|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Gojaznost kod djece i odraslih
22.11.2008 12:41:16   
travnicanka
U poslijednje vrijeme jako puno slusam o gojaznosti kojasve vise prerasta u jednu globalnu epidemiju modernog vremena.Jako puno ima djece koja su predebela....sta je uzrok i kako se uopste boriti s tim?! Misljenja su podijeljena.Jedni smatraju da je masnoca jako bitna da se ne treba izbjegavati,nego naprotiv moze pomoci da ljudi mrsaju uz pojedine dijete zasnovane na masnoj hrani....dok opet svakodnevno slusamo kako masna hrana nije dobra i kako je trebamo izbjegavati!!

Kako se vi nosite sa ovim problemom i kako nalazite balans kad su u pitanju nasi mali pacici?

< Poruku je uredio Visnja RR -- 30.9.2012 16:20:18 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Gojaznost kod djece i odrasli
22.11.2008 12:50:22   
nikka
Ja mislim da je kriva pogrešna prehrana,ujednačena.
Nemoraju se djeca debljati od masnoće,postoji mnogo veći neprijatelj,slatkiši grickalice,djeca koja su gojazna su manje aktivna,
Sjede pred kompom,tv-om i jedu sendviče,čips, piju colu itd...
Roditelji trebaju da se brinu o prehrani djeteta od početka i neće biti problema.
Svaki dan kuhati djetetu raznovrsnu hranu uz obavezno povrće i voće i poticati dijete da se bavi bilo kojim sportom,to je moje laičko mišljenje

< Poruku je uredio nikka -- 22.11.2008 12:51:04 >

(odgovor članu travnicanka)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Gojaznost kod djece i odrasli
22.11.2008 12:52:39   
Crvena
IZVORNA PORUKA: nikka

Ja mislim da je kriva pogrešna prehrana,ujednačena.
Nemoraju se djeca debljati od masnoće,postoji mnogo veći neprijatelj,slatkiši grickalice,djeca koja su gojazna su manje aktivna,
Sjede pred kompom,tv-om i jedu sendviče,čips, piju colu itd...
Roditelji trebaju da se brinu o prehrani djeteta od početka i neće biti problema.
Svaki dan kuhati djetetu raznovrsnu hranu uz obavezno povrće i voće i poticati dijete da se bavi bilo kojim sportom,to je moje laičko mišljenje

Potpisujem u potpunostiuser posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Volite svoju djecu i kad su kriva, jer će ih život kažnjavati i kad nisu.

(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Gojaznost kod djece i odrasli
22.11.2008 19:09:22   
hanabanana
Neispravna ishrana od rodjenja dovodi do kasnijih problema. Što se tiče masti, masti djeca moraju unositi, ali postoje zdrave i nezdrave masnoće. Znači kašika maslinovog ulj u salati je jedno, a prženi pomfirt nešto sasvim drugo.

Prevelik unos šećera je najveći krivac gojaznosti....djeca u Bosni ga uzimaju od dojenačke dobi. Pa samo pogledajte sastave Lina, da ne idemo dalje.

Djeca se premalo kreću, ako idu u vrtić - rijetko kada ih izvode.

Dobre prehrambene navike se stiču od rodjenja. Ja se jako trudim da iste usadim djeci.

(odgovor članu Crvena)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Gojaznost kod djece i odrasli
22.11.2008 21:04:00   
jasmina_mm
ja isto jako puno razmisljam o ovom pitanju, dok sam bila djevojka uvjek sam imala finu liniju, a sada kako sam se porodila imam nekoliko kg viska ali to pripisujem trudnoci, porodu i dojenju naravno premda se i meni cesto potkrade ta nezdrava hrana i slatkisi.
Ali sto je jako zalosno je vidjeti toliku omladinu u gradu koja je pretila pogotovo djevojke koje sad cesce vidjam kako idem na fakultet i koje uopste ne smatraju to manom vec oblace helankice, tajice, suknjice a deblje su nego ja koja sam rodila... To je jako zalosno jer pretilost kad tad predje u bolest, deblje osobe imaju problema sa srcem, dijabetisom, krvnim pritiskom i da ne nabrajam dalje ali ocito to nikom nije vazno vec ona stara izreka neka je ono debelo i rumeno i nista nije bitno.
Stoga ja dajem sinu zaista raznovrsnu hranu, dam mu i slatkise i ponekad i sta masno ali zaista pazim da bar jedan do dva obroka dnevno jede svjeze povrce sa maslinovim uljem i neslano..... Jer dans sutra mozda ce i on biti debeo premda nema nikakve genetske predispozicije za to ali nikad se ne zna i nije u toj debljini problem problem je u zdravlju...
eto ja se raspisah ali zaista dosta razmisljam o tome i drago mi je sto sam i ovdje naisla na ovakvu temu pa vas molim da ne zamjerite zbog duzine posta....

_____________________________

dusha mamina 11.10.2007.

upravo zato sto je tako topao, osmjeh je ljepsi od bilo kojeg cvijeta na svijetu....

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Gojaznost kod djece i odrasli
22.11.2008 22:04:06   
Amrino
Kod nas se debljina nekako ne smatra velikim problemom. Ni jedan roditelj se nece zabrinuti ako dijete jede previse, ako je debelo i ako se hani nezdravo. I jos ce punih usta socno reci "masala"!
Nedaj Boze da preskoci jedan obrok ili da izgubi koju kilu odmah ih fata panika i spominje se bolest i doktor.
Licno- nikada nisam cula za bolest koja se dobije od mrsavosti (osim bulimije i sl. poremecaja ishrane) dok svi vrlo dobro znamo koliko je nezdrava pretilnost.
Zdrave prehrambene navike se definitivno sticu od malena i ja se zaista trudim da moje dijete jede raznovrsno i zdravo.
Jos uvijek nije probao cokoladu niti bilo sta drugo sto se svrstava u kategoriju "slatkisa" i svi misle da nisam normalna i da mucim dijete.


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu jasmina_mm)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Gojaznost kod djece i odrasli
22.11.2008 22:18:56   
hanabanana
Ma daj...pa nema mu ni godina. Šta će mu čokolada?

Da je to još prava čokolada, nego obična šećerna tabla.

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Gojaznost kod djece i odrasli
22.11.2008 23:11:04   
Amrino
IZVORNA PORUKA: hanabanana

Ma daj...pa nema mu ni godina. Šta će mu čokolada?

Da je to još prava čokolada, nego obična šećerna tabla.



Znam draga moja. Ne obazirem se na komentare ali ponekad mi bas idu na nerve...Bukvalno svi oblijecu oko mene i moljakaju me da mu dam Tops, cokoladu, grisini, smoki i ostala cuda. MM i ja kategoricki odbijamo i svi se cudom cude...jer pobogu pa SVA djeca to jedu.
Moj Hamza je dojena beba i jede fino (mada je sisa No1.)- fino je gradjen, misicav, jak i razvijen ali nema one "slaufe" i svi komentarisu nesto u stilu "pa ostala djeca su deblja...". Samo cekam da mi neko kaze da je mrsav pa da planem! user posted image


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Gojaznost kod djece i odrasli
30.11.2008 8:18:25   
andji
Moj Sergej jede sad sve,sve što jede većina jednogodišnjaka,od supica i čorbica koje pravim pa do monte za djecu i kinder čokoladica,naravno to mu dajem u mjeri,ponekad.Voće,naravno,kajganu obožava.Slažem se da je prehrana jako bitna,i da dijete treba učiti zdravim prehrambenim navikama od malih nogu,i da u meniju treba da je najviše zastupljeno voće i povrće,isto tako smatram da je jako bitna genetika.Dijete čiji su roditelji pokrupne gradje ili imaju problema sa težinom,nema šanse da bude šlank ili mršuljavo.Može ali u 1 prema sto slučajeva,da se 'baci' na nekog tamo čukun djeda ili neku lijevu sestričnu.Geni su čudo i malo kad se može 'pobjeći' od njih.Ko vodi borbu oko težine,još ako su mu i roditelji isti takvi,u većini slučajeva će i beba ili malo dijete od ranog djetinjstva se izdvajati kao debeljuškasto

_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Gojaznost kod djece i odrasli
30.11.2008 8:26:04   
ElmaB
Postoje i predispozicije da dijete bude gojazno ukoliko su i roditelji, jer je to onda moze biti i genetski. Medjutim, moze se dijete i udebljati, vremenom, ali ne misli da cokolada, keks, grisini ili bilo sta drugo, utice na to. Bitno je da dijete fino jede, posebno u prve dvije godine zivota, jer zdravlje ulazi na usta!
Moja Tea je uvijek jela vecinu hrane koju jedemo i mi. Sada ima skoro cetiri godine i uopste nije debela (ima18kg i visoka 1,15 cm), a prije napunjene godine dana je jela cokoladu Kinder i cini mi se da sam joj dala cak i monte!


_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu andji)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Gojaznost kod djece i odrasli
1.12.2008 8:06:44   
M kao Mama
Nedavno smo bili zbog virose stomačne u bolnici, i mjerili su Lajlu visoka je 95 cm, ima 14 kg i tačno 22 mjeseca, nazdravlje. Jede što jedemo i mi, s tim da joj je monte nešto najdraže u životu. Pojede skoro svaki dan po jedno monte ili voćno jogurt kao desert, s tim da jede i kašice, a od voća najviše voli bananu. Da nisam neprijatelj svog djeteta pokazali su nalazi, koje su joj uradili pretprošle sedmice u bolnici, krvna slika joj je idealna, kao i svi ostali nalazi. I  Bogami laknulo mi je. Voli ona i čokolacidu da pojede i smoki i tops i ja joj sve to dam, iz jednog jedinog razloga, što je život danas postao tako jeftin, i ne daj bože, kažem po milion puta, da je nekada nešto zaboli ili se razboli, opet kažem ne daj bože žalila bih štp joj nisam dala nešto što ona voli,

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Gojaznost kod djece i odrasli
1.12.2008 8:14:12   
andji
Mama Alma,u pravu si,treba im dati što vole,ali naravno u granicama.....moj Sergej obožava monte,ali ja mu to dam kao dezert,ili da zamijeni jedan slatki obrok,asmoki i štapiće jede dok se igra,uvijek ima u jednoj zdjelici i on se igra i gricka po malo.Isto tako,ima idealnu težinu,sad sa 12 mjeseci sam ga vagala,ima 10kg,ne znam koliko je dug,a reodio se sitan sa 2,900kg i 54 dug.Sad trebamo vadit nalaze da vidimo,a prošli su bili ok

_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Gojaznost kod djece i odrasli
1.12.2008 8:14:35   
ElmaB
IZVORNA PORUKA: mama alma
što je život danas postao tako jeftin, i ne daj bože, kažem po milion puta, da je nekada nešto zaboli ili se razboli, opet kažem ne daj bože žalila bih štp joj nisam dala nešto što ona voli,


E bas ovako!!!!user posted image


_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Gojaznost kod djece i odrasli
1.12.2008 8:20:38   
M kao Mama
Meni je važno da je ona zdrava, a naravno da vodim računa šta jede, sinoć je baš bila scena, vidjela smoki u kuhinji, i ona meni nešto priča, ali ja je nikako ne razumijem, kad na kraju podignem je hoće smoki, uze nekoliko i smiri se, e sada da sam ja neka mama, pa da je pustim da plaće cijelu noć, jer zaboga smoki je smeće, nisam, ovako ona je uzela nekoliko smokija i smirila se, jednostavno ne mogu da podnesem ni jednu njenu suzu, kada mi je nedavno bila u bolnici, zbog te viroze skoro kg je izgubila za dva dana.

Bitno je opet ponavljam da je ona zdrava, da nema nekih zdravstvenih problema, a za moj pojam ona je mršava, a ustvari nije , ona je samo previsoka za svoju generaciju, samo neka su živi i zdravi,

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Gojaznost kod djece i odrasli
1.12.2008 8:21:20   
selma2008
mislim da gojaznost ima veoma malo veze sa ishranom pa svi smo mi kao mali jeli i cips i bombone i cokolade ali smo se vise igrali  i trcali. na tv-u je bio crtani u 7 i 15 i to je to a ne citav dan ili pred racunarom ili pred tv-om. Samo vise aktivnosti a djeca nek jedu sve.

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Gojaznost kod djece i odrasli
1.12.2008 23:31:33   
boogy woogy
IZVORNA PORUKA: hanabanana

Neispravna ishrana od rodjenja dovodi do kasnijih problema. Što se tiče masti, masti djeca moraju unositi, ali postoje zdrave i nezdrave masnoće. Znači kašika maslinovog ulj u salati je jedno, a prženi pomfirt nešto sasvim drugo.

Prevelik unos šećera je najveći krivac gojaznosti....djeca u Bosni ga uzimaju od dojenačke dobi. Pa samo pogledajte sastave Lina, da ne idemo dalje.

Djeca se premalo kreću, ako idu u vrtić - rijetko kada ih izvode.

Dobre prehrambene navike se stiču od rodjenja. Ja se jako trudim da iste usadim djeci.



100% se slazem sa ovim!

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Gojaznost kod djece i odrasli
14.4.2009 14:12:43   
mama_debeljuca
Drage moje, moja rodica ima bebu(curica), ima 7 mjeseci, teška je 10kg i malo više sada. Ja se zezam i kažem da liči na na onu figuricu sa MAN kamiona user posted image . Pedijatrica joj preporučila dijetu, a ona kaže da nema šanse da joj može išta manje davat, jer dijete plače, gladno. Inače sisa, daje joj po malo da jede što i oni, (sa čim se ja ne slažem) i još uvijek joj nije uvela nijedan obrok čvrste hrane. To što joj daje, daje "usput" kad oni jedu. Imate li slična iskustva, šta da joj preporučim? I još, beba je malo i anemična.

_____________________________

:-)

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Gojaznost kod djece i odrasli
14.4.2009 14:41:44   
tea lana
IZVORNA PORUKA: ElmaB RR

IZVORNA PORUKA: mama alma
što je život danas postao tako jeftin, i ne daj bože, kažem po milion puta, da je nekada nešto zaboli ili se razboli, opet kažem ne daj bože žalila bih štp joj nisam dala nešto što ona voli,


E bas ovako!!!!user posted image



moja Lana ima 14kg 97cm visoka 22mj.Ona bukvalno jede sve a nalazi joj nisam nikad imala potrebe vaditi hvala Bogu.Moje dijete jede kao neki 5godisnjak ali svi koji je vide kazu da dijete vise izgleda mrsavo.Ali ona je preziva i stalno je u pokretu.Imamo hB priliku pa svaki dan trci po sportskoj dvorani do mile volje.P a ona to i potrosi.

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Gojaznost kod djece i odrasli
14.4.2009 14:45:35   
tea lana
mama debeljuca imam prijateljicu koja ima dijete od godinu dana koje je tesko kao moja Lana sa 22mj.Odavno doktori predlazu reduciranje hrane ali majka ne zeli ni da cuje.Dijete je i pokrtno s obzirom na kilazu,vec dva mjeseca hoda.Moj savjet je da se ne mjesas jer sve sto kazes kao da ih optuzujes ili okrivljujes.A za uvodjenje cvrste hrane to je vec trebala poceti u svakom slucaju

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Gojaznost kod djece i odrasli
14.4.2009 14:53:56   
Nedi
Ja jos nisam hb napravila rucak a da moj bebac to nije pojeo. Prezadovoljna sam zbog toga jer jede svo povrce i voce, cak je zgrabio i pola limuna sa stola i grickao.Nadam se da ce tako i ostati, mislim da od najranijeg doba treba uciti djecu da jedu sve.
I jos nesto ne dozvoljavam u kuci da se pred njim odvaja hrana....kao, ovo iz rucka mi se jede......a ovo ne volim(kao sto je mm naucio kod mame), mislim da djeca najvise kopiraju ostale ukucane pa kad im nesto i svidja


_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Gojaznost kod djece i odrasli
14.4.2009 14:58:00   
Emina85
IZVORNA PORUKA: Nedi

Ja jos nisam hb napravila rucak a da moj bebac to nije pojeo. Prezadovoljna sam zbog toga jer jede svo povrce i voce, cak je zgrabio i pola limuna sa stola i grickao.Nadam se da ce tako i ostati, mislim da od najranijeg doba treba uciti djecu da jedu sve.
I jos nesto ne dozvoljavam u kuci da se pred njim odvaja hrana....kao, ovo iz rucka mi se jede......a ovo ne volim(kao sto je mm naucio kod mame), mislim da djeca najvise kopiraju ostale ukucane pa kad im nesto i svidja



potpisujem!!!
Ovo je i moja odluka da nema birkanja iz tanjira!!


_____________________________

Muhammed, sunce moje, ugledao svjetlo dana 11.07. 2009.i došao majci u zagrljaj !!!
Najljepši osjećaj na svijetu!!!!


(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Gojaznost kod djece i odrasli
14.4.2009 15:20:18   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: mama_debeljuca

Drage moje, moja rodica ima bebu(curica), ima 7 mjeseci, teška je 10kg i malo više sada. Ja se zezam i kažem da liči na na onu figuricu sa MAN kamiona user posted image . Pedijatrica joj preporučila dijetu, a ona kaže da nema šanse da joj može išta manje davat, jer dijete plače, gladno. Inače sisa, daje joj po malo da jede što i oni, (sa čim se ja ne slažem) i još uvijek joj nije uvela nijedan obrok čvrste hrane. To što joj daje, daje "usput" kad oni jedu. Imate li slična iskustva, šta da joj preporučim? I još, beba je malo i anemična.

moja djevojčica je sa 7,5mj. imala 10,5 kg, buckasta je ali i visoka na nas, i sve je dobila dojenjem, jer kada smo uveli gustu hranu već je imala 9kg. A i sada jede samo povrće, voće, od skora i piletinu, sve kuhano bez masnoće. Keksa ni čokolade nije ni vidjela i kako da to voli kad ni ne zna šta je. U posljednje vrijeme joj dam puf rice diskove da žulja desni, ma ona jede ko da je šećer.user posted image


(odgovor članu mama_debeljuca)
  Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Gojaznost kod djece i odrasli
14.4.2009 15:24:57   
mama_debeljuca
Moj Ahmo ima 16 kg, ne znam tačno visinu user posted image . Ja sam uvodila hranu, što bi rekli po "knjizi". Ali kako su zubići pošli, nastali su i problemi sa jelom, sve je odbijao. Pravo sam se namučila! Ali i u svemu tome, na silu, u igri,... kako god jeo je zdravu, raznovrsnu hranu, to što bi pojeo. Sada hB jede normalno. I mislim da su mu kilogrami u redu, nije mršav. Nalazi su mu odlični. Moja rodica ima drugačiji pristup, ja mislim pogrešan, ali što ti kažeš, tea lana, ne treba se miješat. Ja sam samo htjela da njoj predočim i druga slična iskustva.

_____________________________

:-)

(odgovor članu Emina85)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Gojaznost kod djece i odrasli
14.4.2009 15:29:33   
mama_debeljuca
mala debeljuca nije visoka, babo joj je baš nizak, niži od žene, zbog toga izgleda još i deblje user posted image . U nedelju nam dolazili, mala se topi, a još uvijek nije tako vruće. Ja se plašim kako će ona ljeto podnijet.

_____________________________

:-)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Gojaznost kod djece i odrasli
21.4.2009 15:12:10   
mišur
Ja sam za što raznovrsniju ishranu i što zdraviju, što manji masti, šećera i soli...
Koristim maslinovo ulje za našu hranu, a sada i za Luku, uzimam jodiranu so, smeđi šećer...
Zapršku ne stavljam u hranu, a ne znam je ni napraviti...
Luki sam prije par dana prvi put malo posolila hranu, a možda bih i ranije da mi nije htio jesti...
Bio je prehlađen i to se sastavilo sa zubićima, i onda ništa nije htio jesti, pa sam pokušala da malo posolim sve ne bi li išta pojeo...I nije upalilouser posted image
Nisam mu htjela davati Lino proizvode kad sam vidjela da su puni šećera, već samo Nestle, koji su po meni puno ljepšeg ukusa, a i on ih više voli...Valjda je navikao!
Monte pojede ponekad, i prosto ga obožava..Juče sam imala samo jedan u kući i kad ga je pojeo i vidio da nema više, počeo je plakatiuser posted image
Davala sam mu i Kinder čokoladu, ali nije oduševljen...
Smoki je jednom probao i svidio mu se...
U suštini, ja sam za umjerenost u svemu...Neće se nijedno dijete  udebljati od smokija, montea ili grisinija ako ga ponekad pojede, ali ako to postane svakodnevno, pa ako još neće voće i povrće, e onda je to problem...

(odgovor članu mama_debeljuca)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *