|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Alergija na paradajz
26.8.2011 19:51:26   
Sonja
drage mame postavila sam ovdje temu jer se radi o mom djecaku koji ima 2 i pol godine

u zadnja 2 mjeseca kad god jede paradajz kecap ili bilo sta od paradajza izaspe se i zacrveni po licu i onda se cese i govori da ga boli

mene cudi sto je to njemu tek sad pocelo jer i prije je jeo paradajz a nije nikakvih reakcija bilo..

da li se to desilo jos nekomeuser posted image

_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Alergija na paradajz
26.8.2011 20:59:29   
Anoniman
Nema veze sto je  on prije jeo moze biti da je bio alergican ali se nije manifestralo ni u kojem obliku ceskanja,osipa,kaslja,napada gusenja, oticanja itd
Mojmali je alergican na jaja ,ljesnjake i orahe to smo saznali kad smo isli na alergotest bockanja,tad smo dali krv i narednog puta kad smo stigli rekli su nam da je alergican i na kikiriki ali da se to samo moze vidjeti prilikom krvnog nalaza, sto znaci on je jeo ali nije bilo nikakvih vanjskih reakcija....Takodjenamje receno posto se kod nas alergije manifestiraju u veoma blagom obliku ceskanje da ce kakobude rastao postepeno alergija da prestane tj njegov organizam ce se navici
Covjek moze citav zivot da jede bijeli kruh i da nema alergijei onda odjednom se pojavi....
Mislim da je najbolje da ga odvedes kod pedijatra ili koznog da uzmete alergo test koji ce vam najbolje pokazati i kako dalje...
Mi smo otkrili alergije krajem juna i receno namje da izbacimo sve te proizvode iz ishrane sad u sep idemou bolnicu da muoni daju jaje i da prate evt promjene i ako bude sve ok ici cemo redovno na rucaku boklnicu kakobi se njegov organizam postepeno navikavao....
Ali u svakom slucaju ako sumnjas idi dr jer kako su meni objasnili moze alergija manifestirati veoma blago,, ceskanje,osip alimoze i odjednom da se izrazi u gore napade ,krvarenja, gusenja,oticanja grla itd...
Sretnooo

(odgovor članu Sonja)
  Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Alergija na paradajz
26.8.2011 21:13:03   
Anoniman
Zaboravila sam napisati da se i moj mali jako ceskao ,on takodje ima ekcem (djeciji kako ga ovdje zovu) pa  uvijek kad  sam  ga vodila kod hecima oni su to pridavali ekcemu medjutim on se ceskao po citavom tijelu i ja sam skontala da je nesto drugo u pitanju  ....Tako smo i otkrili , ne znam kakoo to dole rade ali ovdje da bi mogao ici na testiranje nesmijes biti prehladjen niti pod  dejstvom ikakvih  medikamenata

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Alergija na paradajz
26.8.2011 22:46:01   
Malenaoduvijek
IZVORNA PORUKA: Sonja

drage mame postavila sam ovdje temu jer se radi o mom djecaku koji ima 2 i pol godine

u zadnja 2 mjeseca kad god jede paradajz kecap ili bilo sta od paradajza izaspe se i zacrveni po licu i onda se cese i govori da ga boli

mene cudi sto je to njemu tek sad pocelo jer i prije je jeo paradajz a nije nikakvih reakcija bilo..

da li se to desilo jos nekomeuser posted image


to ti je kao sa jagodama, mozes ih jesti cijeli zivot i da odjednom budes alergican ili osjetljiv na njega.
moj stariji je prosle godine jeo, a ove je poceo da se osipa i da se crveni oko usta tako da sam mu ja prestala davati.
ove mu godine necu vise davati ali cu probati iduce opet.

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Alergija na paradajz
27.8.2011 10:47:20   
Amani12
Uh,alergije...user posted image
Najbolje je da djecaka odveces dermatologu koji ce utvrditi da li je to zaista alergija na paradajz.
I da,vrlo moguce da se alergija javi nakon odredjenog vremena koristenja namirnice bez pratecih simptoma.
Mi smo takodjer radili alergo testove koji su pokazali alergiju na dosta namirnica,ali na mlijeko nisu,a znamo provjereno da je na mlijeko alergican.
Uglavnom mi imamo atopijski dermatitis od rodjenja i jako slab imunitet sto je povezano sa alergijama koje moj djecak ima.
Mi smo alergicni na laktozu i protein kravljeg mlijeka,bjelance,citruse,ribu i morske plodove,orasaste plodove,jagodicaste plodove,paradajz,kakao,prasinu...
Kod nas se simptomi se manifestuju : osipom,svrbezom,pogorsanjem dermatitisa,pogorsanjem alergijskog bronhitisa i proljevom...
S obzirom da je vec tri mjeseca zdrav hB i imunitet je ojacao,poceli smo mu davati pomalo odredjenih namirnica,recimo mileram mu dam,ali na kravlje mlijeko jos uvijek odmah odreaguje...
Nemoj da brines Sonja,samo iskljuci paradajz iz ishrane,pa nakon odredjenog vremena opet probaj dati...
Doktori ce ti to sve lijepo objasniti,a ja ti saljem jedan veliki zagrljaj podrske user posted image


_____________________________

21.12.2009. Najljepse Sunce obasjalo nase Nebo Ljubavi <3
30.01.2016. Nova najveca Ljubav stigla u nas zagrljaj <3


(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Alergija na paradajz
27.8.2011 12:45:19   
Anoniman
Ovdje ne dozvoljavaju da sami eksperimentisemo sa davanjem namirnica na koje postoji alergija kod kuce,radi nedaj Boze alergo napada,


(odgovor članu Amani12)
  Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Alergija na paradajz
27.8.2011 12:53:18   
Amani12
Mi smo po preporuci doktora,ali doma smo mu davali.
Ma gore je sve sredjenije,znas kako to vec kod nas ovdje ide...user posted image


_____________________________

21.12.2009. Najljepse Sunce obasjalo nase Nebo Ljubavi <3
30.01.2016. Nova najveca Ljubav stigla u nas zagrljaj <3


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Alergija na paradajz
27.8.2011 13:00:33   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Amani12

Mi smo po preporuci doktora,ali doma smo mu davali.
Ma gore je sve sredjenije,znas kako to vec kod nas ovdje ide...user posted image



Ma mene su isprepadali svega mi on je npr jeo smoki sa  kikirikijem ponekad pomalo,ali samo krvni nalaz pokazazao da mu skodi i dr kaze da naad odjednom moze doci npr kad bi konzumirao umjesto pola kesice npr citavu....Sad sta god mu dajem dajem pomalo....Sad u sep idemo u bolnicu da mu daju jaje da jede i da prate , ja se nadam da ce sve biti ok ....Jaja haman u svakoj namirnici , ne smije jadnicak nista da pojede user posted image user posted image

(odgovor članu Amani12)
  Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Alergija na paradajz
27.8.2011 13:07:39   
Amani12
Uh,draga moja,znam kako ti je...
Meni citav spisak dadose zabranjenih namirnica.
Majke mi ne znam na cemu je dijete zivjelo.
Ali evo sad ide nabolje,nadam se da cemo se u buducnosti potpuno rijesiti alergija,sto i vama od srca zelim...user posted image
Meni su najgori bili simptomi dok nismo utvrdili sta je zapravo problem...user posted image


_____________________________

21.12.2009. Najljepse Sunce obasjalo nase Nebo Ljubavi <3
30.01.2016. Nova najveca Ljubav stigla u nas zagrljaj <3


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Alergija na paradajz
27.8.2011 13:25:19   
Anoniman
Isto i kod nas imamo spisak kako se jaja kazu u svijetu proizvodnje,pa gdje ih ima,ali htjelasam reci maloprije posto vidimni tvoj maleni  ne smije orasaste plodove kao nimoj i odmah su mi rekli dane smijeni grasak jer ima istu konstitenciju ....
A sto se tice alergija ja sam odmah znala daje alergican na nesto samo nisam ni sanjala da ce to biti jaja....Porodjenju su mu iz pupcanevrpce vadili uzorak i pokazao je da  ima 50 % da ude alergican jer mu je i otac alergican ....Nadam se da cemo se rijesiti i a ce pilicimoci sve ruckiti

(odgovor članu Amani12)
  Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Alergija na paradajz
27.8.2011 14:11:30   
R&T@
IZVORNA PORUKA: MarinaDK

.Porodjenju su mu iz pupcanevrpce vadili uzorak i pokazao je da  ima 50 % da ude alergican jer mu je i otac alergican ....


Kad cemo mi u BiH to dozivjeti...user posted image


_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Alergija na paradajz
27.8.2011 20:00:07   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: tajra

IZVORNA PORUKA: MarinaDK

.Porodjenju su mu iz pupcanevrpce vadili uzorak i pokazao je da  ima 50 % da ude alergican jer mu je i otac alergican ....


Kad cemo mi u BiH to dozivjeti...user posted image



Toje ovdje poizboru pitaju  u toku trudnoce zeleli roditelji testove ,sve je gratis tako da samja pristala,sto da ne

(odgovor članu R&T@)
  Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Alergija na paradajz
28.8.2011 11:35:35   
Sonja
hvala vam na odgovorima

za sad cu mu izbaciti paradajz iz ishrane pa cu vidjeti sta dalje

a sa koliko godina se moze raditi test?
neko mi rece sa 3-4 g

_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Alergija na paradajz
28.8.2011 11:38:46   
Amani12
Mi smo radili sa 16 mjeseci,mislim....
Ma da kazu da su mnogo tacniji nakon druge godine...


_____________________________

21.12.2009. Najljepse Sunce obasjalo nase Nebo Ljubavi <3
30.01.2016. Nova najveca Ljubav stigla u nas zagrljaj <3


(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Alergija na paradajz
28.8.2011 11:45:56   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Sonja

hvala vam na odgovorima

za sad cu mu izbaciti paradajz iz ishrane pa cu vidjeti sta dalje

a sa koliko godina se moze raditi test?
neko mi rece sa 3-4 g


Ovdje je sa dvije godine ,ali eto mi smo ga uradili da 16 mjeseci jer je bilo neophodno , cesanje je bilo stravicno, napravio je sebi rane po tijelu,stomacic mu je bio ko onaj smirgl papir grub.....

(odgovor članu Sonja)
  Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Alergija na paradajz
28.8.2011 14:58:59   
Malenaoduvijek
IZVORNA PORUKA: Sonja

hvala vam na odgovorima

za sad cu mu izbaciti paradajz iz ishrane pa cu vidjeti sta dalje

a sa koliko godina se moze raditi test?
neko mi rece sa 3-4 g

mozes ti  i sada raditi samo sto kazu da su sa 3 pune godine rezultati mjerodavni, da sve sto je prije uradjeno i pokaze da je pozitivno ne znaci da ce i kasnije biti pozitivno, odnsno da ce dijete biti alergicno.


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Alergija na paradajz
28.8.2011 17:22:34   
Sonja
a da li ja mogu traziti da mu urade i test na penicilin jer je kao beba jednom se sav osuo kad je pio sirup..i dr. napisala da je mozda od pencilina ..tad je pio ja mislim 5 dana sirup pa se onda osuo...

ili posebno mora raditi hranu a posebno lijekove???

_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Alergija na paradajz
28.8.2011 17:25:52   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Sonja

a da li ja mogu traziti da mu urade i test na penicilin jer je kao beba jednom se sav osuo kad je pio sirup..i dr. napisala da je mozda od pencilina ..tad je pio ja mislim 5 dana sirup pa se onda osuo...

ili posebno mora raditi hranu a posebno lijekove???


Ja sam kad sam isla kod hecima rekla na sta sumnjam , a normalno je da semnogi osipaju poslije penicilina i antibiotika ....Samone kontam tebe sto nisi odmah reagovala ili ti skupljas simptome pa to odjednom da odradis, sa alergijama se nije zezati

(odgovor članu Sonja)
  Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Alergija na paradajz
28.8.2011 17:34:12   
Sonja
user posted image user posted image

kad je bilo to sa sirupom bio je bas beba a kod nas ne rade te testove dok je beba...tad mi je rekla da mogu provjeriti kad bude imao 3-4g
od tad ne koristi nikakve sirupe sto imaju pencilin

_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 19
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *