|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Godisnji odmor nakon porodiljskog
24.8.2009 21:14:15   
abh
Cao zene. Interesuje me zna li neko kako je zakonski rijesno pravo na godisnji odmor poslije porodiljskog. Tacnije ja sam prakticno ovu cijelu godinu na porodiljskom bolovanju, treba da pocnem da radim u decembru. Da li neko zna imam li pravo na godisnji odmor za ovu godinu? 
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Godisnji odmor nakon porodiljskog
24.8.2009 21:24:44   
mamma mumi
Imas pravo i ja sam bila  na porodiljskom od avgusta 2008 i sad kad mi je istekao uzela sam odmah godisnji.

(odgovor članu abh)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Godisnji odmor nakon porodiljskog
24.8.2009 21:27:55   
žana o8
abh imaš pravo na godišnji odmor i iskoristi ga user posted image

_____________________________

nestašni smo strašno, uh, uh, bilo je po guzi

(odgovor članu mamma mumi)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Godisnji odmor nakon porodiljskog
24.8.2009 21:30:07   
abh
Superrrrrrrr. Bas ste me obradovale. Hvala

(odgovor članu žana o8)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Godisnji odmor nakon porodiljskog
25.8.2009 10:14:50   
Nedi
Imaš pravo na godišnji, i ja sam isto tako...i naravno imaš pravo na regres jer koristiš prvi dio godišnjeg za tu ovu godinu. Iskreno mene je regres više obradovao od godišnjeguser posted image

_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu abh)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Godisnji odmor nakon porodiljskog
25.8.2009 15:34:36   
hanabanana
Pravo na godišnji imaš samo ako si počela koristiti novi godišnji prije odlaska na porodiljsko.



(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Godisnji odmor nakon porodiljskog
25.8.2009 15:35:54   
hanabanana
Čekaj do mene....misliš na godišnji iz prethodne godine ili na ovaj regularni iz 2009 godine?!

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Godisnji odmor nakon porodiljskog
25.8.2009 15:42:42   
Nedi
Kod mene je bilo ovako :otišla na godišnji prvih 12 dana u julu 2007. godine , (ostatak iz 2007. mi je praopao )- pa bolovanje-pa porodiljno (porodila se u decembru 2007.) i vratila se na posao u oktobru 2008. i odmah pisala 12 radnih dana godišnjeg tj prvi dio iz 2008. i to koristila i dobila regres za 2007. i 2008. godinu što je kamara para i mislim da se treba naštimati da se dobije ( a da radim u firmi od mm nebi imali niti jedan godišnji niti regres niti bi bila ovako dugo odsutna). 

_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Godisnji odmor nakon porodiljskog
25.8.2009 15:47:00   
Romali
abh,a gdje si ti zaposlena?
Ja sam uzela GO nakon porodiljskog i dobila user posted image ništa! Radim u školi i to je objašnjeno- GO se može korisiti SAMO kad su i učenici na odmoru.


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Godisnji odmor nakon porodiljskog
30.4.2010 18:32:32   
škorpija
i mene interesira imam li pravo na godišnji odmor za 2010 godinu,
prvi dio godišnjeg za 2009 sam iskoristila u martu 2009, onda sma otišla na porodljno bolovanje 13 aprila 2009 i onda 13. aprila 2010 uzela ostatak godišnjeg iz 2009. E sad me interesira ima li pravo na godišnji iz 2010 i da li to što imam bebu povećava broj dana godišnjeguser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Godisnji odmor nakon porodiljskog
30.4.2010 21:09:12   
Anoniman
naravno da imas pravo i trebas ga iskoristiti... i ja ako Bog da trebam na posao u decembru i to 10-og decembra na posao pa 20-og decembra na odmor... user posted image user posted image user posted image  prvi dio samo onih 12 dana... vec sam i regres primila za ovu godinu... imate pravo i iskoristite to obavezno

(odgovor članu škorpija)
  Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Godisnji odmor nakon porodiljskog
30.4.2010 21:11:01   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: škorpija

i mene interesira imam li pravo na godišnji odmor za 2010 godinu,
prvi dio godišnjeg za 2009 sam iskoristila u martu 2009, onda sma otišla na porodljno bolovanje 13 aprila 2009 i onda 13. aprila 2010 uzela ostatak godišnjeg iz 2009. E sad me interesira ima li pravo na godišnji iz 2010 i da li to što imam bebu povećava broj dana godišnjeguser posted image


ovo ti zavisi od Pravilnika o radu u tvojoj firmi... kod mene recimo za svako dijete do 15 godina starosti nosi po jedan dan, tako da ja ove godine imam jos jedan dan na Nane, imam jedan za Sabinu i jedan za njega...

(odgovor članu škorpija)
  Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Godisnji odmor nakon porodiljskog
30.4.2010 21:14:44   
škorpija
joj ja nikako ne mogu doći do tog pravilnika, ustvari mislim da ga nikad niko nije ni vidiouser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Godisnji odmor nakon porodiljskog
30.4.2010 21:23:14   
Anoniman
kako to, pa po svim zakonima kad se tek zaposljavas MORAJU ti pokazati pravilnik i upoznati te sa tvojim pravima i obavezama...
a svaka ustanova ima svoj Pravilnik o radu koji je uskladjen sa Zakonom o radu...
ja Pravilnik o radu moje firme imam i kod kuce user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu škorpija)
  Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Godisnji odmor nakon porodiljskog
30.4.2010 21:50:01   
Anoniman
Ja radim u školi i koristiću svoj odmor nakon porodiljskog bolovanja od godinu dana. 4.5. prekidam bolovanje a počinjem raditi tek 16.06.user posted image Dobila sam jučer regres za prošlu godinu.

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Godisnji odmor nakon porodiljskog
30.4.2010 21:52:05   
škorpija
e bambi ja sma u privatnoj firmi, kod nas to ne važi, na ugovoru mi piše da ima pravo na 18 dana godišnjeg ( s tim da se i subote broje u radne dane) i to je sve

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Godisnji odmor nakon porodiljskog
30.4.2010 21:56:03   
Anoniman
eh privatnici privatnici... da mogu ti kozu zguliti bilo bi im malo... al hajd... po Zakonu imas 18 dana, to ti niko ne moze osporiti, eh sad ne znam kako privatnici regulisu ostatak dana, tj. dane na strucnu spremu, dane na staz, dane na posebne uslove rada, dane na socijalno zdravstvene uslove (u koje spada dan na dijete do 15 godina starosti)...

ali bez obzira na sve, bitno je da nemas prekid radnog odnosa duze od 8 dana... onda imas pravo na godisnji odmor isto kao da si cijelo vrijeme radila... jer porodiljsko odsustvo nije prekid radnog odnosa... znaci kad si pocela raditi, nakon 8 radnih dana, imas pravo na puni godisnji odmor...

(odgovor članu škorpija)
  Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Godisnji odmor nakon porodiljskog
30.4.2010 21:59:40   
škorpija
supeeeer, znači u septembru se akobogda brčkamo na moruuser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Godisnji odmor nakon porodiljskog
30.4.2010 22:00:32   
Anoniman
ako Bog da.... user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu škorpija)
  Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Godisnji odmor nakon porodiljskog
30.4.2010 22:06:58   
anidla
kod mene u firmi je slijedeca situacija sa godisnjim:

1. zakonski 18 dana +
2. za rad u smjenama 2 dana +
3. za dijete do 7 godina 2 dana +
4. na svaku 3 godinu radnog staza 1 dan

jos se moram raspitati za godisnji kad se vratim na posao kakva su mi prava ali mislimda ce i to biti ok


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Godisnji odmor nakon porodiljskog
30.4.2010 22:06:58   
teacher75
IZVORNA"PORUKA:""zinanina

Ja"radim"u"školi"i"koristiću"svoj"odmor"nakon"porodiljskog"bolovanja"od"godinu"dana'"4'5'"prekidam"bolovanje"a"počinjem"raditi"tek"1''0''""Dobila"sam"jučer"regres"za"prošlu"godinu'

i ja radim u skoli, ali cu se vratiti cak i ranije na posao (u julu) a na porodiljskom samo od oktobra, jer nam skola ne placa nista a od mizerne naknade se jedino rezije mogu pokritiuser posted image tako da taj godisnji necu iskoristiti


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Godisnji odmor nakon porodiljskog
30.4.2010 23:05:24   
Anoniman
I meni je dozlogrdilo sa ovih 50%, ali eto od maja ću već primiti punu plaću, bez toplog, naravno.Još sam ja bila i cijelu trudnoću na bolovanju, ali tad sam primala 80%. Sreća pa mm radi, inače bih i ja morala ranije početi.

(odgovor članu teacher75)
  Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Godisnji odmor nakon porodiljskog
1.5.2010 6:21:22   
Anoniman
zinanina izvini cega 50%??? plate??? ja nikako ne kontam te vase kantonalne zakone... ja primam 100% platu od svoga poslodavca a oni refundiraju od socijalnog... u vasem kantonu izgleda destimulisu umjesto da stimulisu radjanje... bezze

< Poruku je uredio Bambi09 -- 1.5.2010 6:22:53 >

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Godisnji odmor nakon porodiljskog
1.5.2010 21:37:53   
teacher75

IZVORNA PORUKA: Bambi09

zinanina izvini cega 50%??? plate??? ja nikako ne kontam te vase kantonalne zakone... ja primam 100% platu od svoga poslodavca a oni refundiraju od socijalnog... u vasem kantonu izgleda destimulisu umjesto da stimulisu radjanje... bezze

u nasem kantonu porodiljska naknada iznosi oko 430km mjesecno, s tim da poslodavac ukoliko je u mogucnosti i ukoliko je voljan moze doplatiti razliku do plate. tako stoji u zakonu. samo sto rijetko koji poslodavac ista uplacuje. tako ja dobivam samo tih cirka 430 km naknade od kantona mjesecno a od skole ne dobivam ni markeuser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Godisnji odmor nakon porodiljskog
1.5.2010 21:41:00   
teacher75

IZVORNA PORUKA: zinanina

I meni je dozlogrdilo sa ovih 50%, ali eto od maja ću već primiti punu plaću, bez toplog, naravno.Još sam ja bila i cijelu trudnoću na bolovanju, ali tad sam primala 80%. Sreća pa mm radi, inače bih i ja morala ranije početi.

sto se tice tih 80%, tu su te zakinuli kao i neke moje kolegice ranije, dok jedna na trudnickom bolovanju nije pronasla da u zakonu stoji da se za trudnicko bolovanje treba dobiti 100 % plate a ne 80%, jer se trudnicko bolovanje ne tretira kao ostala bolovanja! od tada su trudnice u mojoj skoli (medju kojima sam i ja) za vrijeme trudnickog bolovanja dobivale 100% a ne 80% plate (naravno bez toplog obroka)

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *