|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Gljive?
17.9.2008 10:25:36   
boogy woogy
Zna li iko kad se bebi mogu uvesti gljive u ishranu, mislim pritom na sampinjone a ne neke druge vrste gljiva?
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Gljive?
17.9.2008 10:27:47   
mamsi
Ja sam svom i to samo šampinjone od godine davala,prvo ih izdinstam,pa onda dodam pavlake na kraju,a poslije sam ih s teletinom pravila

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Gljive?
17.9.2008 10:30:19   
Amrino
Po svemu sto sam ja procitala- ne bi trebalo prije 12. godine.
I mene je sokiralo...ali navodno da tek tada nase tijelo pocne da luci nesto sto moze odreagovati na neke stetne tvari koje gljive mogu sadrzavati.
Svi znamo kako gljive mogu biti opasne...i to ne samo otrovne nego i najobicniji sampinjoni.
Ja sam ih definitvno jela prije 12. a i svi ljudi oko mene- ali eto samo pisem sta sam procitala...
Ja cu s njima vjerovatno pricekati neko vrijeme.


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Gljive?
17.9.2008 10:39:49   
jupajdi
A šta je onda sa dojenjem i gljivama.
Smiju li ih dojilje jesti? user posted image

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Gljive?
17.9.2008 11:15:48   
Amrino
Koliko znam- smiju jer majcino tijelo ne dopusta tim stetnim tvarima da dodju do mlijeka. user posted image
Mi ti ga dodjemo ko neki filter user posted image


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu jupajdi)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Gljive?
17.9.2008 11:45:13   
nikka
Ovo mi baš zvuči zabrinjavajuće,jer toliko toga pravim sa gljivama,pa zar se i šampinjoni nesmiju davati prije12.-te godine,a koliko tek djeca vole picu i mlađa od 12 god.Mom će skoro 2 godine i nije još probao gljive.

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Gljive?
17.9.2008 11:53:08   
Amrino
Znam- i meni je zabrinjavajuce, a i sama sam ljubitelj gljiva.
Medjutim kazu da postoji 1000 razloga zasto NE gljive. Zbog velike proizvodnje sampinjona (znate i same da ima gljivara koliko hocete) i zbog zarade tretiraju (tj. spricaju) gljive cim stignu.
Onda, ne znam jeste li upratile na dnevniku prije par mjeseci kada su iz Rusije (ili ...ne znam odakle tacno) izvozili radioaktivne gljive?!
Navodno- gljive apsorbuju SVE iz zemlje u kojoj rastu...
Tako da treba biti oprezan- mada nisam ni ja pobornik pretjerivanja- samo pisem ono sto sam cula.
Ja se inace tusim u gljivama---najdraze su mi lisicarke...mmm


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Gljive?
17.9.2008 12:22:24   
Romali
Sad ste me zabrinuleuser posted image , baš danas kupila paket gljiva i mislim ih napraviti. Ostaću izgleda bez ručka. Nisam, naravno, mislila davati ih Omaru, ali je li pametno da ih ja jedem ako dojimuser posted image user posted image Kako reče amrino, mi smi kao filteri, ali opet...
Evo nađoh da se ne trebaju davati djeci ispod 12 god.jer tak tada jetra počinje stvarati neke enzime koji probavljaju gljive.

_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Gljive?
17.9.2008 16:13:40   
makana
e kud ovo ne pročitah ranije
pa ja jutros za sehur po gljivama udarila user posted image
dajem ih i almedini da jede
lele
e stvarno se zabrinuh

_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Gljive?
17.9.2008 16:19:00   
M kao Mama
ma vala orilo gorilo ,ja ihjedem, samo sam čula da ne bitrebalo više od dva puta u sedmici da se konzumiraju i da ne valaju da se podgrijavaju i da prenoće,e to to poštujem, a sve ostalo u vezi gljiva, ja ne prihvatam, volim gljive sve i u svim oblicima, znam da mi je svekrva u trudnoči govorila da ih barem nekada presskočim, zezala me rodičeš dijete biče svo od gljiva,

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Gljive?
17.9.2008 16:49:41   
nikka
Jao daj javite se mame koje ste davale djeci gljive prije dvanaesteuser posted image

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Gljive?
17.9.2008 16:56:38   
Anoniman
moja mala sestricna jede pizzu s gljivama od kad moze da zvace tvrdju hranu .. a sad joj je 11 god i sve je ok
mislim da ipak nije "toliko" opasno... naravno ne treba pretjerivati ni sa cim, to je logicno... al da ne jede sad nikako do 12 god... svasta, nidze veze

< Poruku je uredio dina RR -- 17.9.2008 16:57:25 >

(odgovor članu nikka)
  Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Gljive?
17.9.2008 16:58:54   
Amela V.
Slazem se Dinela s tobom, kod mene djeca od kume isto tako vole pizzu i jedu je od kako mogu zvakati tvrdju hranu. Hvala Bogu nikada nisu imali problema.... I za mene je to malo previse do 12 godine

_____________________________

Ajlica Sunchica 04.12.2008.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Gljive?
17.9.2008 18:27:04   
lamka
ja davala lamiji bez ikakvih problema i dan danas je dijete ludo za njma s tim sto ja imam rodicu koja ma gljivariu pa od nje uzimam ali i bez toga znam nekada uzeti u piljari i napraviti i isto se dijete ne da jede vec tusi se gljivama
kada bi smo vodili racuna sta je stetno a sta ne onda nikad nista ne bismo pojeli


_____________________________

Lamija duša duše moje
21.08.2006

(odgovor članu Amela V.)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Gljive?
17.9.2008 21:22:08   
boogy woogy
Hvala vam zene na odgovorima. Ja sam vec neko vrijeme trazila informacije vezano za gljive jer sam i sama ljubitelj istih. Nisam znala ovo sto Amrino kaze za radioaktivnost i ne davanje prije 12 god. U mojoj kuhinji su vrlo zastupljene, od domace krem supe od gljiva do raznih sosova za tjesteninu i meso. Vala bas sam iznenadjenauser posted image Hvala jos jednom.

(odgovor članu lamka)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Gljive?
24.10.2008 12:42:09   
Aminad
I ja jaaako volim šampinjone, ostale gljive baš i ne ali šampinjone u svim izdanjima od supe do pite(mmmm).

Merjema je imala dvije godine kad je s nama zajedno jela šampinjone i dobila proliv, povraćala i dr. nam je rekao da je to definitivno od gljiva. Taj dan kad ih je jela mi joj se smijali u jednoj ruci drži kašiku i jede a drugom onako prstićima grabi po tanjiru i trpa usta. gljive su bile u umaku s mlijekom ništa spektakularno ali je ona na njih reagovala tako kako jeste i inače ih voli. Tad smo sačekali negdje do treće god. pa joj opet dali i nije bilo problema. Imran ih nešto posebno ne voli i on povremeno proba ali nije reagovao na njih.

Burhan će sačekati kad bude imao 2-3 god. pa ćemo probati.

_____________________________

Merjema 02.08.2002.
Imran 11.11.2005.
Burhan 27.11.2007.

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Gljive?
9.9.2009 16:54:22   
Dinka 79
Baš ste me zabrinule,slučajno nabasa na ovu temu,evo upravo danas ja u supicu ubacila jednu gljivu,nisam znala da su one tako štetne i opasne.Nadam se da joj ništa neće biti AkoBogda,to je tek samo jedna mala gljiva,al definitivno više neću bar dok nebude imala dvije godine akoBogda.

_____________________________

Naida,30.09.2008.god.

(odgovor članu Aminad)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Gljive?
9.9.2009 16:57:59   
ElEmina
Jooj, šta sad?
Ja mazi dajem, ne često, ali opet je jeo...a ima 17 mjeseci....user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Mama voli mazu, maza voli mamu:)
18.04.08.

(odgovor članu Dinka 79)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Gljive?
14.9.2009 14:19:18   
Tidzi
Ja sam sampione svom sinu pocela davati nakon navrsene 1 godine. Kcerki smo ih uveli sa 8 mjeseci. Ona obozava kada izdinstan bjele pilece meso na konkice, pa dodam crveni luk i sampione i sve to prelijem sa ramom. To stvarno super jede. Hvala Bogu nije im bilo nista. A to da se ne smiju davati nismo imali pojma. user posted image

_____________________________

Adin 12.01.2007
Elma 22.09.2008
Erna 02.08.2010

"Zivot je procitan roman, samo sto se u romanu mozes vratiti na predhodne stranice, a u zivotu nikad na prosle dane!"

(odgovor članu ElEmina)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Gljive?
14.9.2009 14:37:49   
hanabanana
http://www.ringeraja.ba/forum/m_10972/mpage_3/printable.htm

evo ovdje je bilo govora o gljivama.

Ja sampinjone ni ne smatram gljivama. Vještački uzgojeno.

http://www.coolinarika.com/faq/700007

< Poruku je uredio hanabanana -- 14.9.2009 14:38:42 >

(odgovor članu Tidzi)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Gljive?
19.9.2009 14:53:17   
Niobe
Da li dojilje smiju jesti gljive,konkretno vrganje i suncanice?
Pliz help, danas su za rucak user posted image


_____________________________

♥ Masterpiece - 03.09.2009.♥
Ako već tučete decu, tucite ih bez razloga, jer su svi drugi razlozi gluplji.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Gljive?
19.9.2009 15:42:57   
Amrino
Ma smiju. Ja sam ih uvijek jela i jos uvijek jedem user posted image .

_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Niobe)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Gljive?
19.9.2009 15:46:28   
Niobe
e super user posted image

pojela sam tri velike pohovane suncanice user posted image


_____________________________

♥ Masterpiece - 03.09.2009.♥
Ako već tučete decu, tucite ih bez razloga, jer su svi drugi razlozi gluplji.

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 23
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *