
Nunny
evo zadnji mi je 26,23KM i obicno bude izmedju 23 i 25KM stim da kod mene peru 2 masine svaki dan a i svaki dan kuham pecem i to po 3 -4 sata... Ja nemam plin


< Poruku je uredio Nunny -- 5.9.2009 14:39:40 >

(odgovor članu mama2009)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Štedite li i kako?
5.9.2009 14:40:30   
acudesa
IZVORNA PORUKA: mama2009

nemam plin, al pokusala sam i kao racionalnije trositi, samo kad je jeftina kuhati prati al ista stvar, racun manji za 3 KM

Boga mi, ja kad sam imala dvofaznu itekako je vidljivo bilo kad palim bojler na jeftinoj i uključujem mašinu i tako to
više se pridržavaj rasporeda, zašto bacati pare-bolje kupi sebi kakvu krpicu

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu mama2009)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Štedite li i kako?
5.9.2009 14:46:41   
mamine oci
imate vec temu koliko struje trosite pa tamo mozete dobit vise infrmacija a j ko stedela ko ne meni uvjek 45-50km

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Štedite li i kako?
5.9.2009 14:48:14   
mama2009
ja stvarno ne znam sediti, voljela bi da mogu i znam al user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Princeza dosla 05.02.2010

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Štedite li i kako?
5.9.2009 14:49:57   
Romali
IZVORNA PORUKA: Nunny

evo zadnji mi je 26,23KM i obicno bude izmedju 23 i 25KM stim da kod mene peru 2 masine svaki dan a i svaki dan kuham pecem i to po 3 -4 sata... Ja nemam plin



Čovječe , ovo je za user posted image . Ja ne perem 2 mašine svaki dan,kuham uglavnom na plin, a ljetni račun mi došao 46 KM. Je li mi to klima sve pojela...?

Štednja? Misaona imenica.


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu Nunny)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Štedite li i kako?
5.9.2009 14:54:08   
lely
IZVORNA PORUKA: Nunny

evo zadnji mi je 26,23KM i obicno bude izmedju 23 i 25KM stim da kod mene peru 2 masine svaki dan a i svaki dan kuham pecem i to po 3 -4 sata... Ja nemam plin



Nunnyuser posted image user posted image user posted image
Mi smo tek odvojili struju,nije nam stigao jos ni jedan racun,ali nadam se da ce biti manji nego do sada kada smo placali po pola sa mm amidzom sa sprata.
Ja bojler nikad ne gasim,rekli mi da se takomanje trosi,kuham na jeftinoj,peglam i ukljucujem masine na jeftinoj...Pa vidjet cemouser posted image

A stedim i imam do prve prilike kad prigusti i onda sve potrosimouser posted image ,nije za pohvalu al tako se mora...user posted image

< Poruku je uredio lely -- 5.9.2009 14:58:00 >

(odgovor članu Nunny)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Štedite li i kako?
5.9.2009 14:56:08   
Ilhana RR
Nestedim a kad mi za nesto treba znam nacin kako da ustedim... odvojim svaki mjesec onoliko koliko mislim da mogu preziviti bez toga i dadnem mami da cuva... znam da ona ce to cuvati nece mi dati ako mi bas bas nije potrebno hahaha =)

Tako sam vazda radila i uvijek sam mogla da ustedim... al sad nazalost nema se jos od cega... sledeci mjesec ako Bog da bice bice =)

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu lely)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Štedite li i kako?
5.9.2009 14:58:28   
mama2009
bojler ne gasim, frizider isto user posted image , kuham malo i ne gledam kad, peglam samo nedjeljom, masinu za ves i udje ukljucim po jeftinoj......ostaju kompijuteri, tv, sijalice......racuni su mi u 3-5 KM razlike znaci od 55-60KM

_____________________________

Princeza dosla 05.02.2010

(odgovor članu lely)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Štedite li i kako?
5.9.2009 15:02:12   
veeseelaa
štednja??? hm
teško je danas štedjeti jer se nema odakle, plata jedna potkrpi elementarne troškove e sad naravno da se štedi u smislu da se manje potroši elek.energije, telefona i sl
Al u smislu nekih štednih računa mislim da u većine građana BiH to ide malo teže user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu mama2009)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Štedite li i kako?
5.9.2009 15:06:34   
Ilhana RR
imam vam prijedlog... namiruj te se preko vikenda... jer stvarno su extra vikend ponude... ja sam znala otici da se namirim radnim danom uzmem malo platim puno a odem za vikend uzmem tri put vise a platim manje...

Ja ovde dobivam reklame iz prodavnica nedelja ponedeljak i utorak... napisem listu sta mi treba i pored svake stvarcice napisem u kojoj prodavnici mi je to jeftinije... i ako imam vise stvarcica isplati mi se otici do svake te prodavnice (i nako je grad mal pa zacas se svukud stigne sa autom)

Gledam takodjer ako je nesto na superjeftinoj cijeni od povrca kupim i stavim u zamrzivac, meso uzimamo samo na veliko. Nedavno smo uzeli tele koje smo podijelili na tri porodice, moji roditelji, brat i ja... tako da toga imam da mi moze dugo biti a ustedila sam na tome oko 400 eura...
Sad je bila paprika povoljna tako da sam uzela jedno 7-8 kila toga koju sam pripremila u razne vrste, isjeckala, pripremila za punjenje, na vece komade isjeckala, stavila u zamrzivac i kad izvadim ko nove ;)

Buranije sam isto dobila od mojih, moj babo sije, i to sam fino pripremila u kese i u zamrzivac...

Sampinjone friske uzimam samo kad su na snizenju i njih isto pripremim i u zamrzivac, svo frisko povrce sto se pripremi i stavi u zamrzivac frisko ostane frisko....

Znaci ostane mi mlijeko, sir i brasno koje su bitne al nisu puno skupe pa se i mogu kupovati po potrebi...


samo nazalost, ja trosim najvise pare na glupost... mada sam prestala i sa tim jer nemam kad da idem a odlucila sam odjecu samo po potrebi kupovati jer imam pun ormar a nista nenosim... tako i Lamiji, nista joj nekupujem jer ima sto je dobivala stvari od naroda plus sto mi je dinca iz njemacke poslala od njene male kofer pun stvari za nju koje su Lamiji taman sada...

Imam cilj da ustedim 1000 eura do nove godine.... pa cemo vidjeti...

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu mama2009)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Štedite li i kako?
5.9.2009 15:07:40   
Anoniman
Kad idemo u shoping, pravimo spisak(i 95% ga se pridrzavamo).
Kuham hljeb, pa se i tu ustedi nesto.
Koristim maximalno jeftinu trifu (struje  dolazi izmedju 20-30KM u ljet. periodu, a u zimskom izmedju 40-50KM).
Imamo "fond" za more, registraciju....pa ubacujemo kad stignemo i koliko stignemo...Ne podmiri, ali dobro dodje.
Farah ima svoju kasu.

Kao sto Ilhana napisa, zamrzavam povrce koje sam dobila od roditelja. Inace ne kupujemo krompir, luk, mahune, grasak, mrkvu, ....jer sve to moji siju. Domace, neprskano, a dzabe(doduse, pomognemo im oko toga, ali odoh ja sad u OT).

Jedino gdje ne mozemo da se kontrolisemo jeste kad izadjemo, pa hocemo ovo, ono, jede nam se, pije nam se....Ili kad odem u Fis Vitez( a uvijek svratimo kad idemo kod svekrve), pa me namame neka snizenja i akcije. Kupim neke gluposti koje mi bas i ne trebaju, a potrosi se...




< Poruku je uredio pahuljica farah -- 5.9.2009 15:11:51 >

(odgovor članu Ilhana RR)
  Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Štedite li i kako?
5.9.2009 15:19:21   
milenium
Mi ne štedimo,jer nam i ostane.Hvala Bogu kad imamo to što imamo,zadovoljna sam ovim kako živimo do sada!user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Štedite li i kako?
5.9.2009 15:35:21   
Nunny
ja ne palim bojler na skupoj znaci bas za sve cekam jeftinu ukljucujuci i peglanje a da to je recun za "ljetnju" struju zimski racuni budu i do 10 KM veci nazalost na to se ne moze uticati..

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Štedite li i kako?
5.9.2009 16:12:53   
elkina_mala
user posted image za vas!!
dok citam vase postove,citam i muzu,jednostavno sam user posted image WAOOO!!!
mi mjesecno imamo oko 1450 eura,od toga otprilike 850 ide" za stan i kredit,ostalo neznam ni sama gdje ode:s ah da i ide u radnju na pocetku mjeseca (oko 130 eura) ali ljudi mi nezznamo kako ustedjeti:s:s probali i nemoze!!!! a zaista bi mi trebalo da ustedimo jer ovako nedide vise...nemoze...imal neka neki savjet???pozz i svaka vama cast!!!user posted image

_____________________________

25.08.2010
Selina, pile moje malo

Tako ti je to, prijatelju znaj
danas ili sutra svemu dodje kraj
nema vise nade srce da je nadje
sve su moje druze, potonule ladje...
01.04+++29.04---- :(

(odgovor članu Nunny)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Štedite li i kako?
5.9.2009 21:25:56   
Anoniman
Voljela bih da mogu da uštedim i da znam kako al iskreno u tome se teško snalazim,što se tiče struje bojler nikada ne gasimo on je uvijek uključen,samo na jeftinoj palim veš mašinu,a peglanje,kuhanje,usisavanje to i ne gledam iskrena da budem i zimi nam nikada ne dođe preko 55 km. MM kaže da je kod tebe moja plata mi već 10-tog u mjesecu ne bi imali feninga,ja kad krenem u kupovinu napravim spisak ali ga rijetko kada pridržavam,uvijek je tu nekih stvari koje mi nisu neophodne,a što se tiče mene same eee tu najmanje trošim,tu gledam sebi da kupim jeftino,da uštedim ali Asji kad krenem kupovati tu neznam da stanem,ali nastojim i trudim se da štedim jer nisam u situaciji da rasipam,posebno sada nastojim da štedim sad kad je ova kriza. Štednja je zaista sada u ovakvom vremenu potrebna,mislim da svaka žena bez obzira koliko ima treba da nastoji da uštedi,jer novac je danas teško zaraditi.

(odgovor članu elkina_mala)
  Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Štedite li i kako?
5.9.2009 21:40:19   
Hanady RR
ja vala štedim al kad uštedim  ih potrošim ih pa opet u štednju.

struju pratim skupa i jeftina i razlika se vidi garant.

plin sam sankcionisla prošle zime kad me izradio i nestalo ga  a ja trudna i fino kupim kamin ugradim u dnevni boravak pa sam umjesto 500 KM za grijanje davala 230 Km maksimalno za plin. Drva i uglja ima u garaži još od mm roditelja a na sve to imamo voćnjak koji moj mm stalno nešto rezuka pa sve garne meni u kamin. sad sam kupila paletu drva i paletu briketa i opet će mi ostati love od plina.

Od svake sam plate ostavljala 30 KM za štednju i sad od naknade porodiljske ostavim to ostavim i pravim se da ga nema, kad uštedim odme i kupim hitne stvari koje trebam, npr. tako sam kupila kamin za 750 KM u OBI-ju.

Svaki dan ja i mm ubacujemo po 2 KM u kasicu za djecu, sva bajrambanka ili ako neko da pa čak i 10 pfeninga a kamoli cenera ide u kasu..i drage moje od toga je moja hanady kupila sebi sev za more. Kostim, sandale, cipele nove, šlauf, miške, bazen, čamac, dušek, pumpu za dušek , peškir barby i još joj ostalo za sladoled i svašta nešta...čak je mama sebi kupila usisivač na vodu 198 KM i kasa još uvijek nije potpuno prazna.

ja jednostavno mislim da ta štednja koju ja sprovodim nikada me neće dovesti u situaciju da nemam dinara kod sebe šrije prvog. Eto recimo moja kolegica i njen mm svakog 20-tog počnu sa kukanjem i ako im se najaviš na kafu poželjno bi bilo da je sam doneseš, koma...meni vala čak i kad bi ukinuli porodiljsku naknadu nebi bilo tako loše jer sam svu lovu sa babina bebinih ostavila za nedaj Bože.

I da kažem da sam davno još kad sam se udala 2000 Km ostavila u slučaju da mi nedaj Bože neko bude bolestan ili u slučaju da mi jave da mi šta za mamu moju. Ako bude po redu treba biti spreman na sve neću valjda pozajmljivati pare da mami dženazu i tevhid sprovedem.






_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Štedite li i kako?
5.9.2009 21:53:27   
Doraa
Ma joj plače mi se kad samo pomislim...naučila sam štedjeti kad sam cura bila ali na ništa ne možeš ništa ni uštedjeti...
Od jedne plate od 600KM min.200KM ode na hranu(iako je glavni luksuz u toj nabavi da li kupiti tubu majoneze ili ovaj put priuštiti si wc-osvježivač)-sramota!
Gorivo za posao i par izlazaka 50KM.50KM ode na pelene i sl.za malog.30KM za račune telefona i televizije (imam sreću da mi svekar plaća struju)..20KM potošimo na par kafa...i ostane 50KM vanrednih troškova-ili pregled i tablete(trudna sam) ili nekom bude rođendan ili treba u kuću kupiti peškire,wc prostirke,..i dr.potošna roba.
Ma grozno! Još ni ja ni muž nit pušimo nit pijemo.
Dakle,uspijemo uštediti nekih 200Km čak i od tih bijednih 600KM ali to ode na "krupna" godišnja ulaganja: drva,registracija auta,neka prepravka u kući...
I šta čovjek da kaže na to??? Najbjednije je što mi u Bosni pola plate odvojimo za osnovne BAŠ OSNOVNE namirnice a vani po istim i čak nižim cijenama kupuju uz daleko veća primanja.
Ja lično,opet se ne žalim.Hvala Dragom Bogu uvijek ima nekakve nafake i poguraju roditelji nekad s nekim sitnim ali bitnim stvarima...
Kažem samo hvala Bogu pa je nafaka od njega a ne od državnih vlasti ili poslodavaca.


_____________________________

Ja sam bogata žena hB

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Štedite li i kako?
5.9.2009 23:31:13   
almai
Dora ovu zadnju recenicu bas si fino reklauser posted image user posted image user posted image user posted image
Ja licno jos nisam u situaciji da mogu ustedjeti...prvo se trebam izcubati iz kredita i dugova i tek onda mogu razmisljati o stednji.Hvala Bogu opet se nezalim najbitnije je da smo svi zdravi i zivi i da imamo sta pojest i popit ,a do N.G. nadam se da cu uspjet sve dugove odplatiti i poceti sa stednjomuser posted image


_____________________________

moja su djeca zlatna...
kad spavaju:))

(odgovor članu Doraa)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Štedite li i kako?
5.9.2009 23:35:56   
teta berta
Kod mene novčanik do 20 - og izblijedi, blago onom ko moze da stediuser posted image

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu almai)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *