|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Ciscenje
12.2.2011 12:18:32   
Zejnebb
Očistite sudoper i perilicu suđa

Svoju kuhinju lako ćete očistiti na „zeleni način“ koristeći prirodna sredstva za čišćenje kao što je soda bikarbona, krupna morska sol, sok limuna, bijeli ocat, ulje eukaliptusa, te naravno spužvica od celuloze. Prednosti ovakvog načina čišćenja su goleme za prirodu, ali i za vas, jer prilikom čišćenja ne morate nositi gas masku niti zaštitne rukavice, ne morate potjerati ukućane na prisilni boravak izvan kuće, a ova prirodna sredstva dobro će očistiti i najprljaviju kuhinju. A da ne govorimo o prednostima za vaš novčanik (npr. 3 litre bijelog octa možete kupiti za cca 10 Kn)



ČIŠĆENJE SUDOPERA
Ispraznite sudoper, isperite ga vodom i prebrišite.
Istrljajte svoj sudoper pastom od sode bikarbone koju ste nanijeli na spužvicu od celuloze. Ostavite stajati neko vrijeme, a zatim isperite i prebrišite čistom vlažnom krpom.
Na mjestima gdje soda bikarbona nije uspjela očistiti jače nakupine vodenog kamenca, tretirajte ih bijelim alkoholnim octom kojeg ste stavili na spužvicu od celuloze. Dobro isperite vodom i osušite.
Ako želite da vaš sudoper stvarno blista, na meku i suhu krpicu stavite par kapi baby ili maslinovog ulja i uglancajte ga. Alternativno: sudoper istrljajte krupnom morskom soli (2 šake) pomiješanom sa sokom jednog limuna. Dobro isperite čistom vodom i osušite mekom krpom.

ČIŠĆENJE ODVODA
U odvod usipajte šalicu bijelog octa i šalicu sode bikarbone i ostavite djelovati nekoliko minuta (začepite odvod čepom). Nakon toga odvod zalijte s 1 litrom kipuće vode i dobro isperite toplom tekućom vodom.

ČIŠĆENJE PERILICE SUĐA
I vašoj perilici suđa potrebno je periodično čišćenje, najbolje jednom mjesečno.
Ispraznite perilicu suđa. Četkicom za zube umočenom u bijeli alkoholni ocat oribajte spojeve oko i na vratima. Za teža zaprljanja probajte i sa pastom od sode bikarbone.
U dno prazne perilice uspite šalicu bijelog alkoholnog octa, zatvorite perilicu i pokrenite pranje na najvišoj temperaturi.
Ako želite mirisnu perilicu, u pretinac za deterdžent uspite malo limunske kiseline i pokrenite pranje prazne perilice.

Recept za pastu od sode bikarbone: pomiješajte 5 žlica sode bikarbone s 5 žlica mlake vode
Recept za svakodnevno sredstvo za čišćenje kuhinje: u boci s raspršivačem pomiješajte 300 ml bijelog alkoholnog octa s 200 ml vode i dodajte cca 40 kapi ulja eukaliptusa koje će zatomiti jak miris octa i dezinficirati kuhinjske površine.

O prirodnim sredstvima za čišćenje:
Bijeli alkoholni ocat
Izuzetno je jeftin (3l možete kupiti za cca 10 Kn), a razrijeđenog ga možete koristiti za čišćenje većine površina u kuhinji i kupaonici. Važno: prije upotrebe provjerite na skrivenim područjima, ne koristite nerazrijeđenog jer je vrlo jak (možete li zamisliti da ga neki ljudi još uvijek koriste kod pripreme svježih salata?) i ne koristite za čišćenje fuga na pločicama, mramornih i ostalih poroznih kamenih površina. Mnogima smeta njegov oštri miris, no dobro je da on nije štetan i nestaje čim se ocat osuši, a u otopinu uvijek možete dodati malo ulja eukaliptusa koje će neutralizirati miris octa.
Soda bikarbona
Odlično abrazivno sredstvo za čišćenje većine površina u kupaonici i kuhinji, a koristimo ga i u hladnjacima za rješavanje ustajalih mirisa.
Sok limuna
Limunov sok odličan je za čišćenje masnih mrlja i jake prljavštine na kuhinjskim površinama, suđu itd., a iza sebe ostavlja svjež miris agruma. Za ribanje lonaca i tava, polovicu limuna pospite morskom soli, a oribane površine dobro isperite.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Ciscenje
23.6.2011 14:56:47   
anidla
ja od jutros generalno cistim kuhinju,sva sam se zapetljala user posted image

_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu Zejnebb)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Ciscenje
23.6.2011 14:59:08   
zvecka
IZVORNA PORUKA: anidla

ja od jutros generalno cistim kuhinju,sva sam se zapetljala user posted image


Haj de ostavi kucu idi na temu mrsajmo zajedno pa nam daj kakav koristan savjet,,user posted image  i usput da te pitam kad ces u Kladusu?

_____________________________

Lejla 18-09-2006
Emana 29-01-2010
Moja dva pileta dosadna:)

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Ciscenje
6.9.2011 20:34:18   
kolacic
ovo je jako zanimljivo sto sam procitala..bas zena super savjete dala.. nego, ja sam pronasla super sredstvo za ciscenje kupaonice i kuhinje a to je Cilit Bang, jest skuplji malouser posted image a Boga mi i cisti sve zivo, cesme su mi bile pune kamenca a s njim i spuzvicom sam sve oprala..takodjer za kuhinju vrijedi, sporet je kao nov kako fino cisti..zato bit cu redovan kupac sad mada sam ga sasvim slucajno kupila (bio na akciji user posted image user posted image user posted image )

(odgovor članu zvecka)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Ciscenje
20.6.2013 17:09:41   
Daliyah92
Nadam se da je prikladna tema za ovo sto hocu pisati.. Trazila sam prikladniju ali ne nadjoh user posted image

Naime, zanima me imate li neki "raspored" ciscenja, ili organizaciju? Ili cistite kako vam kad sta naumpadne user posted image Naravno, tu ne mislim na stvari koje se obavezno rade svakodnevno. user posted image

Odavno planiram napraviti nekakav raspored, da sebi lijepo napisem sta cu kojim danima raditi, jer desi mi se da odgadjam neke manje poslove pa mi se nakupi i onda citav dan mi treba da sredim. A mislim ako znam sta cu koji dan raditi da mi uopste ne treba puno vremena a da mi stan stalno bude cist. user posted image Ja sam sebi i napisala koje stvari trebam da radim sedmicno, koje dva put sedmicno, mjesecno.. i samo jos treba da to razvrstam. user posted image


Sta vi mislite? Koliko vama pomaze organizacija ciscenja (ako je imate, naravno)? user posted image





< Poruku je uredio Daliyah92 -- 20.6.2013 17:10:17 >


_____________________________

"Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima: da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi."

A 16.6.2012. :)
D 14.5.2016. :)

(odgovor članu kolacic)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Ciscenje
20.6.2013 18:11:50   
Daliyah92
Nije valjda da nema ko sta reci user posted image user posted image

_____________________________

"Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima: da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi."

A 16.6.2012. :)
D 14.5.2016. :)

(odgovor članu Daliyah92)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Ciscenje
20.6.2013 18:15:39   
R&T@
Ko ce cistiti na +40...user posted image

Ne volim nista raditi po spisku, opterecava me...

Iako na forumu 100% postoje zene koje imaju spisak i za to...

Najbitnije je da ti uvidis kako TEBI odgovara...

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu Daliyah92)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Ciscenje
20.6.2013 18:15:48   
aida.
Radim kad mi se radi. Kuca zna nekad bit katastrofa al ja ne mogu nazor radit.. Povrsinki potrijebit ok, al mene kad "pukne" tad radim user posted image
Ne volim nista u zivotu po planovima, po rasporedu, po satu. Kod mene sve spontano... user posted image

_____________________________

14.03.2010. :-) Erol

(odgovor članu Daliyah92)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Ciscenje
20.6.2013 18:18:12   
bebacha

IZVORNA PORUKA: aida.

Radim kad mi se radi. Kuca zna nekad bit katastrofa al ja ne mogu nazor radit.. Povrsinki potrijebit ok, al mene kad "pukne" tad radim user posted image
Ne volim nista u zivotu po planovima, po rasporedu, po satu. Kod mene sve spontano... user posted image


isto ovako

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu aida.)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Ciscenje
20.6.2013 18:23:55   
Daliyah92

IZVORNA PORUKA: R&T@

Ko ce cistiti na +40...user posted image




user posted image Ovdje je jos veci + ali i ne osjetim, klima skoro dan i noc radi user posted image

Meni je gore cistiti zimi, tad se samo utoplim i ne mrdam sa kauca user posted image

_____________________________

"Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima: da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi."

A 16.6.2012. :)
D 14.5.2016. :)

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Ciscenje
20.6.2013 18:57:52   
Anoniman
Nemam plan. Inace ni u zivotu ne volim nesto puno planirati...

(odgovor članu Daliyah92)
  Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Ciscenje
20.6.2013 22:17:55   
salmy
Naravno da imam plan

Svako jutro kad ustanem popijem kafu i doruckujemo
obrisem stolove...police...i komodu ispod tv
Dok to radim nanesem domestos(ili sta vec) po wc...
kad sam zavsila sa prasinom odradim wc..
prebrisem podove brzinski kao i balkon ljetni (jer smo uglavnom na njemu)
Sudje potrpam u masinu(izvadim oprano)
Znaci vec sam ocistila dnevni...brzinski..nema sudja wc cist
Spavaca se za to vrijeme izracila...dizem posteljinu...ispeglam ako sta ima

Pobacam smece u smetljarnik...i put pod noge

Svake nedjelje(osim ako radim) radim to isto samo prezicnije i usisavam detaljno

Ja ovako funkcionisem godinama....
inace sam picajzla i ne volim kad me doceka ujutru ili kad dolazim s posla haos
izuzev kad sam bolesna...tada ne vidim bjele macke(kao protekli vikend)

(odgovor članu Zejnebb)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Ciscenje
20.6.2013 22:22:25   
MicoTico
Salmy - moj čo'ekuser posted image

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Ciscenje
20.6.2013 22:40:51   
salmy
ja volim red i rad....pa i na moju stetu
nekako se organizujem i sve stima....
a kuca ko kuce..vjecito posla...

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Ciscenje
20.6.2013 22:48:14   
Blue rose RR
Nisam rob stana, održavamo (sve troje) po potrebi. Kad su svi utambureni ne treba plaho da se čisti po kući :)

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Ciscenje
20.6.2013 22:56:20   
mishkica
Volim uredno i cisto nastojim uvijek odrzavati ono "normalno" cistu kucu, rasporeda ciscenja nemam skoro sve volim raditi, jedino mrzim kupiti ves i slagati ga, ostalo nekako sve volim i ja to sve sto uradim raidim rano ujutro e mogu ja popodne ni navece nista raditi zivot mi padne kako dan prolaziuser posted image al zato zorom ko navijena sve preletimuser posted image

_____________________________

M&M

Sreću čine male stvari...

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Ciscenje
20.6.2013 22:59:51   
bebaa

IZVORNA PORUKA: salmy

Naravno da imam plan

Svako jutro kad ustanem popijem kafu i doruckujemo
obrisem stolove...police...i komodu ispod tv
Dok to radim nanesem domestos(ili sta vec) po wc...
kad sam zavsila sa prasinom odradim wc..
prebrisem podove brzinski kao i balkon ljetni (jer smo uglavnom na njemu)
Sudje potrpam u masinu(izvadim oprano)
Znaci vec sam ocistila dnevni...brzinski..nema sudja wc cist
Spavaca se za to vrijeme izracila...dizem posteljinu...ispeglam ako sta ima

Pobacam smece u smetljarnik...i put pod noge

Svake nedjelje(osim ako radim) radim to isto samo prezicnije i usisavam detaljno

Ja ovako funkcionisem godinama....
inace sam picajzla i ne volim kad me doceka ujutru ili kad dolazim s posla haos
izuzev kad sam bolesna...tada ne vidim bjele macke(kao protekli vikend)

majke mi ova kao da sa mnom živi pa me kopira....

ja sve moram imati čisto i zategnuto svaki dan u svako doba čak i sa ovako malom bebom sve stignem.....meni ne trreba nikakva organizacija...organizovana sam već 14 godina kako živim odvojeno od svojih....i svaki dan iznova i isto....nikad nisam legla da mi je kašičica ostala u sudoperi.....ma ne znam...kažu da sam pretjerala ali takva sam i znam da se nikad neću postiditi....user posted image

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Ciscenje
20.6.2013 23:22:19   
salmy

IZVORNA PORUKA: bebaa


IZVORNA PORUKA: salmy

Naravno da imam plan

Svako jutro kad ustanem popijem kafu i doruckujemo
obrisem stolove...police...i komodu ispod tv
Dok to radim nanesem domestos(ili sta vec) po wc...
kad sam zavsila sa prasinom odradim wc..
prebrisem podove brzinski kao i balkon ljetni (jer smo uglavnom na njemu)
Sudje potrpam u masinu(izvadim oprano)
Znaci vec sam ocistila dnevni...brzinski..nema sudja wc cist
Spavaca se za to vrijeme izracila...dizem posteljinu...ispeglam ako sta ima

Pobacam smece u smetljarnik...i put pod noge

Svake nedjelje(osim ako radim) radim to isto samo prezicnije i usisavam detaljno

Ja ovako funkcionisem godinama....
inace sam picajzla i ne volim kad me doceka ujutru ili kad dolazim s posla haos
izuzev kad sam bolesna...tada ne vidim bjele macke(kao protekli vikend)

majke mi ova kao da sa mnom živi pa me kopira....

To nisam ja to je moja shaumauser posted image
ja volim cistocu....i zene koje drze do toga....user posted image i nikad ne mozemo pretjerati...to nas loze bezveze

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Ciscenje
20.6.2013 23:27:27   
Anoniman
I ja volim da je sve na svom mjestu i volim kad nije samo prividno cist, volim kad je ormar uredan, cipelar, kuhinja...Svaka stvar ima svoje mjesto i toga se svi pridrzavamo.

(odgovor članu salmy)
  Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Ciscenje
20.6.2013 23:33:51   
bebaa
neki dan napisah negdje na nekoj temi navike ili slično....ja bilesi perem cipele kad se uđe u kuću....da mi se ne prljaju pločice kad se iz kuće krene sledeći put....a te iste pločice u hodniku danas 2x prebrišem i perem dječija kolica tj. točkove da mi ne prljaju hodnik....user posted image user posted image

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Ciscenje
20.6.2013 23:35:22   
Neca xxx

IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa

I ja volim da je sve na svom mjestu i volim kad nije samo prividno cist, volim kad je ormar uredan, cipelar, kuhinja...Svaka stvar ima svoje mjesto i toga se svi pridrzavamo.


Samo da potpišem. user posted image Ja jednostavno ne znam funkcionisati ako stvari nisu na svom mjestu. Nemam neki plan čišćenja, ali moraću ga napraviti. Još uvijek se nisam skroz organizovala u novoj situaciji. user posted image

_____________________________

“Samo sam htjela da imam nešto tvoje… Zauvijek…”
“Želiš nešto moje? Zauvijek? Da li bi prezime moglo da posluži?”

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Ciscenje
20.6.2013 23:38:52   
salmy

IZVORNA PORUKA: bebaa

danas 2x prebrišem i perem dječija kolica tj. točkove da mi ne prljaju hodnik....user posted image user posted image

user posted image
ja ocekujem molera sad u subotu...a jucer sam sve prozore oprala i generalno obrisala....da se ne izofiram pred njim

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Ciscenje
20.6.2013 23:39:24   
Anoniman
Molim nadlezne moderatore da temu preimenuju u Bree,otkrijte se

user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Neca xxx)
  Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Ciscenje
20.6.2013 23:41:12   
Anoniman
E ja ne cistim zbog drugih, ono da se ne izofiram, vec volim da je sve cakum pakum zato sto tako JA volim (vjerovatno mama na mene prenijela, jer je i ona ista takva)

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Ciscenje
20.6.2013 23:43:11   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa

E ja ne cistim zbog drugih, ono da se ne izofiram, vec volim da je sve cakum pakum zato sto tako JA volim (vjerovatno mama na mene prenijela, jer je i ona ista takva)

user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *