|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   HPV, Cin I II III i konizacija
11.5.2008 14:11:59   
ever
postovane forumasice, molila bih vas da podijelite vasa iskustva u vezi sa ovim problemom... naime mene interesuje mnogo toga jer mi je prije neki dan ustvrdjen CIN I i jos kolposkopijom acetobijeli epitel na cerviksu sa kondilomima... naravno bila sam jako zabrinuta, ali sada pokusavam pribaviti sto vise informacija u vezi sa tim... kod kojih doktora ste se lijecile? da li ste imale operativne zahvate, kakve su posljedice? obicno djevojke idu u zagreb, ima li neko iskustva sa tamosnjim doktorima koje bi preporucile? sto ste koristile od preparata za imunitet? kako ce se to sve odraziti na zatrudnjivanje jer nisam nikad radjala  i imam 24 godine...
pisite sve sto znate o ovome, bila bih vam jako zahvalna....
ja trenutno cekam rezultate HPV testa, za koji se ocekuje da bude pozitivan na visokorizicne tipove.......

na forumu na par mjesta djevojke o ovome govore, a ja bih vas molila da napisete sve sto vam je poznato da je lakse to pratiti pod jednom temom nego traziti na vise njih ....

< Poruku je uredio ever -- 11.5.2008 14:25:07 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
12.5.2008 12:51:21   
ever
cure, pa zar niko nema nista reci na ovu temu....... vasa iskustva su vise nego potrebna...........

(odgovor članu ever)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
12.5.2008 13:28:18   
Okarica
Nemam ličnog iskustva s ovim ali jednoj mojoj drugarici je prije par mjeseci dijagnosticiran CIN 1. Njoj je ginekolog rekao da mora ojačati imunitet i kada je zadnji put bila na kontroli, rekao joj je da je tih ćelija sada manje. Ne znam mnogo o tome, ali znam da je dobro kad se otkrije na vrijeme da ne ide dalje. Mogu ti se raspitati o tim preparatima za imunitet. Moja drugarica je išla kod dr. Vernesa Begovića i on je za te stvari zaista dobar stručnjak. Kada je u pitanju CIN 3, ovaj dr. svoje pacijentice uglavnom savjetuje da obave operativni zahvat u Zagrebu. Eto, toliko ja znam. Puno sreće s liječenjem!
Pozdrav!

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu ever)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
12.5.2008 17:11:36   
ever
hvala puno, poslala sam vam pp, ne znam da li je stigla?

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
12.5.2008 22:14:56   
dinaa
Pozdrav ever,kao prvo nemoj se puuuuno sikirati i brinuti jer ja imam iskustvo sa ovim sto tebe zanima,mogla bih ti roman o ovome napisati ali evo u kratkim crtama-na papa testu radjenom 2004 godine otkriven mi je cin1,poslije godinu dana uz stalnu terapiju dosao je cin3,interesantno,radila sam konizaciju ne u Zagrebu nego u Zenici i hvala Bogu sve se dobro zavrsilo,nalazi papa testa uredni a ja sam u julu 2007 godine rodila zdravu djevojcicu,tebi zelim puno srece i redovne kontrole.

(odgovor članu ever)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
12.5.2008 23:00:33   
Okarica
Draga moja, nisam dobila poruku, ako si je meni poslala.
Pozdrav!

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu ever)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
12.5.2008 23:13:07   
ever
za dinu:
hvala puno na utijesnim rijecima, ne mogu ti opisati koliko mi to znaci... ja sam prilicno preplasena, bukvalno ne znam sta me je snaslo... mozes li mi napisati da li si ti u tih godinu dana pila neke lijekove, radila na imunitetu i slicno. takodjer me zanima da li si imala letz ili klasicnu konizaciju i tko ti je bio doktor koji te lijecio...
cestitam na djevojcici, to je tako lijepo cuti.....user posted image


< Poruku je uredio ever -- 12.5.2008 23:15:20 >

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
16.5.2008 10:35:05   
kicho
čuj ja sam ti imala sličnu situaciju samo što ti je kod mene slučaj bio ovakav: radila sam papa-testove svakih 6 mjeseci uvijek zbog istog problema-povečano bijelo pranje i nalazi su uvijek bili savršeni a onda prije jedno 7-8 mjeseci papa je pokazao da imam CIN-II na CIN-III (jako interesantno)i predložena mi je hitna operacija(s tim da meni nikada nisu predložili da se testiram na hpv). operisao me je dr Bukvić na klinici koševo, naravno konizacijom(tj operacija na području cerviksa). s tim što ti bukvić ne priča ništa, na sva pitanja kako dalje rečeno mi je da mirujem i da se kontrolišem svaka 4 mjeseca pa čemo vidjeti šta dalje. uradila sam prvi papa gdje je CIN-II bio u pitanju i kako on kaže taj nalaz je uredan.
ja imam pitanje ima li mi ko preporučiti zaista dobrog gin koji je zaista spreman pomoči jer mi je muka više od svega, kod dr nejre pašić sam se liječila godinama prije ovoga svega i vidite šta me je dočekalo user posted image ???

< Poruku je uredio kicho -- 16.5.2008 10:41:48 >

(odgovor članu ever)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
16.5.2008 10:41:02   
Okarica
Preporučujem dr. Vernesa Begovića, on ti je specijalista citolog i jako je dobar u dijagnozama. Njegova ordinacija se nalazi u ulici Nedima Filipovića 8. Telefon: 033 650 033. Želim ti puno uspjeha u liječenju. Pozdrav!

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu kicho)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
16.5.2008 10:51:21   
kicho
da s tim da sam ti zaboravila napomenuti da operacija nije strašna, uspavaju te tako da ništa ne osjetiš. jedino ti je malo gadno kada se probudiš poslije anestezije, boli malo jače. mene su pustili nakon 2 dana na kučno liječenje, jako je bitno da prvih mjesec dana ne sjediš( tako mi je sesta rekla) tj dok vidiš da ti konci ne počnu ispadati i da miruješ da se ne naprežeš jer je opasno pošto ti konci mogu popucati. i da insistiraš da ti dr pojasne šta dalje jer ja sam imala slučaj da ne žele ništa reći user posted image puno sreće i nadam se da će ti nalazi biti ok ubrzo

(odgovor članu ever)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
16.5.2008 13:21:32   
ever
draga kicho,
zaista mi je grozno sto ti moram reci, ali uopce ti nisu ispostovali potrebnu proceduru i veoma su to nesavjesno obavili.... naime nakon takvog nalaza, je pothitno potrebno napraviti hpv tipizaciju jer gotovo u 99% slucajeva cin II i III su uzrokovani upravo time, radi se o tome da nakon operacije su izlijecene promjene ali ne i virus... on je neizljecin, ali se moze suzbijati dobrim imunitetom... ja ne znam da li si radjala, ali ako nisi onda nisi trebala raditi tu vrsu konizacije, vet metodu letz, koja se radi podlokalnom anestezijom, znaci nema spavanja i odmah se moze hodati i sve ostalo... ali to s emoze raditi samo u zr i kosta oko 600 km... ako ti je nalaz poslije operacije Cin II, onada to nikako nije dobro... znaci da operacija nije dobro napravljena i da su promjene ostale... nemoj se ljutiti na mene sto ti pisem ovako, ispravi me ako sam nesto pogresno shvatila, ali ja mislim da podhitno trebas mijenjati doktora, to nije stvar za salu.... ja ti mogu preporuciti dr. spahovica, on radi privatno i ja nikada nisam susrela nekoga tako naklonjenog pacijentima...

(odgovor članu kicho)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
16.5.2008 23:04:07   
dinaa
evo i mene,neznam ever zasto tako mislis ja sam imala klasicnu konizaciju i poslije sam trudnocu iznijela do kraja i imala prirodan porod.

(odgovor članu ever)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
17.5.2008 15:41:08   
ever
hvala bogu dina da je tebi sve dobro proslo, ali isto tako se smatra da uvijek dok je moguce bez ugrozavanja zdravlja  pacijenta potrebno primjeniti postedniju metodu ( laser, letz). klasicna konizacija je krajnja opcija u smislu operacije, no naravno kada je neophodna onda to nije upitno... meni je najgore sto je kod kiche i nakon klasicne konizacije i danje cin II, ja nisam doktor ali po svemu sta sam procitala, to nikako ne bi trebalo biti tako....

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
19.5.2008 12:00:05   
kicho
mislim ever da si u pravu smo što kod nas naše dr nije ni malo briga. i ne nisam rađala i to je ono što me najviše brine,a da su nestručni to mi je u potpunosti jasno. čak mi je rečeno da jesm da bi mi povadili sve. međutim kada god sam zatražila pobliže da mi pojasne mije stanje nailazila sam na zatvorena vrata pa tako to valjda biva čuvaju jedno drugom leđauser posted image . ali hvala na savjetu za novog dr 

(odgovor članu ever)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
19.5.2008 13:03:44   
ever
poslala sam ti pp, molim te javi mi jesi li zakazala pregled sta i kako i pozuri koliko mozes, jer uvijek je bolje sve sto prije rijesavati........

ako trebas jos neke info. javi se...........

(odgovor članu kicho)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
6.7.2008 11:00:01   
natch
Evo moje iskustvo pa se nadam da ces izvuci iz njega nesto korisno.
32 godine,  jos nisam radjala, prosle godine u maju na papi cin I, odem na tipizaciju, visokorizicni hpv, slijede ispiranja, vaginalete, interferon mast, jacanje imuniteta, nekoliko sljedecih papa testova sve isto. Nakon godinu dana kaze dr da je vrijeme za biopsiju, uradim je i nalaz pokaze na jednom mjestu cin III.Horor, zakazem konizaciju, uradim je prije par dana, sad cekam intraoperativni nalaz.Da ne pricam o mojim mislima i strahovima svo ovo vrijeme.

(odgovor članu ever)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
8.10.2008 1:33:56   
grlica
Drage moje,ja imam 24 godine,udata 3 godine,saznala sam prije 6  mjeseci da sam zarazena sa HPV,i kad sam se informisala malo vise o tome,pala sam u veliku depresiju.Nisam nikad radjala....a nisam ni muzu rekla,misleci da cu nekako oporaviti se,tjesim se mladim organizmom...i sl.Treba da radim kontrolu PAPA-testa,i vidjecu koliko je lose....imam vec neke ranice na grlicu,i cest sekret...Polako gubim volju za bilo cim...jer nema svrhe ako dijete necu nikad moci roditi,a prijeti mi velika opasnost od razvoda....tako da....Tjesite se sa mnom.

(odgovor članu ever)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
8.10.2008 7:22:49   
mamyca
Draga grlice nadam se da ces se uspjesno oporaviti.A zasto nisi rekla muzu za to?Mislim da bi trebala,i da zajedno to prebrodite.A zasto opasnost od razvoda ako smijem pitati?

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu grlica)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
8.10.2008 19:34:57   
memsi
veliki pozdrav za tebe draga.jedna utješna  od mene je da NEMAŠ potrebu da se toliko sekiraš i gledaš sve tako crno.hpv se možda nemože izliječiti ali se može držati pod kontrolom.to da nikada nećeš moći roditi zaboravi jer nije tačno.ti draga moja možeš sasvim normalno da zatrudniš i rodiš naravno ako nemaš nekih drugih problema vezanih za to.ja mislim da bi to trebala reći svom suprugu i razgovarati s njim jer će ti on biti vjerovatno velika podrška.ako te nešto više zanima vezano kroz ovu temu možeš mi pisati na PP.prije nekoliko godina sam sve to prošla....

(odgovor članu grlica)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
13.10.2008 14:31:37   
danana
Pozdrav svima!
Nakon sto vec danima citam i proucavam sve sto je vezano za cin I, cin II, cin III, hpv, biopsiju i konizaciju odlucila sam se uclaniti i podjeliti moje iskustvo sa vama...
Imam 27 godina, nisam radjala i idem redovno na preglede od svoje 20-e godine, kad mi je i otkrivena ranica na grlicu materice. Tadasnji ginekolog mi je rekao da je to jako cesta pojava i da u biti nemam razloga za brigu...
I tako sam ja bila mirna sve do 25.09.2008. kada sam uradila posljednji papa test kojim je utvrdjen cin I, radila sam i utrazvuk (koji je u redu), kolposkopiju kojom je utvrdjeno "nesto sire podrucje neravnomjerno rasporedjenog aetobijelog epitela, povrsina promjene je nesto iznad nivoa ostale povrsine", kondiloma nema a uradila sam i hpv tipizaciju cije cu rezultate saznati do kraja sedmice...
Sta ce dalje biti ne znam, ali ono sto sam htjela reci onima koji imaju isti ili slican problem kao ja je da za sve postoji rjesenje kada se otkrije na vrijeme.
Pored terapije koja mi jos uvijek nije odredjena (jer cekam rezultat hpv) pijem cajeve koje bih i vama preporucila
1. mjesavina vrkute i rusomace (po jedna mala kasika za jednu solju) pije se ujutru i navece
2.mjesavina hrastove kore i kunice (po jedan prstohvat) staviti u jedan litar vode i kuhati dok ne savrije na pola litra- ovako pripremljen caj se koristi za vaginalno ispiranje.
Ovo bi se trebalo koristiti minimalo 30 dana...
Vrijedi pokusati user posted image  
Sretno svima i javljajte se a i ja cu

(odgovor članu memsi)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
10.11.2008 18:49:19   
Pankica
Već sam pisala o svom slučaju na temi: konizacija. Moram reći da meni uopšte nije rađen test na HPV prije konizacije, niti bilo šta drugo, dakle samo PAPA test, a nakon konizacije, prvi papa test je bio potpuno uredan, kao i svi ostali nakon toga, hdB. Prvi put test na HPV virus mi je rađen u mojoj drugoj trudnoći i bio je negativan i opet hvala dragom Bogu. Tako da nisam sigurna, ili kod mene CIN III i Cercinoma in situ nisu izazvani HPV virusom, ili je virus izlječiv?user posted image user posted image

(odgovor članu memsi)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
10.11.2008 22:56:08   
dinaa
Pankice ja mislim da HPV nije izlijeciv nego se drzi pod kontrolom,a ni meni nije jasno isto kao i kod tebe na papa testu je otkriven CIN3 a nisam radila tipizaciju na HPV dr.kod koje sam tada isla rekla je toga se dobro sjecam ovdje nema povezanosti sa HPV virusom,nista mi nije bilo jasno ni tada a ni sada 3 godine poslije konizacije ali najvaznije je hB da su mi svi nalazi papa testa poslije konizacije uredni a na kontrole i sada idem redovno svakih 6 mjeseci.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu Pankica)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
13.11.2008 16:15:37   
Pankica
Znam da se te promjene na grliću materice mogu pojaviti i uslijed pada imunološkog sistema (što je kod mene najvjerovatnije i bio slučaj), ali mi nije jasno da mi tada nije rađen nikakav test na HPV virus, a da je u mojoj drugoj trudnoći, kada sam radila i PAPA test i test na HPV virus, i jedno i drugo su bili potpuno uredni, Dakle nije se radilo ni o prisutnosti nisko-rizičnog HPV-a, nego je nalaz bio negativan. Hvala Bogu da je bilo tako, ali evo, ne mogu se nikako natjerati ponovo da radim PAPA test, a već odavno sam trebalauser posted image ...

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
15.11.2008 23:40:36   
ever
hej cure evo da se i ja javim sa nekim informacijama koje sam u medjuvremenu prikupila od dana kada sam pokrenula ovu temu... naime u aprilu mjesecu ove godine sam dobila po prvi put los nalaz pape Cin I uz kolposkopiju koja je pokazala da postoji acetobijeliepitel sa kondilomima na cervixu... naravno procitala sma hrpu toga na internetu i krenula raditi na imunitetu... no mislim da uzimanje svih tih preparata nije uopce pomagalo s obzirom da sam se ja jako brinula... najvise me nervirala lezernost dr. koji su samo, bez ikakve dijagnoze,  zakazivali pregled za 4 mjeseca... ono sto sam saznala jeste da cim se ustvrde promjene na grlicu, odmah je potrebno pored hpv tipizacije, napraviti kompletnu mikrobiolosku obradu na aerobne, anaerobne bakterije, ureaplazmu, mikroplazmu i klamidiju, kako bi se iskljucilo postojanje neke od bakterija jer onda papa moze pokazivati veci stupanj cina nego sto ustvari jeste... ja sam to naravno napravila i nadjena mi je eserihija coli, a da je pri tome uopce nemam u urinu...nadalje cim se ustvrdi Cin potrebno je napraviti biopsiju kako bi se tacno znalao kolike su promijene.... veliki broj cura na papi ima lazan stupanj Cina jer on ustvari moze biti veci.... to je upravo i bio moj slucaj, gdje je papa pokazivala Cin I, a biopsijom (koja je 100 % tacna) ustvrdjen Cin II... napominjem da moj dr. u sarajevu nije zelio napraviti biopsiju jer je smatrao da nije potrebna, no ja nisam imala mira i otisla sam u zg kod jednog dr. kod kojeg se i sada lijecim... a to se pokazalo jako bitno jer cekanje kod Cina I je jedna godina prije nego se poduzme neki zahvat, a kod Cina II naravno krace, te ako papa pokazuje lazan nalaz dr. ne moze znati pravu terapiju, uprotivnom vi ne radite nista a stanje se pogorsava sa Cin II ka visem..... nadalje moguce je da se nakon biopsije stanje popravi da papa bude uredna jer su promijene bile male, no iz iskustava drugih cura to se desava jako rijetko..... moja prva kontrolna papa nakon biopsije je Cin I, znacio malo se smanjio, te cu sad ici da napravim fulguraciju, a to znaci spaljivanje promijena, sto je naravno bolje od konizacije jer se uveliko stedi tkivo...  eto ako nekoga jos nesto  interesuje neka pita, ja sam ovo prostudirala i jos uvijek se informisem kroz iskustva.... mogu samo svakoj curi koja ima urednu papu preporuciti da napravi i kolposkopiju jer se tek onda zna pravo stanje... papa uopce nije tako sigurna, jer ona moze biti uredna a da promijene na cervixu vec nastaju....  sto se tice hpv u slucaju prirodnog poroda zene koja ima kondilome, moze doci do prenosa na bebu u sansi od 50 %, a cerskim rezom 27 % i posljedice su kondilomi u ocima, grlu bebe i slicno.... a zena moze imatikondilome na grlicu, a da joj je papa uredna, te se oni samo u tom slucaju mogu otkriti kolposkopijom...
nadam se da sam makar malo pomogla svim curama koje se tek srecu sa problemom i koje se osjecaju izgubljenima bas kao sto sam se ja osjecala prije 8 mjeseci....          


(odgovor članu Pankica)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: HPV, Cin I II III i konizacija
16.11.2008 9:06:39   
lejlaze
moje iskustvo sa CIN I,
prosle godine smo imali sistematski u novembru, kada su mi nalazi pokazali CIN I, dr mi je propisala vaginalete i tablete sumamed. u decembru sam ostala trudna.
ove godine smo ponovo radili sistematski, jedva cekam rezultate.

(odgovor članu ever)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *