|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Firma nije ispoštovala dogovor, šta sad?
10.9.2008 9:32:29   
medica
Radim u firmi vec tri mjeseca i to mi je prvi posao,medutim sve ono sto sam se dogovorila na razgovoru kad sam se zaposljavala nista nema. Bio je dogovor osiguranje,plata i TO ali ja jos nista nisam dobila,nemam ni marku.
Molim vas da me vi posavjetujete sta da radim?Kako da se postavim,sta da radim?

Hvala unaprijed!

< Poruku je uredio amelaa RR -- 11.9.2008 18:13:00 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Firma nije ispoštovala dogovor, šta sad?
10.9.2008 9:41:02   
budućamama
Jesi li potpisala Ugovor o radu? Jesi li prijavljena na PIO? Jesi li poslodavcu odnijela radnu knjižicu? Imaš li zdravstveno osiguranje?
Moraš nam dati malo više podataka da bismo ti znali reći šta i kako dalje...

< Poruku je uredio Emina RR -- 10.9.2008 11:50:45 >


_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu medica)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Firma nije ispoštovala dogovor, šta sad?
10.9.2008 9:52:02   
haida
Kao što sam ti rekla i na hanumama i na pp....traži svoje...
Ti tražiš svoj zarađeni novac...od šutnje nema ništa jer oni tako misle da mogu s tobom kako oni hoće....
Pokaži zube jer ti poštuješ svoj dio ugovora pa neka i oni ispoštuju svoj.....
Samo tražiš svoje!!!!!!!!!!!!!!

Tada će te znati i više cijeniti i gledaće te drugim očima....
Rekla si da te postavio na mjesto direktora....tu budi jako oprezna a ja mi na tvom mjestu zatražila da nađe nekog drugog na tvoje mjesto jer sam bila u istoj situaciji kao ti sad i znam o čemu pričam....samo te može glava zaboliti.
Na fin i kulturan način popričaj s njima i zatraži svoje

Sretno

< Poruku je uredio Emina RR -- 10.9.2008 11:50:35 >


_____________________________

ALINA 29.06.2004.

ARMIN 13.11.2008

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Firma nije ispoštovala dogovor, šta sad?
10.9.2008 10:00:29   
Happy
IZVORNA PORUKA: haida

Kao što sam ti rekla i na hanumama i na pp....traži svoje...
Ti tražiš svoj zarađeni novac...od šutnje nema ništa jer oni tako misle da mogu s tobom kako oni hoće....
Pokaži zube jer ti poštuješ svoj dio ugovora pa neka i oni ispoštuju svoj.....
Samo tražiš svoje!!!!!!!!!!!!!!

Tada će te znati i više cijeniti i gledaće te drugim očima....
Rekla si da te postavio na mjesto direktora....tu budi jako oprezna a ja mi na tvom mjestu zatražila da nađe nekog drugog na tvoje mjesto jer sam bila u istoj situaciji kao ti sad i znam o čemu pričam....samo te može glava zaboliti.
Na fin i kulturan način popričaj s njima i zatraži svoje

Sretno






Slažem se.... Nemaš šta da izgubiš.


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio Emina RR -- 10.9.2008 11:50:25 >


_____________________________

Gospodaru moj,
kad ja zaboravim Tebe,
nemoj Ti zaboraviti mene.


Naš dječak je došao 04.01.2010.

(odgovor članu haida)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Firma nije ispoštovala dogovor, šta sad?
10.9.2008 11:02:21   
medica
Jesam potpisala ugovor na neodredeno vrijeme i rekao mi je da cu bit osigurana (PIO).Sad vec radim 3mjeseca a jos uvijek nisam prijavljena jer mi on navodno uvijek zaboravi ponijet rjesenje sa suda jer me postavio za direktora posto on radi vec u nekoj firmi pa nije mogo on bit.Radnu knjizicu sam donijela ali kad sam vidjela da nista od prijave uzela sam je i sad je kod mene jer jos nisam odjavljena sa biroa,nadam se da sam ti malo pojasnila.
Puno hvala sto mi pomazete.

< Poruku je uredio amelaa RR -- 11.9.2008 18:20:02 >

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Firma nije ispoštovala dogovor, šta sad?
10.9.2008 11:18:15   
mamyca
Medice to mi smrdi na neku prevaruuser posted image ,danas otvoreno popricaj sa njim,i reci da hoces svoje pare i da hoces da zajedno odete da te prijavi.Ti onda fakticki radis na crno,i postoje kaznene prijave za to,ja mislim da je tako,neka druga clanica ce ti mozda bolje reci.Ne daj se i ustraj u svojoj odluci,ne daj da te neko pravi budalom.

< Poruku je uredio Emina RR -- 10.9.2008 11:50:06 >


_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu medica)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Firma nije ispoštovala dogovor, šta sad?
10.9.2008 11:25:05   
camm
IZVORNA PORUKA: mamyca

Medice to mi smrdi na neku prevaruuser posted image ,danas otvoreno popricaj sa njim,i reci da hoces svoje pare i da hoces da zajedno odete da te prijavi.Ti onda fakticki radis na crno,i postoje kaznene prijave za to,ja mislim da je tako,neka druga clanica ce ti mozda bolje reci.Ne daj se i ustraj u svojoj odluci,ne daj da te neko pravi budalom.

bas tako

ili ga prijavi inspekciji ja bih to uradila odma ako te izradi odma to ucini

ti neces nista izgubiti.

< Poruku je uredio Emina RR -- 10.9.2008 11:49:55 >


_____________________________

Ja tek sada kuzim da ne kuzim, sta kuzim, sta ne kuzim, sta mi je tesko skuziti, sta ne mogu prokuziti, ali jedno kuzim...:D

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Firma nije ispoštovala dogovor, šta sad?
10.9.2008 11:27:11   
batterfly
Draga moja mislim da ti vec znas i sama odgovor na svoje pitanje....

Ali ,eto,ja cu ti samo reci da sam ja bila skroz mlada i neiskusna kad se meni desila slicna situacija,ali se nisam "zavukla" 3 mjeseca...vec mi je mjesec dana bio dovoljan period!!! Nakon sto sam posteno odradila svoj posao(a radila sam 9 i po sati dnevno),nakon mjesec dana sam cekala platu...kasnila je 2 dana ali sam je dobila,,,50KM!!!user posted image  user posted image Pitala sam a gdje je ostatak,kaze bit ce kasnije...!!Dala sam otkaz,odmah!!!

Ima i ona sto kaze"Bolje djaba sediti,nego djaba raditi"!!!
U ljudima je "utrto" da postavljaju granice i sebi i drugima...a najbitnije je gdje si ti postavila svoju!!! Ne daj na sebe ni kome i nikad!!!
Ako to dopustis,uvjek ce ti se desavati isto,jer ljudi traze,"pipaju" koliko daleko mogu da idu!! To je u svima nama,prihvatili mi to ili ne...
A za tebe je ,draga moja,krajnje vrijeme da kazes "DOSTA"!!
Ne trazis ni moj novac,niti bilo ciji,trazis svoje,ono sto si ti zaradila,i moras to i da zahtjevas da  dobijes,bez stida ,bez oklijevanja,vec dignute glave i sa "obrazom"!!


< Poruku je uredio Emina RR -- 10.9.2008 11:49:42 >

(odgovor članu medica)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Firma nije ispoštovala dogovor, šta sad?
10.9.2008 11:35:30   
budućamama
IZVORNA PORUKA: medica

jesam potpisala ugovor na neodredeno vrijeme i rekao mi je da cu bit osigurana (pio) ali sad vec radim 3mjeseca a jos uvijek nisam prijavljena jer mi on navodno uvijek zaboravi ponijet rjesenje sa suda jer me postavio za direktora posto on radi vec u nekoj firmi pa nije mogo on bit.radnu knjizicu sam donijela ali kad sam vidjela da nista od prijave uzela sam je i sad je kod mene jer jos nisam odjvljena sa biroa,nadam se da sam ti malo pojasnila.
puno hvala sto mi pomazete



Onda je najbolje da s njim porazgovraš, a u međuvremenu sama uzmeš izvod iz sudskog registra za firmu. To ti ipak ništa ne znači i taj mu je izgovor baš bezveze. On te može prijaviti na PIO i bez sudskog rješenja, pa mu lijepo reci da ti nisi blentava i da nećeš trošiti ni svoje ni njegovo vrijeme.
Možeš ga prijaviti i inspekciji rada, koja će mu nakon provedenog inspekcijskog nadzora, uručiti rješenje kojim se nalaže da ispravi nedostatke (prijevi radnika koji je kod njega "na crno") i eventualno mu naložiti da plati kaznu.
Sretno!

< Poruku je uredio Emina RR -- 10.9.2008 11:49:32 >


_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu medica)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Firma nije ispoštovala dogovor, šta sad?
10.9.2008 11:47:56   
nikka
Ja ti mogu samo jedan savjet dati,pošto si direktor u firmi, imaš neke ovlasti taj se tip nenalazi nigdje u toj firmi već u drugoj,kako sam shvatila,pa iskoristi svoj "položaj" možeš doći do svega,mislim svih dokumenata,potraži prijavu i uplate u socijalno i mirovinsko,ako neznaš sama,evo na ovom forumu ima pravnica pa se nadam da će te posavjetovati,sretno!

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Firma nije ispoštovala dogovor, šta sad?
10.9.2008 11:54:33   
medica
Sve je to lijepo,hvala na savjetu,ali on nikom ne uplacuje ni pio ni zdravstveno a nit daje platu.

< Poruku je uredio amelaa RR -- 11.9.2008 18:20:56 >

(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Firma nije ispoštovala dogovor, šta sad?
10.9.2008 11:57:51   
Happy
Meni to isto jaaaakkkooo smmmrrrddiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuser posted image user posted image user posted image user posted image
Ja bih to dobro ispitala, mada iskreno, mislim da nemaš tu više šta da radišuser posted image


_____________________________

Gospodaru moj,
kad ja zaboravim Tebe,
nemoj Ti zaboraviti mene.


Naš dječak je došao 04.01.2010.

(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Firma nije ispoštovala dogovor, šta sad?
10.9.2008 11:59:52   
budućamama
Meni se postavlja pitanje: koliko ti uopšte želiš biti kapetan broda koji tone? Mislim da je od njega neodgovorno postaviti na mjesto direktora osobu beziskustva i bojim se da bi te iskoristio za kojekakve mutne radnje sve i da te imenuje direktorom i upiše kao direktora u sudski registar. Direktor odgovara, između ostalog, i za zakonitost poslovanja, a u ovakvim slučajevima su vrlo česte različite malverzacije. Šteta bi bilo da zbog gluposti i ti potoneš.
Što se tiče plaća i doprinosa, možeš ga uvijek tužiti nadležnom sudu i dobiti spor, ali je pitanje naplativosti tih potraživanja. Šta ako firma nema ništa od čega bi se namirila, a ovamo se vodio spor dvije godine ...
Dobro razmisli želiš li gubiti vrijeme na to. Bolje je biti i pripravnik u nekoj firmi, naučiti svoj posao pa tek onda "zagaziti" u menadžerske vode.
Svega sam se nagledala, pokušali su i meni štošta podvaliti pa je ovo čisto dobronamjeran savjet.

_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu medica)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Firma nije ispoštovala dogovor, šta sad?
10.9.2008 12:02:44   
Happy
IZVORNA PORUKA: budućamama

Meni se postavlja pitanje: koliko ti uopšte želiš biti kapetan broda koji tone? Mislim da je od njega neodgovorno postaviti na mjesto direktora osobu beziskustva i bojim se da bi te iskoristio za kojekakve mutne radnje sve i da te imenuje direktorom i upiše kao direktora u sudski registar. Direktor odgovara, između ostalog, i za zakonitost poslovanja, a u ovakvim slučajevima su vrlo česte različite malverzacije. Šteta bi bilo da zbog gluposti i ti potoneš.
Što se tiče plaća i doprinosa, možeš ga uvijek tužiti nadležnom sudu i dobiti spor, ali je pitanje naplativosti tih potraživanja. Šta ako firma nema ništa od čega bi se namirila, a ovamo se vodio spor dvije godine ...
Dobro razmisli želiš li gubiti vrijeme na to. Bolje je biti i pripravnik u nekoj firmi, naučiti svoj posao pa tek onda "zagaziti" u menadžerske vode.
Svega sam se nagledala, pokušali su i meni štošta podvaliti pa je ovo čisto dobronamjeran savjet.




Svaka čast!!!!!!!!!! Potpisujem sve user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Gospodaru moj,
kad ja zaboravim Tebe,
nemoj Ti zaboraviti mene.


Naš dječak je došao 04.01.2010.

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Firma nije ispoštovala dogovor, šta sad?
10.9.2008 12:09:37   
Amer
Ako on već radi u drugoj firmi a ti si tu "direktor" onda on samo treba firmu za "pranje" para ili neštp slićno a moje mišljenje je da zoveš inspekciju rada ja ti mogu nabaviti broj od jednog inspektora u Zenici ja mislim da je kantonalni a kad napravi zapisnik onda on mora ispoštovati svoje obaveze a kako je tebi sada bolje bi bio da sjediš kod kuće nego da se zaj.... sa takvim osobama.
Toliko od mene ako ti zatreba broj pošalji pp.


_____________________________

Amer 21.09.2007.

(odgovor članu Happy)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Firma nije ispoštovala dogovor, šta sad?
10.9.2008 12:22:22   
nikka
A čime se bavi ta firma?

(odgovor članu Amer)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Firma nije ispoštovala dogovor, šta sad?
10.9.2008 12:36:04   
medica
to je turistička agencija,i ja znam da ovvde nema nekog profita ali sto zaposljava ljude ako ih ne moze placati
ja da sam znala da je ovo ovako sa platom ne bi ni pocinjala radit,ali niko mi nije rekao vec mi svi njega nafalili kako je fin i kako ce mi bit dobro


< Poruku je uredio medica -- 10.9.2008 12:37:27 >

(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Firma nije ispoštovala dogovor, šta sad?
10.9.2008 12:37:27   
haida
Samo obavezno traži da te premjesti sa mjesta direktora i da budeš običan uposlenik...
A uradi što sam ti rekla....traži u međuvremenu već nešto novo i registruj se na posao.ba.....meni je pomoglo hB

_____________________________

ALINA 29.06.2004.

ARMIN 13.11.2008

(odgovor članu medica)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Firma nije ispoštovala dogovor, šta sad?
10.9.2008 12:39:14   
medica
registrovala sam se ponovo jer mi neki dan nije htjelo.
sad sam napravila novu mail adresu i prijavila,sad mi je moglo najvise tri polja da oznacim pa eto vidjet cu hocel mi dolazit

haida odmah sam ja trazila da ne budem dir.jer ne znam radit a on meni kaze ma to je samo na papiru kao necu nist radit bez njega,ja cu kao vodit knjige i sl.


< Poruku je uredio medica -- 10.9.2008 12:40:47 >

(odgovor članu haida)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Firma nije ispoštovala dogovor, šta sad?
10.9.2008 12:40:28   
haida
I meni je svaki dan dolazilo....nije uvijek sve odgovaralo ali ja sam svoju biografiju slala gdje god mi je imalo odgovaralo...smao da odem iz te firme a poslije je lako još bolje tražiti

_____________________________

ALINA 29.06.2004.

ARMIN 13.11.2008

(odgovor članu medica)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Firma nije ispoštovala dogovor, šta sad?
10.9.2008 12:48:14   
medica
evo sad sam gledala nema nista nije doslo
jedino sad mi naumpade mozda je trebalo jos sta odradit,npr.nisam nigdje nista oznacila nit me je pitalo kad hocu da mi dolazi .jel i to trebalo???

(odgovor članu haida)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Firma nije ispoštovala dogovor, šta sad?
10.9.2008 12:52:44   
Happy
I meni je svaki dan dolazilo....nije uvijek sve odgovaralo ali ja sam svoju biografiju slala gdje god mi je imalo odgovaralo...smao da odem iz te firme a poslije je lako još bolje tražiti
IZVORNA PORUKA: haida

I meni je svaki dan dolazilo....nije uvijek sve odgovaralo ali ja sam svoju biografiju slala gdje god mi je imalo odgovaralo...smao da odem iz te firme a poslije je lako još bolje tražiti






I samo šalji biografije, gdje god, mislim tamo gdje bi mogla raditi... Bez obzira ja bih mu platu tražila. Niko ne radi za klikereuser posted image


_____________________________

Gospodaru moj,
kad ja zaboravim Tebe,
nemoj Ti zaboraviti mene.


Naš dječak je došao 04.01.2010.

(odgovor članu haida)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Firma nije ispoštovala dogovor, šta sad?
10.9.2008 13:04:42   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: medica

radim u firmi vec tri mjeseca i to mi je prvi posao,medutim sve ono sto sam se dogovorila na razgovoru kad sam se zaposljavala nista nema bio je dogovor osiguranje,plata i TO ali ja jos nista nisam dobila,nemam ni marku.
molim vas da me vi posavjetujete sta da radim?kako da se postavim?sta da radiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim

Hvala unaprijed!


Moj savjet ti je da ti je bolje da odes kuci. 
Direktorska pozicija nosi ozbiljnu pravnu i kaznenu  odgovornost. Iz tvog post-a ovo je skolski primjer za napustanje posla.
To mi je slucajno struka...

(odgovor članu medica)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Firma nije ispoštovala dogovor, šta sad?
10.9.2008 13:10:59   
medica
a sta sad da radim kad nemam nikakav drugi posao.
idem na posao.ba pa saljem svoju biografiju gdje mi odgovara pa se zaista nadam da ce mi Allah.dz.s. pomoci u ovome

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Firma nije ispoštovala dogovor, šta sad?
10.9.2008 13:28:58   
emina_h
Medice draga to ti je cista prevara i tu nema buducnosti.
Ako ta turisticka agencija ne posluje nemas se cemu nadati i jos kako se ne reguliraju doprinosi tu kao direktor tj.odgovorno lice mozes snositi posljedice mada ako nisi prijavljena na PIO pravno gledano nisi ni zasnovala radni odnos.
I bolje ti je to napustiti danas nego sutra.Razgovor nazalost nece nista rjesiti,ja sam nazalost imala isto grozno iskustvo u jednoj drzavnoj firmi,godinu sam radila dzaba,iako sam bila i prijavljena i zaposlena u istoj pet godina.Poslije godinu sam napustila,sama sebe odjavila s PIO ali mi ni doprinosi za tu godinu nisu uplaceni,tako da sam godinu ravnu dzaba radila.Firmu smo tuzili svi uposlenici,dobili spor,ali od para nista.
Eh da mi bi ova pamet napustila bih prvi mjesec za koji nisam dobila platu,ali proso voz.

(odgovor članu medica)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *