|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Alergo testiranje
13.10.2009 10:14:18   
M kao Mama
Izvinjenje moderatorima, zbog ove teme, tražila sam u pretraživaću, ali konkretno ono što meni treba nisam našla.

Naime, Lajla mi kašlje više od mjeec dana, sve nalaze sem alergo testa smo uradili i dr. sumnja da joj je alergijski kašalj. Jutros se gušila od kašlja i nazovem Pedijatriju jer imamo uputnicu, naruče nas tek 26. 10. Ja kažem djete se guši od kašlja, veli ona meni eto može 22.

Molim Vas znate li gdje joj mogu u Sarajevu raditi alergo testiranje da je provjereno.

Hvala
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Alergo testiranje
13.10.2009 10:19:24   
Skvo RR
Mila, ja sam radila prije mislim tri  godine u Sanasi i zadovoljna sam! Sve 5!
Bas mi je zao Lajlice, a mozda nije ni alergija, evo i moja kasljuca mjesec,  sada konacno pije antibiotike!

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Alergo testiranje
13.10.2009 10:21:05   
M kao Mama
Ma, pila je i antibiotike, i sve smo probali, ne znam, baš mi je žao, još nam je ostao taj alergo t. pa rekoh da isključim i tu mogućnost. 

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Alergo testiranje
13.10.2009 10:27:13   
new mama
E bas mi je zao Lajliceuser posted image ,a mozda nije dovoljno zalijecena pa kaslje,sta kaze dr. jer i kod mene nikako Ajnu da popusti ima mjesec,sad isto kaslje,popila antibiotik,a opet kaslje,mozda je virususer posted image
pusa za Lajlu da sto prije prestane kasljucatiuser posted image


_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Alergo testiranje
13.10.2009 10:34:27   
bebano
Kao sto Skvo rece rade u "Sanasi", samo sto ja mislim da ni kod njih ne mozes svaki dan, nego recimo doktorica dolazi 2 x sedmicno.
Evo ti broj telefona pa se raspitaj da ne ides bez veze: 661 840.
Dusica draga ja se iskreno nadam da nije alergija nego samo neki dosadni kasalj koji nije dobro zalijecen.
Obavezno nam javi sta je bilo.
Pusa maloj curici

_____________________________

Luka - Mamina sreća
27.05.2008

Sunce moje malo :-))


(odgovor članu new mama)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Alergo testiranje
13.10.2009 11:04:32   
mamina cura
Ja sam radila alergo test na dermatologiji na Kosevu - odmah ispod gornjeg ulaza u kliniku. Ali su mi trebali svi nalazi da sam potpuno zdrava prije radjena testa. Bris grla, nosa, cak i snimak sinusa... Moras biti potpuno zdrava, odnosno dijete da bi radili test.
Ako ces igdje ici privatno a u pitanju je ORL - najbolji je dr Gezo na Dobrinji :)

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Alergo testiranje
13.10.2009 11:25:15   
M kao Mama
Svaki dan ili svaki drugi smo bili kod dr. na Vojničkom, ne znam više koji sirup ili alternativu joj nisam dala, ali ništa malo se smiri i nastavi, a kašalj se javio kako je krenula u vrtić. Radili briseve uredni hvala Bogu, bronhitis nije na kraju dr. dala uputnicu za alergo kaže ovo jedino još može alergijski biti.

Ne znam ni sama više šta da radim, jer mi je baš žao kada se jadna zakašlje.


(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Alergo testiranje
13.10.2009 11:26:48   
HanaBana
Almic bas mi je zao Lajle. Hana je kasljala 4 mjeseca. Popila dva antibiotika, antibiotske kapi u nos ma sve zivo probali i dr joj dala sirup za alergiju i to joj kao malo ublazilo kaslaja jer se ona gusila po noci i ja vec kontala da je vodim dr da radimo alergo testove.
U medjuvremenu nam ORL kaze da dijete vodimo na more obavezno jer ima slajma u bronhijama, ne zna izbaciti, bezveze pije antibiotike i da je najbolje da ode na more da to more ispere. Mi ga poslusamo i od tada nema problema za Hanu.
Porazgovaraj sa jos nekim dr vezano za taj kasalj i sve im objasni kada je javlja, kakav je koliko traje...
Ne bi trebalo da sada ima alergija, pogledaj samo vrijeme i sve alergije su se vec smirile, osim ako nije upitanju neka od alergija na prasinu ili zivotinje.
Drzim fige da sto prije otkrijes sta je i jubi Lajlu!

_____________________________

Hana 26/06/07- mamina najbolja prijateljica

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Alergo testiranje
13.10.2009 11:33:22   
mamina cura
IZVORNA PORUKA: mama alma

Svaki dan ili svaki drugi smo bili kod dr. na Vojničkom, ne znam više koji sirup ili alternativu joj nisam dala, ali ništa malo se smiri i nastavi, a kašalj se javio kako je krenula u vrtić. Radili briseve uredni hvala Bogu, bronhitis nije na kraju dr. dala uputnicu za alergo kaže ovo jedino još može alergijski biti.

Ne znam ni sama više šta da radim, jer mi je baš žao kada se jadna zakašlje.




Mislim da mozes kupiti u apoteci Flonidan sirup za alergiju. Otidji po uputnicu i pravac klinika pa vidi sa njima.
A da li vam je kuca vlazna? Neka djeca su osjetljiva na mem i gljiviceuser posted image

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Alergo testiranje
13.10.2009 11:35:46   
M kao Mama
ne, nema vlage, davala sam joj lostop, uputnicu imamo, al smo naručene tek 22. oktobra na Koševu, a meni je to puno čekati. 

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Alergo testiranje
13.10.2009 11:51:06   
HanaBana
Smiruje li joj se ista kasalj od Lostopa?

_____________________________

Hana 26/06/07- mamina najbolja prijateljica

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Alergo testiranje
13.10.2009 11:53:25   
M kao Mama
Iskreno da ti kažem ne znam, više ne znam šta sam joj davala od lijekova i od kojeg joj je bilo bolje, šta mi je kod go reko kupi joj, kupila sam i dala, i alternativne lijekove, malo joj bude bolje, pa opet bukne, ali inhalacije su joj daleko najbolje pomogle, jer od njih je prodisala

(odgovor članu HanaBana)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Alergo testiranje
13.10.2009 12:13:02   
HanaBana
Bas to podjoh da te pitam za inhalacije. Ako joj inhalacije pomazu onda to nema veze sa alergijom. To ti je nakupljeni slajm koji se ne osjeti toliko na plucima nego jednostavno dijete gusi.
Sve sam to proslo Almic sa hanom pa zato i dajem ove pretpostavke.
kojem dr si je vodila?


_____________________________

Hana 26/06/07- mamina najbolja prijateljica

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Alergo testiranje
13.10.2009 12:16:26   
M kao Mama
Moja Belma, kažem ti nisam više pametna, dr. Azra u Vojničkom, a ona misli da je kod Lajle možda genetska predispozicija, jer je haris alergičan na pencilin, pa ona to povezuje, a stavljali su joj dekstametazon u inhalacije, 

(odgovor članu HanaBana)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Alergo testiranje
13.10.2009 12:49:03   
HanaBana
Ne znam, mada ne bih rekla da je to ali nisma doktor, pa ne znam. Ja sma Hanu vodala kod raznih doktora i jedino nam je pomogla dr Gordana iz DZ omer Maslic.

_____________________________

Hana 26/06/07- mamina najbolja prijateljica

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Alergo testiranje
13.10.2009 13:10:54   
Anoniman
Alma, ja ti savjetujem da je odvedes kod dr. Sefike na pregled. Nema veze sto ne pripadas tom Domu zdravlja i sto nemas kod nje otvoren karton. Primice te, SIGURNO, kad joj objasnis o cemu se radi. I znace sta i kako dalje. Uputice te na pravu adresu i dat pravu dijagnozu.

(odgovor članu HanaBana)
  Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Alergo testiranje
13.10.2009 13:45:30   
M kao Mama
A gdje radi dr. Šefika 

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Alergo testiranje
13.10.2009 13:47:34   
lilix
dr. Šefika radi na Podhrastovima, ali trenutno je u Vrazovoj, i primiće te, i ona je stvarno najbolji pedijatar ovdje u Sa

_____________________________

08.02.2007.
23.04.2010.
mama rodila svoje kolačiće

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Alergo testiranje
13.10.2009 13:55:35   
Anoniman
U Vrazovoj je. Sretno!

(odgovor članu lilix)
  Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Alergo testiranje
14.10.2009 13:32:05   
Anoniman
Almaaaa, kako je Lajlic?
Jesi li je vodila kod dr. Sefike?

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Alergo testiranje
14.10.2009 14:43:53   
leli§

IZVORNA PORUKA: mama alma

Naime, Lajla mi kašlje više od mjeec dana, sve nalaze sem alergo testa smo uradili i dr. sumnja da joj je alergijski kašalj. Jutros se gušila od kašlja i nazovem Pedijatriju jer imamo uputnicu, naruče nas tek 26. 10. Ja kažem djete se guši od kašlja, veli ona meni eto može 22.



ma njihovi datumi za narucivanje, gluho bilo ne dao Bog nikome. pored alergije moze biti da joj se kad je bila prehladjena slilo iz nosica u pluca i da je puna slajma i sad ima nadrazaj...kakav je kasalj? suh ili ima i onaj hroptali zvuk? dusa draga mogu misliti kako joj je to tesko i dosadno... pokusaj joj dati caj od kunice ako je slajm u pitanju pomocice...isto tako ima jedan recept gdje se rotkvica presjece tako da dobijes jednu vecu i jadnu puno manju polovicu. treba da sluzi kao serpica i poklopac. unutrasnjost se odstrani da ostane samo oko 0.5cm zida debljine stavi se med i poklopi. to treba da stoji doredjeni period cini mi se 72 sata i onda se taj med iznutra daje na kascicu dva puta dnevno. to je stvarno odlicno za pluca i kasalj.

ako joj je alergija...uh samo da nije na hranu dusa draga. jesi li u domacinstvo uvela neki novi proizvod pa taman bilo nesto i nevazno kao osvjezivac zraka u tom periodu? novi det za sudje,ves,omeksivac itd...? a da je geneticka predispozicija reagovala bi na lijekove ...pogotovo jer suprug ima alergiju na penicilin koja se uglavnom manifestuje kroz osip, temperaturu vrlo rijetko kasalj. penicilin je sinteticki lijek, mozda reaguje na neki lijek koji si joj dala a sadrzi neki sastojak kao penicilin? mada ne znam, to vec traje mjesec dana do sada bi to izaslo iz organizma.

jesi li je uspijela odvesti kod ove doc. sto predlaz forumasice?

_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Alergo testiranje
19.10.2009 17:10:43   
M kao Mama
Drage, moje evo da Va javim kako je i šta bilo,

nismo išli ni kod dr. Gordnae, ni kod Šefike, ipak se ispostavilo da je naša dr. Azra, kao i uvijek do sada bila upravu. Jutros smo bili na Jezeru u alergološkom savjetovalištu i radili su joj alergo test, upravo i genetska pedispozicija je imala svoj uduio, samo što se njoj odražilo na taj kako oni kažu inhalatarno ili respiratorni, uglavno koji se udiše Tako Vam je moja maca alergična na kućnu prašinu????, meni upitnici iznad glave, praišu brišem kao i uvijek, ali eto, grinju i mačijudlaku, ni to mi nije jasno jer mace imamo već dugi niz godina, doduše ispred kuće, ali dr. mi je objasnila da je organizam večiko čudo i da se određene reakcije javljaju kada se najmanje nadamo.
Helem, dr je preporučila da joj uzmemo pumpicu, neku bebi, pa ćemo sutra kod naše dr. na konsultacije, jer je tako i rekla da je javimo svom dr.

Puno mi je lakše, jer znam na čemu smo, pa ćemo sada da se borimo sa "neprijateljima".

Hvala Vam svima na savjetima.

Ljubim Vas sve puno.

(odgovor članu leli§)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Alergo testiranje
19.10.2009 17:24:23   
tea lana
ajde pa bar znate sta je uzrok kasljanju
Moj tata je na sve moguce alergican sto postoji prasina,dlake,grinje,perje,nikoti ma ni sama ne znam na sta vec.Preko 40godina je asmaticar,naucio je da zivi sa tim.A imali smo cuku i nije imao gusenja Pusi po dvije kutije dnevno i nema gusenja.Ovo sam ti napisla ada nekada ono sto pokazu testovi ne mora biti tako.Mada nikada nije podnosio perje.I uvijek ima gusenje od toga.

Nadam se da ce Lajla da bude dobro.Punpica koja je jel ti rekla doktorica,i kad ti je prepise pitaj je kakav je uticaj na srce jer dosta tih punpica za raspiratorne organe slabi srce. 

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Alergo testiranje
19.10.2009 17:26:16   
M kao Mama
Ma, javim ja ujutro akobogda šta je bilo kod naše Azrice, a ja ću njoj gledati da tražim i lijek na bilnoj bazi.

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Alergo testiranje
19.10.2009 17:30:14   
acudesa
grinjeuser posted image user posted image user posted image user posted image
znaš li mama alma, kako sa njima izaći na kraj?

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *