|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Alergija na jaje
4.3.2009 21:58:16   
Amrino
Ono sto me ponukalo da otvorim ovu temu je slucaj koji se neki dan desio... Moja prijateljica ima curicu od 9 mjeseci. Malena je dobila temperaturu i nakon necijeg savjeta pokusali su je oboriti tako sto su joj rukice i nogice namazali bjelancetom. Dijete je oteklo...cak joj se jadnici i oko zatvorilo...user posted image user posted image user posted image . Doktor je utvrdio alegriju na jaje.
Htjela sam samo napisati (i upozoriti ) da se alergija moze desiti i na ovaj nacin...Sva sreca sto se majka pridrzavala tabele dohrane pa joj nije dala bjelance da pojede...


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010


Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Alergija na jaje
4.3.2009 22:28:35   
dinaa
Nisam znala da se alergija na jaje moze i na taj nacin manifestovati,a znam dosta slucajeva gdje je bjelance pomoglo pri snizavanju temperature,sve u svemu opreza nikad dosta.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Alergija na jaje
26.5.2009 14:07:51   
Anoniman
pošto ću još malo djevojčici dati žumance da proba (naravno postepeno) zanima me kako uočiti i na koje se sve načine može manifestovati alergija. Otkako su krenule vrućine moja djevojčica se zna izasuti od znoja (po leđima, rukama, zavisi) jer ima jako osjetljivu kožu, pa ne znam kako bih razaznala šta je u pitanju?!

< Poruku je uredio Shee -- 26.5.2009 14:08:07 >

(odgovor članu dinaa)
  Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Alergija na jaje
26.5.2009 14:09:58   
Ilhana RR
moja mala braticna je alergicna na jaje... a to su joj utvrdili kad joj je bilo 3 mjeseca u koje ja nevjerujem jer u nje jedini simptom to je osip po licu a nigdje drugo ga nema... i taj osip ima iako je moja snaha prestala da jede sve sa jajetom jer je doji...


_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Alergija na jaje
26.5.2009 14:25:26   
hanabanana
zar se dijete treba ugušiti da bi rekli: da, bila je zaista alergična???

Shee - prvi dan skuhaj jaje, dobro skuhaj, onda daj 1/8 žumanca uz kašicu koju taj dan ima za ručak. Onda povećavaj količinu.

obično nema alergije na žumanac, kada se radi o alergiji na jaje onda se alergija javlja zbog bjelanjca. Ali kada skuhaš jaje onda nema šanse da uleti i dio bjelanca.

Alergiju ćeš prepoznati po dermatitisu koji se izbaci na koži ( blagi oblik ) u obliku tačkica, plikova ili slično. I moja malena se malo izaspe od vrućine ali uglavnom iza vrata, ne po licu.

< Poruku je uredio hanabanana -- 26.5.2009 14:27:17 >

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Alergija na jaje
26.5.2009 22:21:56   
Anoniman
Shee, alergiju na hranu ces vidjet, jednostavno ces primjetit, od jajeta pogotov. Moj Davud ima alergiju samo na kupovna jaja, na domaca nema. To sam dva puta probala i uvjerila se. Jer je radio i alergo test prije nego sto sam mu dala jajae i test je bio negativan.
Ja sam jaje dala prvi put sa 8 mjeseci jednu trecinu zumanceta, pa kroz 4 dana opet trecinu, pa onda presla na pola. Kad je dobio drugu polovinu kroz 5 dana dobio je alergiju, i nisam davala do neki dan, kad je pojeo citavo zumance i nista. Posle 7 dana, mu dam opet zumance, ali ovaj put kupljeno u marketu, i dobije alergiju. Posle opet domace i nema nista. Pricala sam s jednim dr, koji mi je rekao, da se tim kokama daju neki antibiotici koji izazivaju reakciju kod djece koja nemaju alergiju na jaja, a ipak dobiju osip u vrijeme kada to jedu.
Nadam se da ces uspjeti i proci bez problema.

(odgovor članu hanabanana)
  Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Alergija na jaje
26.5.2009 22:28:59   
Anoniman
hvala vam na odgovorima... maida to je strašno. nadam se da će  biti ok.

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Alergija na jaje
26.5.2009 22:33:26   
Anoniman
Ma ok je. Proslo je odmah hvala Bogu. Sad zadnji put pocelo se sirit od usta preko lica, ali samo malo. Imao je ukupno 5-6 flekica na licu. Ja sam mu odmah dala da doji i povuklo se.

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Alergija na jaje
10.6.2009 12:47:05   
teta berta
mi smo prbali žumance i nije bilo reakcije, danas planiram bjelance, kako, koliko, na koji način???

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Alergija na jaje
10.6.2009 12:57:48   
Golubica
Ja sam jucer Asji napravila jaje bez da sam odvajala bjelance. Maca sve fino pojela, a hvala Bogu nije bilo nikakve reakcije. Uh pao mi kamen sa srca, jos jedan korak naprije u vezi ishrane. 

_____________________________

Asja, 02. 08. 2008.

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Alergija na jaje
10.6.2009 13:24:37   
teta berta
kako si joj dala jaje kuhano ili...

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu Golubica)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Alergija na jaje
21.8.2009 22:16:02   
Amrino
Nedavno je prijateljica s pocetka price odvela malu na alergo test. Ispostavilo se da je zaista alergicna na jaje- iako ga je u zadnjih godinu dana jela stalno i nije imala reakcije. Kako joj je doktorica objasnila- alergija je takva da ne mora doci do reakcije svaki put. Dijete moze pojesti jaje pedeset puta i da tek pedeset prvi put ima reakciju. Preporucuje se da se do trece godine jaaaako pazi na to jer postoji mogucnost da do trece godine alergija nestane- a ako se ne bude pridrzavala nekih stvari dijete moze s tom alergijom imati problema cijeli zivot. Njoj je za pocetak rekla da narednih sest mjeseci dijete ne smije pojesti nista sto sadrzi jaje. Za kasnije ne znam...
Eto- ako nekoga zanima...


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Alergija na jaje
21.8.2009 23:46:41   
veeseelaa
a šta kaže tablica dohrane? kada dati bjelanjce a kada žumance?
moja malena probala i jedno i drugo, sve ok, da napomenem ima 7 mjeseci

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Alergija na jaje
21.8.2009 23:53:59   
mamine oci
tabela kaze  nakon navrsene godine jaje ti nemoj preterivat ako je probala ok sad ce Aki jos malo pa godinicu ima da rucki sve...

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Alergija na jaje
22.8.2009 0:01:05   
remzy
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

a šta kaže tablica dohrane? kada dati bjelanjce a kada žumance?
moja malena probala i jedno i drugo, sve ok, da napomenem ima 7 mjeseci



ja sam svojim pacicima jaje davala sa 10 mjeseci ali sam ih pravila sa pavlakom i to sto vise pavlake, ali bila sam ipak na oprezu ,jer kazu do 1g treba sacekati sa jajima!!!
a sto se tice jaja u piti ili u nekoj drugoj hrani ,ja mislim da su to male kolicine bjelancevine koje nebih trebale smetati bebi,ali opet zavisi od djeteta do djeteta!!!
draga moja ,jos malo pa ce Ajsi godina,strpi se!!!


_____________________________

Lamija 07.08.2002god
Fatih 07.02.2006god
Ambera 12.08.2008god

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Alergija na jaje
22.8.2009 0:04:04   
malena_t
IZVORNA PORUKA: hanabanana

Alergiju ćeš prepoznati po dermatitisu koji se izbaci na koži ( blagi oblik ) u obliku tačkica, plikova ili slično. I moja malena se malo izaspe od vrućine ali uglavnom iza vrata, ne po licu.



Mene je tog jajeta bas strah. Znam za slucaj djevojcice koja je umalo umrla zbog alergije na jaje - nastupilo gusenjeuser posted image user posted image user posted image . Nakon toga, bila mala kao mrva, a kad joj das nesto da jede obavezno pitala ima li jajeta. Sad je hb velika curauser posted image


_____________________________

21.03.2009. rodio se majkin sin

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Alergija na jaje
23.8.2009 13:30:56   
veeseelaa
ako je dijete alergično na jaje, alergično je i sa 5,7 ili 12 mjeseci
kad god da ga proba ako je alergično belaj je

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu malena_t)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Alergija na jaje
23.8.2009 13:35:29   
teta berta
IZVORNA PORUKA: Amrino RR

Nedavno je prijateljica s pocetka price odvela malu na alergo test. Ispostavilo se da je zaista alergicna na jaje- iako ga je u zadnjih godinu dana jela stalno i nije imala reakcije. Kako joj je doktorica objasnila- alergija je takva da ne mora doci do reakcije svaki put. Dijete moze pojesti jaje pedeset puta i da tek pedeset prvi put ima reakciju. Preporucuje se da se do trece godine jaaaako pazi na to jer postoji mogucnost da do trece godine alergija nestane- a ako se ne bude pridrzavala nekih stvari dijete moze s tom alergijom imati problema cijeli zivot. Njoj je za pocetak rekla da narednih sest mjeseci dijete ne smije pojesti nista sto sadrzi jaje. Za kasnije ne znam...
Eto- ako nekoga zanima...



Pricitah sada ovaj tekst i odmah se zaptah : "sta ako je alrgicna na jaje, a mora primiti mmr vakcinu?" A Nika je jaje jela vise puta i nije bilo reakcije, u petak je planiram voditi na vakcinaciju.

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Alergija na jaje
23.8.2009 15:22:53   
Amrino
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ako je dijete alergično na jaje, alergično je i sa 5,7 ili 12 mjeseci
kad god da ga proba ako je alergično belaj je


Da ali drugacije je kada se reakcija pojavi kod djeteta od 12. i 5. mjeseci...Kod djeteta od 12. mjeseci organizam je mnogo jaci da se izbori s tim nego kod male bebice.


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Alergija na jaje
23.8.2009 15:24:34   
Amrino
IZVORNA PORUKA: teta berta

IZVORNA PORUKA: Amrino RR

Nedavno je prijateljica s pocetka price odvela malu na alergo test. Ispostavilo se da je zaista alergicna na jaje- iako ga je u zadnjih godinu dana jela stalno i nije imala reakcije. Kako joj je doktorica objasnila- alergija je takva da ne mora doci do reakcije svaki put. Dijete moze pojesti jaje pedeset puta i da tek pedeset prvi put ima reakciju. Preporucuje se da se do trece godine jaaaako pazi na to jer postoji mogucnost da do trece godine alergija nestane- a ako se ne bude pridrzavala nekih stvari dijete moze s tom alergijom imati problema cijeli zivot. Njoj je za pocetak rekla da narednih sest mjeseci dijete ne smije pojesti nista sto sadrzi jaje. Za kasnije ne znam...
Eto- ako nekoga zanima...



Pricitah sada ovaj tekst i odmah se zaptah : "sta ako je alrgicna na jaje, a mora primiti mmr vakcinu?" A Nika je jaje jela vise puta i nije bilo reakcije, u petak je planiram voditi na vakcinaciju.


Ako je dijete imalo bilo kakvu reakciju na jaje- ni pod razno ne smije primiti tu vakcinu. Zato u ambulanti naglase da se prije vakcine treba probati cijelo jaje. Vakcina se daje kada dijete napuni 13. mjeseci a jaje se treba cijelo do tada probati.


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Alergija na jaje
26.8.2009 18:46:11   
teta berta
Nika je jela jaje ali samo kuhano, jučer ga je pojela cijelog i nije bilo reakcije. Ali... Danas sam nama dvoma pravila kajganu, sa vrhnjem za kuhanje i dala i njoj da proba. Nije joj se bas svidilo pa je pojela samo zalogajčić i za manje od 5 min nakon toga pojVILE SU SE CRVENO - LJUBIČASTE FLEKE oko usta i onda se prosirile do ispod oka i za 20 MIN POTPUNO NESTALE. Da napomenem da je jaje do sada jela samo kuhano, nikako pečeno. Moze li ovo biti znak alergije na jaje iako da jos napomenem sa kuhanim nije bilo reakcije???? Molim vas odgovorite jer planiramo na vakcinu. Hvala vam

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Alergija na jaje
26.8.2009 18:51:49   
Anushka
teta berta, moj alen je jeo kuhano zumance nekoliko puta pa onda i cijelo jaje u pitama ,tjestenini i sl, kad je pojeo kremu od jaja (kao domaci puding skuhano zumance i skrob u mlijeku i poslije dodano bjelance), umeljao je svoje rukice a onda i lice tom kremom i buknuo je strasno toliko da smo u hitnoj zavrsili. Sreca samo je reagovao kontaktno urtikarijom - crvenilom i plikovima i povuklo se 2 sata poslije injekcije. Oticalo mu je lice ali nije grlo i nije bilo povracanja niti sta slicno tj vari ga dobro ali u kontaktu sa kozom je katastrofa. A prije toga je bar 7-8 puta dosao u kontakt sa bjelancetom bez reakcije, i ima 10 mjeseci.
mislim da je alergija jer ne znam sta bi drugo moglo bitiuser posted image  

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Alergija na jaje
26.8.2009 19:01:16   
teta berta
i ja isto mislim jer sve je do sada prbala, jedino nije to vrhnje za kuhanje, ali je obico vrhnje pa sumnjam da je to. Zna li itko kako se radi taj alergo test jer stvarno necu ici na vakcinu dok to ne utvrdim...
Ili da i sutra probam s kajganom pa da vidim hoce li biti reakcije?????? Nikada se jos nije ovako izasula po licu do sada

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu Anushka)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Alergija na jaje
26.8.2009 19:21:03   
Anushka
alergotest sam do sada cula da u Sa rade a predpostavljam da ima i u drugim bolnicama, ne znam cak ni da li ovdje u Ze to rade. Ako se usudjujes mrvicu bjelanceta na rukicu joj namazi i daj joj jedan zalogajcic pripremi se za potencijalne reakcije.

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Alergija na jaje
26.8.2009 19:31:08   
teta berta
ANUSKA HVALA TI PADA NOC PA SE NE USUDUJEM ako ne do Bog nesto bude a ja sama kuci

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu Anushka)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *