|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kako davati čokolino / hipp-ove kašice??
2.10.2009 9:24:43   
tap3ah
Vedi je skoro 7 mjeseci.
Razmišljali smo mu uvesti i neke od onih kupovnih rižinih kašica ..... ali se sve po uputstvu prave s mlijekom. A sa svih strana nas bombarduju da se mlijeko ne daje bebicama prije 12 mjeseci.

A mnogo mi je to mlijeka da ženica izdoji user posted image

..... takođe ne znamo da li možemo bebici davati rižu i kako???

_____________________________

:) ..... šprinc je stigao ........... :)
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Kako davati čokolino / hipp-ove kašice??
2.10.2009 9:37:09   
Rina26
Ma nemoj slušati babske priče već od 8mj možeš početi davati čokolino sa mlijekom a i kašicu ja svojima uvijek dajem ne brini neće mu biti ništa samo stavljaj pola mlijeka pola vode,a rižu možeš davati sa mlijekom ili samo onako malo posoliš i na kašiku to ti je moje mišljenje jer mojima nije ništa bilo a napredni su.

(odgovor članu tap3ah)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Kako davati čokolino / hipp-ove kašice??
2.10.2009 9:55:06   
Swatkish
Cokolino i ne ide, mislim prije 8.mjeseci, rizolino da, ali on ti se svakako pravi s vodom, tako da ti to i preporucujem... Ako zelis neke druge pahuljice koje se prave s mlijekom, radije ih pomijesaj sa nekom vockom, tipa kruska.. Ona ionako sadrzi dosta vode, pa izmiksajte mu krusku, dodajte kasikicu rizolina ili bilo kojih drugih pahuljica, i voila, gotov obrok user posted image
Ili dodajte u izmiksanu jabuku malkice vodice u kojoj se jabuka (ili neko drugo voce) kuhala, i onda dodajes pahuljice dok ne dobijes zeljenu gustinu... user posted image


< Poruku je uredio Swatkish -- 2.10.2009 9:56:16 >

(odgovor članu Rina26)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Kako davati čokolino / hipp-ove kašice??
2.10.2009 10:16:50   
tea lana
tap3ah ovdije ces naci razlicita misljenja,jer ima zena koje se striktno pridrzavaju tablica i nista ne daju djeci mimo njih a imas i onu skupinu u koju i ja spadam.To ti je skupina koja djeci daje ono sto misli da bi mu u top periodu godilo.
Ja sam Lani svojoj sa sest mjeseci davala cokolino i to gusce na kasicu jer je to jedini bio nacin da pije imlijeka.Ostalo odbijala.Mislim da je Vedo dovoljno velik da bi mogao jesti sve te kasice prilagodjene njegovom uzrastu a ako te mlijeko brine uzmes Hipp ili neko drugo AD mlijeko i sa njim pravis kasicu.Ja sam ispocetka tako radila.

(odgovor članu Swatkish)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Kako davati čokolino / hipp-ove kašice??
2.10.2009 11:22:57   
Suzana
tap3ah legendo,

Kao što tealana reče, ovdje ćeš čuti različita mišljenja, što je OK. user posted image
Ne bih se složila sa Rina26 da su bapske priče ne dati djetetu mlijeko prije 1. rođendana, prije bih rekla da su pedijatarske user posted image , jer babe drugačije savjetuju. user posted image
Evo ti moj savjet, tj. reći ću ti kako smo mi radili.
I ja sam dojila dječake, sa čokolinom nisam žurila, jer je to realno junk food za bebe, nije to ništa plaho zdravo i nema 7 vitamina kako oni tvrde.
Mlijeko sam uvela kada smo se približili 10. mjesecu, a do tada sam koristila za ove stvari, gdje mi je potrebno mlijeko, rižino mlijeko iz DM-a, so you can try.
Da li može bebač jesti rižu? Pa naravno. Riža je tako blaga da je mogu jesti male, malecke bebe. Naime, nekada prije, kada nije bilo AD mlijeka, majke koje nisu uspjele sa dojenjem, svojim bebama su davale rižinu sluz.
Tako da Vedi, pošto je počeo jesti čvrstu hranu, možete dati rižu.
Ja sam mojim dječacima već sa 6-7 mjeseci davala integralnu rižu marke Encian (ja je nalazim samo u Drvoprometu) koju sam miksala (prvo sa rižinim mlijekom, a onda i sa običnim kravljim) sa bananom i raznim drugim voćem. Mnoštvo recepata možeš vidjeti na temi Ishrana bebe od 6 mjeseci pa nadalje.
I da, iako ne preporučuju uvođenje kravljeg mlijeka rano, ovo ne važi za druge mliječne proizvode - jogurt i pavlaku mu već možete davati.

Pozdrav za brižnog tatu, ali i Vedu i njegovu mamu!



_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Kako davati čokolino / hipp-ove kašice??
2.10.2009 11:23:11   
MELLI
hahhahahah što ovo mene podsjeti na mene user posted image user posted image user posted image user posted image
Ja sam ko kakav manijak obilazila forume pokušavajući skontati odgovor na ovo pitanje.Bila sam u istoj dilemi,i odradila sam to upravo ovako kako je Swatkish gore rekla.
Za čokolino ti jeste rano,ali možeš davati rižine pahuljice.Ja sam kupovala one Nestle i miješala ih ili sa voćem ili sa sokićima.
A možeš kupiti i adaptirano mlijeko pa miješati s tim kao što reče Tea Lana.
Ja bih pogotovo zato što ženica doji ,pričekala sa kravljim mlijekom.

Pazi,nijedna beba neće umrijeti od malo kravljeg mlijeka,niti će možda odmah pokazati da joj smeta,ali zašto rizikovati .Sasvim joj je dovoljno ženicino mlijekouser posted image

Sretno i javni nam kako je sve prošlouser posted image

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Kako davati čokolino / hipp-ove kašice??
2.10.2009 12:12:52   
tap3ah
Ja sam mojim dječacima već sa 6-7 mjeseci davala integralnu rižu marke Encian

OK .... ali možemo li bebi od 7 mjeseci davati normalnu bijelu rižu???

_____________________________

:) ..... šprinc je stigao ........... :)

(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Kako davati čokolino / hipp-ove kašice??
2.10.2009 12:30:16   
Swatkish
Ma naravno da mozete, riza je hranljiva i zdrava, i kako Suzana gore rece, lagana :)
Nadam se da ce se Vedi svidjeti user posted image

(odgovor članu tap3ah)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Kako davati čokolino / hipp-ove kašice??
2.10.2009 13:43:19   
Nadja08
zar nije bolje praviti kašicu sa zamjenskim mlijekom nego sa kravljim mlijekom, ako je beba još mala, a posebno ako se koristi kravlje mlijeko iz tetrapaka? mi smo dosad (10 mjeseci) pravili samo sa aptamilom.

(odgovor članu Swatkish)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Kako davati čokolino / hipp-ove kašice??
2.10.2009 13:50:47   
milenium
Čovik je rekao da mu žena ne može tolko puno izdojiti(možda nema,smanjilo se),u svakom slučaju kad kažemo mlijeko koristi adaptirano mlijeko(bebimil,hipp ili neko drugo),to napravi i s tim mješaj!Naravno da može obična riža.

(odgovor članu Nadja08)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Kako davati čokolino / hipp-ove kašice??
2.10.2009 14:22:30   
tap3ah

IZVORNA PORUKA: milenium

Čovik je rekao da mu žena ne može tolko puno izdojiti(možda nema,smanjilo se),u


Ma nije to .... ima ženica mlijeka .... samo mi to nekako ... nešto kontam da je to mnoooogo za kašicu ... valja to "namusti" ... a ona ne da meni da joj ja pomognem oko toga user posted image user posted image user posted image

_____________________________

:) ..... šprinc je stigao ........... :)

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Kako davati čokolino / hipp-ove kašice??
2.10.2009 14:28:36   
milenium
user posted image pa ako ima mlijeka onda super,onda joj to nije mnogo,nek izdoji kolko treba.

(odgovor članu tap3ah)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Kako davati čokolino / hipp-ove kašice??
2.10.2009 15:02:27   
Visnja RR
ako se ne varam neke od Hipp kasica se prave s vodom...

a ja sam sve kasice pravila sa aptamil mlijekom...

na svim kutijama pise od kog mjeseca se mogu korisiti za bebe...

ja uvjek preporucujem Nestle riza/kukuruz kasicu...bebe ih vole... al bas taj mix ne posebno rizu... probaj! user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Kako davati čokolino / hipp-ove kašice??
2.10.2009 15:56:28   
hanabanana
MOžda će sada uspjeti ispumpati toliku količinu mlijeka, ali za koji mjesec neće.
Ja sam pravila sa adaptiranim mlijekom ali češće sam uzimala ona rižolina koja već u sebi sadrže adaptirano te se razmučuju sa običnom vodom. ( Hipp - Baby firs pap, ili Humanine žitne pahuljice kombinacija kukuruz riža adaptirano mlijeko )

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Kako davati čokolino / hipp-ove kašice??
2.10.2009 16:04:22   
Suzana
IZVORNA PORUKA: tap3ah

Ja sam mojim dječacima već sa 6-7 mjeseci davala integralnu rižu marke Encian

OK .... ali možemo li bebi od 7 mjeseci davati normalnu bijelu rižu???


Jarane, ako može integralna koja ima ovojnicu oko sebe, onda moRe i obična bijela. user posted image


_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu tap3ah)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Kako davati čokolino / hipp-ove kašice??
2.10.2009 16:09:42   
Suzana
IZVORNA PORUKA: Nadja08

zar nije bolje praviti kašicu sa zamjenskim mlijekom nego sa kravljim mlijekom, ako je beba još mala, a posebno ako se koristi kravlje mlijeko iz tetrapaka? mi smo dosad (10 mjeseci) pravili samo sa aptamilom.


Ovo je problem mamama koje doje.
Susrela sam se sa istim. Ove kašice tipa Čokolino, ne daješ non stop i treba ti malo mlijeka za pripremu, a Aptamil kada otvoriš moraš potrošiti u roku od tri hefte, što je nemoguće ukoliko ga koristiš samo za ovu svrhu. A Aptamil koliko ja znam je oko 25 KM, elem, moraš bacat' jer mu prođe rok.
Mamama koje ne doje je "lako", jer Aptamil svakako svakodnevno koriste.
Elem, ako nećete obično mlijeko, ima rižino koje sam već pomenula, a kao što druge cure rekoše i ja sam iz tog razloga uzimala one koje se prave sa vodom (HiPP).



_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu Nadja08)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Kako davati čokolino / hipp-ove kašice??
2.10.2009 16:15:51   
shejla
mi danas bili na kontorli, napunili smo 6 mjeseci prije 3 dana i bas pitala dr. za te hapice sto se prave sa mlijekom. Kaze dr. slobodno sa obicnim (npr. meggle) mlijekom od 2,8% masnoce. Tp je puno bolje, kaze, nego AD mlijeko jer dijete doji.
Inace, do prije par dana Lamija je SAMO dojila, a prije par dana probali smo jabuku i bananu  (po 3 dana), a od jucer jedemo brokolu (koja nam se btw, ne svidja bas nesto pretjerano) user posted image



_____________________________

29.3.2009. rodila se ljubav najveca...mamina curica Lamija :)



(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Kako davati čokolino / hipp-ove kašice??
2.10.2009 16:19:09   
hanabanana
Shejla, ja ipak u tvom slučaju ne bih poslušala pedijatra i radila bih ove hape sa adaptiranim. A ako već hoćeš sa običnim kravljim, onda bih ipak uzela ono što se kupi u vrećicama i prokuha ( jer ovo u tetrapaku mora imati neke hem. sastojke koji omogućavaju da mu je rok trajanja par mjeseci ).

Btw, meni je isto pedijatar rekao da mogu poceti sa običnim mlijekom kada mi je malena napunila 6 mjeseci. ( moja starija kći, nije bila dojena )
A njen kolega, pedijatar mi je na kontroli od 8 mjeseci rekao: kravlje mlijeko je odlično ali za tele, ne za dijete.
Tako da ti sve zavisi i od pedijatra.

(odgovor članu shejla)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Kako davati čokolino / hipp-ove kašice??
2.10.2009 16:35:05   
shejla
pa jeste...svaki dr. ima neku svoju politiku....pa ti sad bacaj grah da vidis sta ces i kako ces user posted image

Kazem ja njoj da se mlijeko ne preporucuje (i po brosuri koju mi je ona dala), ali kaze to je mala kolicina mlijeka da se napravi ta hapica i nije problem... Eto, ne znam ni ja ziva sta da radim, necu ni kupovati te hapice - pravicu obicnu rizu sa vodom user posted image user posted image user posted image

_____________________________

29.3.2009. rodila se ljubav najveca...mamina curica Lamija :)



(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Kako davati čokolino / hipp-ove kašice??
2.10.2009 16:44:00   
Skvo RR
Ja sam pravila (jos pravim) sa AD mlijekom!
E, imas osim rize i medolino i frutolino, cini mi se da oni idu sa vodom! AKo me sjecanje sluzi!user posted image


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu shejla)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Kako davati čokolino / hipp-ove kašice??
2.10.2009 16:57:20   
emma.L
Ja još nisam uvela čokolino, keksolino, karamelino i sl. lino kašice. Još uvijek smo na Nestle kukuruz i riža u koje dodajemo voće i to nam bude mliječni obrok, obično doručak.
Što se tiče mlijeka, počela sam Emi davati pomalo još prije mjesec dana i dobro je podnijela. U početku sam kuhala Meggle 2,8%mm pa pravila griz. Onda sam joj stavila jedan dan malo preko palente (dakle, količina možda 3 supne kašike) i nije bilo proljeva ni reakcija. A neki dan sam pokušala sa omjerom 2/3 mlijeko i 1/3 prokuhana voda, pa u tome napravila ove pahuljice. Tako da mislim da je nama već prilično sigurno i da mogu pomalo uvoditi. Ali sam striktno čekala 10. mjesec da probam. Do tada sam pravila sa aptamilom. A preporuka jeste Hipp rižina kašica sa formulom pa trebate samo malo prokuhane vode. Ili ako se koristi samo u ove svrhe, postoje ad mlijeka koja nisu skupa ni u velikim pakiranjima kao aptamil.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Kako davati čokolino / hipp-ove kašice??
2.10.2009 21:36:12   
Anoniman
Hipp mlijeko od 300 g košta oko 9 KM (jeftinije je u Merkatoru nego u apoteci). Ja Esmi pravim Grisolino i Nestle riža/kukuruz sa Hippovim mlijekom. Doduše, kako što neko reće, ja ne dojim pa mi se isplati, ali mislim da ovo pakovanje nije toliko skupo, a može biti otvoreno 14 dana.

(odgovor članu emma.L)
  Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Kako davati čokolino / hipp-ove kašice??
3.10.2009 0:04:39   
suncan_dan
ama
IZVORNA PORUKA: hanabanana

A njen kolega, pedijatar mi je na kontroli od 8 mjeseci rekao: kravlje mlijeko je odlično ali za tele, ne za dijete.
Tako da ti sve zavisi i od pedijatra.



i ja se s tim slazem (ne samo zbog proteina koje kravlje mlijeko previse sadrzi, nego i zbog drugih stvari sto ima ad mlijeko a kravlje ne)

< Poruku je uredio suncan_dan -- 3.10.2009 0:05:05 >


_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Kako davati čokolino / hipp-ove kašice??
3.10.2009 0:10:02   
suncan_dan
a mozda bi bilo bolje da prvo tvoja zenica malo izdoji (koliko moze) pa da probate ako vec mislite to uvodit dali beba to uopste voli, prije nego sto kupite adaptirano mlijeko. moja naprimjer nikad nije volila te pahuljice, nema veze koje bilo, rizne, zitarice itd.

_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 24
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *