|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Brendovi i igračke
2.5.2010 23:56:37   
M kao Mama
Zanima me Vaše mišljenje, o ovim trenutnim pomama, kojih je uvijek bilo i kojih će uvijek biti, trenutno su na vrhuncu slave, Dora, Ben 10, Winksice, i sve što njihovo pipneš, automatski se "ožariš".

Naime, Lajla je neki dan vidjela u jednom izlogu neku kućicu na kojoj je mdora, pitam ja koliko to košta i šta je , veli meni prodavačica to Vam je orginl Dora pečati i flomasteri, i ona naravno odmah pita da joj to kupim, velim joj dok skupimo para. I imala ona nekih para u novčaniku i navalila da joj kupim, ikao ne konta da ima 10, a ne 25 km. I ubjedim je taj dan, i zaboravi, ali nakon tri dana probudi se i boli stoma, boli stoma, i znate šta mi kaže, da je boli zbog dore. Ja se skamenila, tri godine i dva mjeseca. Samo mi je jednom do sada plakala u TL zboh onog konjiča koji je bio oko 80m KM i koji joj nisam kupila, jer se ne igra ni sa svim igračkama koje ima. Međutim, neki dan je toliko plakala i ja na kraju joj kupim. I kada sam donijela kući, lijepo mi je došlo da sebe štiklom po glavi izmlatim.

U kutiji, Dora orginal, naravno, cijelih 6 flomastera, i sedam pečata, sa likom Dore i Čizme, mala kutijca sa tinstom, neki blokič sa trilistića, kartonska dorica i čizma, i jedno veliko ništa.

E, sada se vraćam na temu, znači, kao ubjediti djete nda je to samo brend, i da je u kutiji šarena laža. i kako jednostavno izbalansirati između razuma da je to jedno veliko ništa i želje da uvodvoljite u današnjekm vremenu.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Brendovi i igračke
3.5.2010 0:07:34   
taurus
Draga mama Alma i kod mene je ista situacija. Uvijek plač zbog igračaka kojih imam punu kuću. I sama ne znam kako si pomoći. Vrlo često popustim i kupim igračku jer pomislim:" pa nije igračka vrijedna njegovih suza i zašto mu ne ispuniti želju ako već mogu". Međutim kad vidim da je igračka interesantna samo par minuta e onda bi sebe išamarala. Uvijek sam se grozila na  djecu koja plaču po prodavnicama a sad i ja imam jednog takvoguser posted image user posted image
Voljela bih svoje dijete naučiti da ipak u životu se ne može imati sve što poželiš i da se neke stvari moraju zaraditi tj. zaslužiti. Zbog toga ponekad kupovinu igračaka koristim kao nagradu za lijepo ponašanje i poslušnost. Ali opet mi to dođe ko potkupljivanje za poslušnost.
Ne znam šta je ispravno i šta bih trebala uraditiuser posted image user posted image

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Brendovi i igračke
3.5.2010 0:12:26   
rukajja
user posted image svako dijete je isto. moja djevojcica je imala oko 7 mjeseci kad je u mercatoru pocela vristat jer je vidjela fifi i naravno nije prestala dok je nismo kupili, jedva je na kasi dala dok smo platili...nije to ni do djece koliko je do medija koji nam to veliko nista serviraju. mislim da je teze sa manjom djecom, do 3god., kasnije je valjda lakse objasniti, mada i do te 3 god. treba pricati, pricati i pricatiuser posted image

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Brendovi i igračke
3.5.2010 0:12:39   
M kao Mama
Ma, i ja sam isto tako njoj rekla za ovu da je to dobila jer je bila dobra, hajd bilo je i povoda, ali mene je više razljutilo to jedno veliko ništa koje je bilo u toj kutiji, a 25 km, akoneka igračka vrijedi, meni zaista nije žao i kupujemo joj skoro sve što poželi, i kada joj kažem mama nema para, ona to shvati, ali Dora, Dora joj je popola mozak, sad se sjetih danas sadimo cvijeće i ona naravno ulestvuje i kaže, ovako fifi sadi cvijeće, sreća pa sada Fii nije u ekspanziji, ko zna šta bi bilo naredno od tih šarenih laža na redu.

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Brendovi i igračke
3.5.2010 0:15:44   
milenium
baš neki dan izlazim iz jednog butika i vidim na parkiralištu jedno djete plače i govori mami ''kupi mi mama,kupi mi...''
a ona neće,i govori drugi ćemo put,ne možeš to dobit...
A meni baš bilo nešto žao djeteta,baš se činilo kao da to žarko želi,skoro sam se i ja raskrivila za njim.i tada sam pomislila ''pa zašto mu ne kupi''(ako je u mogućnosti)?!
ali nitko ne zna kako bi se osjećao ako bi se našao u toj istoj situaciji. ja ne znam šta bih ja da moj sutra tako.

vjerovatno bi mu nekad kupila ,nekad nebi,ako je pretjerano skupo i nemam novaca onda ne bih ,ako nije skupo onda bi,ali nebi svaki put pa da se uči rasipat i razbacivat,uvela bih mu kasicu da sakuplja novac i tako nešto.user posted image

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Brendovi i igračke
3.5.2010 0:20:15   
Hanady RR
ja ne kupujem sve što poželi...može da plače do besvijesti.

Kod nas je sada dora hit...
prije nekoliko dana rekla je...
za more mi treba peškir dora, tašna dora, karte dora i mama ona velika kuća dora iz BBi.

Ja kažem...
peškir može ako nađemo, karte winks i winy imamo ako hoćeš doru ove karte ću da dam onoj djeci što nemaju para da ih poderu jer tebi očito nije briga za tim kartama, a ona velika kuća iz BBi e nju ćeš dobiti kad u školi budeš imala sve 5-ice.

Plakal ona i plakala i nakon ture suza kažem: Ako nastaviš plakati nikad ti više ništa neću kupiti pa ćeš imati razloga plakati.

Ona kže: mama kupimo znači peškir, karte imamo a kućica kad budem dobra djevojčica u školi.

Elem plače i moja i baca se po radnjama al ja je ignorišem...kažem da je nekulturna i da je svi gledaju...a ona već zna da kod mene nema na suze da dobija poene...nema i nema inače gdje bi mi kraj bio.


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Brendovi i igračke
3.5.2010 0:23:39   
milenium

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

ja ne kupujem sve što poželi...može da plače do besvijesti.

Kod nas je sada dora hit...
prije nekoliko dana rekla je...
za more mi treba peškir dora, tašna dora, karte dora i mama ona velika kuća dora iz BBi.

Ja kažem...
peškir može ako nađemo, karte winks i winy imamo ako hoćeš doru ove karte ću da dam onoj djeci što nemaju para da ih poderu jer tebi očito nije briga za tim kartama, a ona velika kuća iz BBi e nju ćeš dobiti kad u školi budeš imala sve 5-ice.

Plakal ona i plakala i nakon ture suza kažem: Ako nastaviš plakati nikad ti više ništa neću kupiti pa ćeš imati razloga plakati.

Ona kže: mama kupimo znači peškir, karte imamo a kućica kad budem dobra djevojčica u školi.

Elem plače i moja i baca se po radnjama al ja je ignorišem...kažem da je nekulturna i da je svi gledaju...a ona već zna da kod mene nema na suze da dobija poene...nema i nema inače gdje bi mi kraj bio.


user posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Brendovi i igračke
3.5.2010 0:23:55   
dinaa
Nije mi zao kupiti djeci igracku koju pozele naravno ako sam u mogucnosti,nego mi je zao sto nece da se igraju s tim,njima to bude interesantno dok je otpakuju i gotovo vise nije zanimljivo.A to tvoje Alma pitanje kako ih ubijediti moj odgovor je nikako,bar ja ne uspijevam ni starijem objasniti da je to sarena laza nego se on sam mora u to uvjeriti i onda kad vidim njegovo razocarenje mislim naucio je lekciju za ubuduce ali nista od toga.O mladjoj da i ne govorim,ni njoj nista nije interesantno a pokupila bi sve redom igracke s polica.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Brendovi i igračke
3.5.2010 0:24:21   
rukajja
user posted image svaka cast hanady, u potpunosti se slazem.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Brendovi i igračke
3.5.2010 0:24:51   
Hanady RR
moja milenium nema te kasice koja bi zatomila želje moje malene. šta ona sve želi odjednom kad uđemo u prodavnicu to je čudo...pogotovo ove brenirane karafeke.
Uglavnom u najvećpj mjeri imam novac da joj kupim ono što poželi ali ne kupujem joj inače bi me suazam stalno peglala a igračke joj nebi puno značile. Za novu godinu željela je leptop..dobila ga jako mu se radovala ...spava sa njim i danas i sa Dorinom škrinjicom znanja. Kad zasluži dobije igračku...na suze ne padam i ne kupujem sve što poželi i ja odlučujem koje igračke može imati....one od kojih nešto naučiti može.


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Brendovi i igračke
3.5.2010 0:28:12   
milenium
ne znam kolko ti ona ima godina,al ja svog zato i ne vodim u kupovinuuser posted image
baš nešto razmišljam da ga vodim samo onda kad mu stvarno hoću nešto kupituser posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Brendovi i igračke
3.5.2010 0:33:05   
Hanady RR
moja će krajem juna imati 4 godine...pametnica teška.
Sad ja odem na kafu sa drugaricama i nju povedem i ona mi se baci pred izlog hoće sve....
ma nema šanse...ona je mene 2-3 puta tako nasikirala i neće joj više pasti na pamet. Jednom sam čak kupila loptu za 15Kmuser posted image donijela je kući i onda da bi joj pokazala da sam joj je kupila samo da nebi pravila scene po radnjio što sam joj i rekla fino je sklonila u ormar. 7 dana ona se sa njom igrala nije niti je smjela da je traži....a fino sam joj rekla idući put kad to napravi igračka leti kroz prozor u smeće jer nije mama neko koga se moža tako sikirat.


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Brendovi i igračke
3.5.2010 0:36:52   
marny
dijete se rodi takvo, nastojiš i trudiš se objasniti da ne može sve, ama baš sve šta vidi  dobiti, prošla sam sve varijante objašnjavanja.
Uglavnom do sada sve šta je zaželjela sve je i dobilauser posted image , sve doslovce, mislim da sam mogla kuću sagraditi s tim novcima.
Nekada onako puna nade bi joj rekla, kćeri draga danas idemo u šetnju, ajde zbog matere svoje molim te nemoj me ništa tražiti da ti kupim, a ona, a sladoled, jednostavno nešto mora bitiuser posted image .
eto prije neki dan mi u gradu i ona će eto vidiš mama kako sam ja dobra ništa nisam tražila, uđem u trafiku uzeti vodu, sok, smoki....i žena mi naplaćuje još neku glupost, odkud to, ona je to dok ja nisam gledala utrapila, onako ljuta kažem naglas prodavačici, ona vam ima opsesivno kompulsivni poremećaj kupovanja, jednostavno pa mi mrak na oči.
U kući bi imala tonu igračaka, a nesjećam se baš da se nešto igrala s njima.
Slučajno, ako joj nebi ja kupila, kupio bi joj tata, ako nebi tata kupila bi baka, tjednima ona tu igračku nebi zaboravljala.
Nekada bi je bilo žao kako pati za nečim pa bi ja trčala kupiti da razveselim djete, a ono dođeš kući, ona nema pojma di je igračka, negdi je u autu ostavilauser posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Brendovi i igračke
3.5.2010 2:01:53   
acudesa
Čitam ovo i samo mogu reći: "Hvala Bogu"...moje dijete zna i samo (nakon što dobro rezgleda igračku) reći: "Ovo je preskupo, nećemo uzimati" ili "Mama, ja već imam nekoliko (npr.autića) kod kuće, ne treba mi ovaj"
Jučer mu trgovac (nakon što ga je babo upitao šta će da mu kupi) nudi svašta nešto, kaže on imam ja isto kod kuće, neću.....hahahhaha...trgovci moji, svaka vama čast, al malac vas je prešaouser posted image user posted image user posted image ...jedva ga ja i mm nagovorili da uzme štapićeuser posted image ...al, zato kad mama uđe u prodavnicu igračaka....user posted image user posted image user posted image valjda mu se više smučile zbog meneuser posted image user posted image
Znači, ja nemam ovaj problem, al imam po mom mišljenju veći, jer nemam čime malo manipulisati da ga natjeram da uradi ono što ja očekujem od njega

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Brendovi i igračke
3.5.2010 9:43:16   
tea lana
da trazi trazi,da joj se svaki put kupim nesto nije,pocela je da razumije kad joj kazem kad bude plata i zaista se trudim das ono sto joj obecam od plate da i kupim,hvala Bogu ne tersa za igracke,tersa i histerise radi drugih stvari.user posted image user posted image

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Brendovi i igračke
3.5.2010 17:51:02   
sarayka
Meni je mama rekla davno rekla da djeci ne treba kupovati nista "na njihove oči" odnosno na licu mjesta , radje se vrati sutra sama pa kupi user posted image Ja nemam ti problema samo kazem kad dignemo platu tj,odemo na bankomat i najcesce popusti, sto reće tea lana moja se baca radi drugih stvari npr. ako u sekundi ne dobije sok il nesto slicnouser posted image
Ma ters je 100% 

_____________________________

Ljube vas Lamija i mama :)

"Kad nam sreća zatvori jedna vrata, često nam otvori i druga, ali mi
ponekad znamo predugo gledati u ona zatvorena i ne vidimo otvorena." - Helen Keller

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Brendovi i igračke
3.5.2010 21:09:22   
M kao Mama
Joj, i Lajla je razum,a zaista, ali ja sam konkretno ovu temu otvorila, jer sam se razočarala u tu kutiju, nije Lajla kriva, ja sam kriva što je nisam ubjedila, ne bi bilo prvi put. Znači,brend Dora, a unutra ništa.

< Poruku je uredio mama alma RR -- 3.5.2010 22:53:26 >

(odgovor članu sarayka)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Brendovi i igračke
1.9.2011 0:25:13   
majaaaa
user posted image user posted image
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

ja ne kupujem sve što poželi...može da plače do besvijesti.

Kod nas je sada dora hit...
prije nekoliko dana rekla je...
za more mi treba peškir dora, tašna dora, karte dora i mama ona velika kuća dora iz BBi.

Ja kažem...
peškir može ako nađemo, karte winks i winy imamo ako hoćeš doru ove karte ću da dam onoj djeci što nemaju para da ih poderu jer tebi očito nije briga za tim kartama, a ona velika kuća iz BBi e nju ćeš dobiti kad u školi budeš imala sve 5-ice.

Plakal ona i plakala i nakon ture suza kažem: Ako nastaviš plakati nikad ti više ništa neću kupiti pa ćeš imati razloga plakati.

Ona kže: mama kupimo znači peškir, karte imamo a kućica kad budem dobra djevojčica u školi.

Elem plače i moja i baca se po radnjama al ja je ignorišem...kažem da je nekulturna i da je svi gledaju...a ona već zna da kod mene nema na suze da dobija poene...nema i nema inače gdje bi mi kraj bio.


user posted image user posted image
Mada volim udovoljiti,fakat mislim da su lijepe igracke preskupe.


_____________________________

Dzana:)
13.09.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Brendovi i igračke
1.9.2011 0:31:32   
veeseelaa
ne kupujemo puno, onako skromno, s vremena na vrijeme
moja kći i nije zahtjevna, u kupovini uzme nešto sitno, simbolično.... ne plače i ne kuka za stvarima....


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu majaaaa)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Brendovi i igračke
1.9.2011 0:36:01   
teacher75

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ne kupujemo puno, onako skromno, s vremena na vrijeme
moja kći i nije zahtjevna, u kupovini uzme nešto sitno, simbolično.... ne plače i ne kuka za stvarima....


tako i treba, meni je van svake pameti trositi silne pare na igracke koje dijete izgustira za par sati i vise ni ne pogleda. nedavno sam gledala strani dokumentarni program u kojem su prikazali da je naucno dokazano da su najbolje igracke kockice poput lego, zatim one posude sto se slazu u kulu i obicna ambalaza, kutije itd... jer podsticu djeciju kreativnost, za razliku od skupih igracaka na dugme gdje dijete ima sve servirano i samim time brzo ih izgustira i ne podstice mu mastu ni kreativnost

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Brendovi i igračke
1.9.2011 0:49:09   
majaaaa
Ni mi nemamo probleam sa kupovinom igracaka ,niti se pravi velika buka oko toga.Naravno,trazi ona svasta,ali kad se ne moze,ne moze.Na plac nema nista,samo cosak:)Obicno cekamo snizenja i tada se kupi lijepa igracka,a dosta toga se dobije.U Konzumu smo joj kupili guralicu na snizenju.Mislim da je bila oko45-50 pa je spala na20km i tada smo i kupila i super smo zadovoljni s njom i jos uvijek je u funkciji.
Nego,sad ce nam treci rodjendan,a Dora je centar svijeta,tako da se nana ponudila da kupi laptop Dora.Ima li ga neko od vas i je li poucan i fin,tj.vrijedi li 50e???Hvala

_____________________________

Dzana:)
13.09.

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Brendovi i igračke
1.9.2011 1:00:10   
Daj daj
Eh draga sugradjanko, imamo laptop, nije DORA, ali je to taj fazon. Super edukativna stvar. Jezik hrvatski i engleski. Kupljen u Doboju u Misty robnoj kuci. 

< Poruku je uredio Daj daj -- 1.9.2011 1:02:18 >

(odgovor članu majaaaa)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Brendovi i igračke
1.9.2011 1:09:45   
Anoniman
Blago vama pa se mozete kontrolisati, ja sam citavu banku do sad potrosila na igracke i stalno govorim necu, necu i opet ja sam gora nego dijeteuser posted image user posted image ...Nedavno sam mu uzela onaj neki poveci porse na daljinski upravljacuser posted image user posted image   800 kr. izigrala sam se ko luda, njemu samo sega gledati, boji se upravljaca....
Jos da gore bude nikad ne trazi kad smo u prodavnici da se bacaka ili vristi, ali ja opet natrpam korpu zacas...
Valjda se opametim dok je jos mali

(odgovor članu majaaaa)
  Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Brendovi i igračke
1.9.2011 1:33:36   
majaaaa
heheh,hvala Daj daj:)))


_____________________________

Dzana:)
13.09.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Brendovi i igračke
1.9.2011 14:09:02   
reallove

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ne kupujemo puno, onako skromno, s vremena na vrijeme
moja kći i nije zahtjevna, u kupovini uzme nešto sitno, simbolično.... ne plače i ne kuka za stvarima....


ovako i Emin,mi nemamo stim problema,skroman je,on ako se pita,uzet ce pistolj ili loptu,ako ulazimo u trgovinu uzima bombone i sokicuser posted image ..al problem sam ja..meni se svidi neka igracka i ja to njemu kupim,nedavno sam kupila auto,moj Emin ga i ne gleda pa me zezaju,to je mama sebi kupilauser posted image

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *