|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Cijene cuvanja djece
2.12.2008 13:09:11   
Anoniman
Molim vas da mi odgovorite, kolko se krecu cijene cuvanja djece. Ja sam nasla jednu super tetu, ali ona ne zna cijenu, ocekuje da joj ja ponudim. Kolkouser posted image user posted image user posted image
 
Bit ce tu samo 5 sati. Molim vas javite mi. Moram do veceras javit.

< Poruku je uredio maja78 RR -- 21.5.2010 21:37:47 >
  Neposredna veza do poruke: 1
   RE: CIJENE CUVANJA DJECE.
2.12.2008 13:12:25   
batterfly
Ne znam kakve se cijene krecu u Sarajevu u odnosu na Travnik,ali kod nas se placanje za punih osam sati,krece oko 150KM(za jedno dijete)..
Predpostavljam da je u Sarajevu skuplje,ali ako ce raditi samo 5 sati,mozda da ponudis izmenju 130-150KM...

LP

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: CIJENE CUVANJA DJECE.
2.12.2008 13:14:38   
Nedi
Ja u Zenici placam tetu cuvalicu 150km(za jedno dijete), i ne radi AMA BAS NISTA U KUCI, jer sam iskljucivo trazila da se posveti bebi i bebinim potrebama. Ona stanuje u komsiluku i ne placam joj prevoz i naravno jede sta joj se svidja u nasem frizideru. Prosloj sam dodavala za prevoz 50km.......nadam se da sam pomogla. Sretno sa tetom cuvalicom

_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: CIJENE CUVANJA DJECE.
2.12.2008 13:18:24   
camm
mishka ovde je puno skuplje koliko ja znam
sad ne znam da li u njenoj kuci ili da dolazi u kucu gdje je beba..
znam za jedan slucaj da je bilo da zena dolazi kuci
cjena 300km za 6 sati..

ali zena ima veliko iskustvo sa djecom pa mislim da je zbog toga
malo vise i poskupa.



< Poruku je uredio camm -- 2.12.2008 13:22:41 >


_____________________________

Ja tek sada kuzim da ne kuzim, sta kuzim, sta ne kuzim, sta mi je tesko skuziti, sta ne mogu prokuziti, ali jedno kuzim...:D

(odgovor članu batterfly)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: CIJENE CUVANJA DJECE.
2.12.2008 13:21:44   
Anoniman
Da, u Sarajevu je duplo skuplje. Ona ce dolazit meni, i ja cu bit u kuci, samo cu na drugom spratu uciti. Ija cu hranit bebu (dojiti)

(odgovor članu camm)
  Neposredna veza do poruke: 5
   RE: CIJENE CUVANJA DJECE.
2.12.2008 13:25:36   
camm
eh ako je tako onda je najbolje da je lijepo zovnes da dodje tvojoj kuci
pa da se lijepo  dogovorite
posto ces i ti biti tu i normalno da uvjek mozes uletiti kod djeteta sto se kaze..
mislim da onda nece biti nekih problema sa velikom cijenom..

_____________________________

Ja tek sada kuzim da ne kuzim, sta kuzim, sta ne kuzim, sta mi je tesko skuziti, sta ne mogu prokuziti, ali jedno kuzim...:D

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: CIJENE CUVANJA DJECE.
2.12.2008 13:27:21   
batterfly
Znala sam da je skuplje,ali da je bas tolikoooo,nisam znala...
Pa onda ,ako je za jedno oko 300KM,a tebi ce biti samo 5 sati,a i ti ces biti tu,onda ponudi oko 180-200,moze li to doci u obzir???

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: CIJENE CUVANJA DJECE.
2.12.2008 13:31:26   
Nedi
Maida uzmi u obzir sve cinjenice(npr. da li joj je daleko dolaziti kod tebe, je li to radila ranije, kakva joj je preporuka, hoce li raditi neke sitnice po kuci kad beba spava, hoce li za koji mjesec kuhati bebi slani obrok,.....itd) i sama odluci. Moja rodica u Zenici placa 400km ali ta jadna zena mora svaki dan dovesti u red ogroman stan i cuvati dva indijanca koja niko nebi cuvao ni za 600km kad vidi kakvi su.

_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: CIJENE CUVANJA DJECE.
2.12.2008 13:33:52   
idana_85
IZVORNA PORUKA: Maida28

Da, u Sarajevu je duplo skuplje. Ona ce dolazit meni, i ja cu bit u kuci, samo cu na drugom spratu uciti. Ija cu hranit bebu (dojiti)


Pa ja srecom imam svekra i svekrvu pa mi pomognu,mada kad odselimo i ja trazim nekoga ko ce cuvati malenog dok ja radim (kad se zaposlim akobogda) a sada ucim dok on spava i moze se...ne moze se polagati ko prije po vise ispita,ali se jedan sigurno moze spremiti....


_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: CIJENE CUVANJA DJECE.
2.12.2008 14:18:19   
Blue rose RR
Ja svojoj mami plaćam 200 KM, za nekkih 8-10 sati boravka kod nje.
A što se tiče cijene mislim da je realno da ona kaže cijenu, jer ipak je to njen rad-pa se onda Maida28 ti uklopi sa cijenom, odnosno vidi da li ti odgovara ili ne.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: CIJENE CUVANJA DJECE.
2.12.2008 15:07:16   
triplemama
Ja sam prije 4 god plaćala 250 KM + prevoz 40 KM za dvije kćerke kod mene po 8 sati (često kraće) 6 dana u sedmici. U Tuzli. Pripremila bi im doručak, ručak bi već bio gotov. Nisam tražila da nešto radi ali je poslije nekog vremana sam počela da pegla, usisava kad djeca spavaju, a nekad je gledala i serije i pila kafu. Bila sam prezadovoljna. Eh, da mi je sad takvu tetu za čuvanje!

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: CIJENE CUVANJA DJECE.
2.12.2008 15:35:12   
Gigana
ja plaćam tetu čuvalicu 350 KM, dolazi mi kući i njen posao je da se fokusira samo na dijete i sve što je vezano za dijete (da mu skuha obrok, popegla samo njegov veš i da se igra s njim).

Nekad ona sama od sebe pobriše prašinu i usisa i ja sam joj beskrajno zahvalna na tome.

I još da napomenem da je ona kod mene kući od 8 do 17:15, dakle dok mi ne dođemo sa posla.

E ti sad skontaj koliko ćeš platiti za 5 sati.


_____________________________

Vedo 2007.g. i
Esma 2012.g.

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: CIJENE CUVANJA DJECE.
2.12.2008 16:08:12   
Anoniman
hvala vam hanume, pomogle ste mi. ma ja bi najvise volila da ona kaze ali nece. hajd javicu vam sta je bilo.

(odgovor članu Gigana)
  Neposredna veza do poruke: 13
   RE: CIJENE CUVANJA DJECE.
2.12.2008 21:19:20   
lejlašh
Mislim da ti je realna cijena, s obzirom da si u Sarajevu, oko 200KM

_____________________________

Merjem, 11.11.2007.
mamina sultanija
Arman, 23.07.2010.
mamin pasha

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: CIJENE CUVANJA DJECE.
2.12.2008 21:30:02   
Mik Mik
Ja plaćam 200 KM a čuva ga 4 h, navikavaju se jedno na drugo a i ja sam još u kući. Kada ga bude čuvala 8 h onda ću plaćati 350 KM. Nema nikakvih drugih obaveza osim da ga čuva, jede i pije naravno šta želi kod nas. Mislim da je to solidna cijena.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: CIJENE CUVANJA DJECE.
2.12.2008 21:30:35   
Romali
U Mostaru od 8.30- 15 h košta 300 KM. Barem koliko ja znam, nije sigurno manje, može biti samo više. Prijateljica je dobivala 400 KM za 7 sati čuvanja. To uključuje čuvanje bebe i sve poslove oko nje, poput kuhanja za bebu i  brige oko njene robe.
Uglavnom ove žene idu kod beba, ne dovode  ih roditelji.
Ali ako će teta raditi još kućne poslove, mislim da se cijena mijenja.


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu lejlašh)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: CIJENE CUVANJA DJECE.
2.12.2008 21:38:43   
mukica
Moja sestra u Mostaru placa djevojku koja joj je cuvala i stariju curicu 300 KM. Ona vodi racuna o tromjesecnoj bebi i ponekaduleti  i oko starije djevojcice ali joj ne redi nista tipa prasina,peglanje itd... sem bebe, a prijateljici je neki dan dolazila teta cuvalica ovdje u Sarajevu i trazila 350 KM za 4 sata mislim haloooo a kakva je ja joj ne bi dala dvije ovce a ne bebu od 6 mjeseci

_____________________________

Mamini djecaci
12.03.2001
25.07.2008

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: CIJENE CUVANJA DJECE.
3.12.2008 1:51:51   
triplemama
Mik Mik samo da kažem da je moja teta čuvalica jedna predivna žena od koje ja nisam tražila da išta čisti. Ona je to radila sama od sebe i uvjek sam joj dala još nešto na platu jer to jako cijenim. Ja sam je pitala kako to stigne i ona kaže da to samo radi kada djeca spavaju, a spavale su tada i po 2,5-3h u komadu. A znala sam doći i u brdo igrački jer su se igale user posted image  I sada je zovu Majkica i često je posjećujemo. Nažalost neće moći čuvati mog Emira jer se nešto razbolila, sreća pa nije ništa ozbiljno.

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu Mik Mik)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: CIJENE CUVANJA DJECE.
3.12.2008 13:38:30   
Anoniman
Maida ja sam našla ženu koja će da mi čuva dijete dok sam ja na poslu od 08-16 i sama je rekla cijenu 250 km,doduše stanujemo u istoj zgradi,ništa ne tražim da radi po kući samo da Asju čuva,hrani je i igra se sa njom. Mislim da je realna cijena da joj ponudiš 200 km,meni da je teta čuvalica rekla više pristala bih jer znam kako idu cijene čuvanja,izgleda da je njoj dovoljno bilo 250 km.

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 19
   RE: CIJENE CUVANJA DJECE.
4.12.2008 11:23:22   
medica
Moja rodica zivi u Sarajevu i placa tetu 400KM zacuvanje malca koji sad ima tri godine. Cuva ga od 08-17h

ali eto sad joj ponekad poradi i po kuci jer su se pravo sprijateljili....mada je ova cijena bila samo za malca...ali posto su prezadovoljni s njom onda joj jos dodaju po 50KM na ovo  :::))))

Za mene je ovo skuplja pita vec tepsija  ::))))))))))

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: CIJENE CUVANJA DJECE.
21.3.2009 0:48:25   
remzy
da i ovdje sto napisem
e ovako posto ja neradim i kod kuce sam ,tako da mi netreba teta cuvalica,ali kako mi muz radi na Bjelasnici ,7 dana je gore a 14 odmara,a Lamija mi krenula u prvi razred,tako da tu imam jednu djevojku koja vodi Lamiju u skolu ,samo to vrijeme dok je muz van Sarajeva i mi joj placamo 10KM po danu,ona samo primi Lamiju iz kuce odvede je do skole i vrati je ,i to je sve...
Ja ,licno, mislim da je to malo poskupo,hanume sta vi kazeteuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Lamija 07.08.2002god
Fatih 07.02.2006god
Ambera 12.08.2008god

(odgovor članu medica)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: CIJENE CUVANJA DJECE.
21.3.2009 1:02:36   
Anoniman
Pa to je cca 200-220 KM mjesečno!! Ja mislim da je to puno!!!! Samo odvesti dijete i vratiti....previše. Onako realno, mislim da bi bilo ok prepoloviti to, znači 5 KM dnevno. Jer onako kad gledaš po danu i ne čini se puno al kad izračunaš koliko je to mjesečno....

(odgovor članu remzy)
  Neposredna veza do poruke: 22
   RE: CIJENE CUVANJA DJECE.
21.3.2009 1:15:46   
remzy
ja draga ti potpuno se slazem s tobom,ali kad smo trazili nekog da je vodi samo tih dana-od 7 do 12,najvise-niko nije htio za tu cijenu.....tipa -pa nemogu ni stana da platim,joj meni smeta sto je ona prva smjena(jednu sedmicu prva,a jednu druga...),pa sta hoces da ti ja placam stan ili da ti ides raditi kad se ti naspavas i kad se tebi ćefne...e ovako ti je sve bilo ,pa mi povisimo cijenu ,i eto imamo tu curu iako je meni to preskupo....
ma najvise lopovluk i bezobrazluk,ali sta ces...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Lamija 07.08.2002god
Fatih 07.02.2006god
Ambera 12.08.2008god

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: CIJENE CUVANJA DJECE.
21.3.2009 8:48:11   
Emina*
Jao, remzy, vodit cu ti ja djevojcicu u skolu za 200 KM user posted image  user posted image
Po meni je i previse..
Neke mame placaju tetu cuvalicu za te pare, i to citav dan..
Jesil razgovarala s njom.. Jel skola daleko od kuce... 
Mozetel naci nekog drugog da je vodi??


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: CIJENE CUVANJA DJECE.
21.3.2009 8:55:51   
Romali
Remzy, može jedan prijedlog?
Za te iste novce, nađi tetu koja će voditi curicu u školu,a dok je ona tamo    ( 2-3 h) neka se vrati kod tebe kući i pomogne u kućnim poslovima. Šta misliš?

Uvjerena sam da ćeš naći ženu koja će pristati na to. Odvede malenu, vrati se i pegla veš npr., zatim ode po nju i vrati je. Ipak je to sve skupa 3-4 h, nije tako malo novca,a tebi puno korisnije nego davati samo odlazak i dolazak u školu.


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *