|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Herpes na oku!
9.8.2013 22:46:23   
lady_bubamara
E ovako prvo da se odmah izvinem ako tema već postoji ali nisam je našla ako postoji neka me proslijede. Našla sam samo herpes na usni.

E sad juče ujutru ja ustanem a moje oko je ovakvo

user posted image

Dan prije toga je bilo malo crveno ja kontala od promaje i stavim kamilicu na oko kad ono juče ujutru katatrofa!
Odem kod očnog on mi kaže da je ovo herpes propiše mi mast verolex da mažem na svaka 4h.

Inače prije 4 dana imala sam jaku gripu svi smo se u kući porazboljevali imali temperaturu 40 stepeni baš smo bili bolesni.
zbacilo mi je 3 herpesa na usni a evo sad i na oku.

Juče sam mazala oko i noćas , znači terapije se pridržavam ALI jutros nisam mogla da otvorim oko koliko je nateklo izgleda kao globus , malo sam ga otvorila ali nema šanse da gledam na njega jer mi je kapak toliko otekao kao da mi je na oku teg od 10 kila.

Zvala sam doktora ponovo on kaže to je malo od spavanja pogotovo ako si spavala na toj strani ali evo otok i dalje ne spada... Da li je iko imao ovakvu vrstu herpesa? Koliko ovo traje , jeli normalno da otekne.... Mislim svaki savjet bi mi dobro došao .

Ja sam se porodila prije nešto više od 20 dana i doktor mi rekao da je ovo prelazan herpes i da što manje prilazim bebi . Ja sam stavila gazu preko ovog oka i zalijepila jer to tako užasno izgleda da me sramota hodati i po kući ovakva...
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Herpes na oku!
10.8.2013 8:21:54   
sretna sam jako
Moja mam ga je imala prosle zime...trajalo je dosta dugo- nekih mjesec dana. Ja sam tada bila trudna i nisam smjela u kontak s njom.
Nije preslo ni na koga u kuci al bolje je da ne prilazis puno bebi. Znam da ce ti to bit tesko uzasno, al bar mozes da je se nagledas.
Ja sam poslije poroda isla operirat tumor dojke pa mi je bilo tesko sto nisam s njima- ti bar svoje mozes da se nagledas.
Sta da ti kazem samo strpljenja i bit ce to sve ok! user posted image

(odgovor članu lady_bubamara)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Herpes na oku!
10.8.2013 9:20:52   
koka i po
ovo mi bas gadno izgledauser posted image

znam da je za ovakve upale dobro nakapati u oko malo majcinog mlijeka...pa eto ako smijes mozda nebi bilo zgorega.

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu sretna sam jako)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Herpes na oku!
10.8.2013 10:59:26   
lady_bubamara

IZVORNA PORUKA: koka i po

ovo mi bas gadno izgledauser posted image

znam da je za ovakve upale dobro nakapati u oko malo majcinog mlijeka...pa eto ako smijes mozda nebi bilo zgorega.


grozno koko grozno user posted image

jutros mi je idalje oko zatvoreno nateklo nema nikakvih promjena na bolje tako da idem za banjaluku očnom

hoću da čujem još jedno mišljenje jer mi je nejasno da 3 dana uzimam terapiju a nema poboljšanja...

_____________________________

Misli koje smo izabrali su boje kojima slikamo sliku svog života !!


(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Herpes na oku!
10.8.2013 11:04:27   
Apotekarka
Jesi dobila tablete za to ovbicno daju Aciklovir tbl

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu lady_bubamara)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Herpes na oku!
10.8.2013 11:33:50   
lady_bubamara

IZVORNA PORUKA: Apotekarka

Jesi dobila tablete za to ovbicno daju Aciklovir tbl


nisam draga a čula sam da se daju i tablete aciklovir, samo mi je mast prepisao verolex i neke kapi gentokulin

_____________________________

Misli koje smo izabrali su boje kojima slikamo sliku svog života !!


(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Herpes na oku!
10.8.2013 11:51:49   
mamine oci
cuvaj se promaje moguce da je od toga,brz oporavak....

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu lady_bubamara)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Herpes na oku!
12.8.2013 0:01:20   
hanabanana
Da ti nije herpes zoster?
Ako jeste, moras uzeti tablete, b kompleks, i otici kod jos jednog ljekara, mislim dermatologa.
Bar sam ja isla, imala sam ga na prsima.

(odgovor članu lady_bubamara)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Herpes na oku!
12.8.2013 13:05:54   
lady_bubamara

IZVORNA PORUKA: hanabanana

Da ti nije herpes zoster?
Ako jeste, moras uzeti tablete, b kompleks, i otici kod jos jednog ljekara, mislim dermatologa.
Bar sam ja isla, imala sam ga na prsima.


Bila sam preključe kod drugog ljekara.

Evo i dijagnoze

H131 Conjuctivitis Herpetica OS

Dermatitis herpetica paleberarum OS

Impetigo perioculareae OU

I Propisala mi je

Aciklovir tablete, Marocen antibiotike i Marocen kapi

Aciklovir mast u oko i na kapak

I tobrex mast u oko

Ispiranje fiziološkom

B kompleks

Propolis

Počelo je da se povlači sa kapka ali je ostao veliki otok ispod oka, nije tvrd već kao da u njemu ima vode , kad dodirnem taj otok treska se kao da je balon.

Sutra ponovo idem na kontrolu ...

Koliko je tvoj herpes trajao?

_____________________________

Misli koje smo izabrali su boje kojima slikamo sliku svog života !!


(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Herpes na oku!
12.8.2013 13:36:46   
hanabanana
Ja sam imala herpes zoster.
Taj herpes uvijek prati nerv, meni je pratio nerv po rebru, od pazuha prema prsima s jedne strane, a na drugu stranu prema kičmi.
BIlo je jako bolno, mjesecima poslije nisam mogla leći na tu stranu da ne osjetim bol.
Pila sam b komplex mjesecima poslije.
Od terapije sam imala neku mast, kao kreč, i jake antibiotike koji su se pili na 4 sata, ali samo pet dana.
Protiv bolova, analgin, ali nisam ga pila jer sam mogla izdržati.


(odgovor članu lady_bubamara)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Herpes na oku!
12.8.2013 13:45:19   
rose

IZVORNA PORUKA: ninulina

E ovako prvo da se odmah izvinem ako tema već postoji ali nisam je našla ako postoji neka me proslijede. Našla sam samo herpes na usni.

E sad juče ujutru ja ustanem a moje oko je ovakvo

user posted image

Dan prije toga je bilo malo crveno ja kontala od promaje i stavim kamilicu na oko kad ono juče ujutru katatrofa!
Odem kod očnog on mi kaže da je ovo herpes propiše mi mast verolex da mažem na svaka 4h.

Inače prije 4 dana imala sam jaku gripu svi smo se u kući porazboljevali imali temperaturu 40 stepeni baš smo bili bolesni.
zbacilo mi je 3 herpesa na usni a evo sad i na oku.

Juče sam mazala oko i noćas , znači terapije se pridržavam ALI jutros nisam mogla da otvorim oko koliko je nateklo izgleda kao globus , malo sam ga otvorila ali nema šanse da gledam na njega jer mi je kapak toliko otekao kao da mi je na oku teg od 10 kila.

Zvala sam doktora ponovo on kaže to je malo od spavanja pogotovo ako si spavala na toj strani ali evo otok i dalje ne spada... Da li je iko imao ovakvu vrstu herpesa? Koliko ovo traje , jeli normalno da otekne.... Mislim svaki savjet bi mi dobro došao .

Ja sam se porodila prije nešto više od 20 dana i doktor mi rekao da je ovo prelazan herpes i da što manje prilazim bebi . Ja sam stavila gazu preko ovog oka i zalijepila jer to tako užasno izgleda da me sramota hodati i po kući ovakva...



ja ga imam periodicno od 9 godine zivota i prvi put kad sam ga dobila bilo je ovako kao kod tebe ako ne i gore,...tada su me i u bolnicu smjestili...elem ja sada kad osjetim brecanje oko oka i zatezanje znam da mi slijedi herpes i prpsli put sam ga rijesila jednom tabletom b complexa...ako ti nije propisao, kupi sebi i ukljuci b complex. Dodatno, ne dijeli ni sa kim peskir i nemoj kvasiti oko, par dana virolexa i trebalo bi proci...znaj da virus herpesa ostaje u tijelu i aktovirat ce se kad god ti padne imunitet, cim osjetis neko zatezanje b complex...meni se desalo i po licu sve oko lijevog oka

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu lady_bubamara)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Herpes na oku!
12.8.2013 13:49:22   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: hanabanana

Ja sam imala herpes zoster.
Taj herpes uvijek prati nerv, meni je pratio nerv po rebru, od pazuha prema prsima s jedne strane, a na drugu stranu prema kičmi.
BIlo je jako bolno, mjesecima poslije nisam mogla leći na tu stranu da ne osjetim bol.
Pila sam b komplex mjesecima poslije.
Od terapije sam imala neku mast, kao kreč, i jake antibiotike koji su se pili na 4 sata, ali samo pet dana.
Protiv bolova, analgin, ali nisam ga pila jer sam mogla izdržati.





herpes zoster zna biti strasan....a nekad i koban...
moj tata je lezao prije rata dugo u bolnici zbog herpesa zostera koji mu je zahvatio leđa "Plećku"... imao je takve bolove da je jedan period bio na morfiju..... oporavak je dugo trajao jer je bio jako nervozan

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Herpes na oku!
12.8.2013 14:03:35   
lady_bubamara
IZVORNA PORUKA: hanabanana

Ja sam imala herpes zoster.
Taj herpes uvijek prati nerv, meni je pratio nerv po rebru, od pazuha prema prsima s jedne strane, a na drugu stranu prema kičmi.
BIlo je jako bolno, mjesecima poslije nisam mogla leći na tu stranu da ne osjetim bol.

Pila sam b komplex mjesecima poslije.
Od terapije sam imala neku mast, kao kreč, i jake antibiotike koji su se pili na 4 sata, ali samo pet dana.
Protiv bolova, analgin, ali nisam ga pila jer sam mogla izdržati.





aaaaaaa čovječe, hebeno . ma i mene boli strašno ali iskreno trpim pored ovoliko tableturina koje pijem hajd reko bar da ne uzimam brufene , dase nekako istrpiti dok boli. ja pijem isto ove virolex tablete na svaka 4h 7 dana.

IZVORNA PORUKA: rose




ja ga imam periodicno od 9 godine zivota i prvi put kad sam ga dobila bilo je ovako kao kod tebe ako ne i gore,...tada su me i u bolnicu smjestili...elem ja sada kad osjetim brecanje oko oka i zatezanje znam da mi slijedi herpes i prpsli put sam ga rijesila jednom tabletom b complexa...ako ti nije propisao, kupi sebi i ukljuci b complex. Dodatno, ne dijeli ni sa kim peskir i nemoj kvasiti oko, par dana virolexa i trebalo bi proci...znaj da virus herpesa ostaje u tijelu i aktovirat ce se kad god ti padne imunitet, cim osjetis neko zatezanje b complex...meni se desalo i po licu sve oko lijevog oka


meni je rekla kaže ostavila bih te u bolnici da je zakačilo i rožnjaču al eto sva sreća pa nije.

a meni već unazad 2-3 godine čim trebam da dobijem menzes izađe mi herpes na usni i ona mi je rekla da virus ostaje u tijelu i da če izbijati kada padne imunitet.

a koliko si tabletica b komlpeksa pila ako se sjećaš? ja jednu na dan, ne znam je li to dovoljno ?

_____________________________

Misli koje smo izabrali su boje kojima slikamo sliku svog života !!


(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Herpes na oku!
12.8.2013 14:17:30   
lady_bubamara

IZVORNA PORUKA: rose




ja ga imam periodicno od 9 godine zivota i prvi put kad sam ga dobila bilo je ovako kao kod tebe ako ne i gore,...tada su me i u bolnicu smjestili...elem ja sada kad osjetim brecanje oko oka i zatezanje znam da mi slijedi herpes i prpsli put sam ga rijesila jednom tabletom b complexa...ako ti nije propisao, kupi sebi i ukljuci b complex. Dodatno, ne dijeli ni sa kim peskir i nemoj kvasiti oko, par dana virolexa i trebalo bi proci...znaj da virus herpesa ostaje u tijelu i aktovirat ce se kad god ti padne imunitet, cim osjetis neko zatezanje b complex...meni se desalo i po licu sve oko lijevog oka



i da nisam te pitala jel ti oticalo oko od herpesa? meni kažu da će se sam povući otok ispod oka ali to je toliko ogromno da svaki čas imam osjećaj da će prsnuti i iscuriti neka voda jer je jako jako mekano

_____________________________

Misli koje smo izabrali su boje kojima slikamo sliku svog života !!


(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Herpes na oku!
12.8.2013 14:24:11   
hanabanana

IZVORNA PORUKA: ninulina

koliko si tabletica b komlpeksa pila ako se sjećaš? ja jednu na dan, ne znam je li to dovoljno ?


Šest mjeseci ujutro i uveče.
Ja sam imala zoster prije 11 godina, nikad mi se vise nije vratio.

(odgovor članu lady_bubamara)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Herpes na oku!
12.8.2013 14:27:30   
rose
IZVORNA PORUKA: ninulina


IZVORNA PORUKA: rose




ja ga imam periodicno od 9 godine zivota i prvi put kad sam ga dobila bilo je ovako kao kod tebe ako ne i gore,...tada su me i u bolnicu smjestili...elem ja sada kad osjetim brecanje oko oka i zatezanje znam da mi slijedi herpes i prpsli put sam ga rijesila jednom tabletom b complexa...ako ti nije propisao, kupi sebi i ukljuci b complex. Dodatno, ne dijeli ni sa kim peskir i nemoj kvasiti oko, par dana virolexa i trebalo bi proci...znaj da virus herpesa ostaje u tijelu i aktovirat ce se kad god ti padne imunitet, cim osjetis neko zatezanje b complex...meni se desalo i po licu sve oko lijevog oka



i da nisam te pitala jel ti oticalo oko od herpesa? meni kažu da će se sam povući otok ispod oka ali to je toliko ogromno da svaki čas imam osjećaj da će prsnuti i iscuriti neka voda jer je jako jako mekano


ja se sjecam velikog otoka samo prvi puta...tada su me prvo lijecili nakim oblogama (pogresno)...i kako se nije povuklo ni nakon 7 dana u bolnicu...mislim da sam bila 2 ili 3 sedmice

kasnije nije bilo vecih otoka, malo i obicno sam kuci imala mast (u pocetklu su to lijecilio chloranpenicolom)...mislim da sma b complex uzimala jednu dnevno i to mi zanimljivo nikad oftamolog nije propisao vec mi je epotekarka jednom prilikom preporucila.. bila sam na putu u mostaru i izasao mi herpes na obrazu, pored aclovira mi dala i b complex i jos neke tablete za podizanje imuniteta...a unutra ce ti biti voda jos neko vrijeme dok se ne stvori krasta...i mislimcak da prosli put kad sam pokusavala anbaviti aclovir mast nije je nigdje bilo...a prosli put (nekad prosle godine) desilo mi se i da sam mislila da imam herpes a bio nakav jacmir (prvi put u zivotu)...ja prvo pokusavala da se lijecim svojim lijekovima uobicajenim...kako nije prolazilo, odem dr...na kraju mi busili donji kapak da gnoj izadje (kod herpesa je samo voda)...znalo se desiti da po nekoliko ghodina nemam herpes u blizini oka...a onda se desi 3 puta u godini...ma nikad se ne zna

< Poruku je uredio rose -- 12.8.2013 14:28:29 >


_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu lady_bubamara)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Herpes na oku!
12.8.2013 14:29:06   
hanabanana
user posted image

Meni je otprilike ovako išao, ali ne ovako u širinu jer sam odmah počela piti tablete.
Radi herpesa se prije ležalo u bolnici, kod oka pogotovo jer može oštetiti vid.
Meni je doktorica tada rekla da sam u biti sama " kriva " jer sam organizam dovela u takvo stanje da je podložno svakom virusu i bakteriji.
Puno stresa, malo odmora, nespavanje, cigarete.
Cigarete najviše izvlaće B vitamin iz organzima, a najteže ga je nadoknaditi hranom.

Herpes zoster se aktivira virusom varičele. Ista stvar je kao i kod djece. Neka djeca su u dodiru s djecom koja boluju od ospica, ali ne dobiju ospice jer je imunitet jak.
Ja sam ospice bolovala, tako da imam trajni imunitet, ali sam u tom periodu bila u kontaktu sa dijetetom koje je imalo ospice, a pošto sam ja bolovala, a imunitet mi je bio vrlo oslabljen, dobila sam zoster.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Herpes na oku!
12.8.2013 14:32:23   
ada_
ja nemam nista pametno za reci jer hB nemam problema s tim samo sam svratila da te user posted image user posted image drzi se draga

_____________________________

" U oluji,u buri,kraj nedaca svih,uz teske gubitke i tugu kletu,biti nasmijan,prirodan i tih,najveca je umjetnost na svijetu"

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Herpes na oku!
12.8.2013 18:12:49   
lady_bubamara

IZVORNA PORUKA: ada_

ja nemam nista pametno za reci jer hB nemam problema s tim samo sam svratila da te user posted image user posted image drzi se draga


hvala draga user posted image

ljubni curetak user posted image

_____________________________

Misli koje smo izabrali su boje kojima slikamo sliku svog života !!


(odgovor članu ada_)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Herpes na oku!
12.2.2017 9:29:38   
rugeisha
Kod herpesa na oku i u oku se ne ide kod dermatologa, već to oftalmologa. Ako mislite da će vam to ikad proči, neće. Herpes je virus i on se samo smiri na neko vrijeme. Ja sam ga dobila ispod oka kao dijete, nakon toga je otišlo do spojnice i zatvaralo mi oko, da bi na kraju ušao u oko i ostao tamo preko 10 godina. Stvorio mi je ožiljak i oduzeo dio vida. Znali su mi ga liječit po 1-3 mj, dok mi jedna specijalistica nije preporučila da nabavim Virgan gel iz neke strane države. Nabavila sam ga i zadnji put kad se u oko vratio stavljala i prošlo je za PET DANA! Prethodno sam liječena Tobrexom, Maxitrolom, Virolexom, tabletama i još bar jedno 10 ljekova. Virolex koji se inaće prepisuje za herpes u oku, nadražuje oko(bar moje), meni je oko suzilo, smetala me svjetlost, grozno. Taj gel me spasia, i evo miruje već skoro dvije godine.
No, prije tri dana sam se probudila sa crvenim kapkom, na kraju je ispalo da je herpes napokon prošeta izvan oka i da se preselio na gornji kapak. U principu ružno izgleda, no bolje je za oko. Bar mi neće više oštečivati vid.
Ako kome treba stručni savjet u vezi herpesa u oku, nek pita. Stručnija sam i od specijalista, prostudirala sam herpes oka u zadnjih 14 godina. Jednom doktoru sam došla na samom početku herpesa i rekla crveno mi je oko, imam herpes. On me gleda i kaže ne vidim ga. Morao je zvat drugog doktora koji ga je uspio vidit, ali bio je toliko mal i sami početak njega da ga je teško bilo vidit, no ja sam znala. Neko ko je prethodno imao herpes u oku, točnije herpes rožnice zna da samo ako se oko zacrveni i ne prodje nakon spavanja, hitno kod specijalista.

(odgovor članu lady_bubamara)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Herpes na oku!
13.8.2017 0:13:39   
Yvonne80
Kako si nabavila Virgan gel i koliko košta?

(odgovor članu rugeisha)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Herpes na oku!
13.8.2017 0:25:43   
rugeisha
Dobila sam bijeli recept od specijalista, otisla u zupanijsku ljekarnu(rijec je bila o ljekrnama splitsko-dalmatinske zupanije) i narucila preko njih. Cekala sam ga nekih 3 tj i platila 180 kn.

(odgovor članu lady_bubamara)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Herpes na oku!
14.8.2017 12:07:31   
Yvonne80
Ja sam ga imala kad sa 10 godina, na rožnici, ostavili su me u bolnici, ostao mi je ožiljak ali što se tiče vida mislim da mi je samo astigmatizam jači na tom oku, nemam sjene. I eto ti ga nakon 26 godina ponovo!? Ne mogu ga se rješit, bija je na kapku pa preša na rožnicu, pa sad mi se čini da je opet na kapku, sad će biti 1 mjesec, potrošila sam jednu tubu aciklovira talijanskog Acy se zove i Torbex kapi. Pokušavam popravit imunitet. Kod nas se na očnom čeka 3-4 sata u čekaoni, izgubim cijeli radni dan. Kako je u Splitu kod oftamologa? Ne znam što da radim. Jel pomažu tablete, herplex? Jel bi se mogle čuti na privatne poruke?

(odgovor članu rugeisha)
Neposredna veza do poruke: 23
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *