|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Bojenje tkanine
9.6.2011 13:58:47   
boogy woogy
Jedno pitanje: Gdje u gradu se ima kupiti farba za bojenje tkanine? ili gdje se moze odnijeti odjevni predmet da se oboji?

_____________________________

"Raj na zemlji nalazi se na grudima zene, ledjima konja i na stranicama knjiga" Arapska poslovica
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Bojenje tkanine
9.6.2011 14:14:57   
emma.L
Ja sam odjeću nekad davno farbala iznad Bistrika, mislim da se ulica zove Alifakovac (nisam sigurna user posted image ), uglavnom ima mala radnja kad kreneš desno od Inat kuće, malo iznad. Znam da i BOOS kemijska čistionica farba, ali kod njih sam samo u crno farbala. A boje za farbanje u veš mašini možeš kupiti u DM-u.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Bojenje tkanine
9.6.2011 14:18:51   
boogy woogy
U DM-u? Kako se zovu ili kako izgleda pakovanje? A gdje dodje ta hemijska cistiona BOOS?



_____________________________

"Raj na zemlji nalazi se na grudima zene, ledjima konja i na stranicama knjiga" Arapska poslovica

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Bojenje tkanine
9.6.2011 14:44:49   
emma.L
BOOS-a imaš na svakom koraku, a ja ti od adresa mogu reći da ima na Dobrinji kod Merkatora i u Ložioničkoj u Merkatoru.
A farbe u DM-u stoje među deterdžentima i evo kako izgleda

http://www.ciao.de/150gr_Textilfarbe_mit_Salz_von_Simplicol__1830367

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Bojenje tkanine
9.6.2011 15:18:02   
Lalana
u dm imas boje a i sol za bpje, samo pazljivo citaj uputstvo i odlican je rezultat, ja probala teget i crvenu.

_____________________________

Moje tri srece...

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Bojenje tkanine
9.6.2011 18:28:24   
mamica emica
kad je već otvorena ova tema da nešto upitam.
ja prije desetak dana u DM uzela crnu farbu i obojila jaknu i majcu, ali je oboje ispalo teget. provjeravala sam da nisam pogriješila boju jer sam vidjela da ima i teget plava, al nisam piše da je crna. Da li je ikome od vas crna ispala teget ili je ovo možda bila tvornička greška kod pakovanja farbe?

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Bojenje tkanine
9.6.2011 20:08:01   
boogy woogy
Wow, hvala vam cure na odgovorima. Jos jedno pitanje, da li se nekome desilo nakon bojenja (pogotovu tamnim bojama - teget plava/crna) da mu na tijelu ostaju tamne mrlje nakon nosenja te ofarbane odjece, npr. oko vrata ili na donjem vesu? Ustvari, koliko su postojane te boje iz DM-a?

_____________________________

"Raj na zemlji nalazi se na grudima zene, ledjima konja i na stranicama knjiga" Arapska poslovica

(odgovor članu mamica emica)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Bojenje tkanine
9.6.2011 20:57:39   
Lalana

IZVORNA PORUKA: boogy woogy

Wow, hvala vam cure na odgovorima. Jos jedno pitanje, da li se nekome desilo nakon bojenja (pogotovu tamnim bojama - teget plava/crna) da mu na tijelu ostaju tamne mrlje nakon nosenja te ofarbane odjece, npr. oko vrata ili na donjem vesu? Ustvari, koliko su postojane te boje iz DM-a?


ja sam bila zadovoljna, sto se tice postojanosti boja, nije mi se desavalo da mi ostano tragovi na tijelu nijednom, a da se ispira, pomalo da, ali tako je sa tamnom odjecom, farbali ili ne.

A sto se tice mamice emice sto je pitala da joj je crna ispala teget, ja sam bojila haljinu, i bilo je crno, moze biti da je tvornicka greska, ali doduse ja sam na crnoj haljini bojila da potamni jer je izgubila svoju lijepu crnu boju.

_____________________________

Moje tri srece...

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Bojenje tkanine
9.6.2011 21:12:03   
teacher75
u "dugi" na alfakovcu. farbanje maslinastih pantola za mm koje su izblijedile kosta 12km, planiram ih tamo odnijeti

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Bojenje tkanine
10.6.2011 12:11:19   
boogy woogy
Hvala vam puno na pomoci. Evo sam kupila teget farbu u DM-u pa cu se sad baciti na bojenje. Imam jednu staru narandjastu haljinu koju jako volim (super kroj i materijal) ali mi je boja dosadila. Ako uspije bojenje, dobit cu novu teget haljinu koja sa crvenim baletankama i prugastim salom postaje hit trendi kombinacija ovog ljeta:))


_____________________________

"Raj na zemlji nalazi se na grudima zene, ledjima konja i na stranicama knjiga" Arapska poslovica

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Bojenje tkanine
10.6.2011 12:20:22   
Lalana
jesi li kupila sol boogy woogy, jer sam ja prvi put zaboravila i nije mi uspjelo, i strogo prati sta pise na kutiji.

_____________________________

Moje tri srece...

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Bojenje tkanine
10.6.2011 13:44:10   
boogy woogy
Jesam, Lalana. Poslusala sam te user posted image

_____________________________

"Raj na zemlji nalazi se na grudima zene, ledjima konja i na stranicama knjiga" Arapska poslovica

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Bojenje tkanine
10.6.2011 13:49:57   
boogy woogy
Sad citam uputstva i tamo pise da se sa tkaninom stavi fiksator i sol, a tek onda se nakon 5 min. uspe boja u pretinac za deterdzent. Ja sam kupila sol i boju ali nisam nasla fiksatoruser posted image

_____________________________

"Raj na zemlji nalazi se na grudima zene, ledjima konja i na stranicama knjiga" Arapska poslovica

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Bojenje tkanine
10.6.2011 14:20:46   
Lalana
fiksator je onaj prah sto dodje u kutiji sa bocicom boje, a sol dodje odvojeno sasvim, nije u pakovanju sa bojom.

_____________________________

Moje tri srece...

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Bojenje tkanine
10.6.2011 14:23:15   
Lalana
I mene je to prvi put skroz zeznulo, jer sam za onaj prah (koji je ustvari fiksator) mislila da je sol, i slijedeci put kad sam otisla u DM vidim da postoji sol, ali to je skroz drugi proizvod, dakle kupuje se neovisno o boji.

_____________________________

Moje tri srece...

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Bojenje tkanine
13.6.2011 9:40:10   
Amelaa RR
Ja sam neki dan farbala MM-u  najdrazu ljetnu jaknu koja je vise bila siva nego crna od pranja, i super se obojilo, al mi je napravila problem s kasnijim pranjem u masini. Valjda je ostalo tragova crne boje, pa sam kasnije bijeli ves ukljucila i koji mi je posivio :(. Tako da sam ja definitvno odlucila da cu iduci put kad budem sta trebala ofarbati nositi kod jedne zene sto farba odjecu, plus sto je jeftnije a i manja mogucnost da ce mi se desiti nesto kao sto je sada..

_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Bojenje tkanine
13.6.2011 11:06:23   
boogy woogy
Uh, hvala ti Amela na upozorenju.



_____________________________

"Raj na zemlji nalazi se na grudima zene, ledjima konja i na stranicama knjiga" Arapska poslovica

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Bojenje tkanine
13.6.2011 13:48:07   
emma.L
sorry user posted image , potpuno sam zaboravila ovo spomenuti. Ne moraš nositi nigdje ako si zadovoljna bojom, ali treba mašinu jednom uključiti na prazno da odradi kako bi svi ostaci boje bili isprani. Jebemu miša, baš mi krivo što se ne sjetih napomenuti.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Bojenje tkanine
13.6.2011 15:18:31   
Lalana
Ne bih sad da pametujem, ali sam ljetos 3 puta farbala odjecu i nijednom mi se nije desilo da mi slijedeci ves poprimi ikakve fleeke od boje, a ukljucivala sam bijelo.

_____________________________

Moje tri srece...

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Bojenje tkanine
14.6.2011 12:26:57   
boogy woogy
Eh evo i mog iskustva sa bojenjem odjece bojama iz DM-a: teget je ispalo teget na teget stvarima user posted image a moja narandjasta haljina je ispala tamno ljubicasta (nije losa, ali nije ni teget). A sad, treba dobro paziti na sastav tkanine i konca (iako je na etiketi haljine pisalo 100 % pamuk, konac definitivno to nije bio pa sad imam ljubicastu haljinu sa narandjastim stepomuser posted image Pozitivna strana: zajedno sa tom haljinom sam stavila i neke stare teget hlace koje su izblijedile pa su sad fine i osvjezene. Negativna strana: boja haljine nije zeljena ali nije neiskoristiva. 

_____________________________

"Raj na zemlji nalazi se na grudima zene, ledjima konja i na stranicama knjiga" Arapska poslovica

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Bojenje tkanine
3.11.2011 8:58:02   
R&T@
Evo i ja ukljucih masinu s tom bojom iz DM-a...
pa sta Bog dauser posted image
Kod mene je ona boja u prahu, tamnosmedja...
a bojim maslinasto zelene pantalone i smedje koje to vise nisu...

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Bojenje tkanine
3.11.2011 10:41:09   
R&T@
Bas je ovo superuser posted image

Divno izgleda, ujednaceno i spasila sam za 5 KM dvoje veoma drage pantalone od kante za smece...user posted image



_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Bojenje tkanine
3.11.2011 10:42:23   
Hanady RR
o ovo je super...imam džemper benetonov koji je savršen al mi ko izblijedio tamno plavi...bil i njega mogla ovako ofarbatuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Bojenje tkanine
3.11.2011 10:45:51   
R&T@
Koji je materijal?

Koliko skontah u upustvu samo sintetika i kasmir ne mogu...


_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Bojenje tkanine
16.2.2012 16:47:54   
umahmed
bili se ovo moglo boiti rucno,bez da se masina pali?
Mozda tako izbjegnemo fleke na drugoj odjeci koju kasnije peremo?

_____________________________

moje najvece bogatstvo:
F.02.08.2003.
H.25.12.2006
A.10.11.2010.
.....

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *