|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Farbanje odjeće - kućna radinost
8.4.2010 13:38:47   
emma.L
Je li netko od vas farbao odjeću doma u veš-mašini?

Vidim da ima neka farba u DM-u, a ja imam dosta crne odjeće koju često nosim na farbanje i to zaista dosta košta (recimo da osvježim boju crne košulje je 12KM u Boos-u). Ova farba i neka sol što ide uz nju koštaju oko 10KM, a mislim da bi se moglo nekoliko predmeta ofarbati. Makar i malo češće to radila, pojednostavilo bi mi život user posted image . Pa to, ako itko ima info, javite se...

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Farbanje odjeće - kućna radinost
8.4.2010 13:49:23   
lejla_r
Ja sam farbala smedjom DM-ovom bojom jednu muzevu jaknu i neke svoje majice, prezadovoljna sam. Nikakvih tragova nije ostavilo u masini, mislim da sam dvaput isprala. Poslije sam ukljucila otkuhavanje, nista se nije obojilo. Odjeca je ujednaceno primila boju i stvarno izgleda osvjezeno. Vidim da imaju dosta nijansi, ali se u DM-u nadju samo dvije-tri osnovne, crna, crvena, plava, jedva sam nasla smedju.

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Farbanje odjeće - kućna radinost
8.4.2010 13:50:41   
emma.L
Znači samo uključim umjesto deterdženta farbu, i sljedeće pranje stavljam normalno odjeću? Ne trebam jednom pustiti praznu mašinu ili nešto?

Hvala ti za info, odmah danas kupujem user posted image .

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu lejla_r)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Farbanje odjeće - kućna radinost
8.4.2010 13:52:55   
lejla_r
Nisam pustala masinu na prazno, samo sam jos jednom ukljucila ispiranje.

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Farbanje odjeće - kućna radinost
8.4.2010 13:54:00   
emma.L
Hvala ti, sad ću imati pun ormar nosivih stvari user posted image .

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu lejla_r)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Farbanje odjeće - kućna radinost
8.4.2010 13:54:58   
lejla_r
Mislim da se farba stavi zajedno sa odjecom, ako se dobro sjecam, samo se otvori i onako u kesici stavi na odjecu.

(odgovor članu lejla_r)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Farbanje odjeće - kućna radinost
8.4.2010 16:38:05   
Skvo RR
I emma jedan savjet vise( kao sto ti rekose da podebljam), kada ofarbas stvari...dobro bi bilo da stavis nesto (npr. peskire) da masina jos jednom opere prije stavljanja drugoh vesa....radi ostataka boje.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu lejla_r)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Farbanje odjeće - kućna radinost
8.4.2010 18:35:00   
acudesa
I jest i nije u skladu sa temomuser posted image ...već sam nekoliko puta spominjala da je moja omiljena nosiva boja-crna, a i mmuser posted image ...hmm...kako bi mi bilo žao kad šta počne svijetliti, gubiti crnu bojuuser posted image ...ali, otkako koristim pervol ili bilo koji drugi det. za crni veš-boja se apsolutno ne gubi...sva je kao nova i nakon par godina (bar što se tiče bojeuser posted image user posted image )...nadam se da sam malo pomogla..jednako radim i sa šarenim vešom, samo bijeli perem praškom i stvarno je sve ima svoju boju kao pri kupovini

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Farbanje odjeće - kućna radinost
8.4.2010 21:17:20   
R&T@
E, svasta cu ja ovdje saznati.user posted image
Stvarno nisam nikad cula za te boje za masinu.
Hajde, molim te, i ti kad probas javi rezultat i obavezno sta bi sa masinom...

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Farbanje odjeće - kućna radinost
8.4.2010 21:18:25   
Hanady RR
i mene zanimaju rezultati...garant bih voljela sa crnom da porbam košulje drage sredit i 1 suknju.

tačno kako taja reče svašta će se na ovome RR naučit user posted image user posted image user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Farbanje odjeće - kućna radinost
8.4.2010 21:22:13   
škorpija
ja sma 2 puta dosad farbala stvari u mašini, samtane hlače, trenerku i pamučne majice i super je ispalo, samo te farbane stvari idućih nekoiko pranja treba prati odvojeno od ostale šarene odjeće

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Farbanje odjeće - kućna radinost
8.4.2010 21:54:22   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: škorpija

ja sma 2 puta dosad farbala stvari u mašini, samtane hlače, trenerku i pamučne majice i super je ispalo, samo te farbane stvari idućih nekoiko pranja treba prati odvojeno od ostale šarene odjeće

imam još jedno pitanje glede istog. naime ako je crna trenerka izblijedila na jednom mjestu od doticanja Domestosom ( moj mm mili dragi nespretni u garaži se glupirao i sredio najbolju i najnoviju trenerku) dali to ovaj način farbanja poktiva?


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Farbanje odjeće - kućna radinost
9.4.2010 15:19:47   
muby
Ja pobojila muzev dzemper bež boje po rukavu svojom smedjom majcom. Nosila ga tamo gdje boje tkanine da mi ga oboje u neku tamnu boju i nisu smjeli jer je samo 50% pamuk user posted image .
Cim odem u DM kupicu ovu boju pa cu probati nesto napraviti od njega. Pa i ako ne uspije ni ovako mi nije nosiv.
A svakako uvjek treba osvjeziti crne majce koje vremenom malo izblijede.

_____________________________

HARIS, 9.8.2009.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Farbanje odjeće - kućna radinost
10.4.2010 7:48:38   
lejla_r
emma.L, mala ispravka, nakon sto se ves opere DM-ovom bojom (prao se na 60°C), isti ves se ponovo ukljuci na regularan program, moj se oprao na 40°C nakon bojenja, sa detrdzentom i omeksivacem.

(odgovor članu muby)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Farbanje odjeće - kućna radinost
12.4.2010 23:58:16   
Mostarka*
Mozete li mi pomoci sa savjetom kako se koristi ova boja, ja jednostavno ne kontam :-D
Pamucnje ljetne pantale sam posula sa tintom iz flomastera i vidi se razlika jer su vec pocele izbjeljivati pa sam kupila tu farbu koja ima sol u sebi ali ne znam kako?


_____________________________

Najvazniji dani u zivotu 11.01.2009. god- rodjenje mog prvog malog bebaca i drugog bebaca 31.07.2014, god,

(odgovor članu lejla_r)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Farbanje odjeće - kućna radinost
13.4.2010 11:13:07   
emma.L
Eh ovako, ofarbah ja sinoć odjeću. Prvo sam uradila sve po uputstvu i stavila na farbanje hlače i dva pamučna džempera, na 40 stupnjeva, posula onim fixom i solju u mašini, nakon 5 minuta dodala farbu i 1 l vode, završilo, dodala još malo crnih stvari i normalno oprala deterdžentom za crno. Ne bih rekla da je puno bolje nego što je bilo user posted image . Hajde, donji dio trenirke je osvježen, ali ostalo stoji kako jeste (napominjem, sve je pamuk). Dakle, s obzirom da su ostali zadovoljni, mora da sam nešto pogrešno uradila. Ili možda je bolji efekat kad mijenjaš boju?



_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu Mostarka*)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Farbanje odjeće - kućna radinost
13.4.2010 11:18:23   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: emma.L

Eh ovako, ofarbah ja sinoć odjeću. Prvo sam uradila sve po uputstvu i stavila na farbanje hlače i dva pamučna džempera, na 40 stupnjeva, posula onim fixom i solju u mašini, nakon 5 minuta dodala farbu i 1 l vode, završilo, dodala još malo crnih stvari i normalno oprala deterdžentom za crno. Ne bih rekla da je puno bolje nego što je bilo user posted image . Hajde, donji dio trenirke je osvježen, ali ostalo stoji kako jeste (napominjem, sve je pamuk). Dakle, s obzirom da su ostali zadovoljni, mora da sam nešto pogrešno uradila. Ili možda je bolji efekat kad mijenjaš boju?


ne znam s kojim bojama si farbala ali ovim s kojim sam ja (dva razlicita proizvodjaca) ide i 1 kg soli...znaci boja + 1 kg soli...bude user posted image

(odgovor članu emma.L)
  Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Farbanje odjeće - kućna radinost
13.4.2010 11:27:35   
škorpija
IZVORNA PORUKA: škorpija

ja sma 2 puta dosad farbala stvari u mašini, samtane hlače, trenerku i pamučne majice i super je ispalo, samo te farbane stvari idućih nekoiko pranja treba prati odvojeno od ostale šarene odjeće

imam još jedno pitanje glede istog. naime ako je crna trenerka izblijedila na jednom mjestu od doticanja Domestosom ( moj mm mili dragi nespretni u garaži se glupirao i sredio najbolju i najnoviju trenerku) dali to ovaj način farbanja poktiva?


nažalost, taj dio će ostati svjetiliji, ali neće se toliko primjetiti, ja sam probala sa pmaučnom majicom i mogla se nositi ono za po kući

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Farbanje odjeće - kućna radinost
13.4.2010 20:25:30   
mrkva
ja sam farbala neku odjeću ispalo je nešto, ali ja nisam tim bojama iz dm-a nego sam kupovala u interexu i kostale su 3-4 km. ja sam stavila tri komada odjeće, sve je ofarbano ali je ispala neka blijeda smeđa tako da mislim ako hoćes da ispadne bas ona boja sa kutije farbaš samo jedan komad. i farbala sam u mašini i ide na otkuhavanje, poslije sam mašinu oprala isto otkuhavanjem ubacila neke stare komade odjeće.

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Farbanje odjeće - kućna radinost
9.7.2012 10:03:37   
hampsi
Jel zna neko u kojem DM-u ima kupiti neku boju za farbanje osim crvene? Mjesecima imaju samo tu. Ili ako neko zna za neku drugu boju koja je poput ove iz DM-a.
Farbala sam crnom i zaista sam zadovoljna.

_____________________________

Takva sam kakva sam

(odgovor članu mrkva)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Farbanje odjeće - kućna radinost
9.7.2012 10:04:48   
djoisa
i ja cekam da se pojavi plava boja user posted image

(odgovor članu hampsi)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Farbanje odjeće - kućna radinost
9.7.2012 10:08:49   
hampsi
user posted image A citavu zimu govorim sad cu kupiti boju i nikad. E sad kad je stiglo ljeto, sjetim se da trebam ofarbati hlace user posted image a samo ta crvena na policama. Vidjela sam neku boju u Merkatoru, Spanija proizvodjac, ima zuta, roza i neka svijetlo plava. Nacin farbanja je malo komplikovan a i nisam sigurna kakva je boja. Ko prije nadje neka javi user posted image

_____________________________

Takva sam kakva sam

(odgovor članu djoisa)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Farbanje odjeće - kućna radinost
2.8.2012 12:27:23   
djoisa
stigle boje za tkanine u dm..user posted image

(odgovor članu hampsi)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Farbanje odjeće - kućna radinost
2.8.2012 12:33:12   
Dzenana_G
Moja snaha juce kupila u Dm crnu i smedju i kaze da su dosle i ostale boje...

_____________________________

11.05.2010. Princeza
20.06.2014. Princ

"Making the decision to have a child is momentous. It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body"

(odgovor članu djoisa)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Farbanje odjeće - kućna radinost
3.8.2012 10:32:57   
salmy
Drage zenice pomagajteuser posted image
uzela sam jucer boje u dm(dosle konacno) i hocu da farabam u masini(nikada nisam u masini) uvijek sam kuhala u loncu

eh sad? na koliko stepeni stavim,,je li na otkuhavanje 90??'
ako je neka farbala recite,hocu sad da ubacim u masinu 

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *