|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Cvijece za sadnju
14.3.2012 12:39:04   
Umihana
Proljece samo sto nije pokucalo, pa me zanima kako uredjuete balkone, terase, vrtove ili sta vec imate?
Gdje kupujete cvijece za sadnju? Ja imam mali balkon, i posadim svaki put drugu vrstu cvijeca i malo jagoda za djecu. Kupujem u fisu, ali sad bih voljela nesto promjeniti
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Cvijece za sadnju
14.3.2012 13:01:29   
veeseelaa
mene zanima dal imaju neke zakačke za ogradu kao držači, pogodne kao nosaš za saksije za cvijeće
Mislim na one duge a uske saksije
Nosač bi trebao biti stabilan i držati saksiju čvrsto, da je ne prevrne vjetar


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Umihana)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Cvijece za sadnju
14.3.2012 13:02:10   
veeseelaa
držači, nosači, zakačke user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Cvijece za sadnju
14.3.2012 13:06:42   
mamabb
ima. kod nas bude u većim centrima, poljo apotekama, cvjećarama.

_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Cvijece za sadnju
14.3.2012 13:07:53   
veeseelaa
hvala, mora da nisam primjetila, pitaću izravno prodavače za isto
jer kad god puše vjetar moram skidati saksije da nekog pretvrtanjem sa balkona ne bi ozlijedileuser posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Cvijece za sadnju
14.3.2012 13:10:28   
veeseelaa
http://www.granum.ba/index.php?option=com_zoo&task=item&item_id=170&Itemid=3

ti nosači bi trebali biti u ovom stilu, s tim što bi zakačke koje idu na ogradu morale biti veće jer je kod mene balkonska ograda od kamena, ona masivna


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Cvijece za sadnju
14.3.2012 13:11:16   
muaaa

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

hvala, mora da nisam primjetila, pitaću izravno prodavače za isto
jer kad god puše vjetar moram skidati saksije da nekog pretvrtanjem sa balkona ne bi ozlijedileuser posted image



To bih trebalo biti u OBI-ju.Oni inace imaju sve za vrtove i tako te djidje-midje

_____________________________

“Temelj ljudske sreće je duboka sigurnost, spontana radost u malim stvarima i velika jednostavnost.”



(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Cvijece za sadnju
14.3.2012 13:19:32   
Blue rose RR
Ja sam na ogradi imala prvo po 6 onih dugih vazna za cvijeće ( dva balkona), pa sam onda redukovalapo 4, i sada sam ukinula na jednom balkonu cvijeće, a na jednom sam ostavila te 4 vazne.
Nemam ih kad zaljevati i održavati.

A držače sam kod stolara napravila od drveta, i ofarbala u ljubičastu boju :)))


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu muaaa)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Cvijece za sadnju
14.3.2012 13:34:53   
veeseelaa
jel bila skupa izrada nosača kod stolara?
ili mi prodaj te tvoje ako ti više ne trebaju user posted image


< Poruku je uredio veeseelaa -- 14.3.2012 13:35:16 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Cvijece za sadnju
14.3.2012 13:35:27   
mamabb

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

http://www.granum.ba/index.php?option=com_zoo&task=item&item_id=170&Itemid=3

ti nosači bi trebali biti u ovom stilu, s tim što bi zakačke koje idu na ogradu morale biti veće jer je kod mene balkonska ograda od kamena, ona masivna



Ja imam ovakve. Nešto sitno sam ih plaćala 2-3 KM po komadu.


_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Cvijece za sadnju
14.3.2012 13:36:51   
Blue rose RR
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

jel bila skupa izrada nosača kod stolara?
ili mi prodaj te tvoje ako ti više ne trebaju user posted image



Nije mi htio naplatiti :) u bliskom smo krvnom srodstvu, bilesi mi njegovo ime piše na svakom dokumentu user posted image


I neću ti prodati - volim ljubičastu boju :)


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Cvijece za sadnju
14.3.2012 13:40:49   
veeseelaa
aman pa pusti boju, ja kontala ne rabiš ih više, zato i pitah.... jer mi se doima da ću baš teško naći nosače za ovu ogradu kamenu, mislim lako bi mi bilo da je to za kovanu ogradu i sl, jer ona je tanana na osnovu ove al vidim još, obići ću malo

Al mislim i da su ti tvoji nosači vjerovatno prikladne za kovane odnosno željezne ograde, osnosno drvene tanje, gdje je zakačka za istu mala ....

< Poruku je uredio veeseelaa -- 14.3.2012 13:41:54 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Cvijece za sadnju
14.3.2012 13:42:31   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: mamabb


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

http://www.granum.ba/index.php?option=com_zoo&task=item&item_id=170&Itemid=3

ti nosači bi trebali biti u ovom stilu, s tim što bi zakačke koje idu na ogradu morale biti veće jer je kod mene balkonska ograda od kamena, ona masivna



Ja imam ovakve. Nešto sitno sam ih plaćala 2-3 KM po komadu.



e čuj to..... mada kao što rekoh tražim sa malo većim zakačkama koje idu na ogradu


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Cvijece za sadnju
14.3.2012 13:43:27   
hatepsut
Ja imam balkon i veliku terasu + bastu.Zardinjera imam 50ak,od toga 10ak je na balkonu s ovim nosacima(meni je svekar napravio,savio 2 zice uslikat cu,a neke sam kupila).na terasi je sirok zidic pa ne trebaju nosaci.Sadim uglavnom pelargonije na balkon i one mi ostaje preko zime u podrumu.Na terasu sadim petunije i pelargonije.a takodjer i sulfenije (petunije i sulfenije obnavljam svake godine) a kod nas imaju staklenici gdje ljudi prodaju to cvijece na veliko.
U basti imam veliku ruzu penjacicu i ona se "penje" po natkrivenom djelu terase.koliko imam obicnih ruza ne znam,ali svake godine sama sebi proizvodim tj. razmnozavam ih.naravno tu su i majske ruze i hortenzije.
Neki dan sam u bingu kupila gladiole 50kom-7km one cvjetaju samo jednom ali su prelijepe.
Da imam jos i tulipane,zumbule,jagorcevine,narcise.
Nekako se smjenjuje cvijece od proljeca pa nadalje.


_____________________________

"Ti si moja ljubavna pjesma,moja prva misao.Kad me jutro probudi ti si potreba i smisao"

11.03.2002 Moja ljubav,sreca,zivot...
27.07.2012 Mali Lavic upotpunio sve praznine koje su nedostajele nasoj sretnoj porodici !

(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Cvijece za sadnju
14.3.2012 13:45:00   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

http://www.granum.ba/index.php?option=com_zoo&task=item&item_id=170&Itemid=3

ti nosači bi trebali biti u ovom stilu, s tim što bi zakačke koje idu na ogradu morale biti veće jer je kod mene balkonska ograda od kamena, ona masivna



za tvoju ogradu ne trebaš ove nosače komlet žardinjere...
tebi trebaju nosači na koje se stavi žardinjera ali su deblji, masivniji i daju se zakačiti na deblje ograde i zidove a i imaju matice za podešavanje širine ...kod moje mame su takvi jer je orrada debelo drvo i domah pričvrćena za cijev metalnu...pa te dvije širine su pogoleme za ove nacrtane žardinjere....

ovo ti treba
http://magichome.rs/product_info.php?cPath=319&products_id=770&osCsid=aa44c4d1babc93eecfcedba34b7d1bc3

i imaš u obiju...bijele i smeđe...


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Cvijece za sadnju
14.3.2012 13:45:16   
veeseelaa
oko kuće neću deverati ništa, samo me zanimaju balkoni sada
mada ću morati i moju vikendicu okititi
Recite mi kad bi mogle u kupovinu cvijeća??? ovo vrijeme varljivo još


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Cvijece za sadnju
14.3.2012 13:46:48   
Blue rose RR
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

aman pa pusti boju, ja kontala ne rabiš ih više, zato i pitah.... jer mi se doima da ću baš teško naći nosače za ovu ogradu kamenu, mislim lako bi mi bilo da je to za kovanu ogradu i sl, jer ona je tanana na osnovu ove al vidim još, obići ću malo

Al mislim i da su ti tvoji nosači vjerovatno prikladne za kovane odnosno željezne ograde, osnosno drvene tanje, gdje je zakačka za istu mala ....


I oni su namjenski napravljeni, valja izdržati 6 velikih vazni :)
Nego tebi je bolje da ti neko iskuje nosače za tu betonsku ogradu, jer vjerujem da treba da ima šire dijelove.


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Cvijece za sadnju
14.3.2012 13:48:01   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

http://www.granum.ba/index.php?option=com_zoo&task=item&item_id=170&Itemid=3

ti nosači bi trebali biti u ovom stilu, s tim što bi zakačke koje idu na ogradu morale biti veće jer je kod mene balkonska ograda od kamena, ona masivna



za tvoju ogradu ne trebaš ove nosače komlet žardinjere...
tebi trebaju nosači na koje se stavi žardinjera ali su deblji, masivniji i daju se zakačiti na deblje ograde i zidove a i imaju matice za podešavanje širine ...kod moje mame su takvi jer je orrada debelo drvo i domah pričvrćena za cijev metalnu...pa te dvije širine su pogoleme za ove nacrtane žardinjere....

ovo ti treba
http://magichome.rs/product_info.php?cPath=319&products_id=770&osCsid=aa44c4d1babc93eecfcedba34b7d1bc3

i imaš u obiju...bijele i smeđe...



ne kužim kako ovo ide? zašarafi se??



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Cvijece za sadnju
14.3.2012 13:49:48   
Hanady RR
ja cvjeće svake godine kupujem za prvi maj....
osim naravno onoga cvjeća kojega sam u garažu pobacala po žardinjerama tipa prkos pa će nići i onda ću ga rasaditi...
za 1. maj izbor je taman...
vrijeme me ne izradi bez obzira ako padaju kiše to godi mom cvijeću...

a ja imam balkon, 5 žadinjera, tarasu sa 10 žardinjera i 3-4 dijela u bašti koja su cjetnjaci jednogodišnjeg cvjeća....

pored toga imam i saksije 8 komada za jednogodišnje, one su viseće i to stavljam po drveću u baščiuser posted image nako mi cooluser posted image

u principu petunije, petonije, sulfinije, dan i noć su cvjetovi koje kupujem jednogodišnje....


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Cvijece za sadnju
14.3.2012 13:52:19   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

http://www.granum.ba/index.php?option=com_zoo&task=item&item_id=170&Itemid=3

ti nosači bi trebali biti u ovom stilu, s tim što bi zakačke koje idu na ogradu morale biti veće jer je kod mene balkonska ograda od kamena, ona masivna



za tvoju ogradu ne trebaš ove nosače komlet žardinjere...
tebi trebaju nosači na koje se stavi žardinjera ali su deblji, masivniji i daju se zakačiti na deblje ograde i zidove a i imaju matice za podešavanje širine ...kod moje mame su takvi jer je orrada debelo drvo i domah pričvrćena za cijev metalnu...pa te dvije širine su pogoleme za ove nacrtane žardinjere....

ovo ti treba
http://magichome.rs/product_info.php?cPath=319&products_id=770&osCsid=aa44c4d1babc93eecfcedba34b7d1bc3

i imaš u obiju...bijele i smeđe...



ne kužim kako ovo ide? zašarafi se??





samo ih staviš...kao i one komlet žardinjere...kao što one imaju nalson za dio ograde tako i ovi nosači...
s tim što su ovi nosači od jačega materijala...mnogo su deblji i poduplani su pa imaš mogućnost kada in nasloniš stegnuti maticu šarafa da budu čvrsti na ogradi...najblaže rečeno zategnuti ih uz ogradu...
i na nji smao položiš žardinjere...
neće pasti...dovoljno drže žardinjere...
moja ih mama ima na spoljednjem 4 spratu kuće sa balkonom već godinama

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Cvijece za sadnju
14.3.2012 14:21:01   
veeseelaa
super ovo Hanady user posted image
a moglo bi se jednogodišnje cvijeće i malo ranije posaditi? mislim prije 1 maja


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Cvijece za sadnju
14.3.2012 14:27:59   
Rabi

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

super ovo Hanady user posted image
a moglo bi se jednogodišnje cvijeće i malo ranije posaditi? mislim prije 1 maja



Ja sam sadila, ali su mi kadifice...jedino bile super!!! Ostalo je sve bilo 0 bodovauser posted image



_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Cvijece za sadnju
14.3.2012 14:39:15   
Blue rose RR
Meni su karanfili najljepše cvijeće, jedino što ne mogu da traju dugo u jesen.
Ali mi se uzmiriše balkon.


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Cvijece za sadnju
14.3.2012 15:31:48   
Dida79

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

aman pa pusti boju, ja kontala ne rabiš ih više, zato i pitah.... jer mi se doima da ću baš teško naći nosače za ovu ogradu kamenu, mislim lako bi mi bilo da je to za kovanu ogradu i sl, jer ona je tanana na osnovu ove al vidim još, obići ću malo

Al mislim i da su ti tvoji nosači vjerovatno prikladne za kovane odnosno željezne ograde, osnosno drvene tanje, gdje je zakačka za istu mala ....


Kod mene je betonska ograda i ja sam kupila one zeljezne nosace na pijaci heco mislim da su bili oko 2-3 km.. i onda zaposlis muzeka sa busilicom da izbusi po dvije rupe za svaki nosac u beton i u to onda uvalis vrhove nosaca...e moj je dragi vrijedan bio pa je u svaku rupu nalio malo betona tako da ove moje nosace ni jedan vjetar ne moze pomjeriti

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Cvijece za sadnju
14.3.2012 15:32:56   
veeseelaa
a joj ne bi da bušimo ogradu user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *