|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Geografski jezik
13.5.2011 13:15:46   
maja78 RR
Evo ja do danas nisam cula za ovu pojavu.

Moje dijete ga ima i danas mi je doktorica rekla da je to geografski jezik, da u principu nije bolest jer mu se ne zna tacan uzrok niti se lijeci, da nema nikave posljedice i da ne smeta.

Sad sam malo surfala po netu i na jednom mjestu navode kao moguce uzroke (alergije, genetika, anemije, neodgovarajući stomatološki radovi i neki psihosomatski faktori (jak stres)), ali samo moguce i kao lijecenje navode otklanjanje ustvari tih kao uzroka.
Ali sam na najvise mjesta nasla bas to da se ne tretira nicim. I naravno da se ne treba brinuti za tu pojavu.

Evo slikice koju sam nasla na netu da vam docara, jer izgleda bas tako, nekad manje intezivno ili vise intezivno.

user posted image

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Geografski jezik
13.5.2011 13:34:24   
koka i po
a da pokusas sa zalfijom....nece nastetiti.

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Geografski jezik
13.5.2011 13:37:56   
Anoniman
Čim A ustane idem da pogledam jezik, ja sam primijetila kod njega nešto bijelo ali nisam obraćala toliko pažnju, povezivala sam sa mlijekom koje pije...a vidiš moglo bi biti zbog anemijeuser posted image



(odgovor članu maja78 RR)
  Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Geografski jezik
13.5.2011 13:39:41   
maja78 RR
ma nema tu lijeka, kazu

probavala sam svasta

i sad smo isli do doktorice i cim je vidjela rekla je to

to se samo pojavi, ide mu do jedno pola jezika, mene podsjeca kao kad covjek izgori pa se guli koza i onda nestane, pa bude ok nekoliko dana i opet pocne od vrha, i sve u krug, nema sad on neke bolove ili da mu smeta, niti se to pojavljuje na bilo kojem drugom dijelu sluznice usta, niti na obrazima sa unutrasnje strane, bas samo taj jedan dio jezika

meni je bitno da je to nesto sto ne smeta i da je "normalna" pojava

a temu sam otvorila jer je nismo imali, a eto moze mozda pomoci nekoj mami i tati da se ne brinu

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Geografski jezik
13.5.2011 13:42:50   
Lady26
Majo, u cemu je fazon jel u ovom bijelom ili?
Mozda smijesno pitanje ali me fakat zanima, nesto slicno imam i ja user posted image
I da, ovo sam primjetila poslije poroda, prije nisam imala....
Moja nana mi rekla kao da je to neki simptom "secera" (ona je inace seceras)...a ja nikakvih simptoma neJmam....


< Poruku je uredio Lady26 -- 13.5.2011 13:45:18 >


_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Geografski jezik
13.5.2011 13:48:51   
maja78 RR
ma bude kao linija granicna i bude bijeli dio, a bude i kao crveni dio (normalni) jezika i onda se ta linija pomjera

bas cu slikati kad se andreju prosiri, tek mu se jutros pojavilo (novi krug) pa za jedno 2-3 dana da vidite

a kod nekog budu i "rupe", kao krugovi po jeziku

a nasla sam na netu raznih slika, moze biti i dosta intezivnije pa cak i male "ranice", nije bas ranice ali skoro pa ranice (joj mi objasnjenja, ali tesko je to dok se ne vidi objasniti)

e da a i skontala sam da i mm se zna pojaviti ali samo na vrhu jezika i to mali krug, nikad se ne prosiri, tako da pretpostavljam da je to kod andreja genetika

< Poruku je uredio maja78 RR -- 13.5.2011 13:52:02 >


_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Geografski jezik
13.5.2011 13:51:19   
Lady26
Kod mene je recimo od polovine jezika pa prema unutra, prednji dio jezika normalne boje...
A ja to struzem cetkicom za zube kad perem user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ....znaci da ne pokusavam nista....


_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Geografski jezik
13.5.2011 13:54:54   
maja78 RR
ma i ja njemu to malo cetkam, jer sam mislila da nisu kakve gljivice ili takvo nesto, ali to nema nikakvog efekta
a jos nas pedijatrica bas pohvalila za zubice i higjenu usta (a ja opterecena bas zbog tog jezika) i kaze da je gjlivicno ili bilo kakvo drugo oboljenje nebi se drzalo samo jednog dijela jezika vec bi zahvatilo i ostatak usne supljine

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Geografski jezik
13.5.2011 14:00:20   
M kao Mama
Majo, draga pa i moja L ima to, ja sam o tome bezboj puta ovdje na raznim temama pisala i kukala, ,mi smo to prozvali rupa na jeziku i povezali smo da joj se to javlja usljed nedostatka vitama, sada kako je malo veća čim vidi rupu, traži bananu i pojede čitavu da joj rupa prođe, čak je i narandže i manadarine probala kako bi joj rupa zarasla, znači nije ništa strašno, hvala Bogu. Sad vidjeh sliku to je to, kao i kod nas.

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Geografski jezik
13.5.2011 14:03:02   
maja78 RR
zato sam mama alma temu i otvorila jer pretpostavljam da jos neko ima taj problem i sekira se a ne zna sta je u pitanju

eto vidis L je dobro :)

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Geografski jezik
13.5.2011 14:09:51   
Lulu_08
majo bravo za otvaranje teme! Licno nemam tog iskustva ali eto srela sam se kod druge djece i ocajnih mama jer ne znaju sta je u pitanju!

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Geografski jezik
13.5.2011 14:17:50   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: maja78 RR

zato sam mama alma temu i otvorila jer pretpostavljam da jos neko ima taj problem i sekira se a ne zna sta je u pitanju

eto vidis L je dobro :)



ali, molim te nemoj da joj kažeš da je to OK; onda bananu neće jesti, hahahahhaaa

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Geografski jezik
12.12.2012 21:00:45   
ciciban26
Da se i mi prijavimo u klub djece s geografskim jezikom. Ludila sam od brige ali me pedijatraca poprilicno smirila i objasnila mi sta je u pitanju. Kod nas nije ovako kao na slici,dosta je manji krug na sredini jezika a bijeli su samo rubovi kruga.

_____________________________

Moj zivot,moja dusica,moja zvjezdica i suncica :) 22.09.2011 12:05

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Geografski jezik
12.12.2012 21:31:34   
maja78 RR
Da ti kazem dobro dosla u klub - necu

Evo vidim da je prosla godina ipo od mog otvaranja teme. Kod nas je i dalje isto, periodicno se pojavljuje, ne smeta, cak vise nekad ni ne skontam da je tu koliko smo se navikli.

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu ciciban26)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Geografski jezik
12.12.2012 21:43:15   
teacher75
ja sad vidjeh ovu temu i skontah da ja imam takav jezik od kad znam za sebe, nisam imala pojma da je to nesto neobicno niti da postoji ovaj termin- geografski jezik

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Geografski jezik
12.12.2012 21:48:25   
ciciban26
Meni je utjeha to da joj ne smeta i da normalno jede. A opet koliko god bezazleno bilo ne mogu a da ne dumam o tome. Koliko dugo traje kad se pojavi ?

_____________________________

Moj zivot,moja dusica,moja zvjezdica i suncica :) 22.09.2011 12:05

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Geografski jezik
12.12.2012 21:49:40   
teacher75

IZVORNA PORUKA: ciciban26

Meni je utjeha to da joj ne smeta i da normalno jede. A opet koliko god bezazleno bilo ne mogu a da ne dumam o tome. Koliko dugo traje kad se pojavi ?

eto ja ga imam citav zivot a nisam ni znala da to postojiuser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu ciciban26)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Geografski jezik
12.12.2012 22:00:40   
ciciban26
Znaci kod tebe se ne povlaci s vremena na vrijeme? Je li kao na slici?Ona fino jede voce i povrce,tako da sunjam da joj fali vitamina,i stres je iskljucen,ostaje da provjerimo KS i postrojimo familiju da plazi jezik da utvrdimo je li do genetike

_____________________________

Moj zivot,moja dusica,moja zvjezdica i suncica :) 22.09.2011 12:05

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Geografski jezik
12.12.2012 22:02:52   
teacher75
vjeruj mi da nisam do sad zagledala jer nisam pridavala vaznost tome al znam da mi nikada jezik nije bio ono fino ravan i jednake boje

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu ciciban26)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Geografski jezik
13.12.2012 10:59:34   
EEDITH
da se i ja prijavim,moj Eldar to isto ima,i više pedijatara nam je reklo isto,da je to geografski jezik i da nije bolest.njemu to ništa ne smeta,stomatolog ga je pohvalio kako lijepo održava zubei usta .on u principu nema nikakvih problema što se toga tiče,samo izgled jezika.
i nije uvijek isto,nekad manje nekad više
mi se sada zezamo,imaš globus na jeziku

_____________________________

U životu ti je najvažnije biti živ,sve ostalo je lahko .........

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Geografski jezik
14.12.2012 16:11:22   
ljubičica 28
Prijavljujemo se i mi ovdje. user posted image
Na pitanje zbog čega mu je ovakav jezik, pedijatrica nam je odgovorila da je to tzv. geografski jezik i vjerovatno je posljedica nedostatka vitamina. Propisala nam je pikovit i ja ga nisam htjela uzeti jer je J. uvijek jeo raznovrsno, nalazi uvijek super, krvna slika odlična. Svaki dan pojede dvije-tri različlite voćke tako da mi je nekako pikovit bio suvišan.
Dosada je najgore bilo prilikom nicanja zuba, tad ide do polovine jezika. A poslije se oporavi i jezik izgleda ok. Trenutno se već par mjeseci ne javlja hB. Nekako se to podudarilo sa početkom uzimanja tahina i meda, a i zubići su trenutno u fazi mirovanja. Nemam pojma je li to ima veze, ali vidjet ćemo kad će se ponovo javiti.

_____________________________

Gospodaru moj,
ne dopusti da me zavara uspjeh, niti poraz baci u očaj. Podsjećaj me stalno da je neuspjeh iskušenje koje prethodi uspjehu...

asthenozoospermia, produženi ciklusi

01.04.2011. mamino proljetno sunce

(odgovor članu EEDITH)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Geografski jezik
5.5.2013 22:11:50   
Mya_81 RR
Hvala Majo na otvaranju teme. Da nisam procitala sve ovo dobila bih nervni slom do sutra user posted image

Ovako je nama trenutno stanje:
http://img10.imagefra.me/i555/mya_81/mnpc_7ee_ua43r.jpg

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu ljubičica 28)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Geografski jezik
5.5.2013 22:14:09   
Hanady RR
vidiš ti...
čist dokaz čovje uči dok je živ...
sad znam kako se to i zove...

mama ne sikiraj seuser posted image user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Geografski jezik
5.5.2013 22:14:28   
teacher75

IZVORNA PORUKA: Mya_81 RR

Hvala Majo na otvaranju teme. Da nisam procitala sve ovo dobila bih nervni slom do sutra user posted image

Ovako je nama trenutno stanje:
http://img10.imagefra.me/i555/mya_81/mnpc_7ee_ua43r.jpg

slican je moj jezikuuser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Geografski jezik
5.5.2013 22:30:08   
lady_bubamara
slučajno pogleda temu, nemam dijete ( mislim imam al bebu u stomaku ) user posted image i kad sam vidjela sliku skontam da to ima i moj muž isto izađe mu tako na jeziku traje nekoliko dana i povuče se , isto baš kao na ovoj slici kao kod Mya RR ja mu rekla da ode doktoru al njegova mama kaže da je to reakcija jezika na kofein user posted image al eto sad bar znam da nije to ta njena dijagnoza...

_____________________________

Misli koje smo izabrali su boje kojima slikamo sliku svog života !!


(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *