|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Celijakija
15.8.2008 15:15:43   
lepara
pozdrav svima...
evo jedno pitanje.
predpostavljam da svi znate sta je celijakija (alergija na gluten) i da je to nasljedna "bolest".
eh sad da vas pitam posto moj muz ima celijakiju a kao sto reko ona je nasljedna da li neko ima s ovakvim slucajem i da li mu je beba to naslijedila.
iskreno se nadam da moja princeza to nece imati ali ...
molim vas da mi odgovorite.
pozdrav iz brckog...

< Poruku je uredio Mya_81 RR -- 25.5.2012 10:57:29 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: celijakija
15.8.2008 15:23:59   
nesanica
I ja imam celijakiju i dvoje djece.Nasljedno jeste, mada ne mora znaciti da ce djeca imati. Stariji sin evo ima 2 godi i hB do sada nista. Dr mi je savjetovam ono kad sam mu pocela sa dohranom da mu nista sa glutenom ne dajem do 1. godine, a onda mogu pomalo. Pa u slucaju bilo kakve promjene da mu se javim.Srecom nije trebalo.
Ovaj mladji ima 8 mjeseci i poceo je sa dohranom ali cu se i kod njega pridrzavati svega kao i kod starijeg, ali iskreno se nadam da nece biti nista aBd. Nije bas lahko zivjeti sa ovim. Odrasli i nekako, ali djeca,hm malo je zeznuto njima dokazati sta smiju a sta ne jesti.

(odgovor članu lepara)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: celijakija
15.8.2008 17:53:13   
lejlašh
I ja sam imala celijakiju, ali hvala Bogu moja mrvica je nema. Devet joj je mjeseci, počeli smo sa dohranom, uveli smo i gluten i sve je OK. Mislim da je u malom procentu celijakija nasljedna,tj. nasljeđivanje je preko recesivnog gena, a više utjecaja imaju drugi faktori. Tako da se ne sekiraš prije vremena, biće, akoBogda, sve OK.

_____________________________

Merjem, 11.11.2007.
mamina sultanija
Arman, 23.07.2010.
mamin pasha

(odgovor članu nesanica)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: celijakija
15.8.2008 18:18:43   
proud mom
i ja sam isto bolovala celijakiju i sad mi je "prpa" za maloga, ali tek mu je tri mjeseca pa vidimo... user posted image

_____________________________

"Ja sam sretno udata žena! Tako kaže moj suprug..."

(odgovor članu lejlašh)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: celijakija
26.11.2008 0:15:17   
sreca
Haj, moj mali je isto imao problema sa proljevom, radili analizu krvi i pokazalo intoleranciju na gluten,jece je radjena biopsija tankog crijeva i cekamo nalaze.
Kod nas u familiji ni uzoj a ni siroj nije to niko nikada imao pa eto ako se bude dokazalo nemora znacit da je nasljedno.

Posto jos mjesec ipo imam porodiljsko bolovanje ako mu se to dokaze jeli imam pravo produziti porodiljsko dali to neko zna?

(odgovor članu lepara)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: celijakija
26.11.2008 8:34:19   
Anoniman
Zao mi je. Nadam se da ce nalaz biti uredan.
A da znas za bilo sta, po zakonu imas pravo otvorit bolovanje za njegu djeteta ili bracnog partnera. Samo treba odnijet nalaz i otvoreno bolvanje. Nadam se da ti u tu svrhu nece trebat.

(odgovor članu sreca)
  Neposredna veza do poruke: 6
   RE: celijakija
26.11.2008 14:04:47   
sreca
nadam se i ja da nece trebat..............

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: celijakija
29.11.2008 13:56:01   
lepara
SRECA iskreno se nadam da ce nalaz biti uredan jer je s tim jako tasko zivjeti dok je dijete malo. kako mu dokazati sta smije jesti a sta ne a bogami i finansijski.
a sto se tice toga je li nasljedno=JESTE
ni kod mog muza niko se ne sjeca da je imao celijakiju ali i on i od tetke mu sin imaju. nasljedno jeste ali ne s generacije na generaciju nego neko ima pa prodje nekoliko generacija i opet se pojavi.
u svakom slucaju zelim ti puno srece da nalaz bude OK
javi nam kad ga dobijes

_____________________________

Moja Selma je zivot moj...
11.07.2008.

(odgovor članu sreca)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: celijakija
3.12.2008 22:38:55   
sreca
E cure koje znaju i koje su radile biopsiju molim vas javite se!!!!!!!!!

Znam momka koji radi u tom labaratoriju za biopsije, zvao danas kaze nalaz gotov i dijagnoza je "enteritis".
Ok, znam sta je to upala ili infekcija tankog crijeva izazvana proljevom, povracanjem bilo virusno bakterijelno ili sta vec.
A da je ta celijakija sta bi trebalo da bude konacna dijagnoza, jeli bas celijakija ili je to mozda ovo"Enteritis koji moze da upucuje na celijakiju". Kako su god vas kod kojih je otkrivena celijakija bile te dijagnoze biopsije.?


Kod doktora mogu tek za 7 dana tj. poslije bajrama...a meni se zuri....

(odgovor članu lepara)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: celijakija
26.12.2008 14:15:35   
sreca
posto jos uvijek nemamo nalaze i neznamo na cemu smo hranimo se bezglutenskom ishranom..Sad pitanje oko modificiranog skroba, sta je to ustvari?
Smiju li to celijakicari jesti?
recimo na monteu pise samo modificirani skrob a i na svim pavlakama skoro i ustvari na svemu a ja neznam stza je to i smije li to moj mali jesti?

Ako neko zna nek se javi....plizzzzzzzzzz

(odgovor članu sreca)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: celijakija
26.12.2008 23:45:57   
Lane
pogledaj ovo:
http://www.celijakija-istra.hr/forum/index.php?topic=96.0




< Poruku je uredio Lane -- 26.12.2008 23:46:11 >

(odgovor članu sreca)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: celijakija
8.1.2009 23:56:44   
triplemama
Kako se manifestuje celikalija kod male djece?

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu Lane)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: celijakija
9.1.2009 18:46:03   
lepara
pa manifestuje se tako sto stalno djeca stalno imaju proljev, nikako ne napreduju,svaki dan su sve mrsavija i imaju jako veliki i napuhani stomacic. podsjecaju me na onu djecu iz etiopije.
ja kad sam vidjela sliku od MM kad je bio mali samo sto nisam pocela plakati.
pozdrav


_____________________________

Moja Selma je zivot moj...
11.07.2008.

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: celijakija
11.6.2009 0:29:35   
Okarica
Najnovija znanstvena istraživanja su otkriila mogućnost razvoja tolerancije (podnošljivosti) na gluten u dojenčadi iz obitelji sa visokim rizikom, uvođenjem malih količina glutena tijekom razdoblja dojenja (u 4. i 5. mjesecu života).

Izvor: http://www.zajedno-do-zdravlja.hr/preventcd.php



_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu lepara)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: celijakija
19.10.2009 17:41:31   
shejla
pozdrav zene,
sin od moje prijateljice ima celijakiju i na bezglutenskoj dijeti je oko 6 mjeseci, sad mu je 18 mjeseci. Losa mu je krvna slika pa mora piti zeljezo, od kojeg dobije zatvor. Dr. joj je rekla da promijeni zeljezo, ali valjda ima i zeljeza sa glutenom. Zna li neko koje tablete (ili sta vec ima)  zeljeza su bez glutena???

_____________________________

29.3.2009. rodila se ljubav najveca...mamina curica Lamija :)



(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: celijakija
19.10.2009 23:36:12   
triplemama

IZVORNA PORUKA: shejla

pozdrav zene,
sin od moje prijateljice ima celijakiju i na bezglutenskoj dijeti je oko 6 mjeseci, sad mu je 18 mjeseci. Losa mu je krvna slika pa mora piti zeljezo, od kojeg dobije zatvor. Dr. joj je rekla da promijeni zeljezo, ali valjda ima i zeljeza sa glutenom. Zna li neko koje tablete (ili sta vec ima)  zeljeza su bez glutena???


Moj Emir je pio Ferrumlek i nije mu se popravljala krvna slika ali od kada smo promijenilli na Legofer i krvna slika i stolica su bolje. Provjerite sa liječnikom da li Legofer sadrži gluten nama je puno bolji za stolicu.

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu shejla)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Celijakija
31.1.2011 1:23:51   
edijevamama
Zdravo
Moj mali je imao alergiju na gluten i bio na dijeti 1 godinu i evo sad hvala bogu jede sve , proslo ga .....
Ali nam je ostalo brasno i neki bezglutenski proizvodi pa bi htjela sad to da polonim nekom kome treba jer znam koliko je ta hrana uzasno skupa, pa nek se javi neko rado dajem dalje.....



< Poruku je uredio Mya_81 RR -- 25.5.2012 11:00:46 >

(odgovor članu lepara)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Celijakija
1.10.2011 23:00:33   
Lana_
jel ima netko od odraslih na RR da ima celijakiju?user posted image

< Poruku je uredio Mya_81 RR -- 25.5.2012 11:01:01 >


_____________________________

* 22.3.2009. * prva ljubav
* 10.7.2012.* druga ljubav

(odgovor članu edijevamama)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Celijakija
4.10.2011 20:38:48   
lirio
Da li neko zna kako se radi biopsija crijeva...dr sumnjaju da moj djecak ima celijakiju jer vec dugo ima neobjasnjiv smrdljiv zelenkast proljev a sve ok sem toga sto je anemican...

< Poruku je uredio Mya_81 RR -- 25.5.2012 11:01:16 >


_____________________________

Ne govori mi da je nebo granica kad postoje otisci stopala na Mjesecu...

(odgovor članu Lana_)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Celijakija
4.10.2011 20:52:20   
Lana_
IZVORNA PORUKA: lirio

Da li neko zna kako se radi biopsija crijeva...dr sumnjaju da moj djecak ima celijakiju jer vec dugo ima neobjasnjiv smrdljiv zelenkast proljev a sve ok sem toga sto je anemican...

jesu mu radili brzi test?
radi se gastroskopija,malu djecu uspavaju...


< Poruku je uredio Mya_81 RR -- 25.5.2012 11:00:27 >


_____________________________

* 22.3.2009. * prva ljubav
* 10.7.2012.* druga ljubav

(odgovor članu lirio)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Celijakija
24.8.2013 21:53:44   
Hannica
Da li neko zna gdje kod nas kupiti bezglutensko brasno ili gotov hljeb?

_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu Lana_)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Celijakija
24.8.2013 22:27:17   
lost

IZVORNA PORUKA: Hannica

Da li neko zna gdje kod nas kupiti bezglutensko brasno ili gotov hljeb?


U DM-u mislim da ima

_____________________________

Don''t be sad because of people. They will all die!!

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Celijakija
25.8.2013 20:28:43   
Hannica
Hvala.

_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu lost)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Celijakija
25.8.2013 20:42:59   
hanabanana

IZVORNA PORUKA: Hannica

Hvala.


Merkator na socijalnom. Imaju i spagete i drugu tjesteninu.

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 24
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *