|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Do kada autosjedalica
7.8.2008 15:53:42   
majki
Šta mislite kada je dijete spremno da se vozi u autu bez sjedalice. Ja svoju curicu obavezno stavljam u sjedalicu ako je duža vožnja, a ako je kraća onda nekad i preskočim. Njoj je sada dvije i po godine i nemislim da je vrijeme da prestanemo koristiti sjedalicu, ali me eto zanima kad bi mogli prestati sa 4,5,6 god.....
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Do kada autosjedalica
7.8.2008 15:57:05   
lamka
dobro tema
i mene to svakako zanima jer imam curicu sad ce joj dvije godine i jos uvijek koristim AS i neki dan smo joj kupili vecu jer joj je prosla bila o 13 kg
po mom misljenju njoj je se u njoj vozitit najmanje do 6 godine a za dalje cemo vidjeti
jer sto je sigurno sigurno je


_____________________________

Lamija duša duše moje
21.08.2006

(odgovor članu majki)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Do kada autosjedalica
7.8.2008 16:02:04   
jupajdi
Moj sin ima 4 godine i uvijek, pa i na kraćim vožnjama sjedi u autosjedalici. Prije tri mjeseca kupili smo mu sjedalicu veću bez naslonjača, jer je staru prerastao. Nemjeravam ga stavljati tu, jer je to najsigurnije, pogotovo kada sami idemo negdje.
Sada on sam sjede i sveže se.user posted image  Već smo velikiuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu lamka)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Do kada autosjedalica
7.8.2008 16:04:46   
ebru
Do 12 godina u auto sjedalici!

_____________________________

MONIKA 11.12.2007
Jeder Mensch begegnet einmal dem Menschen seines lebens,aber nur wenige erkennen ihn rechzeitg!
http://www.youtube.com/watch?v=P6WlXmHrnyU

(odgovor članu lamka)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Do kada autosjedalica
7.8.2008 16:08:45   
majki
ebru baš si me iznenadila sa ovim postom, nisam mislila da je tako dugo potrebna AS. Što se mene tiče neka sjedi do dvanaste ali kako djete to podnosi, moja curica već sad kad je duže putovanje hoće da izađe i buni se, valjda joj postane neudobno u jednom položaju. 

(odgovor članu ebru)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Do kada autosjedalica
7.8.2008 16:14:52   
ebru
Pa odgovorila sam s obzirom da se  uzimaju sjedalice od 4 - 12 godina do otprilike 36 kila kad djete ima.
Ja koliko sam upoznata!
Ni mojoj nije drago,al sta cuuser posted image Evo link,druga po redu as

http://www.amazon.de/Autositze-Babyschalen/s/qid=1218118307/ref=sr_pg_4?ie=UTF8&rs=362470011&bbn=362470011&rh=n%3A355007011%2Cn%3A357578011%2Cp%5F13%3A-1%2Cp%5F49%3Amaxi-cosi%2Cp%5F6%3AA3JWKAKR8XB7XF%2Cn%3A362470011&page=4

< Poruku je uredio ebru -- 7.8.2008 16:21:28 >


_____________________________

MONIKA 11.12.2007
Jeder Mensch begegnet einmal dem Menschen seines lebens,aber nur wenige erkennen ihn rechzeitg!
http://www.youtube.com/watch?v=P6WlXmHrnyU

(odgovor članu majki)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Do kada autosjedalica
7.8.2008 16:20:42   
majki
Ja sam mislila do nekih 6 godina, jer vidim da ovdje u Bosni starija djeca sjede kao i odrasli, naravno protiv sam toga da se stoji u autu i sl. jer mi uvijek padne na pamet nedaj bože naglo zakočiti ili tako nešto pa da dijete proleti naprijed, ali neko normalno sjedenje sa pojasom mi se čini uredu. Baš me interesuje kako mame sa starijom djecom to sprovode.
pozdrav

(odgovor članu ebru)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Do kada autosjedalica
7.8.2008 16:24:46   
ebru
Ima isto kao neki podmetac da se kupi,kao spuzva izgleda to se isto koristi za stariju djecu...nisam zagledala bas jer mi nece jos dugo trebat...user posted image valja cekat da beba narasteuser posted image

_____________________________

MONIKA 11.12.2007
Jeder Mensch begegnet einmal dem Menschen seines lebens,aber nur wenige erkennen ihn rechzeitg!
http://www.youtube.com/watch?v=P6WlXmHrnyU

(odgovor članu majki)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Do kada autosjedalica
7.8.2008 16:40:38   
lamka
ja sam neki dan u Turbo limacu kupila ttu sjedalicu do 36 kg i pise u uputstvu da su za djecu do 12 godina
ja nemam problema sto se tice sjedenja moja maca sjedi i uopste se ne buni a staru je smjestila u dnevnu sobu i u njoj voli da sjedi dok gleda crtani ili izeta (lud,zbunjen,normalan)user posted image


_____________________________

Lamija duša duše moje
21.08.2006

(odgovor članu ebru)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Do kada autosjedalica
7.8.2008 16:45:40   
Gigana
Kad bude imao 12 godina, ako bog da, mislim da će biti dovoljno da sveže pojas na zadnjem sjedištu.  

(odgovor članu lamka)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Do kada autosjedalica
7.8.2008 18:35:22   
Najdraza mama
Ja mislim da bi trebali da su u sjedalici barem do 7g ali kako dogovoriti hehe ..nece da se vezu ...ali sto je sigurno sigurno ja sam i starijem sinu stavljala taj kao jedan dio sjedalice presvucen je i kao neki sic..sjedio je na njemu..

_____________________________

Mama vas voli..

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Do kada autosjedalica
7.8.2008 21:56:53   
ja
IZVORNA PORUKA: Gigana

Kad bude imao 12 godina, ako bog da, mislim da će biti dovoljno da sveže pojas na zadnjem sjedištu.  
[
/quote]
















slazem se dijete tada odraslo i vec razumije da treba da sjedi i da se veze...

_____________________________

emman 17.5.2007

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Do kada autosjedalica
7.8.2008 21:59:14   
Amela V.

IZVORNA PORUKA: ebru

Do 12 godina u auto sjedalici!


I ja se slazem sa ovim, a mislim da je cak po zakonu tako.... nisam sigurna, ali cini mi se da sam to negdje procitala

_____________________________

Ajlica Sunchica 04.12.2008.

(odgovor članu ebru)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Do kada autosjedalica
7.8.2008 23:20:08   
Suzana
IZVORNA PORUKA: majki

ebru baš si me iznenadila sa ovim postom, nisam mislila da je tako dugo potrebna AS. Što se mene tiče neka sjedi do dvanaste ali kako djete to podnosi, moja curica već sad kad je duže putovanje hoće da izađe i buni se, valjda joj postane neudobno u jednom položaju. 


I ja moram priznati da sam se nasmijala, (nista zlonamjerno) i prvo sto mi je na pamet palo da napisem da sa 12 godina imamo prve "momke" i "cure" (sjecate se "skontavanja")...
Bogami, ja sam sa 12 g. vec bila curetak dobrano u pubertetu...
Ne mogu vjerovati da neko moze zamisliti djevojce od 12 g. koje je dobilo svoju prvu menstruaciju u autosjedalici!!! user posted image  Cisto pretjerivanje.
I btw, u nase vrijeme nije bilo autosjedalica i koliko me sjecanje sluzi, brat i ja smo se najnormalnije vozili na zadnjem sjedistu (tada auta nisu imala ni pojas)!

< Poruku je uredio Suzana -- 7.8.2008 23:21:36 >

(odgovor članu majki)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Do kada autosjedalica
7.8.2008 23:39:28   
dinaa
Moje misljenje je do 7 godina,ali ja muku mucim sa svojom curicom ona uopste ne voli sjediti u AS,sjedi 10 minuta i onda plac.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Do kada autosjedalica
8.8.2008 7:53:12   
Bosanka
Do 5 godina,a ono gore do 12 jebesmisleno i smijesno.Pa danas se curice u tim godinama vec sredjuju.a da mi je vidjet dijete koje sjedi u 12 god.u as.hahaha.

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Do kada autosjedalica
8.8.2008 7:54:34   
Bosanka
IZVORNA PORUKA: Amela V.


IZVORNA PORUKA: ebru

Do 12 godina u auto sjedalici!


I ja se slazem sa ovim, a mislim da je cak po zakonu tako.... nisam sigurna, ali cini mi se da sam to negdje procitala
PO ZAKONU JEDA NE SMIJES NAPRIJED STAVLJAT DJECU DO TOG UZRASTA.

(odgovor članu Amela V.)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Do kada autosjedalica
8.8.2008 8:41:26   
vjestica
ja mislim da je ipak najbitnija sigurnost djeteta, a dijete je najsigurnije u autosjedalici (jeste li gledale crash testove? pogledajte pa će te vidjeti razliku između AS i samo sjedenja pozadi)
a što se tiče toga kako smo mi prije sjedili bez AS, pa kako su ljudi prije živjeli bez struje, vode i sl.? Prije nije bilo toliko udesa ko sada

(odgovor članu Bosanka)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Do kada autosjedalica
8.8.2008 16:59:56   
lamka
IZVORNA PORUKA: vjestica

ja mislim da je ipak najbitnija sigurnost djeteta, a dijete je najsigurnije u autosjedalici (jeste li gledale crash testove? pogledajte pa će te vidjeti razliku između AS i samo sjedenja pozadi)
a što se tiče toga kako smo mi prije sjedili bez AS, pa kako su ljudi prije živjeli bez struje, vode i sl.? Prije nije bilo toliko udesa ko sada


u potpunosti se slazem s tobom samo bih jos dodala kakav je bio saobracaj kad smo mi bili djeca mislim da je tada svaka 10 ta eventualno 15 ta porodiva imala auto a danas ga ima svaka i rijetke su porodice koje ga nemaju.i koliki je postotak saobracajnih nesreca bio tada a koliki je danas


_____________________________

Lamija duša duše moje
21.08.2006

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Do kada autosjedalica
8.8.2008 17:42:32   
Amela V.
Druga su vremena bila kad smo mi bili djeca, tako da mi taj "izgovor" ne pije puno vode. Ipak, sigurnost djece je najbitnija.

_____________________________

Ajlica Sunchica 04.12.2008.

(odgovor članu lamka)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Do kada autosjedalica
8.8.2008 20:46:33   
amdi
Zakon kaze da djeca do 12 god. nesmiju biti na prednjem sjedistu, a ja bih svakako djete vozila vezano na zadnjem sjedistu. Sada se moj Amar koji ima 3 god. vozi u AS koja je namjenjena djeci od 15-36kg

_____________________________

veliki 22.3.2005
mala 17.7.2007

(odgovor članu Amela V.)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Do kada autosjedalica
11.8.2008 14:18:43   
Blue rose RR
Prema Zakonu o saobraćaju član 34. stav. 2. stoji:
"U putničkom automobilu na prednjem sjedištu, do vozača ne smije se prevoziti lice koje je očigledno pod uticajem alkohola, ili opojnih sredstava, kao ni dijete mlađe od 12 godina, niti na zadnjem sjedištu dijete mlađe od 5 godina, osim u slučaju kada na zadnjem sjedištu ima pričvršćenu dječiju sjedalicu, u kojoj dijete mora biti vezano, ili da pored djeteta sjedi punoljetno lice."

U suprotnom, prema članu 239. stav 1. tačka 3. istog Zakona, novčanom kaznom od 30,00 KM, kaznit će se vozač koji postupi suprotno odredbama člana 34. stav 2.

Helem nejse, i pored zakonskih odredbi, neophodno je dijete vezati u autosjedalicu što duže, a prema trenutnim konstruktivnim rješenjima koje nude današnje AS , to je do 12 godine (ili sam ja previdjela da postoje i AS koje služe i za duže korištenje)user posted image .

U svakom slučaju ne pita se kikica kada će i gdje sjesti, nego gdje joj majka, koja joj želi najbolje kaže, a to je u AS. I ona ponekad hoće da sjedi van nje, ali moje odrešito NE, makar to bio put i do nekoliko stotina metara autom, ne dozvoljava dalje polemisanje.
Sve u svemu, znam da je u Božijim rukama sve, ali želim svoju savjest čistu (pu, pu, pu..ne dao Bog dragi nikome).

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu amdi)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Do kada autosjedalica
11.8.2008 14:40:48   
Gigana
Kako reče zakon: "... na zadnjem sjedištu djete mlađe od 5 godina, osim kad ima pričvršenu AS....", dakle, poštovaću zakon i svoje dijete stavljati do pete godine života u AS (pa i do škole ako treba), a poslije toga ću ga vezati pojasom na zadnjem sjedištu. 

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Do kada autosjedalica
11.8.2008 14:45:43   
Anoniman
Ja sam prekjučer krenula autom do prijateljice, imam šta vidjeti u vozilu ispred sebe! Prvo što ih se hejbet naguralo u auto, a drugo: mama na zadnjem sjedištu drži malu curicu od jedno osam mjeseci da joj stoji na koljenima, a mala se grčevito hvata i drži za sjedište vožača i sve se ljuljuka tamo-vamo.. ma ja kad nisam crkla! A da ne pričam da sam mogla da skrivim nesreću buljeći u to sve!user posted image

(odgovor članu Gigana)
  Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Do kada autosjedalica
15.8.2008 22:26:17   
nikka
Do pet godina u sjedalici,o tome nema pregovaranja,to je pitanje sigurnosti a i zakona kojeg bi ja jako pooštrila za neodgovorne roditelje,zaista bi svi roditelji trebali pogledati kako dijete leti kroz prozor auta iz majčinog krila u sudaru pri brzini od 30na sat,pa da se malo zamisle.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *