|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   HITNO-porodilljske naknade u Hercegovini
4.2.2009 13:53:03   
Skvo RR
Drage moje,
mozete li mi napisati u Hercegovini koliki vam je iznos porodiljske naknade....
Informacije su mi potrebne radi izmjene zakona koji je nama porodiljama u institucijama BiH ukinuo mjesecna primanja.....
Jos mi je ostala Hercegovina.....nemam info o iznosima, pa pomozite...
Pozz

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: HITNO-porodilljske naknade u Hercegovini
4.2.2009 13:59:49   
nikita
Moja prijateljica koja je rodila  prosle godine u 4 mj.(Mostar) dobila je 400 KM jednokratno!

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: HITNO-porodilljske naknade u Hercegovini
4.2.2009 14:04:04   
marinči
žene koje rade dobiju 300 maraka jednokratno,a one koje ne rade 500 maraka,s tim da one koje ne rade ako su prijavljene na biro dobivaju 6 mjeseci po 100 maraka mjesečno..to je situacija u zapadno -hercegovačkoj županiji

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: HITNO-porodilljske naknade u Hercegovini
4.2.2009 14:40:35   
Skvo RR
Hvala vam na odgovorima mile moje....user posted image


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu marinči)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: HITNO-porodilljske naknade u Hercegovini
4.2.2009 14:50:11   
Blue rose RR
Skvo, to nešto radite po tom pitanju (da ne kažem sramotnom činu) ?

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: HITNO-porodilljske naknade u Hercegovini
4.2.2009 14:57:02   
Skvo RR
Da., krenuli smo.....Ima li ovde jos mama da su zaposlene u institucijama?

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: HITNO-porodilljske naknade u Hercegovini
4.2.2009 15:08:06   
Blue rose RR
Svaka čast-nadam se povoljnom i normalnom ishodu.
Ja sam sa Federalnog nivoa, nas sreća nisu zakačili.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: HITNO-porodilljske naknade u Hercegovini
4.2.2009 15:17:05   
mamy Sabina
400 KM  je iznos jednokratne pomoći koju su dobile sve mame(i zaposlene i one na biro-u)
koje su rodile u 2008 godini
Da li se još uvijek isplaćuje neznam.
Znam da u prosvjeti imaju punu platu ,sem toplog obroka
Ma javiće se Romali ili Treselle ,obje rade u prosvjeti,bolje znaju kako ide
Ima još mama iz ovog kantona koje rade ,valjda ćeš dobiti dovoljno podataka
Sretnouser posted image

< Poruku je uredio mamy2 -- 4.2.2009 15:31:21 >


_____________________________

Boj se ovna, boj se govna, a kad ću živjeti?



(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: HITNO-porodilljske naknade u Hercegovini
4.2.2009 15:45:32   
Mara
U HNK samo jednokratna pomoć od 400,00 KM.
Rodilje  koje su  kako mi gospođa u socijalnom reče "na državnim jaslama" imaju  pravo na porodiljnu naknadu u iznosu od plate u zadnjih 6 mjeseci ( minus  naravno topli obrok i prijevoz) .
Inače ja radim u drugoj županiji i bez obzira što se moji doprinosi uplaćuju u punom iznosu u HNK , ja nemam pravo na porodiljnu naknadu user posted image  Ne kužim , stvarno  je to tužno bez obzira na to što je sve po PS-u od naknade ništa , i još mi se gospođa smije u lice na socijalnom : Čuj gospoja bi naknadu, što ne radiš u državnoj firmi pa bi imala?! Pa kad je nisam stolicom odvalila!
user posted image user posted image

_____________________________

L´amore basta a se stesso...

(odgovor članu mamy Sabina)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: HITNO-porodilljske naknade u Hercegovini
4.2.2009 17:02:31   
tweety
Ja ne radim ali sam dobila 400km jednokratne pomoći.

_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu Mara)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: HITNO-porodilljske naknade u Hercegovini
4.2.2009 17:22:06   
mamyca

IZVORNA PORUKA: tweety

Ja ne radim ali sam dobila 400km jednokratne pomoći.


Ista stvar i kod mene.


_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu tweety)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: HITNO-porodilljske naknade u Hercegovini
4.2.2009 17:59:35   
Romali
IZVORNA PORUKA: skvo

Drage moje,
mozete li mi napisati u Hercegovini koliki vam je iznos porodiljske naknade....



Radim u školi, rodila sam u aprilu 2008. Imam pravo na godinu dana porodiljskog dopusta uz puni iznos plate, samo bez toplog obroka.
Dobila sam 400 KM, to dobiju svi bez obzira rade li ili ne.

_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: HITNO-porodilljske naknade u Hercegovini
5.2.2009 9:59:55   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: Romali

IZVORNA PORUKA: skvo

Drage moje,
mozete li mi napisati u Hercegovini koliki vam je iznos porodiljske naknade....



Radim u školi, rodila sam u aprilu 2008. Imam pravo na godinu dana porodiljskog dopusta uz puni iznos plate, samo bez toplog obroka.
Dobila sam 400 KM, to dobiju svi bez obzira rade li ili ne.

A da li ti to placa skola ili Kanton? Mene interesuje...koliko ima npr. mama koje rade, ciji poslodavac ne placa nista za vrijeme trajanja porodiljskog odsustva...kao sto je npr. slucaj kod mene....ja radim u institucijama BiH....ranije smo imali isto kao i vi platu bez toplog obroka i prevoza...ali sada nam poslodavac vise nista ne placa. Mi koje smo u Kantonu Sarajevo imamo mjesecno porodiljsku naknadu od Kantona oko 400 KM....

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: HITNO-porodilljske naknade u Hercegovini
5.2.2009 17:09:32   
emsica
U HNK poslodavac nema obavezu da isplacuje naknadu, a kanton je u 2008. davao jednokratnu pomoc za rodilje u iznosu od 400 KM. Za 2009. to nije potvrdjeno. Nadam se da se te izmjene nece odnositi samo na mame koje rade u institucijama. Ostale mame bi isto trebale imati pravo na naknadu. Ja imam 6 godina staza s redovnim uplatama doprinosa na punu placu i u 2009 trebam roditi drugo dijete. S prvim sam imala srecu da je tadasnji poslodavac svojim internim pravilnikom predvidio naknadu za zene na porodiljnom. Sada to nije slucaj i ja sam prepustena na nemilost kantona. Nije posteno da su od kantona do kantona drugacija pravila. Negdje ide naknada na prosjek osobnog dohodka u zadnjih nekoliko mjeseci, negdje na prosjek na federalnom ili nekom drugom nivou, a kod nas je nema nikako. Da ne spominjem one jadne mame koje ne rade ili rade kod privatnika gdje dobiju otkaz cim zatrudne.
Ako imate priliku reci nesto o ovoj nepravdi i uciniti nesto pozitivno po tom pitanju, neka to bude izto za sve. Krajnje je vrijeme da se izjednace prava majki u cijeloj drzavi.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: HITNO-porodilljske naknade u Hercegovini
5.2.2009 19:55:55   
Anoniman
Ja se također trebam poroditi početkom Juna. Radim u privatnoj firmi i čisto sumnjam da ću išta dobijati od poslodavca. Do sada nije bilo priče o tome, osim što me pitao do kada imam namjeru raditi i da mi firma daje 6 mjeseci porodiljskog odsustva te da se nakon toga vratim na posao user posted image . Prošle god. moja kolegica, a sestra od direktora, je primala platu od firme (sve osim toplog obroka i prevoza) al ja čisto sumnjam da ću i ja, pa ona je ipak njegova sestra.....  ironično al je tako. Doduše ona se isto vratila ranije, nakon 7 mjeseci.
Kako bi bilo lijepo primati makar pola plate i ovo od Kantina, ma to bi super bilo. Ovako sam već počela dobijati ćireve iz dana u dan razmišljajući o finansijama (kredit, režije, hrana, školarac u kući, beba mala....uh, nek nam je svima Bog na pomoći!!).

(odgovor članu emsica)
  Neposredna veza do poruke: 15
   RE: HITNO-porodilljske naknade u Hercegovini
6.2.2009 11:34:47   
luna77
ŽZH 70% od plaće i jednokratna pomoć 500 kM .NN ŽZH 06/08 ima naputak
socijalno neplaća doprinose NN ŽZH 04/04 izmjena člana 182 Zakonu o osnovama socijalne zaštite, civilnih žrtava rata i zaštite obitelji s djecom tj dodan taj 5 član gdje isto piše

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: HITNO-porodilljske naknade u Hercegovini
9.2.2009 15:23:54   
mzmarija
Sto se tice HNŽ-a neuplacuje nista osim jednokratne pomoci,zaposlena sam u drzavnoj instituciji koja je na podrucju FBIH,tako da ulicno receno sada kako stvari stoje Federacija prebaciva obaveze na kantone,a kantoni na Federaciju.
A buduci da HNZ neisplaciva nikakve dugorocne naknade,nakraju to ti je nista dok se oni nedogovore sto sumnjam da ce biti tako brzo.

(odgovor članu luna77)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: HITNO-porodilljske naknade u Hercegovini
4.3.2009 13:45:12   
mzmarija
Zamolila bih mame iz HNŽ-a da me upute kome se ovdje uopce treba javiti glede porodiljnog ja sljedeci tjedan otvaram,zaposlena sam u drzavnoj firmi kojoj je centrala u sarajevu i oni govore da bi mi kanton trebao isplacivati kao minimialac od jedno 300 km,ima li netko upuceniji...Igre bez granica

(odgovor članu mzmarija)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: HITNO-porodilljske naknade u Hercegovini
4.3.2009 16:24:01   
luna77
ovisno koja drzavna institucija kod nas ako županija neuplačuje onda uplaćuje firma a isto je drzavna .raspitaj se ima li koji interni akt.jeli firma samo na teritoriju FBiH ili ej bas na području cijele BIH?Carina,Granična policija ,Sipa ili zajedničke institucije

(odgovor članu mzmarija)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: HITNO-porodilljske naknade u Hercegovini
4.3.2009 19:38:04   
mzmarija
to je isto korisna informacija raspitat cu se na osnovu toga kako ide a rodit cu dok to sve uvezem...

(odgovor članu luna77)
Neposredna veza do poruke: 20
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *