|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
[Anketa]

Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?


DA
  75% (244)
NE
  24% (79)


Ukupno glasova: 323


(Posljednji glas : 27.5.2015 23:59:43)
(Glasanje traje do: -- )
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
8.4.2008 19:47:56   
Anoniman
Evo jedne zanimljive ankete...
da li ste za dojenje na javnom mjestu?
ako da navedite razlog, a ako ne isto recite zasto...
pozz user posted image
  Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
8.4.2008 20:10:37   
RAJA
Naravno da DA ako je majka negdje vani a djete se unervozi i gladno je naravno da će ga majka dojiti ta neće ga ostaviti da plače samo radi toga što je na javnom mjestu jer se u većini slučajeva dojilja ne gleda kao žena nego kao majka.

Ja to nisam nikad radila u javnosti ali da je situacija zahtjevala nebi se nikad ustručavala, uuu zaboravila sam naravno da sam radila na moru

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
8.4.2008 20:53:38   
lejlašh
Naravno da DA, kad mi je dijete gladno ja ne gledam ni vrijeme ni mjesto. Meni kao majci, a pretpostavljam i drugim majkama je dijete najvažnije, i slažem se sa Rajom, žena je tada prvenstveno majka, i mislim da dojenje na javnom mjestu ne bi trebalo da nekome smeta.
Uostalom kome smeta neka okrene glavu.

_____________________________

Merjem, 11.11.2007.
mamina sultanija
Arman, 23.07.2010.
mamin pasha

(odgovor članu RAJA)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
8.4.2008 21:27:45   
rozi
Ja sam glasala za Ne, ali niposto ne bih dopustila da beba bude gladna. To mi je malo neugodno pa cu do  6 mjeseca se truditi da uvijek pri izlasku iz kuce imam izdojenog mlijeka sa sobom, a poslije se mogu nositi i kasice . Naravno da , ukoliko se nadjem bez toga,  cu podojiti svoju bebu ako je gladna bez obzirra gdje sam.  user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu lejlašh)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
8.4.2008 21:59:46   
laracroft
Svog  sina sam dojila na raznim mjestima,od restorana,kafica,klupe u parku....Nisam birala mjesto i smjesno mi je kada majke ne doje svoju djecu u javnosti.Nije to nikakav egzibicionizam,nego jedna najprirodnija stvar.Nosila sam grudnjak za dojenje i bas nam je bilo supeeer.Svima bih preporucila dojenje,a izdajanje treba da sluzi kao nuzno zlo,a ne svakodnevna praksa.

_____________________________

Adian 01.02.2007

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
8.4.2008 22:48:11   
lejlašh
Svima bih preporucila dojenje,a izdajanje treba da sluzi kao nuzno zlo,a ne svakodnevna praksa.

Potpisujem

_____________________________

Merjem, 11.11.2007.
mamina sultanija
Arman, 23.07.2010.
mamin pasha

(odgovor članu laracroft)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
9.4.2008 10:22:54   
nikka
DA,dojenje uvijek ,nebi trebao da postoji nijedan razlog protiv,koja bi majka pustila svoje dijete da gladuje samo zato što se zadesila na javnom mjestu,ili mu dala adaptirano mlijeko pored svoje zdrave cice!

(odgovor članu lejlašh)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
9.4.2008 14:01:09   
triplemama
Naravno DA ali narod gleda u tebe ko da dojiš slona, a ne bebu.
Ali čudan mi je naš narod, kada si kod nekoga kod kuće svi ti kažu "idi podoji ga" to ti odmah znači idi u drugu sobu da te negledamouser posted image  user posted image .

Baš je čudan ovaj naš narod kao da je flašica nešto najnormalnije na svijetu, a ne nužno zlo.

Najviše su krive naše zdravstvene ustanove koje ne educiraju o dojenju   pa žene brzo odustanu, a samo oko 2 % žena stvarno nemogu da doje. A žene komentarišu:
-nije ti kvalitetno mlijeko
-nemaš mlijeka
-nevaljaju ti bradavice
-vidiš da su ti mekane (dojke) sigurno tu nema ništa
a u biti nemaju pojima.
Ja bi organizovala obaveznu 7 dnevnu edukaciju svake porodilje makar po 1 sat dnevno i uvela telefon za pitanja kao u Hrvatskoj SOS Rodin telefon koji sam i ja zvala zbog teškog mastitisa.

Ali ovo je BOSNA user posted image


_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
9.4.2008 14:27:50   
makana
veliko DA
ničiji mi prijeki pogled, licemjerni stid ili bilo kakav drugi razlog nisu dovoljni da bih i pomislila da bebu pustim da plače ili jednostavno ne zadovoljim njenu potrebu da nađe sigurnost na mojim grudima
ispričaću vam nešto
kada sam almedinu sa mjesec i po odnijela na DIP zbog žutice, pa smo morali vaditi krv i nalaze, čim je sestra izvadila krv bukvalno me je uzela za ruku, izvela napolje i posjela na jednu od tri stolice koje su malo zaklonjene zidom od ostalog dijela čekaonice i rekla mi da podojim svoju bebu jer joj je upravo izvađena krv, a i treba je smiriti jer se uznemirila cijelom situacijom
prethodno je zamolila čovjeka koji je sjedio tu da se udalji i on je bez pogovora uz izgovoreno naravno napustio taj prostor
ubrzo mi se pridružila druga mama sa svojom bebom kojoj su iza nas takođe vadili krv i ona je dojila svog bebaća
uvjerena sam da muškarci puno bolje i sa više razuma pristupaju ovoj stvari nego žene, čak mislim da su pojedine žene veće zagovornice NE dojenju u javnosti
zaboga pa niko neće izvaditi siku na sred ulice, usred kafane i dati je djetetu izložena svim pogledima
uvijek sam nosila pamučnu pelenu, veću gazu, pašminu kojom bih prekrila rame i napravila kao mali šator nad bebom, da me ne gledaju ali i ne smetaju mojoj bebi dok jede
također nikad ne bih svoju bebu nosila u vc da je tamo dojim zarad pojedinaca kojima to smeta, neka ne gledaju
ako možemo gledati i sasvim nam je "slatko" kada se na ulici u tramvaju autobusu dvoje žvale i fataju do besvijesti zašto bi dojenje djeteta vrijeđalo nečiji ukus


_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
9.4.2008 14:49:43   
triplemama
Potopisujem Mekana user posted image user posted image user posted image .
Nikada ne bih svog Emira dojila u wc, pa to je strašno.
Isto se snalazim sa dojenjem: pelena, marama itd. ali ljudi samo što nisu zavirili ispod da vide šta se dešava user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
9.4.2008 15:09:48   
stella
user posted image bas kao sto kazes,samo sto ti ne pridju da zavire ispod da vide sta se desava.dva puta sam hanu hranila na vilsonovom setalistu na klupi.jednom sam bila sa mm a drugi put sa svekrvom i djeverom.(istina nezgodno bi mi bilo da sam bila sama)al ipak nebih dopustila da mi dijete place gladno.zato uvijek nosim dekicu i fino je prekrijem ostavljajuci prostora za nosic da moze normalno disati(redovno se hrani u autu)
jednom sam bila sama sa njom u gradu i navratila sam do posla kod kolegica i nahranila je.jer neznam bas gdje bi mogla naci mjesto da sjednem i to mi je bio problem,al da nije bilo kolegica sigurno bih otisla do parka
kao sto kazes makana,na dipu sam je svaki put morala hraniti ili kad joj vade krv ili kad cekamo pregled.pa gore smo zadnji put kod neuropedijatra cekali 3 i pol sata pa sta trebauser posted image pustiti dijete da placeuser posted image ja to nebih mogla.cak smo je i presvukli jer smo mislili da se ukakila al na srecu nije samo je bio vjetar

< Poruku je uredio stella -- 9.4.2008 15:20:00 >


_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
9.4.2008 17:16:20   
M kao Mama
ja na žalost nisam lajlu dojila dugo, svega oko dva mjseca,zbog raznoraznih problema, uglavnom nisam imala  mlijeka, a da jeam ne bih se libila da svoje dijete podojim gdje god, pa to je sasvim normalno

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
10.4.2008 10:02:17   
lejlašh
Mene interesuju razlozi onih koje su odgovorile NEuser posted image

_____________________________

Merjem, 11.11.2007.
mamina sultanija
Arman, 23.07.2010.
mamin pasha

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
10.4.2008 12:06:20   
rozi
Evo ja sam se vec jednom javila i javljam se opet.  Rekla sam NE, ali sam objasnila da to ne zelim raditi u javnosti , sto ne znaci da necu nikako (ukoliko ne budem u toj situaciji imala izdojeno , naravno da cu dojiti ). Isto tako sam rekla da nikad ne bih dopustila da beba bude gladna(kao sto ne vjerujem da bi ijedna mama ili trudnica).

Sigurna da bebi nece nista biti ukoliko joj u takvim situacijama ( koje ce se desiti mozda 3-4 puta ) dam SVOJE izdojeno mlijeko.  Mislim da ce joj puno vise stetiti pusenje u trudnoci i u blizini bebe , farbanje i slicne stvari.(Ja sam licno bila pusac 10 godina i odmah prestala , bez ikakve dileme ).   Mene smatraju ''frikom'' , na sto sve gledam u trudnoci i strasno se nerviram na rijeci tipa : ''Hajde ba ,  nece mu nista biti  ...'' ili  '' I mi smo to i to , pa nam nije nista bilo, nemoj pretjerivati ...''

Za mene je dojenje jedan intimni trenutak , koji mama i bebica dijele,  koji treba da je oslobodjen nervoze i stresa. Buljenje u meni izaziva taj osjecaj i licno mislim da je to stetnije nego u vise od 1000 dojenja u prvih 6 mjeseci , dati 3-4 puta svoje mijeko iz flasice. Bebe osjecaju  nasu nervozu.

A za mene ce  to biti i odredjeno prilagodjavanje djeteta na flasicu , zbog sokica koji se kasnije pocnu davati, svakako bi joj pokusala dati par puta , da vidim kakom reaguje na oblik dudice.

Nismo svi isti u odredjenim situacijama. Covjeka treba posmatrati kao cjelovitu licnost i tek tada dati ocjenu njegovoga kvaliteta. To su moji razlozi, toliko sam se uzivila u ovo sam sam mogla ispisati dvije stranice, ali mislim da bi bilo dosadno citati.

Pozdrav svima user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu lejlašh)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
10.4.2008 19:12:59   
irmma
Ovako, vise sam za DA, ali ima i razloga za NE iskljucivo zbog primitivizma nasih sugradjanja iako se ja plaho na to ne osvrcem, a tek mi predstoje dani izlaska iz kuce pa ne znam kako cu se ponasati. Obzirom da zivim u malom gradu, da su svi velike sveznalice i tracare, tesko ce mi biti dojiti na javnom mjestu, ali ... vidjecemo. Ne bih nikada dozvolila da dijete bude gladno, pogotovo da to bude razlog, ali cu se truditi kad to budem obavljala da to bude na diskretnom mjestu i naravno uz maramu ili nesto slicno. Uglavnom, treba se boriti da to bude normalno, a ne cudno i nekulturno.
Jedna prijateljica koja zivi u Sarajevu nedavno je u jednom od kafica zamolila da podoji dijete i nisu joj odobrili, tako da definitivno trebamo raditi na tome da se to smatra najnormalnijom pojavom i na javnom mjestu, a ne samo u zatvorenim privatnim prostorijama.


_____________________________

Irmma

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
10.4.2008 22:32:41   
triplemama
Ma šta ima moliti ja nikoga nebih molila niti sam.

DEBILI šta misliš da njima neko zabrani da jedu user posted image user posted image  

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu irmma)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
10.4.2008 22:39:58   
Anoniman
e vala triplemama u pravu.. koji debili.. da ih drugacije ne nazovemo.. bas im je to bilo bezze

(odgovor članu triplemama)
  Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
10.4.2008 22:48:22   
sanelicaaa
Ja sam za odgovor:DA...
Jedna moja prijateljica,koja zivi u Spaniji,pricala mi je kako je njena neka poznanica rucala u restoranu i sa njom je bila beba koja je takodjer htjela da ruca - citaj doji! Kada se ova raskomotila i beba pocela da doji,prisao joj je vlasnik restorana i zamolio da napusti restoran! ...a ova se pravooo pobunila,ali napustila restoran!
Sutradan je skupila nekih 100 zena sa malim bebama i svi su zajedno otisli u taj restoran da podoje svoje bebare! user posted image user posted image user posted image
Cak mislim da je tuzila vlasnika,nisam vise sigurna u pricu user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
10.4.2008 22:49:32   
sanelicaaa
Zamislite kako je vlasnik reagovao user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu sanelicaaa)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
11.4.2008 9:39:21   
seki
Ja uvijek nastojim prije nego sto izadjem vani da bebanu nahranim i podojim.Desavale su mi se situacije da bebica ogladni vani.Ja sam je dojila i u parku i u Merkatoru u restoranu.Samo okrenem ledja masi i hajde........ma nebi mi nesto bilo neprijatno ni da ko vidi,ali eto reda radi.Ma kada bebica uhvati bradavicu i ako imas jaknu i jos majica odozgo...to se toliko i ne vidi.Vazno je da bebac nije gladan a sve ostalo me ne interesuje.
Ko hoce neka gleda i neka se ibreti, a ko nece nemora.

(odgovor članu sanelicaaa)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
11.4.2008 11:21:24   
mirjana
I ja sam za DA, iako se trudim da ga podojim prije izlaska, al samo radi njega...neko vece smo isli na porodicnu veceru u restoran i babac nije bio gladan al se unervozio i nema druge pomoci, okrenula sam se zidu, sjedili smo u cosku, i nisam htjela pokrivati bebu, samo sam ga malo zaklonila pelenom...a i jednom smo u vrazovoj poslije pregleda, a prije boce. jako je plakao i doktorica mi je rekla da ga podojim i on se odmah smirio...i opet bih to uradila...priznajem da mi je bilo malo neugodno u pocetku u tom restoranu al kad se beba smirila bilo mi je bas drago i nikad ga ne bih pustila da place ako znam da ce ga dojenje smiriti...a izdojeno mlijeko ne bih nikad nosila sa sobom, cak nisam ni za drzanje u frizideru (kad izadjem pa da mu neko da) radje cu vani ostati krace i vratiti se kad je vrijeme jelu, a kamoli da nosim (jer se vrlo lako moze ukiseliti, a i ne moze nikad biti idealne temperature)

(odgovor članu seki)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
16.4.2008 15:59:43   
kana
ja to ne bih uradila a dijete kad ogladni imace izdojeno mlijeko,svakako sam izdajala pa onda presla na adaptirnu hranu(mastitis).Imala sam priliku vidjeti u banci zenu koja doji i to mi je bilo nekako hmm ne znam...pomalo egzibisticno..ja to ne bih mogla.Al svaka cast onome ko moze!!!Toliko.To je moje misljenje.

_____________________________

"ako ne znaš voliti sebe,nećeš znati voljeti ni druge.."
TARIK 03.03.2008. mamina ribica:)

(odgovor članu mirjana)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
18.4.2008 23:57:27   
lejlašh
Naravno da i ja nahranim dijete prije izlaska, ali ako se zadržimo nije mi teško niti me je stid nahraniti malenu npr. u parku na klupi. Jednostavno tada svijet za mene i nju prestane postojati i ni u jednom trenutku me ne brine da li me neko gleda ili da li to nekome smeta. Normalno da neću hraniti dijete tek tako, zašto postoje pelene, prostirke , marame,...

_____________________________

Merjem, 11.11.2007.
mamina sultanija
Arman, 23.07.2010.
mamin pasha

(odgovor članu kana)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
19.4.2008 16:57:51   
Sonja
ja sam ZA jer ne bih dopustila da mi dijete bude gladno samo zato sto je mene  "stid"da ga dojim na javnom mjestu

_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu lejlašh)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Dojenje na javnom mjestu: da ili ne?
7.5.2008 13:59:17   
božica
bok cure
ja sam definitivno za dojenje na javnom mjestu ako je djete ogladnilo-nema ništa ljepše od prirodnoga.user posted image user posted image


(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *