|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   DIABETES(secerna bolest)
29.7.2009 11:50:02   
dana3
Otvaram novu temu ,pod ovim naslovom nadajuci se da ce dobiti status podforuma.Ova me misao vodi vec nekoliko dana ,posebno kad pogledam mog sina ,sjetim se koliko je zena,djevojaka u BiH koje boluju od ove bolesti i ovisne su o insulinu a ne znaju ili nemaju informacija o ovoj bolesti i trudnoci!
DA napomenem da sam dijabeticar punih 25 godina a sad imam 34,rodila sam prije 9 mjeseci zdravog djecaka i sva moja iskustva bih rado podijelila sa onim djevojkama i zenama koje isto boluju.
Post je malo duzi ali trazi i pojasnjenja:
sve clanice foruma koje na bilo koji nacin mogu pridonijeti razvoju teme neka pisu o iskustvima svojim ili poznanika
one clanice koje su povezane sa medicinom bilo kojeg smjera takodje mogu pomoci
clanice koje rade u apotekama

i naravno sve one koje imaju volju da pisu na ovu temu su dobrodosle.



Da napravim sazetak svega:temu sam otvorila za sve djevojke i zene koje boluju od secerne bolesti i interesuje ih da li je moguce da i MI "slatke" radjamo djecu koja su zdrava!
U narednim postovima cu postavljati i slike pojedinih stvari ,neophodnih za jedan dan dijabeticara-terapije,aparati za mjerenje nivoa secera i sl.
Dobro dosla je svaka pomoc na razvoju teme!!

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: DIABETES(secerna bolest)
29.7.2009 11:54:00   
dana3
Moram da napomenem i to da smo mi dijabeticarke strasno zapostavljene u BiH i da ne postoji uopste ginekoloski odjel gdje bi se trudnice.dijabeticarke mogle obratiti za pomoc,vec su prepustene same sebi!

Meni je receno ,kad sam bila na Kosevu ,da su moji dani odbrojani i da nema sanse da ikad imam djecuuser posted image .Proslo je od toga 10 godina,jos zivim,imam dijete.
Znaci da ima nade.Ne zelim da djevojke koje danas imaju secer,zive u toj zabludi da su nesposobne za majcinstvo.Ja sam zivjela u toj zabludi!!!

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: DIABETES(secerna bolest)
29.7.2009 12:03:21   
nita
Dana3, bravo za temu!!! Zaista je ženama koje imaju diabetes potrebna ovakva podrška koja pruža nadu.
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: DIABETES(secerna bolest)
29.7.2009 14:22:32   
dana3
ovo je  aparatic s kojim se mjeri razina secera u krvi.mali je i lak je za koristenje.to je jedno od stvari koje svaki seceras mora da ima.nazalost u BiH ja sam dobijala razno razne modele od radnika iz inostranstva.U B i H su skupi kao i test-trakice,dok ovde i svugdje drugo u svijetu su besplatne user posted image

< Poruku je uredio dana3 -- 29.7.2009 14:31:32 >


_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu nita)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: DIABETES(secerna bolest)
29.7.2009 14:27:42   
dana3
Da jos malo pojasnim:svi mi imamo secer u krvi i bez toga tijelo ne moze da funkcionise,ali kod oboljelih-zlijezda koja luci insulin zakaze.zato se insulin mora uzimati u vidu tablete ili injekcija.
Zdrava osoba kontrolise secer pomocu te zlijezde koja se zove gusteraca ili pankreas(moja strajkuje).Svi ste osjetili nekad nemoc i vrtoglavicu a stanje se popravi kad nesto pojedete-to je signal koji tijelo salje da fali energije tj.da imate manjak secera u krvi.kod zdravih osoba ,nivo secera nikad ne prelkazi gornju granicu normale a normalna razina je izmedju 4.0 do 7.8 m/mmol(standardi se razlikuju)negdje je normalno i 3.8-8.3 m/mmol.

E , mi slatkisiuser posted image imamo secer nekad i 20 a to je 5x vise nego kod zdravih osoba i zato imamo dosta komlikacija koje prate ovu bolest.

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: DIABETES(secerna bolest)
29.7.2009 14:39:55   
dana3
ovako izgledaju insulinske sprice danas:
user posted image

jednostavne za upakovati i nositi,jer bez njih se ne ide ni komsinici na kafuuser posted image
user posted image

a ovako izgleda kad se spakuje:
user posted image

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: DIABETES(secerna bolest)
29.7.2009 15:41:00   
dana3
Sto se tice trudnoce kod dijabeticarki,ne razlikuje se puno od trudnoce zdravih zena.Razina secera u krvi treba se sto cesce kontrolisati,rad bubrega,krvni pritisak-uglavnom to rade i zdrave trudnice-jednom u toku trudnoce bar,dok dijabeticarke bi trebale svake sedmice da kontrolisu tlak,mjesecno krvnu sliku,bubrege,oci.
Ultrazvuk je potrebno raditi cesce a bi se kontroisao rast bebe jer se desava da zbog povisenog secera kod majke beba bude salasta-znaci,cisto salo sto moze biti pogubno za bebu a istovremeno otezava porod tako krupne bebe.


P.S.nastavljam kad ovaj moj trkac zaspeuser posted image user posted image user posted image





_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: DIABETES(secerna bolest)
29.7.2009 17:40:45   
Hannan
Dana, bravo za temu.

Ja imam drugaricu, dijabeticara vec nekih 10-tak godina. Ima cetverogodisnjeg sina zdravog i zivog. Znam da nije lako, ali kako kazu ima i gore....budite jake!!!

_____________________________

»Gospodaru, Ti moje znanje povećaj«

30.1.2007
23.06.2013


(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: DIABETES(secerna bolest)
29.7.2009 17:44:52   
dana3
Hvala Nita na pohvali ali vidim da tema nije bas posjecena .nadam se bar da ce nekom biti od koristi!!


Evo jos malo podataka:
najbolje bi bilo da odredjeno vrijeme prije trudnoce se ustabili razina secera u krvi i mokraci ,regulise pritisak tj.planirati trudnocu.Ja nisam.ostala sam trudna sa jako visokim secerom i prosjecnom vrijednosti secera(HbAc1) jako visokim cak 8.7 a za trudnocu treba da bude 5.2-6.5 medjutim u trudnoci mi se secer nevjerovatno regulisao.

Za nas secerasice,uobicajeno je da trudnoca traje nekih 35,38 sedmica mada ima i onih koje izdrze svih 40.zavisi od duzine bolovanja od dijabtesa i posljedica koje je ostavio na organizam.

meni su prognozirali 27 sedmica ali sam rodila u 35-toj,carskim rezom.
sin ima 9 mjeseci,dojila sm ga sve do prekljuce.nikakve posljedice moje dijete nema zbog mene.iako je rano rodjen,vec ima 4 zubica,puze,prica-kao i sva ostala na vrijeme rodjena djeca a ja sam eto dojila kao i svaka zdava majka.

Zelim  ovim putem da ohrabrim sve "slatkice"iz BiH da mozemo biti mame.
Nasa clanica foruma-koje nema vec duze vrijeme u istoj situaciji je bila kao i ja.Nazalost,ona je u Bosni ,ali sretna jer ima svoje dijete-zdravo i pravo.


Posljedica poslije trudnoce ima,ali u kratkom roku se daju sanirati,posebno kod zena koje ne doje.ja sam dojila tako da je sva terapija kasnila ali ide na bolje.
Ponosna sam na sebe jer sam ipak uspjela da dojim 9 mjeseci pored svih zdravstvenih tegoba.



_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: DIABETES(secerna bolest)
29.7.2009 17:48:17   
dana3
Hannan-ako si u kontaktu s njom ili je i ona na forumu ,rado neka pise svoja iskustva.Nama to treba,bar je meni trebalo a nisam imala nista ovakvo.Zivjela sam zivot kao obiljezena i nesposobna kao zena u ocima sugradjana!Da nije zalosno ,bilo bi smiijesno!Nas mentalitet!

Danasnji problem pored svih kancera je i dijabetes jer svaki dan sve je vise i vise oboljelih i to mladih ljudi -nazalost



_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: DIABETES(secerna bolest)
29.7.2009 22:05:19   
ljubičica 28
Dana3, bravo za temu user posted image , nadam se da će biti posjećenija i da će se članice koje imaju iskustva s tim javiti. Tu sam samo da vam dam podršku u borbi protiv te bolesti, ali i predrasuda našeg naroda...sretno dalje user posted image

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: DIABETES(secerna bolest)
29.7.2009 23:07:01   
Swatkish
IZVORNA PORUKA: dana3

ovo je  aparatic s kojim se mjeri razina secera u krvi.mali je i lak je za koristenje.to je jedno od stvari koje svaki seceras mora da ima.nazalost u BiH ja sam dobijala razno razne modele od radnika iz inostranstva.U B i H su skupi kao i test-trakice,dok ovde i svugdje drugo u svijetu su besplatne


Samo replika na ovo tvoje user posted image I svaka cast za hrabrost i otvaranje ove teme... user posted image user posted image
U Sarajevu ZZO osigurava sve potrebno za dijabeticare, bar znam za tip 1, to su oni na inzulinu, za one koje ne znaju... Znaci, ukoliko si osiguran, dobijas inzulin u onim kolicinama koliko ti je potrebno za mjesec dana, dobijes aparat za mjerenje SUK-a, kao i trakice... To sve placa zavod...
Za druge kantone nisam nesto sigurna, ali Sarajevski ovo sigurno daje....

< Poruku je uredio Swatkish -- 29.7.2009 23:09:15 >

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: DIABETES(secerna bolest)
29.7.2009 23:45:28   
jasmin
Samo bih da pohvalim temu,inace je ovo prva tema na koju
komentarisem.Nastavi draga danchy,iskustva su uvijek dobrodosla,
pogotovo kad ti neko dragog srca pojasni sve sto je neophodno.

(odgovor članu Swatkish)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: DIABETES(secerna bolest)
30.7.2009 8:05:44   
meme27
Bravo za temu...
ova je tema itekako potrebna...
nastavi ja te citam....
 
link sa puno informacija o diabetesu..
http://www.diabeta.net/index.php?option=com_content&task=view&id=97&Itemid=123

_____________________________

mala dijeca piju mlijeko a velika piju krv

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: DIABETES(secerna bolest)
30.7.2009 8:12:33   
meme27
Čudotvoran lijek � ulje od ćurukota
user posted image
U prošlom desetljeću, američki i arapski naučnici renomiranih istraživačkih instituta (između ostalih i u Centru za istraživanja protiv raka �Hilton Head Island� u South Carolin - i) otpočinju, pomoću modernih metoda, analizirati ovu �blagoslovljenu� biljku. Došli su do sljedećih rezultata:
  • Sjeme ćurukota sadrži više od stotinu sastojaka koji pozitivno utječu na zdravlje, potpomažu varenje i rad crijeva
  • Supstance u ekstraktu ćurukota jačaju imunološki sistem u borbi protiv tumornih oboljenja
  • Ulje ćurukota djeluje protiv bakterija i gljivičnih oboljenja
  • Ulje ćurukota ima efekat smanjivanja viška šećera u krvi
  • Pri dugoročnoj upotrebi ulje ćurukota ojačava imunološki sistem

Pored toga su otkrili da Nigella-sativa-ekstrakt, primijenjen u većim količinama, prouzrokuje sljedeće:
  • Stimulaciju ćelija koštane srži (porast za 250 %)
  • Povećanje produkcije T-ćelija �pomagača� i B-ćelija �proizvođača antitijela� u imunološkom sistemu
  • Povišenu produkciju interferona / bjelančevina koji su od velike važnosti za imunološki sistem
  • Sprječavanje razmnožavanja ćelija raka (50 %-tno usporavanje razvoja!)

Jedan drugi istraživački institut, �Cancer Immuno-Biology Labaratory� je nezavisno od ovih rezultata, eksperimentirajući na životinjama također ustanovio da ćurukot usporava razvoj ćelija raka.
Nezasićene punomasne kiseline, koje su sadržane u ćurukotu, su potrebne kao gradivne materije za hormone tkiva. One podstiču razmjenu materija i probavu. Osim toga regulišu holesterol i omogućuju zdravu razmjenu materija. Tako su za kožu i za kosu od velike važnosti.
Dosadašnja ispitivanja su pokazala da ćurukot ne djeluje direktno na pojedine organe, već djeluje na kompletan organizam preko imunološkog sistema (jačanje/revitalizacija) i pročišćavajuće preko debelog crijeva, tako da je korist višestruka.
Studija na Dječijoj univerzitetskoj klinici u Mainz - u je pokazala da, u ćurukotu sadržana Gamma-linolen-kiselina, ima anti-astmatički efekat, obzirom da spriječava alergične reakcije.
Povećanim stresom, konzumiranjem sredstava za uživanja, uz manjak kretanja, jednostranom ili pogrešnom ishranom uništavamo svoj imunološki sistem. Moderna imunološka iztraživanja potvrđuju da redovna upotreba ćurukotovog ulja djeluje spriječavajuće protiv društvenih bolesti kao što su neke vrste raka, zakrečenje arterija, reumatska oboljenja, pojava mrene na očima...
Dugoročna, konsekventna upotreba ćurukotovog ulja popravlja razne simptome alergičara u 90 % slučajeva. Osim toga poboljšava imunološke efekte, pomaže kod alergija na polen i prašinu, kod neurodermitisa, astme, infekcija i drugih bolesti. Ulje ćurukota se može koristiti kao dodatak ishrani do 3 grama dnevno, mišljenje je dr. Schleicher - a s Odjela za imunologiju u Muenchen - u.
Važno je znati da do potpunog dejstva ćurukota dolazi tek nakon 8 do 12 sedmica redovnog konzumiranja, ističe imunološki ekspert dr. Schleicher.

_____________________________

mala dijeca piju mlijeko a velika piju krv

(odgovor članu meme27)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: DIABETES(secerna bolest)
30.7.2009 17:32:41   
dana3
Hvala za ostavljene postove.
Imam problema sa bebom i zubicima pa nisam pisala puno.
Evo da nastavim:
Sto se tice prirodnih ili tzv.narodnih lijekova ,preporucila bih kapi od articoke koja sprecava nastanak masnoce u krvi a istovremeno i regulise secer u krvi.Takodje je dobro jesti sveze jabuke posute cimetom(ja sam imala obicaj da ih narendam,pospem cimetom i ubijam se jeduciuser posted image user posted image user posted image -volim cimet)a on ujedno isto smanjuje secer u krvi.


Trudnicama secerasima savjerujem da dobro paze na regulaciju secera a i da se paze naglih hipoglikemija(manjak secera)koji iznenada dolazi.Trudnoca ima uticaj i na zdrave zene(citajte samo teme o mucninama i povracanjima)a za nas je to duplo opasno jer tad secer  moze puno da padne(mene je tad spasavala nutelauser posted image user posted image user posted image ).Doktorica nije bas blagonaklono gledala na to ali nisam imala drugog izbora jer sam punoooooooo povracala.
Ako ima vec trudnica a secerasi,neka secer podizu i medom otopljenim u mlakoj vodi-sastaviti ugodno s korisnim.




_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu meme27)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: DIABETES(secerna bolest)
30.7.2009 17:51:55   
dana3
Swatkis pretpostavljam da si iz Sarajeva i u pravu si sto to kazes ali to vrijedi samo za Kanton Sarajevo.Unsko-sanski je katastrofa po tom pitanju.
Ja sam bila na Bosnalijekovim insulinima koji su me doveli skoro do dijalize i sljepila.Onda sam dobila vrijeme u bolnici Vuk Vrhovec u Zagrebu.Alergija na insulin,krvanje u ocima i bubrezima se zaustavilo promjenom insulina ali ga u kantonu nisam imala i bila sam prinudjena da kupujem insulin iz hrvatske.Mjesecni paket kostao je 500 km za dvije vrste insulina.
Ali i to sam placala jer moj vid i bubrezi vrijede puno vise.Radila sam duple smjene u skoli da bih mogla to da placam ,da nije sve na grbaci roditelja.

Test trakice dobijes-10 za mjesec dana i ako nemas aparat za njih user posted image .
10 trakica je malo.secer semora kontrolisati cesto ,nekad u jednom danu 3 puta(danas ja to radim 8 puta jer sam dobila masnocu u krvi i visok pritisak-nije razlog trudnoca vec kebabuser posted image user posted image )
ponovo sam na dijeti a bebu moram skinuti sa sike da bih tu terapiju pila.Ako omrsavim javim jelovnikuser posted image

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: DIABETES(secerna bolest)
30.7.2009 23:13:22   
lejlašh
Dana svaka ti čast na temi, i sama sam bila suočena sa gestacijskim dijabetesom, primala inzulin u trudnoći, ali beba je , hvala Bogu, zdrava, mada je rođena hitnim carskim rezom u 35. sedmici (sastao se i visok pritisak), i dojila je punih 19. mjeseci bez problema.
U ZE-DO kantonu je stanje grozno - dijabetičari imaju inzulin na listi i ništa više, sve ostalo se plaća.
Ja sam farmaceut po struci, pa ako nekome mogu pomoći - samo pitajte.
Pozzz

_____________________________

Merjem, 11.11.2007.
mamina sultanija
Arman, 23.07.2010.
mamin pasha

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: DIABETES(secerna bolest)
30.7.2009 23:19:01   
Swatkish
Da Dana3, u pravu si za Sarajevski kanton.. Mislim da su oni jedini, valjda ce me neko ispraviti ako grijesim, koji pomazi dijabeticarima.. Meni je to tako zalosno user posted image , ali nejse...
I ja sam cula za Bosnalijekov inzulin...
Znam tipa koji je dobijao iz inostranstva i inzulin i spricu i trakice, btw Lantus je inzulin...
Prijavio se ovdje na njihov Kanton, Sarajevski, i odmah je trazio Lantus, nije htio ni da cuje za neki drugi... Upravo iz tog razloga, a i vala i ja im ne vjerujem nesto plaho, posebno kad su dijabeticari u pitanju...
Ono sto me najvise cudi, mozda neko i zna, ali je to da nema nikakvih udruzenja, da se pokrenu pitanja razna, okupljanja dijabeticara i pomaganja istim...

(odgovor članu lejlašh)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: DIABETES(secerna bolest)
31.7.2009 9:17:01   
meme27
i ja se pitam dali ima dijabetoloski savez Bosne Hercegovine?
takva udruzenja imaju po citavoj evropi...

_____________________________

mala dijeca piju mlijeko a velika piju krv

(odgovor članu Swatkish)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: DIABETES(secerna bolest)
31.7.2009 14:57:29   
dana3
Za taj lantus sto kazes je jedan od najboljih do sad napravljenih insulina.medjutim,Bosnalijek ne zeli konkurenciju.ja sam na lantusu i super je.
pisem opet-sin se probudio

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu meme27)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: DIABETES(secerna bolest)
31.7.2009 15:08:17   
dana3
Udruzenja postoje sto s etice Unsko-sanskog kantona ali oni ne mogu uraditi puno jer ZZ je taj koji odlucuje koja lista lijekova ce se dobijati besplatno u kantonu a koja ne.Naravno,Bosnalijek prvo i samo ako nema tog lijeka a potreban je tad se uvrstava na spisak.ja sma bila sekretar jednog takvog udruzenja pa znam sta pisem.nista mi nismo mogli uraditi na tom planu da dijabeticari dobiju onaj insulin koji im najbolje odgovara.
Lantus ima dugo djelovanje tako da olaksava regulaciju secera,i puno je lakse s anjim boriti se sa tesko regulisanim secerom.moj kanton ga je imao i nije ga htio dati u koristenje samo zbog neznanja doticne doktorice kojoj sam zaprijetila OHR-om te je onda dozvolila d aga dobijam besplatno a opet drugi sma placala.jos par osoba ga je koristilo i svaki mjesec smo morali prikupiti nekoliko potpisa ljekara i slati na komisiju u ZZ da ga odobre.






_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: DIABETES(secerna bolest)
3.8.2009 17:59:03   
dana3
Evo malo novih informacija o dijabeticarkama dojiljama kao i dojiljama koje su zdrave.

Dojenje strasno snizava secer u krvi.pisale smo na temu o nuteli kako je jedemo dok dojimo pa sam i tamo rekla da ta drhtavica i iznenadna glad znaci smanjen nivo secera u krvi.
Kad dijabeticarke doje ,obavezno , OBAVEZNO bi trebale imati nesto slatko na stolu,na dohvat ruke.Meni je  znao secer da padne toliko da izgubim svijest a beba mi u narucju i dojim je:eto to je iza nas jer se to desavalo u prvim mjesecima dok se oboje nismo naucili sta i kako cemo da radimouser posted image

(Mi ne dojimo vise jer mamu bole ledja i pije tableteuser posted image ) a imamo devet i po mjeseci iza nas uspjesnog dojenja

< Poruku je uredio dana3 -- 3.8.2009 18:00:15 >


_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: DIABETES(secerna bolest)
3.8.2009 18:30:45   
Anoniman
dana, svaka čast što si uspjela i pored tolikih poteškoća!

(odgovor članu dana3)
  Neposredna veza do poruke: 24
   RE: DIABETES(secerna bolest)
3.8.2009 18:47:41   
dana3
Hvala shee , stvarno nije lako bilo ali pokusavam da pokazem zenama u mojoj kozi da nije sve nemoguce.samo volja uh ,, treba imati volje na tone.Mi smo samo zene i mislim da necije iskustvo moze mnogima biti primjer i podsrek u zivotu.

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Spava li vasa beba u carapama?
dzeni_nl

Drage mame ide zima pa me zanima skidate li carape bebi kada spava?

Da (48%)

Ne (52%)


Broj svih glasova: 93

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *