|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Crveni plikovi na mošnjama kod bebe
3.11.2008 16:47:12   
Gigana
Drage moje,

juče sam primjetila kod Vedada malu crvenu bubuljicu na mošnjama, koja se u toku dana proširila na više njih i sad to izgleda više kao plikovi, nego kao bubuljce.  A onda se jutros pojavilo crvenilo na dva mjesta na preponama (kao ujedi).  Odvešću ga večeras pedijatru, ne znam šta je ovo, je li imala neka slično iskustvo.

Inače, ovih dana je jako prehlađen, a vidim da ga svrbe desni, počeo je opet da bali.  Ne znam da li to ima veze sa ovim.  Kad ga razmotam, on se hvata baš za taj dio mošnji, tako da vidim da ga to svrbi.  Mazala sam bepantenom i kantarionovim uljem, ali ništa, samo se proširilo još više.

Pomagajte!


_____________________________

Vedo 2007.g. i
Esma 2012.g.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Crveni plikovi na mošnjama kod bebe
3.11.2008 16:55:00   
Gigana
pa zar nema nikoga da me posavjetuje!

_____________________________

Vedo 2007.g. i
Esma 2012.g.

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Crveni plikovi na mošnjama kod bebe
3.11.2008 18:11:56   
tweety
Nisam imala taj problem sa sinom pa iskreno ne znam sta da ti kazem.Ako je vec prehladjen kao sto si rekla mozda mu je mokraca jaka i mozda postoji neka upala mokrace pa ga je izjela po mosnjama jer pretpostavljam nosi pelene.

Kao sto si vec rekla vodis ga pedijatru i nadam se da ce sve biti ok.Javi sta ti je receno.

_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Crveni plikovi na mošnjama kod bebe
3.11.2008 18:12:08   
Melica
Ne znam šta bi moglo biti.Kakva je kaka, da li je "rjeđa" zbog zubića, pa je iritirala kožu gdje je najosjetljivija? Samo nagađam, ipak je pametno otići za svaku nedoumicu pedijatru. A da pokušaš sa nekom kremom na bazi cinka + bademova ili pavlovićeva krema? Pozdrav

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Crveni plikovi na mošnjama kod bebe
3.11.2008 18:14:13   
tweety
IZVORNA PORUKA: Melica

Kakva je kaka, da li je "rjeđa" zbog zubića, pa je iritirala kožu gdje je najosjetljivija? 


Naravno zaboravih na njegovu stolicu,mozda ga je i ona izjela kao sto Melica rece?

_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu Melica)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Crveni plikovi na mošnjama kod bebe
3.11.2008 19:07:06   
Amrino
Moguce da se ojeo- a to se desava cesto kada rastu zubici...
Imas li hipermangn i acidi borici? ako nemas- posalji odmah nekoga u apoteku da ti kupi.
Operi ga i zalij onda razblazenim hipermanganom (voda treba da bude svijetlo lila) . Posusi ga dobro a onda predji malo natopljenom vaticom sa acidi borici. Ostavi ga na zraku sto duze. Znaci- ugrij sobu da mu nije hladno, prostri nesto ispod da ne popiski i pusti ga malo golog neka "tarlaha".-
Trebalo bi da mu odmah bude bolje. Nemoj mazati nikakvim kremama i mazama.


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu tweety)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Crveni plikovi na mošnjama kod bebe
3.11.2008 22:16:15   
odzacanka
cao!pa da nije bila neka promjena kod bebe tj.novi pempas ili maramice za ciscenje jer znam da bebe ponekad reaguju na promjenu kad je u pitanju osjetljivi dio koze u svakom slucaju ako  se prosiruje nema druge -doktoru!user posted image  brz oporavak.

_____________________________

da je zivot lijep ne bi plakali kad se rodimo!

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Crveni plikovi na mošnjama kod bebe
3.11.2008 23:53:42   
medavi
Gigana oba moja djecaka su to imali i znam tacno sta jeuser posted image
i ja sam bila preplasena kao i ti
i odmah otisla do pedijatra- to je situcija kad bebi padne imunitet a
desava se bas kad rasu zubici ili kad je neka prehladica u pitanju
to je gljivica candida i znaci treba ti samo krema kanesten
nije lose ni ovo s hipermanganom predhodno
ovo je iz licnog iskustva isto se desava i sa zenskom djecom samo sto su curice malo osjetljivije
pa to predje u pravi ojed- a da bi smirila i sebe odi kod pedijatra
nakon dva mazanja to prodje i desavace se jos koji put dok djete ne odskoci
sretno i pusa!!user posted image


_____________________________

MAMINI MOMCI
HARIS 18.04.2002
SAMED 04.07.2005

(odgovor članu odzacanka)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Crveni plikovi na mošnjama kod bebe
4.11.2008 9:31:07   
Gigana
Bila sam sinoć kod pedijatra i rekla mi je da joj to izgleda kao klasična alergija.  Nije mi dala nikakvu kremu, ništa, samo mi je rekla da ga držim bez pelene što je moguće više i da ga ne mackam puno kremama.

Ja sam joj onda rekla da mi je zadnji paket pelena koji sam koristila (Pampers Sleep&Play) bio užasan, svaka je procurila i smrdila, na što mi je ona rekla da je vrlo moguće da mu je neki sastojak (gel ili losion koji se nalazi u tim pelenama) iziritirao kožu i da pod hitno mijenjam pelene i 2 dana stavljam samo pamučne.  Odmah smo otišli u DM i kupila sam one eko pelene, pa sam mu pred spavanje stavila prvo pamučnu, pa onda eko.

MOguće je da mu je pao imunitet, jer je on već 7 dana jako prehlađen, šmrca, kašlje, a povrh svega ga muče i zubići.  Stolica mu je ok, nisam primjetila da je rijetka.

Ja ću definitivno na svoju ruku kupiti hipermangan, pa ću ga time sapirati, a mogla bi uzeti i kanesten kremu (ne moram ga valjda opet voditi pedijatru zbog ove kreme?) 

U svakom slučaju, hvala vam na savjetima, a ako ima još neko dobar savjet u vezi pelena (koje pelene su najbolje za ove slučajeve) neka me posavjetuje.

Poljubac za sve vas!


_____________________________

Vedo 2007.g. i
Esma 2012.g.

(odgovor članu medavi)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Crveni plikovi na mošnjama kod bebe
4.11.2008 9:38:49   
lamka
Gigana imala isti problm samo sto su se kod nas kokana i guza zacrvenile.plikova je bilo kao i kod tvog vdada. i po preporuci medavog ja kupila canesetn kremu i dva-tri puta mazala i proslo. znaci provjereno. i od tad uvijek imam canesten pri ruci

_____________________________

Lamija duša duše moje
21.08.2006

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Crveni plikovi na mošnjama kod bebe
4.11.2008 9:43:10   
Gigana
znači, može i bez recepta.

Ma ovo su više kao ranice, nisu toliko plikovi, nego crvene krastice, ne znam kako bih opisala, a na guzi i preponama ima 2-3 crvene tačkice, kao bubuljice.  Uglavnom, sve je unutar pelenskog područja.


_____________________________

Vedo 2007.g. i
Esma 2012.g.

(odgovor članu lamka)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Crveni plikovi na mošnjama kod bebe
4.11.2008 11:09:54   
Amrino
Ja ne bih koristiLA Canesten na svoju ruku. Vjerujem da ce od toga brzo proci ali nisam sigurna sta se sve nalazi u toj kremi. Znam da je koriste i odrasli i da tu postoje doziranja. Pitaj u apoteci. Oni bi to trebali znati bolje i od pedijatara.
Preporucila bih ti da prvo probas sa hipermanganom i acidi- borici  i sa zracenjem jer to 100 % ne moze da skodi. Jedino ako situacija ne bude bolja trazi drugo rjesenje. Canesten za malu bebu mi je nekako radikalnorjesenje.


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Crveni plikovi na mošnjama kod bebe
4.11.2008 15:48:19   
lamka
Nismo ga ni mi koristile na svoju ruku. Taj canesten je preporučila pedijatrica ikoja je rekla da pomaze i kada se beba usljed koristelja antibiotika izaspe. Gigana ti znas najbolje. ja sam rekla svoje iskustvo i nama je pomogao.

_____________________________

Lamija duša duše moje
21.08.2006

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Crveni plikovi na mošnjama kod bebe
4.11.2008 15:59:28   
Gigana
ma otiću u apoteku i pitati za kanesten.  Koliko ja znam, u toj kremi je kantarionovo ulje, tako da ne bi trebalo biti problema.  A opet, tete u apotekama znaju bolje od mene.
Hvala na savjetima, pravo mi ga je žao gledati kako se pati.  Valjda će i ove nove pelene pomoći.


_____________________________

Vedo 2007.g. i
Esma 2012.g.

(odgovor članu lamka)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Crveni plikovi na mošnjama kod bebe
5.8.2016 15:30:24   
Mamita2
Pozdrav, evo i mi sada nekoliko godina poslije vas mucimo isti problem, pa me zanima kako ste se rijesile ovogauser posted image

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 15
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *