|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Guber voda u Srebrenici
17.5.2009 11:13:49   
M kao Mama
Drage moje,
juče sam po prvi put bila u  Srebrenici, službeno, za Srebrenicu svi znamo po velikoj tragediji koja se tamo dogodila, obišli smo Potočare, ne znam koju riječ da kažem pa da Vam dočaram kakvo je to mjesto, ja mogu samo kazati, da je Srebrenica bošnjačka Meka i Medina, to je naš hadž, ali zaista. Sva tuga svijeta kako da je tamo, svi bi trebali otiči i vidjeti potočare, onda bi vam mnoge stbari u životu bile jasnijie, Srebrenica je mjesto na kojem se mnoge stvari mogu razriješiti, mnoge unutrašnje dileme, ja se od juče osjećam tako tužno zbog sve što sam vidjela, ali nekako osjećam i neki unutrašnji mir.

Međutim, moram vam kazati da sam ostala zatečena ljepom tog malog gradića, naime, kilometar i po od centra Srebrenice prije rata je bilo poznato lječilište, Guber. Danas je to sve tamo devastirao, ali prirodna bogatsva i dalje teku, naime tu su lječilišta, odnosno voda za anemiju, oči, sinuse i kožu. Ja sam se umila tom vodom za oči, samo da vidite taj osječa, voda ujeda za oči i narednih pa sigurno tri sata sam imala maglu. Kaži da ta voda liječi i mrenu. Eto, da vas više ne zamaram, uskoro že biti i fotke pa ćete se uvjeriti u ljepote ovog grada. A akobogda, ja ću oept uskoro u Srebrenicu što i vama preporučujem.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Guber voda u Srebrenici
17.5.2009 14:09:11   
adannn
Obavezno nam stavi slikice....Ja sam samo Potočare gledala na tv-u,prenos dženaza i tako mi izgleda kao lijepo mjesto i ujedno tako tužno kada vidim kako se tu moglo živjeti a sada su samo bijeli nišani tuuser posted image user posted image user posted image Rado bih nekada i otišla ako bih imala priliku.....

_____________________________

Nejra 28.02.2008



(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Guber voda u Srebrenici
17.5.2009 14:59:52   
Anoniman
ima i voda ljepotica, koja je super za kozu, osipe i sl.
a ta za sinuse je provjerena, bas lijeci

(odgovor članu adannn)
  Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Guber voda u Srebrenici
17.5.2009 16:46:50   
le_ella
blago vama vi ste srebrenicu gledali samo na tv a ja sam je dozivjela i izgubila skoro cijelu familiju........user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
a sad me najvise pogadja kad je dzenaza pa djevojke, zene dodju u nabrutelama suknjicama, okolo se prodaju cevapi i ostalo sve mi vise postaje ko vaser a ne dzenaza.... da se ja pitam ne bih nikom dozvolila u krug potocara ko nije pristojno obucen za dzenaze......
a sto se tice gubera to je ljekovita voda.......ko god nije bio treba posjetitit jes da je to sad sve skoro poruseno ali ipak se ima sta vidjeti.


_____________________________

Boze, olaksaj, nemoj otezati,
Boze, svaki nam posao zavrsi sretno, Uslisaj Boze!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Guber voda u Srebrenici
17.5.2009 18:12:05   
new mama
IZVORNA PORUKA: le_ella

blago vama vi ste srebrenicu gledali samo na tv a ja sam je dozivjela i izgubila skoro cijelu familiju........user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image bas mi je zao


_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu le_ella)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Guber voda u Srebrenici
18.5.2009 10:30:24   
Bosanka
IZVORNA PORUKA: le_ella

blago vama vi ste srebrenicu gledali samo na tv a ja sam je dozivjela i izgubila skoro cijelu familiju........user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
a sad me najvise pogadja kad je dzenaza pa djevojke, zene dodju u nabrutelama suknjicama, okolo se prodaju cevapi i ostalo sve mi vise postaje ko vaser a ne dzenaza.... da se ja pitam ne bih nikom dozvolila u krug potocara ko nije pristojno obucen za dzenaze......
a sto se tice gubera to je ljekovita voda.......ko god nije bio treba posjetitit jes da je to sad sve skoro poruseno ali ipak se ima sta vidjeti.

za tvoju nastradalu familiju i sve neduzne ubijene,alarahmetilje,nek im dragi Allah da dzennet.a to sto dolaze u bretelama i suknjama mislim stvarno uzas.pa imajul stida imalo takve osobe??'i kome je do jela i cevapa bas ko sto rece na vasaru kad srce puca od tuge ...boze sacuvaj.user posted image

(odgovor članu le_ella)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Guber voda u Srebrenici
18.5.2009 10:51:29   
Nedi
Bože sačuvaj, kako nego može doći u bretelama, baš svega ima u Božijoj bašti.
Ja nisam bila ali moj mm jeste i donio je slike, slike koje govore više od riječi a iz njih izlazi tišina. Svake godine 11. jula gledam na tv i user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu Bosanka)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Guber voda u Srebrenici
18.5.2009 11:00:21   
ena23
ovaj nas narod je stvarnoooooooo... ma nemam rjeci.... sto rece bosanka, srce puca od tuge... a tamo neko dzenazu gleda u skunjici... i jede cevape... ma jednostavno nemam rjeci, da Bog da se svi mi opametili i jednog dana imali obzira i kulture i ne pravili vasere od dzenaza...

a to za ljekovitu vodu uopste nisam znala... sta ovaj rat uradi, vidis, umjesto da su tamo sada spa centri i odmaralista, gdje se sve vrti oko turizma i obrtanja kapitala, tamo su samo tuga i jad i ruzno sjecanje...
Planiram aBd ici u potocare i takodjer na onaj mars sto se ide kroz sume, kako su isli ljudi koji su bjezali, a trebo bi svako ko se zove bosancem bar jednom posjetiti to mejsto, u znak sjecanja i podrske i da se nikad vise ne ponovi...






_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu Bosanka)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Guber voda u Srebrenici
18.5.2009 13:24:38   
Ummuisa
IZVORNA PORUKA: le_ella

blago vama vi ste srebrenicu gledali samo na tv a ja sam je dozivjela i izgubila skoro cijelu familiju........user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


user posted image Tako mi je žao...user posted image  

a sad me najvise pogadja kad je dzenaza pa djevojke, zene dodju u nabrutelama suknjicama, okolo se prodaju cevapi i ostalo sve mi vise postaje ko vaser a ne dzenaza....


To stoji...nažalost.. nikad pameti da dođu pojedini...

(odgovor članu le_ella)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Guber voda u Srebrenici
18.5.2009 13:55:34   
merima_s
Ja sam vec nekoliko puta bila tamo posto mi je dragi iz okoline Srebrenice. Bas sam ostala zatecena ljepotom Gubera, raj za oci i dushu. Jos da se malo para ulozi bila bi to prava atrakcija...ovako malo ko zna za tu banju.
Ja sam probala vodu za sinuse....nevjerovatna je i stvarno djeluje.
Ko god ima priliku treba otici malo u taj kraj. Zrak je cist, u blizini nema nikakvih fabrika,ljepota.


_____________________________

Mamino srce kuca samo za vas dvoje....moje sve H&H

(odgovor članu Ummuisa)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Guber voda u Srebrenici
18.5.2009 13:56:03   
dana3
moja nana je srebrencanka i to sa Starog Grada.njena braca su zivjela u Potocarima.niko od njih vise nije ziv.cesto sam bila na guber vodi i pila i umivala se s njom.bio je divan restorancic na vrhu.stvarno prelijepo.

na mezarlucima nisma bila i ne bih mogla ni da odem jer ja to ne bih mogla izdrzati.oni s nalaze blizu nekadasnjih kuca mojih rodjaka kojih kako sam rekla vise nemauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu Ummuisa)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Guber voda u Srebrenici
19.5.2009 10:01:20   
Ummuisa
Ja bih ovako javno da pitam one koje su iz Srebrenice da li poznaju Zuhretu Smajić , prije nekih 8-9 godia izgubila sam kontakt s njom pa eto voljela bih ako neko nešto zna o njoj da mi javi..user posted image

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Guber voda u Srebrenici
19.5.2009 11:27:24   
ljubičica 28
IZVORNA PORUKA: le_ella

blago vama vi ste srebrenicu gledali samo na tv a ja sam je dozivjela i izgubila skoro cijelu familiju........user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  stvarno mi je žao user posted image user posted image user posted image user posted image , ne dao Bog nikad više da se desi ono što se desilo Srebreničanima, a i ja bih voljela posjetiti Potočare, svake godine se tako user posted image  za 11.7.

(odgovor članu le_ella)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Guber voda u Srebrenici
25.5.2009 23:07:16   
ledy blue
le ella slazem se sa tobom..bila sam jednom u potocarima kada je bila dzenaza,,grozno toliko nepostovanja prema zrtvama, a jos tuznije je sto su to vecinom zene i djevojke koje imaju nekoga sahranjenog tu...za par godina to ce biti vasar za pamcenje sa muzikom i rostiljadom..

a sto se tice obilaska okoline, nisam imala priliku, mada bih voljela vidjeti potocare u miru bez one guzve..dekoltea i stiklica...a i guber, jer mnogi su mi govorili o njemu, pa eto vrijedi vidjeti i to!!

(odgovor članu ljubičica 28)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Guber voda u Srebrenici
25.5.2009 23:17:03   
ziki
IZVORNA PORUKA: le_ella

blago vama vi ste srebrenicu gledali samo na tv a ja sam je dozivjela i izgubila skoro cijelu familiju........user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


zao mi je zbog tvog gubitka, jos na takav nacin.

Tetka mi je zivjela u Srebrenici, isla sam kod nje prije rata, umivala sa na vodi za oci i naravno na ljepoticiuser posted image . I dan danas Srebrenicu, predratnu, smatram najljepsim malim mjestom u kom sam bila. Posle rata nisam bila, tetka tamo vise ne zivi a i zelim da mi ostane u lijepom sjecanju

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu le_ella)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Guber voda u Srebrenici
2.6.2009 19:47:01   
le_ella
mama alma kad ce te slike iz srebrenice....... ja cekam

_____________________________

Boze, olaksaj, nemoj otezati,
Boze, svaki nam posao zavrsi sretno, Uslisaj Boze!

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Guber voda u Srebrenici
2.6.2009 19:52:47   
M kao Mama
ej, draga slike su na FB, jesi li ti na FB, a ovdje ih nisam stavila, ako budem mogla sutra ću, ostale mi na službenom aparatu , a on je na poslu,

(odgovor članu le_ella)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Guber voda u Srebrenici
2.6.2009 19:59:07   
le_ella
jesam na FB   Sanela Damir,  a ti?

_____________________________

Boze, olaksaj, nemoj otezati,
Boze, svaki nam posao zavrsi sretno, Uslisaj Boze!

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Guber voda u Srebrenici
2.6.2009 20:01:50   
M kao Mama
alma durmo đozo, ja sam te htjela pozvati, ali imaju dvije pa ne znam koja si, pa hajd ti mene

(odgovor članu le_ella)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Guber voda u Srebrenici
2.6.2009 20:06:31   
le_ella
et poslala sam zahtjev hehe prihvati

_____________________________

Boze, olaksaj, nemoj otezati,
Boze, svaki nam posao zavrsi sretno, Uslisaj Boze!

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Guber voda u Srebrenici
10.7.2009 23:19:45   
veeseelaa
samo sam htjela odati počast žrtvama genocida u Srebrenici,  večeras sam jako tužna.... mm ide sutra na dženazu kao i ostala moja bližnja familija, jako bi voljela u narednom periodu posjetiti Srebrenicu i poginulim proučiti fatihu
NE PONOVILO SE

"I ne recite o onima koji su poginuli na Allahovom putu: "Oni su mrtvi." Nikako, oni su živi iako vi to ne vidite. (Bekara: 154)

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu le_ella)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Guber voda u Srebrenici
10.7.2009 23:24:54   
Doraa
Neka je vječni rahmet svim žrtvama genocida u Srebrenici...
Ne dozvolimo da se zaboravi...
Da im dragi Allah dž.š. podari lijepi Džennet a njihovim porodicama sabur i snagu da izdrže bol.Amin

_____________________________

Ja sam bogata žena hB

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Guber voda u Srebrenici
10.7.2009 23:28:09   
Romali
 user posted image ... ne ponovilo se nikome, nikada...user posted image

Ja se samo nadam da mlađe generacije neće zaboraviti šta se desilo i kako. Planiram voditi svoje odjeljenje u Srebrenicu u sept. vjerovatno.


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu Doraa)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Guber voda u Srebrenici
10.7.2009 23:30:20   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Romali

user posted image ... ne ponovilo se nikome, nikada...user posted image

Ja se samo nadam da mlađe generacije neće zaboraviti šta se desilo i kako. Planiram voditi svoje odjeljenje u Srebrenicu u sept. vjerovatno.



Romali to je odlična ideja, misli da bi sve osnovne i srednje škole trebale imati u obavezi organiziranje posjete Srebrenici
Kad moja kći naraste ako Bog da, imam nijet odvesti je u Srebrenicu da joj mama ispriča šta se tamo desilo

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Guber voda u Srebrenici
10.7.2009 23:40:45   
Hanady RR
Ja sam imala priluku da prisustvujem dženazi prvog ukopa u Potočarima i zaista tu tugu i bol koju sam vidjela i osjetila tamo nikada neću zaboravit. nakon tog prisutvovanja drgaog sam Alaha mjesecima molila da mi iz glave izađe taj zvuk...zvuk kada se 600 mezarova istovremeno kopaju. Mukla tišina, pongdje jecaj ojađene majke, žene ili sestre i samo taj zvuk udarca zemlje o dasku u mezarju. Čini mi se da me taj zvuk napusto kad sam rodila prvu djevoojčicu, valjda je ta velika radost od mene otrgnula veliku tugu. Jer tačno tako kolika mi je radost bila roditi moju Hanadi toliku sam tugu osjećala tamo.

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *