|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Cesta angina grla
5.3.2010 15:42:06   
Daj daj
Ima li neko iskustva sa ucestalim anginama grla kod djece?
Imam djevojcicu od 2 godine, kod koje je ova pojava jako cesta. Srecom ne bude temperature, ali zato je izostanak apetita redovan. Radjeni su brisevi grla koji su uvijek uredni, a lijecenje pencilinom samo trenutno poboljsa stvari. Angina se prosjecno javlja svaki drugi mjesec.
Znate li neki alt_ernativni nacin lijecenja.

< Poruku je uredio maja78 RR -- 20.4.2010 7:16:17 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Cesa angina grla
5.3.2010 16:10:24   
Anoniman
je li ima treci krajnik?

(odgovor članu Daj daj)
  Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Cesa angina grla
5.3.2010 16:45:38   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: dadada

je li ima treci krajnik?


Dobro pitanje! Vjerovatno ima jer je i moja S, a ima treći krajnik, često imala upalu odnosno anginu. Taman kad smo prelomili da ćemo operisati krajnike (kad je imala oko 4,5 god.) nalaz nije bio ok (povišena sedimentacija).
I kasnije se meni opet nije dalo da radimo operativni zahtjev user posted image  ali se i ta česta upala nekako smirila user posted image  tako da od 5.te god. više nije imala tako čestu upalu grla, možda još 2 puta u ove 2,5 godine....
Znam da sam pogriješila što se nismo riješili tog trećeg krajnika ali....... nije ni sada kasno, ali pošto joj više ne pravi problem ja to odgađam i odgađam i odgađam user posted image user posted image  

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Cesa angina grla
5.3.2010 16:49:05   
Apotekarka
Ja ko malena sam imala stalne upale grla i krajnika i stalno na pencilin injekcijama onda sam par puta primila zastitnu injekciju i stanje se popravilo,bila sam mirna godinama sad opet imam ceste upale ali imam i treci krajnik...Pitaj za tu zastitnu injekciju?

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu Daj daj)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Cesa angina grla
5.3.2010 17:16:04   
Daj daj
Treci krajnik nema. Kao sto napisah i kada je stanje najgore - kada se krajnici zagnoje, nalaz bude uredan. Inace jedini simptom je potpuni izostanak apetita. Injekcije samo trenutno smire situaciju, a poslije njih je obavezan Ospen ili Sumamed. Postoje li kakve obloge koje se mogu stavljati? 

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Cesa angina grla
5.3.2010 18:23:36   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Daj daj

Treci krajnik nema. Kao sto napisah i kada je stanje najgore - kada se krajnici zagnoje, nalaz bude uredan. Inace jedini simptom je potpuni izostanak apetita. Injekcije samo trenutno smire situaciju, a poslije njih je obavezan Ospen ili Sumamed. Postoje li kakve obloge koje se mogu stavljati? 

ne razumije, kako nalaz bude uredanuser posted image ne pokazuje nikakvu bakterijsku infekciju ili? jeste li radili test na mononukleozu?

(odgovor članu Daj daj)
  Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Cesa angina grla
5.3.2010 18:39:26   
Anoniman
jos sta mi pada na pamet...ako su svi nalazi ok...ako nema temp. da nije alergija na nestouser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Cesta angina grla
5.3.2010 21:07:22   
Bubana
jesi li je vodila kod ORL ? Moja Asja ima treci krajnik ,ali su joj se gnojne angine  pocele javljati tek  od 2,5 godine kada je krenula u vrtic. Nama se desavalo da Asja ima visoke leukocite i sedimentaciju a nalazi briseva sterilni ,tako da nismo znali gdje je upalni proces.Kad smo je po preporuci pedijatrice odveli kod ORL , doktor je preporucio operaciju sva tri krajnika na proljece .Uskoro idemo na kontrolu pa cemo vidjeti sta ce nam reci .
U svakom slucaju odvedi je kod ORL 

< Poruku je uredio maja78 RR -- 20.4.2010 7:16:41 >


_____________________________

Mama sada ima dva mala mirisna cvijeta ... Asju i Dalal <3

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Cesta angina grla
31.8.2011 17:00:12   
Hanady RR
dali je neko upoznat s a''nekom'' baketrijom koja hoda po organizmu i krije se a čsto izaziva gnojnu naginu i ponekada se pokaže u mokraći.

naime moja 5-ogodišnja djevojčica u posljendjih mjesec dana ima treću put gnojnu anginu....3 x rađeni brisevi i državni čak i pirvatno i streilni
nalaz prvog jutranjeg urina 2x do sada pokazao prisustvo baketrije a urino kultura do sada jedna rađena sterilna dok drugu čekamo nalaz...

Dalje , sutra radimo nalaze ponovno, transaminaze posbeno da bi testirali venetulano postojanje mononukleoze... s tim da su žlijde mirne ne otječu...
nema treći krajnik, ali ima uvećana ova dva koja ima ...iako pedijatrica kaže da nebi na njih posebno sada obraćala pažnju ako postoji ta ''neka'' baja koja ih uvećava to su akutna stanja te d aoperacija krajnika može biti kontraproduktivna u nekim slučajevima.

Zanima me koliko poznateje bakterije...dajte neki naziv da ga istražimuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Bubana)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Cesta angina grla
31.8.2011 17:34:40   
klemzi
Hanady, jeste li radili TORCH? Meni dr neki dan reče da citomegalo virus može prourokovati česte probleme s grlom.

_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Cesta angina grla
31.8.2011 17:38:37   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: klemzi

Hanady, jeste li radili TORCH? Meni dr neki dan reče da citomegalo virus može prourokovati česte probleme s grlom.


nismo....

ne znam...

moram i to reći doktorici...odoh googlat

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu klemzi)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Cesta angina grla
30.10.2012 10:03:11   
Skvo RR
Savjet,

Coca cola limenka, dijete da grguce i da izbacuje, vise puta dnevno.
Isto tako kasika sode bikarbone u pola case vode, grgutanje,  vise puta dnevno.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Cesta angina grla
21.6.2013 20:46:48   
Mya_81 RR
Nadam se da neko zna odgovor na pitanje:
Čepici kod angine moraju biti iskljucivo na krajnicima ili budu rasireni i na grlo???


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Cesta angina grla
21.6.2013 20:55:38   
Skvo RR
I grlo...

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Cesta angina grla
21.6.2013 20:57:04   
Skvo RR
Po meni je djetetu koje cesto ima anginu najbolje dati petodnevno sumamed...zastiti dijete par mjeseci...

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Cesta angina grla
21.6.2013 22:58:15   
madam x

IZVORNA PORUKA: Skvo RR

Savjet,

Coca cola limenka, dijete da grguce i da izbacuje, vise puta dnevno.
Isto tako kasika sode bikarbone u pola case vode, grgutanje,  vise puta dnevno.


Zašto limenka, zar nije svejedno koja kola?

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Cesta angina grla
21.6.2013 23:00:53   
Skvo RR
Ima najvise sode...

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu madam x)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Cesta angina grla
15.11.2013 10:37:01   
daris
molim vas za pomoc.Imam sina 4 god i 2 mjeseca.Prije cetiri dana sam mu osjetila da ima jako puno slinica " negdje" u grlu koje ne izlaze van.Tesko je spavao disao je samo na usta.Opste stanje djeteta je super.Nema temperaturu, jede sve je ok samo ima mnogo slina u grlu koje nemozemo da izbacimo.Odvela sam ga sinoc doktoru cisto za savjet medjutim doktorica kada ga je pregledala kaze pluca su mu uredna ali ima uzasno zagnojene krajnike.Gnojna angina i bas mnogo tih bijelih cepica.Dobili smo da uradimo briseve i sada cekamo nalaze.Medjutim ono sto ni njoj nije jasno je da djete nije nikako imalo teperaturu i da hoce da jede.Nezali se na bolove u grlu.Da li je to normalno?Kakva su vasa iskustva sa gnojnom anginom.Jeli u redu sto nema odredjene simpome??Molim vas za bilo kakvu pomoc.Da li je moguce da je nesto drugo u pitanju a ne gnojna angina?Hvala vam

_____________________________

volim svog malog dečka!

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Cesta angina grla
15.11.2013 10:38:46   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: daris

molim vas za pomoc.Imam sina 4 god i 2 mjeseca.Prije cetiri dana sam mu osjetila da ima jako puno slinica " negdje" u grlu koje ne izlaze van.Tesko je spavao disao je samo na usta.Opste stanje djeteta je super.Nema temperaturu, jede sve je ok samo ima mnogo slina u grlu koje nemozemo da izbacimo.Odvela sam ga sinoc doktoru cisto za savjet medjutim doktorica kada ga je pregledala kaze pluca su mu uredna ali ima uzasno zagnojene krajnike.Gnojna angina i bas mnogo tih bijelih cepica.Dobili smo da uradimo briseve i sada cekamo nalaze.Medjutim ono sto ni njoj nije jasno je da djete nije nikako imalo teperaturu i da hoce da jede.Nezali se na bolove u grlu.Da li je to normalno?Kakva su vasa iskustva sa gnojnom anginom.Jeli u redu sto nema odredjene simpome??Molim vas za bilo kakvu pomoc.Da li je moguce da je nesto drugo u pitanju a ne gnojna angina?Hvala vam

ja prvi put cujem zaista za anginu bez temperature..ne znam sta bi ti rekla....super stvar je da vas je poslala na briseve.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu daris)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Cesta angina grla
15.11.2013 12:11:56   
daris
i meni je cudno iskreno.Medjutim i sama sam vidjela te bijele naslage na krajnicima.Zaista ima kvrzice

_____________________________

volim svog malog dečka!

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Cesta angina grla
15.11.2013 12:29:00   
ninuska
Daris mojoj maloj je malo vise od dvije godine i imamo isti problem. Naime, nema temperaturu, normalno se ponasa izuzev jednog dana kad je bas bila uzaaaasno nervozna. Iammo tri cepica u grlu i uvecane krajnike. I ja kod nje cujem negdje duboko da hropti, ali ne zna izbaciti. Dobili smo sirup ZINAT, ali imamo problem jer nece da pije ni u mljeku, ni na spricu, pa joj na silu dajemo, al naravno pola ispljune :(. nisam pomogla, ali eto nisi jedina s djetetom bez temperature.

(odgovor članu daris)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Cesta angina grla
15.11.2013 12:31:01   
ninuska
I da , nama nije dala da radimo brisevev, jel to ok? vidim da si iz Sarajeva, p mozes li mi rece kojem dZ pripadate?

(odgovor članu ninuska)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Cesta angina grla
15.11.2013 12:33:07   
daris
Ninuska hvala ti puno da znam da nismo jedini.Cudno mi je da su mi svi rekli kako bi trebao da ima temperaturu zato sam se zabrinula.On je dobio neki sirup , nesto sa F nemogu da se sjetim nije mi ovdje posto sam na poslu.Ja se nadam da ce ozdraviti i da ce mu biti bolje.A sto se tice cepica ne da ima tri vec cijeli krajnici prekriveni kao da sam ih namazala necim.Doktorica je uzasno iznenadjena na njegovo opce stanje u odnosu na klinicku lsiku.Nista joj nije jasno.nadam se da ce i tvoja curica biti bolje.

_____________________________

volim svog malog dečka!

(odgovor članu ninuska)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Cesta angina grla
12.3.2018 12:31:13   
jocajaca
Odavno niko nije pisao na ovoj temi, pa da je malo oživim.
Moj dječak ima 20 mjeseci i od maja prošle godine u prosjeku ima jednom mjesečno gnojnu anginu, to su angine sa visokim temperaturama koje su dovele do ponovljenih febrilnih konvulzija, imao ih je dva puta.
Ono što je specifično i čudno u tim našim anginama je to što prvo pedijatri kažu da do druge godine gnojen angine gotovo nisu ni opisane u pedijatriji odnosno vrlo, vrlo su rijetke i to se dese možda jednom a ne kao kod nas jednom mjesečno. Druga specifična stvar je što nikada nije otkriveno prisustvo streptokoka koji u 95% slučajeva izazivaju anginu, niti prisustvo bilo koje druge bakterije. Bris je rađen dva puta i to u infekciji, prije uvođenja antibiotika i oba puta je bio sterilan. Bili smo kod ORL specijaliste koji kaže da su njegovi krajnici ok i da nisu za vađenje. Ja sam više luda, dijete je popilo antibiotike više nego ja za čitav život, plače mi se kad mu dajem da po pije, samo mislim na njegovu jetricu i imunitet kako mu sve to podnosi.
Voljela bih ako neko ima slično ili bilo kakvo iskustvo da razmijenimo pa da vidim kud dalje jer ni doktori ne znaju šta uraditi samo govore da moram preživjeti, a to što ću luda hodati to nikog ne interesuje.

_____________________________

12.03.2005. <3
20.11.2013. <3
21.06.2016. <3

(odgovor članu daris)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Cesta angina grla
24.6.2018 10:04:04   
nerachelo
Nama se takodje ponavlja. Sinoc u hitnoj zavrsili,terapija Ospen,cistiti/skidati cepice gazom natopljenoj u sodi (nemoguca misija) i davati propolis kapi.
2g i 4mj bebcu.
Rece nam dr da trazimo zastitnu injekciju trebala bi sprijeciti upale. user posted image

(odgovor članu jocajaca)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *