|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Alocasia macrorrhiza iliti Adem
1.4.2009 16:56:53   
Ummuisa
Ova biljčica je uglavnom nama poznata i česta u našim domovima...

A izgleda ovako :

user posted image

Kako vam se sviđa?  Da li je imate? Meni je odlična, volim ovakve džunglaste biljke
i imala sam je do skora ali je nastradala i ostalo je samo stablo user posted image

Zanima ne da li se nekako može razmnožiti iz sjemena ili iz korijena... znam da se inače razmnožavanje vrši putem izdanaka ali voljela bih kad bi moglo i drugim putem, pošto ova moja nema izdanaka zasad..


Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Alocasia macrorrhiza iliti Adem
1.4.2009 17:36:47   
dina_89
imam ih ja nekoliko, same se razmnozavaju, imala sam 2 veca i na jesan je pored jednog samo narastao drugi ja ga presadila i sad mi je taj mali najdrazi user posted image  a skoro me iznenadio jos jedan mali i to narastao sam u saksiji u kojoj je nakada bio ovaj jedan veliki (znaci u praznoj saksiji),

eto pokusala sam objasniti kod mene kako se desilo, znaci sami nekako narastu valjda iz tog korjena, a i kod mene je jedan stradao bio na terasi i nism ga unjela na vrijeme tako da je smrzao ja sam odsjekla liske ostavila mozda 5cm  od zemlje tako mi je zaova rekla i njoj desilo pa da su poslije narasle nove liske pa eto i ja se nadam user posted image

_____________________________

08.06.2009 godine -nasa princeza & Sarah &

(odgovor članu Ummuisa)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Alocasia macrorrhiza iliti Adem
1.4.2009 17:56:32   
sanja bagarić
Imam i ja adama prelijep je cvijet u mene je veliki i ne može da ima više od 5 listova kad raste peti prvi se suši ali su veliki. ponekad pušta kapljice iz listova to je kako kažu kao da plaće ako nema eve. traži puno svjetlosti i listovi se okreću prema sunćanoj strani pa ga ponekad moram okrećat. pusa....

(odgovor članu dina_89)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Alocasia macrorrhiza iliti Adem
2.4.2009 11:52:03   
seki2
sada vise nisam sigurna,ali mislim da je bas ovaj cvijet bio u pitanju.U nekom djecijem casopisu sam procitala da je veoma otrovan i da ako bi dijete progutalo cak i mali komadic,moze doci do gusenja.
mislim da je to ta biljka.....jeli postoji muski i zenski cvijet...?

(odgovor članu sanja bagarić)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Alocasia macrorrhiza iliti Adem
2.4.2009 19:31:55   
Ummuisa
Mislim da si upravu.. i ja sam čula da je otrovan... ali nije jedini, otrovan je i oleander, fikus, brugmansia .. Kod mene se djeca malo veća tako da ne diraju cvjetove, ali eto bolje pripaziti, u svakom slučaju...

Koliko ja znam ima muški i ženski cvijet tj. Adem i Hava ( Eva ), i kao što reče Sanja plaču jedno za drugim ako nisu zajedno..

(odgovor članu seki2)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Alocasia macrorrhiza iliti Adem
12.6.2009 11:41:20   
mamica
ovaj cvijet je jaaako otrovan... kad sam podavno bila u bolnici sa hamzom zbog upale grla djecak koji je bio u sobi s njim se otrovao adamom i sreca je da su dosli na vrijeme inace... odmah je dobio gusenje, zatvorili mu se disajni putevi, natekao, pocrvenio, odmah su mu ispirali zeludac, antibiotici infuzija...naime radilo se o dvogodisnjaku koji je list otrgnuo i pojeo komadic ,a roditelji nisu znali da je otrovan,... i ja sam imala taj cvijet i bio je ogroman svih velikih 5 listova ali kad sam to vidjela u bolnici odmah sam ga sklonila, zatim se osusio i vise ga nikad ne bih nabavljala ...iako stvarno jako lijepo izgleda

(odgovor članu Ummuisa)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Alocasia macrorrhiza iliti Adem
19.8.2009 13:37:23   
esma*
Ja sam danas dobila prekrasnog "Adema"

_____________________________

***Gospodaru naš, podari nam hajr...***

(odgovor članu mamica)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Alocasia macrorrhiza iliti Adem
19.8.2009 13:38:24   
ljubičica 28

IZVORNA PORUKA: esma2010

Ja sam danas dobila prekrasnog "Adema"

user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu esma*)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Alocasia macrorrhiza iliti Adem
19.8.2009 13:41:24   
Ilhana RR
da nepodizem novu temu, pitat cu ovde...

kakvo cvijece mogu kupiti a da mu netreba puno svjetlosti, posto mi zivimo u prizemlju i oko nas ima jos zgrada malo bude potamno u stanu tako da mi treba neko cvijece koje netrazi puno svjetlosti... dojadila mi vise kuca bez cvijeca...


a sto se tice ovog na slici imamo i mi, bilo skroz propalo al ljetos stajalo na kuhinjskom stolu gdje najvise ima svjetlosti i ponovo se oporavilo... a nevolim sto kazu da je otrovan...

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu ljubičica 28)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Alocasia macrorrhiza iliti Adem
25.8.2009 12:16:31   
dana3
Neki od fikusa jer oni  ne trebaju puno svjetlosti:Bila ti u prizemlju ili na 8 spratu,znas i sama da je zimi mrak u pola 4 a svane u 10 ujutro.Ja imam fikus,kukuruz,palmu(malu),te ono sto zovu paradisblooma-ne treba svjetlost.uslikacu jednom sve pa postaviti.kokos palma mi se osusila a bila do plafonauser posted image .Vazno je da ne kupujes ono cvijece koje cvjeta i da ti kazem jos ovo-svako cvijece kupljeno U ICA,COOP-u i sl,u PLANTAGE ioi sta vec imas u engelholmu traje najvise 4-5 mjeseci i susi se bez obzira sta radila s tim.Ipak sma ja sacuvala fikus,kukuruz i benjamina a ostalo kupujem jer ne pomaze ni mjenjenje zemlje ni saksija-Kazu u trgovinama da traju tolikouser posted image .glupo skroz

< Poruku je uredio dana3 -- 25.8.2009 12:19:38 >


_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Alocasia macrorrhiza iliti Adem
13.9.2009 19:13:23   
Tidzi
Ja isto imam Adama i obozavam ga. Mada nam je u poslednje vrijeme poceo praviti probleme, jer je stvarno preveliki i ne mozemo da mu nadjemo neko pogodno mjesto. Nas trenutno ima 7 liski, a kada sam rodila moju Elmu, dosla je moja mama i nije mogla vjerovati kada je vidjela da ima 9 ogromnih lisaka. Nas svaku noc place, pa su nam mnogi rekli da nabavimo Evu, jer place sto ona nije pored njega. user posted image Ali ovdje nigdje ne mogu da je nadjem, a i ovaj sam svakako dobila od mame prije 3,5 godine kada je bio veoma mali i imao samo 2 liskice. Do sada pored njega nije izrastao nijedan novi.
I mi znamo da je otrovan. Jednom je mama osjekla lisku, jer je pocela zutiti i mala od brata ju uzela i igrala se snjom. Posle je valjda stavila rukice u usta i onda je pocela uzasno vristati, jezik joj natekao, pocela da se gusi...I tada kada su je odveli kod dr. smo saznali da je Adam jako otrovan cvijet. Srecom, moja ga dijeca ne diraju, ne prilaze ni jednom cvijetu, ali ipak puno vodimo racuna.

P.S.
Uslikat cu i ja jdnom svoj da ga vidite.


_____________________________

Adin 12.01.2007
Elma 22.09.2008
Erna 02.08.2010

"Zivot je procitan roman, samo sto se u romanu mozes vratiti na predhodne stranice, a u zivotu nikad na prosle dane!"

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Alocasia macrorrhiza iliti Adem
13.9.2009 19:31:19   
Tidzi
Imam slikicu, bila bih zahvalna ako bi mi neko na PP objasnio kao se postavljaju slikice, jer nemam pojma...

_____________________________

Adin 12.01.2007
Elma 22.09.2008
Erna 02.08.2010

"Zivot je procitan roman, samo sto se u romanu mozes vratiti na predhodne stranice, a u zivotu nikad na prosle dane!"

(odgovor članu Tidzi)
Neposredna veza do poruke: 12
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *